Tek Üzülen Ben miyim...:(

Kodla Büyü
Daha ne yapsınlar..Herkesi ayrı ayrı memnun etmek nekadar da zor..Sonunda olması gereken oldu ,o kadar ağladık zırladık sonunda Allah yüzümüze güldü hak yerini buldu.hala bunun üstüne üzgün olmanıza anlama veremedim hocam.Bu kadar karamsar olmak yersiz .Artık silkenip kendimize gelelim ve mesleğimizin gereği neyse onu yapalım.Benim en çok sevindiğim artık nereye gideceğimi biliyorum belirsizlik ortadan kalktı..Haa belki yeni sıkıntılar olucak ama her işin bitakım zorlukları var.

yurdi_y' Alıntı:
BTR kadro gelecekti.... ben kendi okulumda kalabilecektim... şimdi bütün sıkıntılarım başa dönmüş gibi... hiçbir şey değişmemiş gibi...

Sen üzülmeye devam et anca bu senin hakkınnn :verymad:

boteci85' Alıntı:
Diğer öretmenler bilişimci kadar yoruluyormu acaba.Onlara her tenefüs hocam internet bozuldu hocam çıktı alamıyoruz hocam projeksiyonda sorun var diye koşup geliyorlarmı acaba. Ama siz şimdi hem derslere onlar gibi gireceksiniz nöbet vs yapıcaksınız hem de okulda bu işleri yapacak biri olmadığından paşa paşa yapacaksınız.Enayiliğin daniskası bence :x

Niye yapalım ki BTR değilsek, hiç uğraşmam kim ne derse desin, oh çok şükür artık diğer öğretmenlerden bi farkımız kalmadı, kendimi önceden hiç öğretmenmiş gibi hissedemiyodum, dersim olmadığından, biri sorduğunda nerdeyse bilgisayar öğretmeniyim demeye utanır olmuştum, aa öyle bi ders mi var ki diyolardı...

format_01' Alıntı:
yurdi_y' Alıntı:
stan007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
Bende size üzülüyorum. Öğretmenlik okuyup BTR gibi bir saçmalığın peşine takıldığıniz için.!
:+1:

madem öle memurluk okusaydın hocam....[/quo

Memurluk okumadım... Aslına bakarsanız bana kalırsa memur size benzer... Ben biri bilgisayar konusunda bir şey sorarsa, yardım isterse "benim işim değil" demeyi kendime yediremiyorum, mutlaka halletmem gerekir... bunu da mağdur olmadan ancak btr olarak yapabiliyorum... Bizim branşımıza öğretmenlik aslında hafif gelir... bununla mesleki tatmin nasıl yaşayabiliyorsunuz aklım almıyor. Tekrar ediyorum memur size benzer, derse girip çıkacakmış......

Mesleği doruğa derse girmeyip amelelik yaparakmı ulaşacaksınız. Mesleki doruğa amelelik yaparak değil, çırak yetiştirerek ulaşılır. bizim çıraklarımız ise öğrencilerimiz. Zorunlu ders mükemmel oldu. Ben, hem mesleği doruğa ulaşmak için öğrencilerimi yetiştireceğim,hem öğretmen arkadaşlarıma yardımcı olacağım hem de amele gibi çalışacağım. çünkü hem okulumu hem öğrencilerimi seviyorum. Başkasının ne yaptığı umrumda değil

Senin amacın hocam mesleki doruk filan değil senin amacın ful ekdersi alıp sadece cebini düşünmek. başkalarının durumunu önemsememek. ama hiç merak etme fatih projesi devam ediyor ve en az 10 yıl btr görevlendirmeleri garanti emin ol. kadro zaten imkansız. milli eğitimde çalışıpta milli eğitimi öğrenememek bu olsa gerek. Bu yüzden bütün ümitlerimi yitirdiğim zamanda gelen bu gelişme tüm bilişimci arkadaşlarımız için mükemmel olmuştur, emin ol senin gibi sadece cebini düşünenler için bile böyle.

