Tek Üzülen Ben miyim...:(

Kodla Büyü

yurdi_y

Site Gezgini
BTR kadro gelecekti.... ben kendi okulumda kalabilecektim... şimdi bütün sıkıntılarım başa dönmüş gibi... hiçbir şey değişmemiş gibi...

Bende size üzülüyorum. Öğretmenlik okuyup BTR gibi bir saçmalığın peşine takıldığıniz için.!

Üzülmeyin hocam onun için de savaşırız... Birlik oluruz daha atanacak nice Bilişim Öğretmeni var... Kadrolu BTR için de savaşırız... Biz birlik olalım her istediğimizi tek tek alırız inşallah...

herkesin tercihine saygı duyulmalıdır. hocamın dediği gibi liseler yada fatih projesi için kadrolu btr de istenebilir bunun içinde gündem oluşturulabilir sonraki adım için. bazı yerlerde bunu zorunlu yapacaklar çünkü zorunluluktansa kadrolu olmasını istemeliyiz.ben şahsen dersime girecem ama btr isteyen arkadaşlarım içinde bu işin görevlendirme değil kadrolu olmasını istiyorum. destek olurum yapacağınız etkinliklere

Siz olayın farkında değilsiniz. Hiçbir zaman o BTR kadrosu gelmez, gelmeyecek. MEB mevsimlik işçi gibi kullanıyor öğretmenleri niye kadro versin. BTR peşinde koşan bir sürü başka branştan öğretmen varken, hazır öğretmen varken niye kadro açıp ortaya "ihtiyaç" çıkarsın. Siz ilkokulara BTR kadrosu bekliyorsanız daha çok beklersiniz ayrıca.

şuanki durumunuza bakarak düşünmeyin. hem belki çok daha iyi bir okula tayininiz çıkar. norm olmaması çok kötü.
btr yine olabilirsiniz. sizi engelleyen yok

Arkadaşlar BTR saçmalık değil. Biz BTR olsada olmasa da yapıyorduk benzer işleri. Ancak BTR için dersimizden vazgeçmek sanırım sonumuzu getiriyordu, direkten döndük. Yine de tüm sorunlar bitmiş değil. Yaşadığımız çok can sıkıcı olaylardan iyi ders çıkarmalıyız ve birlikte olmalıyız, derneğimize desteğe devam... Herşey için emeği geçen herkese teşekkürler.

stan007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
Bende size üzülüyorum. Öğretmenlik okuyup BTR gibi bir saçmalığın peşine takıldığıniz için.!
:+1:

madem öle memurluk okusaydın hocam....[/quo

Memurluk okumadım... Aslına bakarsanız bana kalırsa memur size benzer... Ben biri bilgisayar konusunda bir şey sorarsa, yardım isterse "benim işim değil" demeyi kendime yediremiyorum, mutlaka halletmem gerekir... bunu da mağdur olmadan ancak btr olarak yapabiliyorum... Bizim branşımıza öğretmenlik aslında hafif gelir... bununla mesleki tatmin nasıl yaşayabiliyorsunuz aklım almıyor. Tekrar ediyorum memur size benzer, derse girip çıkacakmış......

Arkadaşlar Btr nin rahatlığını özleyeceğiz bu bir gerçek, nöbet yok, eğer işini düzenli takip ediyorsan, okulun küçükse hiç dert yok tasa yok. Ne zaman geldin ne zaman gittin karışan yok. çayını içmeden gazeteni okumadan okula girmek yok. işin varsa ders var derdi yok.
Ama diğer taraftan yediğin laf çok.
Ha bire seni arayanlar çok.
Her sorunu senden bilenler çok.
Senin adını bilmeyen öğrenciler çok.
Tayin zamanı atanacak yer bulamayan çok.

zorunlu ders iyidir. sabahçı olduğumuz için biraz erken kalkıcaz. (ben geç gidip geç çıkardım)
ama dersimiz bitince basıp gideceğiz. kimseye hesap vermeyecek, işimizi yapacağız.

