Son Dakika norm durumu!!!! 5000 Bin Kırılma noktası geçildi!

Kodla Büyü
gizemli090' Alıntı:
http://mtegm.meb.gov.tr/www/genel-mudurlugumuze-devredilen-genel-liselerin-okul-turlerine-iliskin-25062013-ve-1514437-sayili-makam-onayi/icerik/413
378 okul meslek lisesi olduğuna göre normlara yansımalı artış diil mi ?

kademeli olarak geçilecek diyor..okulların %80 ninda bilgisayar bölümü olur kanımca. en az 3 'er norm verilse bu sene. ilaç gibi gelir.

bilişim4000' Alıntı:
gizemli090' Alıntı:
http://mtegm.meb.gov.tr/www/genel-mudurlugumuze-devredilen-genel-liselerin-okul-turlerine-iliskin-25062013-ve-1514437-sayili-makam-onayi/icerik/413
378 okul meslek lisesi olduğuna göre normlara yansımalı artış diil mi ?

kademeli olarak geçilecek diyor..okulların %80 ninda bilgisayar bölümü olur kanımca. en az 3 'er norm verilse bu sene. ilaç gibi gelir.
bu yıla yansır inş

bir değişiklik var mı? Şu okul dönüşümlerinden dolayı bu sene norm güncellemesi olacak mı acep?

Benim aklımdaki soru şu: Atamalarda bizden ne kadar alacaklar? Bu ülkede hiçbir şey gizli kalmıyor. Hatta sınav soruları bile sızdırılıyor ama kontenjanlar son saniyeye kadar sır gibi saklanıyor. Bunu öğrenmenin bir yolu yok mu? Kimden, nereden öğrenebiliriz. Bu konuda çevresi geniş arkadaşlara görev düşüyor. :) Sınava az kaldı bunları düşünmemek lazım ama yine de aklımızda atama sayıları var. Var ki hala norm takip edip duruyoruz...

"Son durum nedir?" soru cümlesi şimdiden bu kadar soruluyorsa, yer değiştirmelerden sonra ve ilk atama öncesi o kişiler tarafından kendilerine daha çok tekrarlanacak büyük olasılıkla. :idea:
Bu soruyu yaklaşık 2 ay sonra sorsanız daha yardımcı olur 8)

Belki çok önemli değil ama 5 Temmuz'da güncellemeler kapanacak deniliyordu kaçta kapattık..
Ve kıyaslamalı liste almamız mümkün mü?

gizemli090' Alıntı:
sınav nasıldı . sizce kaç netle atanırız ?
bir iki kişiden sınav sonucu öğrenerek tahminde bulunabilseydik keşke.... Bu saaten sonrası önce Allah'a sonra MEB'e bağlı...

500 kişi atar puan 85de kalır
5000 kişi atar 70e düşer... (Veriler rastgele)

Ancak bu sene netlerin düşük olacağı kanaatindeyim bunlar standart sapma hesaplamalarında nasıl yapılıyor tam bilmiyorum o nedenle aslında normalde yaptığın denemelerden az net yapsan da atanma ihtimalin olduğu kanısındayım.

Arkadaşlar sınavda görsel tasarımla ilgili bir soru vardı. 3 tane üçgen hoca anlatacağı üçgeni solda büyük diğer üçgenleri sağda alt alta küçük bir şekilde çizmiş. Bu soruda şekle bakınca "informal denge" gibi geldi cevap.
Fakat açıklamadaki anlatacağı üçgeni büyük çizdi dediği için de "dokunun vurgulanması" gibi geldi cevap. İkisi arasında gittim geldim. Bir BÖTE'li olarak bu soruda takılmak çok koydu bana. O kadar eğitim tasarımı ile ilgili projeleri yaptık. Of ya!
SİZCE NEDİR BU SORUNUN CEVABI?

Bilişim Teknolojileri:6414
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi:727
Din Kült. ve Ahl.Bil.:19822
Fizik:481
İ.H.L. Meslek Dersleri:4111
İlköğretim Matematik Öğr.:10777
İngilizce:16638
Matematik:4301
Okul Öncesi Öğrt:7344
Rehber Öğretmen:17736
Sınıf Öğretmenliği:9978
Sosyal Bilgiler:3628
Tarih:1462
Teknoloji ve Tasarım: 0
Türk Dili ve Edebiyatı:7099
Türkçe:8846
Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği:8079

Bilişim Teknolojileri:6414
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi:727
Din Kült. ve Ahl.Bil.:19822
Fizik:481
İ.H.L. Meslek Dersleri:4111
İlköğretim Matematik Öğr.:10777
İngilizce:16638
Matematik:4301
Okul Öncesi Öğrt:7344
Rehber Öğretmen:17736
Sınıf Öğretmenliği:9978
Sosyal Bilgiler:3628
Tarih:1462
Teknoloji ve Tasarım: 0
Türk Dili ve Edebiyatı:7099
Türkçe:8846
Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği:8079
:+1:

mehmet0033' Alıntı:
Arkadaşlar sınavda görsel tasarımla ilgili bir soru vardı. 3 tane üçgen hoca anlatacağı üçgeni solda büyük diğer üçgenleri sağda alt alta küçük bir şekilde çizmiş. Bu soruda şekle bakınca "informal denge" gibi geldi cevap.
Fakat açıklamadaki anlatacağı üçgeni büyük çizdi dediği için de "dokunun vurgulanması" gibi geldi cevap. İkisi arasında gittim geldim. Bir BÖTE'li olarak bu soruda takılmak çok koydu bana. O kadar eğitim tasarımı ile ilgili projeleri yaptık. Of ya!
SİZCE NEDİR BU SORUNUN CEVABI?
dokunun vurgulanmasi yaptım

sınav hakkında yorum yapacak olursam ilk kısımda adayların çoğu zaman sıkıntısı yasadi. matçi arkadaşlar mat yaşamamışlar ösym sağolsun. ikinci kısma gelirsek oda bi o kadar kolaydı. herkesin süper geçmis. ösymyi anlamak gerçekten güç :)

il içi tercihleri yaptım yanlız gördüğüm kadarıyla bu norm sayılarında eylülden sonra düşüş yaşanacak. neden diyeceksiniz. il içi listesine baktığımda ilkokul olan okullarda açık görünüyordu. yani ilkokuldaki müdürler bilişim öğretmenini kaybetmemek yada 1 yıl daha elinde tutmak için ders seçtiler ellerinden geldiğince norm göstermeye çalıştırlar. fakat ortaokullarda mevcut 5 ve 6 lar zaten ihtiyacı kadar norm girdiler. eylüle yada en geç seneye o ilkokullardaki normlar düşecek ve dolayısı ile genel normdada düşüş yaşanacak.. her hallkürda bu seneki il içi- il dışı-ilk atama sayısı seneyeden daha fazla olacaktır. buda benim daha önceki sözlerimi destekliyor.

Geri