ben daha önceki mesajımda 10 yıllık bt öğretmeni olduğumu belirtmiştim, bunun yarısında full derse girip full ekdersle çalışmıştım zaten... yani sizin gibi bunu hayal edip de ancak kavuşmuş gibi yapamayacağım... benim ararsanız bu forumda tek bir şikayet mesajım olmadığını görürsünüz. bunun sebebi bulunduğum kurumda işimi iyi yapıyor ve herkesten saygı görüyor olmamdır. kimseden şimdiye kadar mesajlarınızda yazdığınız kadar kaba söylemler işitmedim çok şükür. mesleki tatmin budur. sizden de daha fazla okumaya niyetim yok... o yüzden kendimce gayet samimi ve GERÇEKÇİ duygularımı paylaştığım mesaja noktamdır. Tecrübelerime dayanarak her okula BTR kadrosu isteğimi mantıklı, haklı buluyorum ve olmamasından duyduğum üzüntüyü tekrar dile getiriyorum. buna yazdığınız ve yazacağınız abuk sabuk cevapları da cahilliğinize ve tecrübesizliğinize veriyorum, sizi hoş görüyorum. umarım derslere girip girip sonra burayı ağlama duvarına çevirmezsiniz.

Tabi cnm dersiniz öyle eminim.Bir bilgisayar öğretmeni varken matematik öğretmeni projeksiyondan görüntü gelmediğinde gelmesini sağlıcak sanıosunuz çok komiksiniz biraz gerçek hayata dönün bence.Müzik öğretmeninin istiklal marşı okutmam demesi gibi birşey :D

Ders zorunlu oldu diye sevinenlerin birçoğu, sevinmeyenlere ve eleştirenlere hakarete varan yorumlarda bulunuyorlar, tabii ki bu yorumlar onların sadece tek taraflı bakabildiğinin ve bencil olduklarının da göstergesi. Ben de derslerin zorunlu olmasına sevinenlerdenim ancak BTR isteyenlere veya dersi istemeyenleri de gayet iyi anlıyorum. Sonuçta birçoğumuzun norm gibi bir sıkıntısı yoktu, okulda rahatları iyiydi, ders yok, not yok, angaryaların çoğu yok. Neden zorunlu derse sevinsinler ki? Ayrıca öğretmenlik okudu diye öğretmen olmak istiyor diye de bir kural yok, adam zorla öğretmen olmuştur belki. Aynı şekilde sürekli norm fazlası olan, dersi olmayan, okulda istenmeyen öğretmenlerin de zorunlu derse sevinmesi kadar doğal birşey yok. Herkesin fikrine saygı duymak gerekiyor ve "Benim düşüncemi kabul etmeyen ahmaktır" diyen kişi aslında kendisi ahmaktır.

birçok öğretmen norm fazlası olduğu için yer değiştirmek zorunda kaldı, artık genel olarak bu saçmalıklar yaşanmayacak..

Sadece kendinizi düşünmüşsünüz yorumunuzda..

Ben BTR olmak isteyen arkadaşların kaygılarını anlamıyorum. Onlar için değişen ne oldu? Git kadrolu BT öğretmeni olup BTR görevi istemeyecek birinin okuluna görevlendirme iste. Dersimizin zorunlu olduğu yıllarda kadrolu öğretmen formatörlük istediğinde MEM görevlendirme BT öğretmeni yolluyordu.Ya da 2 BT normu olan bi okula tayin iste ders yoğunluğunu diğer arkadaş yüklensin. Ben şahsen BTR istemeyeceğim ve benim okuluma Fatih projesi geldiğinde meb mutlaka biri görevlendirecek haksız mıyım?

erken karar vermeyin...ne üzülecek kadar ne de bayram ilan edece kadar büyük bir gelişme.

btr olmasam 30 saat dersim olsa taşımalı bir okulda nöbetiydi,labsız dersiydi baya zorlanırım gibi görünüyor.