kadrolu btr olsaydı (norm sorunu çözülmüş olurdu) büyük çoğunluk btr olurdu.benim görüşüm bu.

soner6' Alıntı:
Arkadaşlar BTR saçmalık değil. Biz BTR olsada olmasa da yapıyorduk benzer işleri. Ancak BTR için dersimizden vazgeçmek sanırım sonumuzu getiriyordu, direkten döndük. Yine de tüm sorunlar bitmiş değil. Yaşadığımız çok can sıkıcı olaylardan iyi ders çıkarmalıyız ve birlikte olmalıyız, derneğimize desteğe devam... Herşey için emeği geçen herkese teşekkürler.
Arkadaşlar, kimse kimsenin btr olmasını ayiplamiyor.! Tam tersi herkes seçimlerinde özgür. Ama burda yanlış olan kendi dersinin zorunlu hale gelmesine bırak sevinmeyi üzülen var. Kimse kusura bakmasın bu arkadaşlarin yaşadığı akıl tutulmasıni anlamıyorum.!

yurdi_y' Alıntı:
stan007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

Memurluk okumadım... Aslına bakarsanız bana kalırsa memur size benzer... Ben biri bilgisayar konusunda bir şey sorarsa, yardım isterse "benim işim değil" demeyi kendime yediremiyorum, mutlaka halletmem gerekir... bunu da mağdur olmadan ancak btr olarak yapabiliyorum... Bizim branşımıza öğretmenlik aslında hafif gelir... bununla mesleki tatmin nasıl yaşayabiliyorsunuz aklım almıyor. Tekrar ediyorum memur size benzer, derse girip çıkacakmış......

Mesleği doruğa derse girmeyip amelelik yaparakmı ulaşacaksınız. Mesleki doruğa amelelik yaparak değil, çırak yetiştirerek ulaşılır. bizim çıraklarımız ise öğrencilerimiz. Zorunlu ders mükemmel oldu. Ben, hem mesleği doruğa ulaşmak için öğrencilerimi yetiştireceğim,hem öğretmen arkadaşlarıma yardımcı olacağım hem de amele gibi çalışacağım. çünkü hem okulumu hem öğrencilerimi seviyorum. Başkasının ne yaptığı umrumda değil

Senin amacın hocam mesleki doruk filan değil senin amacın ful ekdersi alıp sadece cebini düşünmek. başkalarının durumunu önemsememek. ama hiç merak etme fatih projesi devam ediyor ve en az 10 yıl btr görevlendirmeleri garanti emin ol. kadro zaten imkansız. milli eğitimde çalışıpta milli eğitimi öğrenememek bu olsa gerek. Bu yüzden bütün ümitlerimi yitirdiğim zamanda gelen bu gelişme tüm bilişimci arkadaşlarımız için mükemmel olmuştur, emin ol senin gibi sadece cebini düşünenler için bile böyle.

yurdi_y' Alıntı:
stan007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

ben ders istemiyorum BTR istiyorum diyen benmiyim sizmisiniz, madem öle Bilgisayar öğretmenliği okumasaydın diyorum yanlışmı....

hocam meb bizimle kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor kadrolu btr gelene kadar da bu sürüp gidecek emin olun 2 sene sonra bt dersleri zorunlu olmaktan çıkıyor derse ne yapacağız? bi 2 sene daha mı bekleyeceğiz dersin gelmesini şu işi netleştirip bu işten kurtulmamız lazım sadece bununla yetinir sesimizi duyurmaktan vazgeçersek yada durumu kabullenirsek onlarda kadrolu btr ile ilgili bir çalışma yapma ihtiyacı hissetmeyeceklerdir..........

stan007' Alıntı:
yurdi_y' Alıntı:
stan007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

ben ders istemiyorum BTR istiyorum diyen benmiyim sizmisiniz, madem öle Bilgisayar öğretmenliği okumasaydın diyorum yanlışmı....

