Son Dakika norm durumu!!!! 5000 Bin Kırılma noktası geçildi!

Kodla Büyü
İstanbul'da norm kadro fazlası öğretmenler için yazı geldi. Norm fazlası öğretmenlerini resen atarlar mı?

capulcu' Alıntı:
:tr: seneye mezun oluyorum tam mezuniyete denk geldi, 7 ve 8'lerde de zorunlu olma durumu nasıl olur sizce ? :tr:
Seneye ne olur ne olmaz bilinmez. Onun için mücadeleye devam etmek gerek.
Lakin bu norm işi bu hızla giderse seneye anca yetişir. Seneye beraber atanırız :)

hocam şöyle de bir duyum aldım ne kadar doğru bilemiyorum sizin yorumlamanızı rica edicem, sohbet ettiğim bir arkadaş şöyle anlattı
ders kademeli olarak uygulanacağı için bu sene 300-500 arasında alım olacağını söyledi, gelecek sene daha fazla bir alım olacağını örgörüyorum dedi.
sizce böyle bir durum olması mümkün müdür ? :tr:

capulcu' Alıntı:
hocam şöyle de bir duyum aldım ne kadar doğru bilemiyorum sizin yorumlamanızı rica edicem, sohbet ettiğim bir arkadaş şöyle anlattı
ders kademeli olarak uygulanacağı için bu sene 300-500 arasında alım olacağını söyledi, gelecek sene daha fazla bir alım olacağını örgörüyorum dedi.

öngörüm demiş zaten, ben de öngörümü söyleyim, normlr güncellenmese arkdaşın dediği doğru ancak şuan 6000'e yakın norma girişi yapıldı en az 1000 gelecektir ilk atama sayısı

mehmettuna68' Alıntı:
capulcu' Alıntı:

öngörüm demiş zaten, ben de öngörümü söyleyim, normlr güncellenmese arkdaşın dediği doğru ancak şuan 6000'e yakın norma girişi yapıldı en az 1000 gelecektir ilk atama sayısı
:+1:

bence kademeli olarak uygulansa da uygulanmasa da 6000 e yakın açık var. (kademeli uygulanmış hali bu ise normalde daha fazla açık var demektir.)
öğretmen almaları lazım. ben 5 ve 6 larda kademeli olarak arttırılacak diye bişeyler okumuştum ders zorunlu olmadan önce bence bu bi kaç sene sonra 7 ve 8 lerde de zorunlu olacağı anlamına geliyo (inş) zaten onlarda da zorunlu yaptılar mı seneye de öğrenci almycaklar açıkta kalan bt leri atarlar bu işte burda kapanır:)

karakiz10' Alıntı:
bence kademeli olarak uygulansa da uygulanmasa da 6000 e yakın açık var. (kademeli uygulanmış hali bu ise normalde daha fazla açık var demektir.)
öğretmen almaları lazım. ben 5 ve 6 larda kademeli olarak arttırılacak diye bişeyler okumuştum ders zorunlu olmadan önce bence bu bi kaç sene sonra 7 ve 8 lerde de zorunlu olacağı anlamına geliyo (inş) zaten onlarda da zorunlu yaptılar mı seneye de öğrenci almycaklar açıkta kalan bt leri atarlar bu işte burda kapanır:)

zorunlu olacağına anlamına gelmez, kademeli geçişten kasıt ders çizelgesinin kademeli uygulanacağı anlamına gelir

karakiz10' Alıntı:
Seneye almasalar bile şuan okuyan 4 sınıf var hocam.Senin dediğin 4 sene sonra için :)

delulojouh' Alıntı:
karakiz10' Alıntı:
Seneye almasalar bile şuan okuyan 4 sınıf var hocam.Senin dediğin 4 sene sonra için :)
evet 2 3 4 var ama en azından kapatmayı akıl edebildiler bu da bi başarı :)

Artık şu atamalar ve yer değiştirmeler yapılsa da bi rahatlasak. yaz günü herkes strest içinde. Yok efendim yer değiştirmede nerelere ne kadar norm verilir yok efendim bu sene bilişimden kaç atama yapılır. stres stres... :verymad:

diğer alanlarda ihtiyaç yukarı çıkıyor bizimki aşağı iniyor..herhalde norm fazlası olan ilkokulda olan öğretmenler orta okula kaydırıyolar. doğal olarak düşüş yaşıyoruz..

bilişim4000' Alıntı:
diğer alanlarda ihtiyaç yukarı çıkıyor bizimki aşağı iniyor..herhalde norm fazlası olan ilkokulda olan öğretmenler orta okula kaydırıyolar. doğal olarak düşüş yaşıyoruz..

açık sayısı= toplam norm-mevcut öğretmen sayısı olarak ortaya çıktığı için bu yüzden düşme olmaması gerekiyor

Geri