ama ders zorunlu olmasa da norm işi kafa bulandırıyor.müdürle ters düşsen dersi seçmese ne olacak!!

ders zorunlu oldu herşey düzeldi demek değil bekleyelim görelim

yurdi_y' Alıntı:
BTR kadro gelecekti.... ben kendi okulumda kalabilecektim... şimdi bütün sıkıntılarım başa dönmüş gibi... hiçbir şey değişmemiş gibi...
siz allah aşkına neyin kafasını yaşıyosunuz banada söyleyin..btr'nin olmayacağını nereden biliyorsunuz.Su anda ders zorunlu halde idareciler btr var diye zaten full ek ders alıyoruz diye dersi seçmeyeceklerdi.Ama artık mecburi sizin kafanız bu olaya basmıyor sanırımm.merak etmeyin yani yine btr öğretmnliği görevlerimiz de devam edecek..

boteci85' Alıntı:
Tabi cnm dersiniz öyle eminim.Bir bilgisayar öğretmeni varken matematik öğretmeni projeksiyondan görüntü gelmediğinde gelmesini sağlıcak sanıosunuz çok komiksiniz biraz gerçek hayata dönün bence.Müzik öğretmeninin istiklal marşı okutmam demesi gibi birşey :D

Herkez kendine göre kendi branşına göre bişeyler yapıyosa biz niye ağlayıp duruyoruz ki, projeksiyondaki ters görüntüyü de düzeltiverelim, onun dışında bir sürü angarya var onları yapmayalım...

Tek üzülen sen değilsin. Benim gibi başkaları da var ama linçedilme korkusundan pusmuş-sinmiş haldeyiz.

Arkadaşım BTR olarak hiç derse girmeden full ek ders al diyorlar sana. Bunlarda diyor ki: yok ben derse gireyim. Maaş karşılığı çalışayım. Olursa da 3-5 kuruş ek ders olsun.

Derse girerek okulun bilişim işlerinden kurtulacağını mı sandın? O yazıcıdaki sıkışmış kağıdı sen çıkartacaksın. Önlü arkalı fotokopi çekemeyen adama sen yol göstereceksin. Fotoğraf makinesindeki resimleri sen bilgisayara aktarıp, o virüslü flash belleği sen temizleyeceksin. Exceldeki hücreyi sen ortalayacaksın. BT laboratuarının bakımı 20 bilgisayarın eksikleri vs. zaten senin işin. Biz bunlarla daha baş edemezken başımıza bir de ders meselesi çıktı. Derse gir. Bilgisayar uğultuları arasında öğrencileri sustur. Ders evrakları, sınav kağıtları falan zaten o biçim...

Neyse sustum hadi. :(

dedikleri kadar varmışız, yan gelip yatıp bir sürü para almak hoşumuza gidiyomuş.. :D :D Elimi vicdanıma koyup söylüyorum, hiç derim olmadan da formatör oldum, bazı günler çok yoğun geçiyodu ama ondan sonraki günlerde oturuyodum öylece... Sonra yapacak bişey bulayım diye kitap okuyodum, alese çalışıyodum, kendi işlerimle meşgul oluyodum... Hiç ders olmadan da btr olmak çok rahat, ama içimiz rahat değil :)

halk' Alıntı:
Tek üzülen sen değilsin. Benim gibi başkaları da var ama linçedilme korkusundan pusmuş-sinmiş haldeyiz.

Arkadaşım BTR olarak hiç derse girmeden full ek ders al diyorlar sana. Bunlarda diyor ki: yok ben derse gireyim. Maaş karşılığı çalışayım. Olursa da 3-5 kuruş ek ders olsun.

