Sivas Norm Fazlası Öğretmenleri Atamaya Başlıyor...

Kodla Büyü
Bugün ben,benim durumumda olan beden eğitimi öğretmenimiz ve müdür beyle milli eğitim'e gittik atamadan sorumlu kişi ve bütün şube müdürlerine illettik durumu yapacak bişey olmadığını söylediler şimdilik tayin yolu gözüküyor keyfim kaçtı nerden çıktı şimdi bu iş şunu yazın yapsalar neyse bu milli eğitim bakanlığı resmen psikolojisiyle oynuyor insanların...bakalım Allah sonumuzu hayreylesin...

yapacak birşey var resen atamamak varmı resen atamayan yerler var onlara uyacak çözüm bu kadar basit ama bizim için o koltuklarda oturanlar çözüm sunmuyolar çözümsüzlüğü daha da meşakkatli hale getiriyolar. İlkokula branşçı atanması, dersi olmayan okula bilişimci atanması, muhtemelen haziranda yine yeniden norm fazlaları ortaya çıkacağını bile bile bu işi yapmaya şartlanmışlar galiba.

ben bugün tercihimi yaptım arkadşlar, zaten Divriği deydim tek açık vardı Danacı Sadık Özgür Ortaokulu, orayı tercih ettim ama adım gibi eminim sene sonu orda da norm fazlası olacağım çünkü burdaki en küçük ortaokulu orası :) Hayırlısı olsun artık ,

puanlarımızı yazarsak cok daha faydalı olur
özellikle ilçeden ile merkezine gelmek isteyen var mı

ben tercih yapmadım daha idarem yapma diyor puanın yüksek kalırsın bu sene seneyede bol bol(5 ve 6. sınıflara 2 şer saat) ders seçeriz dedi ama halaa aklım karışık

arkadaşlar puanları yazsak daha net olur aslında sonuçta 11-12 kişi yerinde kalacak

benim puanım 128 merkezdeyim bir ölçek olur diye yazdım
norm fazlası değilim ama olmama ramak var.

ozcanikli' Alıntı:
benim puanım 128 merkezdeyim bir ölçek olur diye yazdım
norm fazlası değilim ama olmama ramak var.

ben 132 ocak ayı sonu itibariyle kaç olur bilmem diğer arkadaşlar yazmıyor ki

Norm fazlası öğretmenleri resen atamanın gerekçesi A okulundaki bir matematik öğretmeni norm fazlası iken başka bir ilçedeki B okulunda ücretli matematik öğretmeni çalışmasıdır. Bilişim Teknolojileri baranşında ücretli öğretmen bulunmamaktadır. İl Milli Eğitim Müdürü bu durumun farkındadır ve bizim branş için resen atama yapılmayacakmış gibi bir durum söz konusudur. (arkadaşlar bu kesin bilgi değildir. kimse tercih yapıp yapmama konusunda bu yazdıklarıma güvenerek karar vermesin. çünkü bakanlığın işlerine akıl ermez. tercih yapıp yapmama konusunda herkes sorumluluğu kendi üstüne almak zorunda malesef.)
İl milli eğitim müdürü bilişim teknolojilerinin diğer branşlardan farklı olarak değerlendirilmesi hakkında bilgilendirildi.

dobra1979' Alıntı:
yapacak birşey var resen atamamak varmı resen atamayan yerler var onlara uyacak çözüm bu kadar basit ama bizim için o koltuklarda oturanlar çözüm sunmuyolar çözümsüzlüğü daha da meşakkatli hale getiriyolar. İlkokula branşçı atanması, dersi olmayan okula bilişimci atanması, muhtemelen haziranda yine yeniden norm fazlaları ortaya çıkacağını bile bile bu işi yapmaya şartlanmışlar galiba.

hocam aynen dediğinizn gibi sırf sivas meb de atama yapmış, hatta resen atama yapmış, hatta da aile bütünlüğü felan dinlememiş eşleri de atamış! denilmesi için, bakanlıktan kesin emir var deyip resen atama da yapacaklarını söylüyorlar.

en kötü bir dönem ilçeye gönderseler, yargının yürütmeyi durdurmasıyla eski yerimize dönebiliriz. ben şahsen ikinci bir dava olarak tazminat davası da açmayı düşünüyorum. sonuçta beni eşimden 5 ay uzak yaşamaya zorla! atama mı sürgün mü belli değil!!!

icerha' Alıntı:
Norm fazlası öğretmenleri resen atamanın gerekçesi A okulundaki bir matematik öğretmeni norm fazlası iken başka bir ilçedeki B okulunda ücretli matematik öğretmeni çalışmasıdır. Bilişim Teknolojileri baranşında ücretli öğretmen bulunmamaktadır. İl Milli Eğitim Müdürü bu durumun farkındadır ve bizim branş için resen atama yapılmayacakmış gibi bir durum söz konusudur. (arkadaşlar bu kesin bilgi değildir. kimse tercih yapıp yapmama konusunda bu yazdıklarıma güvenerek karar vermesin. çünkü bakanlığın işlerine akıl ermez. tercih yapıp yapmama konusunda herkes sorumluluğu kendi üstüne almak zorunda malesef.)
İl milli eğitim müdürü bilişim teknolojilerinin diğer branşlardan farklı olarak değerlendirilmesi hakkında bilgilendirildi.