Valla ben mi, yanlış hatırlıyorum, çünkü 10 sene geçti üzerinden yani okuduğumdan çok öğretmenlik yapmış olduğum için .... bize okulda öğretmenlik mi yoksa bilgisayar-programcılık-donanım falan mı öğretmişlerdi acaba??? yani bilemedim ki şimdi.... ama mesleğinize duyduğunuz bağlılık için sizi tebrik ediyorum.. ben hala bilişim teknolojileri öğretmenliği kavramının içini doldurabilmiş değilim de... Öğretmenlik okuduysam mühendisliğe puanım yetişmediği içindi...

bende tabii ki sevinen arasındayım ama sınav yapcakmıyız acaba o kafama takıldı.. ne kadar rahattık sınavsız:))

En baştan derslerin zorunlu olarak kadro isteyeceğinize btr olarak kadro isteseydiniz ve sesinizi bu yönde duyursaydınız böyle bir şey olmayacak btr olarak hem kadro alacak ve çok daha faydalı ve rahat olacaktık

format_01' Alıntı:
yurdi_y' Alıntı:

Mesleği doruğa derse girmeyip amelelik yaparakmı ulaşacaksınız. Mesleki doruğa amelelik yaparak değil, çırak yetiştirerek ulaşılır. bizim çıraklarımız ise öğrencilerimiz. Zorunlu ders mükemmel oldu. Ben, hem mesleği doruğa ulaşmak için öğrencilerimi yetiştireceğim,hem öğretmen arkadaşlarıma yardımcı olacağım hem de amele gibi çalışacağım. çünkü hem okulumu hem öğrencilerimi seviyorum. Başkasının ne yaptığı umrumda değil

Senin amacın hocam mesleki doruk filan değil senin amacın ful ekdersi alıp sadece cebini düşünmek. başkalarının durumunu önemsememek. ama hiç merak etme fatih projesi devam ediyor ve en az 10 yıl btr görevlendirmeleri garanti emin ol. kadro zaten imkansız. milli eğitimde çalışıpta milli eğitimi öğrenememek bu olsa gerek. Bu yüzden bütün ümitlerimi yitirdiğim zamanda gelen bu gelişme tüm bilişimci arkadaşlarımız için mükemmel olmuştur, emin ol senin gibi sadece cebini düşünenler için bile böyle.

Çok iyi cevap geldi, aynen katılıyorum. :+1:

bunca yıllık üyeyim gereksiz yere pek yorum yapmam.

Bu ders verme işi bir oyun buldular bir koyun daha çok güderler bilgisayar öğretmenlerini.

Bu gün dersi verdim diyenin yarın bunu kaldırmayacağını kimse garanti edemez. Zaten BTR olarak yaptırdıkları işler üzerine ders + nöbet zorunluluğunuz hayırlı olsun...

Saygılarımla....

arkadya' Alıntı:
bunca yıllık üyeyim gereksiz yere pek yorum yapmam.

Bu ders verme işi bir oyun buldular bir koyun daha çok güderler bilgisayar öğretmenlerini.

Bu gün dersi verdim diyenin yarın bunu kaldırmayacağını kimse garanti edemez. Zaten BTR olarak yaptırdıkları işler üzerine ders + nöbet zorunluluğunuz hayırlı olsun...

Saygılarımla....

Kesinlikle katılıyorum

Bizden başka diğer öğretmenler koyun mu ki dersleri var diye güdülüyorlar? Ya bırakın Allah aşkına. Rahatınız bozulacak derslere gireceksiniz diye amma panik yaptınız. Yeter ya. Bu saçma düşüncedeki bilişimcilerden tiksinir oldum. Hayret bi olay...

Diğer öretmenler bilişimci kadar yoruluyormu acaba.Onlara her tenefüs hocam internet bozuldu hocam çıktı alamıyoruz hocam projeksiyonda sorun var diye koşup geliyorlarmı acaba. Ama siz şimdi hem derslere onlar gibi gireceksiniz nöbet vs yapıcaksınız hem de okulda bu işleri yapacak biri olmadığından paşa paşa yapacaksınız.Enayiliğin daniskası bence :x

Geri