Derse girerek okulun bilişim işlerinden kurtulacağını mı sandın? O yazıcıdaki sıkışmış kağıdı sen çıkartacaksın. Önlü arkalı fotokopi çekemeyen adama sen yol göstereceksin. Fotoğraf makinesindeki resimleri sen bilgisayara aktarıp, o virüslü flash belleği sen temizleyeceksin. Exceldeki hücreyi sen ortalayacaksın. BT laboratuarının bakımı 20 bilgisayarın eksikleri vs. zaten senin işin. Biz bunlarla daha baş edemezken başımıza bir de ders meselesi çıktı. Derse gir. Bilgisayar uğultuları arasında öğrencileri sustur. Ders evrakları, sınav kağıtları falan zaten o biçim...

seferzafer' Alıntı:
halk' Alıntı:

Kesinlikle anlamak istemiyorlar seneye anlayacaklar ama :x Ben yapmam banane diceklermiş desinler bakalım :D

Bunca zaman niye birlik olmadık anladım yorumları okuyunca
upsss:((( arkadaşlar ders yoktu niye yok diyoduk oldu koyun gibi güdüyolar diyoruz? MEB'den daha çok bizim mi kafamız karışık acaba???

yurdi_y' Alıntı:
sizinle aynı branşta meslekte olduğum için utanıyorum kendimden...bu tarz düşünen bir meslektaşım olduğu için...

gercekten parayi seven rahta.duskun hep hesap pesinde olan bi zumren var ben sizi anlamiyrm anlamakkda istemiyrm iste sizin yuzunuzden laf yiyorz sizin yuzunuzden tatan ibsanlar olarak gorukuyez sizun yuzynuzdwn derskeeiniİ almakta.zorlanmisiz

ben dedim.. fotokopi makinesinden bana ne dedim, sizin tefbisinizden, idari işlerinizden bana ne dedim.. gık diyemediler.. ha bu sefer de dersimi seçmediler norm fazlası yaptılar yine direndim aldım derslerimi geri.. siz kendinizi kullandırmaya devam edin :) ha zorda kalan arkadaşlarınıza ettiğiniz yardımları da burda atomu parçalıyormuş gibi anlatmayın komik duruyor.. gir dersine kalan saatlerde yap BTR görevini neyin derdindesiniz ki ?

Ya enayiliğinize doymayın siz. Btr falan kalmıcak artık alın size ders dendi susun dicekler. hem paşa paşa yapçaksınız o işleri hem 5 kuruş almıcaksınız hem de o işleri o ders uğultusu içinde nöbet eşliğinde yapçaksınız. Bravo mantık süper

eşşekten düşenin halini eşşekten düşen anlar.... resen sürgün yesin bu arkadaşlar anlar o zaman anya-konya arasını
herkes istiyor btr olup full ekders alıp ama önce herkes norm istiyor bundan önemli ne olabilir.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
eşşekten düşenin halini eşşekten düşen anlar.... resen sürgün yesin bu arkadaşlar anlar o zaman anya-konya arasını
herkes istiyor btr olup full ekders alıp ama önce herkes norm istiyor bundan önemli ne olabilir.
:alkis:

benim çekindiğim tek nokta mevcut bt sınıflarında, bu öğrenci mevcutlarıyla ve elimizdeki müfredatla nasıl ders işleyeceğimiz. yoksa dersin zorunlu olmasının getirileride azımsanmaz

beyazgolge' Alıntı:
benim çekindiğim tek nokta mevcut bt sınıflarında, bu öğrenci mevcutlarıyla ve elimizdeki müfredatla nasıl ders işleyeceğimiz. yoksa dersin zorunlu olmasının getirileride azımsanmaz
Şu an en büyük sıkıntılardan birisi bu. Çünkü hem bilgisayarlar çöpe dönüyor yavaştan hem de yenilenmesi için herhangi bir çalışma yok. Ama en azından yerimiz yurdumuz belli, her sene başında hangi okula postalanacağız acaba diye dert edinmeyeceğiz en azından.
Derslerin zorunlu olmasını beğenmeyen arkadaşlar hiç norm sorunu yaşamamış hiç resen atanmamış diye düşünüyorum. Ama kadrolu BTR'de olsun, isteyene.. Yalnız MEB'den bunu hiç beklemeyin..

Geri