ya hocam zaten bizim branşın resen ataması büyük saçmalık yarın tahtalar gelecek tahtaların gelmesi önemli değil ki tahta sorunlarını okuyoruz duyuyoruz yani labı olan okullara norm verilse sıkıntılar biter ama hayırlısı ben tercih yapmayacam zorla kumar oynatıyolar iştee

benim de puan 42....korkmayın sadece 42 :)

tef mezunuyum. olmaz olaydım! ailem bıraksaydı şimdi ne güzel amerikada eğitime devam edecektim! şu an öğrencilerime ne anlatsam, nasıl örnek olsam diye düşünmem gerekirken, resen ilçelere sürerlerse durumu hanıma nasıl anlatacam, onu düşünüyorum...bu memleketin bürokrasisini hiçbir zaman anlayamadım.

Yav Allahtan dilerim kimseyi resen atamazlar ve kimse yerinden olmaz yapabileceğim kendim ve sizin sadece buu :(

dobra1979' Alıntı:
icerha' Alıntı:

ya hocam zaten bizim branşın resen ataması büyük saçmalık yarın tahtalar gelecek tahtaların gelmesi önemli değil ki tahta sorunlarını okuyoruz duyuyoruz yani labı olan okullara norm verilse sıkıntılar biter ama hayırlısı ben tercih yapmayacam zorla kumar oynatıyolar iştee

doğru söylüyorsun hocam resmen kumar.

iki ucu necaset değnek,
tercih yapsak bir türlü yapmasak bir türlü...

hocam mem müdürüyle kim görüştü acabaa sendikalar görüşme yaptımı acaba

dobra1979' Alıntı:
Yav Allahtan dilerim kimseyi resen atamazlar ve kimse yerinden olmaz yapabileceğim kendim ve sizin sadece buu :(

hocam zaten görev yerinden uzak bir yerleşim yerine resen atamanın sürgünden bir farkı yok. bir de sen bir öğretmenin düzenini bozup, çoluğundan çocuğundan ayırdığında, o öğretmen öğrenciye hangi motivasyonla ne verebilir?

finefrenzy' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:

hocam zaten görev yerinden uzak bir yerleşim yerine resen atamanın sürgünden bir farkı yok. bir de sen bir öğretmenin düzenini bozup, çoluğundan çocuğundan ayırdığında, o öğretmen öğrenciye hangi motivasyonla ne verebilir?

hocam norm fazlası atama birçok branş için mükafat olabiliyor aslında. örneğin beden eğitiminden ilçelerde 8 norm fazlası var sadece merkezde 15 ihtiyaç var. merkeze gelmek isteyene bir imkan.

Ama bize uymuyor işte. Hele resen atama hiç uymuyor.

yav bizim milli eğitim 6 dene şube müdürü yapmış görevlendirmeyle bakanlık genelgeyi geri çekti kimler nasıl görev aldı şu eğitimbirseni artık sevmiyorum yaav istifa edecem yeter bu kadar adaletsizlik kim nasıl neye göre atanmış hakkkaten

dobra1979' Alıntı:
yav bizim milli eğitim 6 dene şube müdürü yapmış görevlendirmeyle bakanlık genelgeyi geri çekti kimler nasıl görev aldı şu eğitimbirseni artık sevmiyorum yaav istifa edecem yeter bu kadar adaletsizlik kim nasıl neye göre atanmış hakkkaten

valla hocam bu mesele artık bizim kültürümüzün bir parçası, güç kimin elindeyse sonuna kadar kullanıyor, şu an muhalif sendikalar yarın siyasi dengeler değişip şu an kinin yerini alsalar, şu an yapılanlardan farklı bir şeyler mi bekliyorsunuz?

bu durumu üstad M. Akif avrupayı gezdikten sonra çok güzel özetlemiş: İşleri dinimiz gibi, dinleri işimiz gibi...

finefrenzy' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:

valla hocam bu mesele artık bizim kültürümüzün bir parçası, güç kimin elindeyse sonuna kadar kullanıyor, şu an muhalif sendikalar yarın siyasi dengeler değişip şu an kinin yerini alsalar, şu an yapılanlardan farklı bir şeyler mi bekliyorsunuz?

bu durumu üstad M. Akif avrupayı gezdikten sonra çok güzel özetlemiş: İşleri dinimiz gibi, dinleri işimiz gibi...

valla sende haklısın hocam ne diyeyim :(

bu arada Sivas merkez ve merkeze bağlı köy vs yarın okullar (9 ocak 2013) tatil...

bu kadar stresin üstüne iyi geldi...

Divriği 3 gündür tatil...Belimizi geçkin kar var burda ve kar durmadan devam ediyor

arkadaşlar durumlar nedir tercih yapanlar varmı memde bir gelişme varmı

ben şarkışlada çalışıyorum tercih yapmayacağım puanım 101 şuan ocak sonuna doğru 102 veya 103 olur eşim burada çalışıyor oğlum var resende şansımı deneyeceğim bizi bu hale düşürenlerden Allah hesap illaki soracak onlarda böyle durumlara düşerlerse bize yaptıkları inşallah akıllarına gelir bu nedir ya 10 gündür psikolojimi bozdular

yav şu sendikalarda aktif görevde arkadaşlar yokmu bizim branşın durumunu mem müdürüne anlatsınlar yaavvv

Geri