Sivas Norm Fazlası Öğretmenleri Atamaya Başlıyor...

Kodla Büyü
haklısınız hocam ben herkese sabırlar diliyorum herkesin işi çok zor zaten biz her yerde norm fazlasıyız neden bizi bu olaya dahil ediyorlar anlamadım birde mesela altınyayladaki okul adam nasıl açıyor bilişimi norm anlmadım zaten okul ilkokul olmuş neden norm veriyorlar seneye otomatik olarak norm fazlası olacak oraya giden...

yanii hayır ilkokullara diğer branşlardan da açmışlar 1 sene sonra fazla olacak zaten bu kadar sistemsiz düşüncesizce iş yapan bir bakanlık daha yok galiba.

hocam daha kötüsü merkezdeki norm fazlalarını ilçelere atama meselesi. özür durumu olsun ya da olmasın bu durum bir öğretmenin motivayonunu sıfıra indirmek isteyenler için süper bir yöntem(!)...

sivastaki sendikalarla bağlantıya geçip mem üzerinde baskı yapmaya çalışalım. gerçi mem atamadakiler biz yönetmeliği uygularız diyorlar, işin garibi yönetmeliğin 41. maddesinde "özür durumu dikkate alınarak atama yapılır" denmesine rağmen, resen atama yapacağız diyorlar. sonuçta mağdur arkadaşlar dava açarlar, yürütme durdurulur, dava masrafları devlete ödettirilir, öğretmen de 5-6 ay sürüm sürüm sürünür. yönetmeliğe aykırı şekilde resen atamayı yapacak il mem müdüründen tutun da en at kademedeki memurun vicdanı zerre kadar sızlamaz.

Ateş düştüğü yeri yakar, ama eninde sonunda o ateşi düşüreni de yakar, vesselam.

arkadaşlar benim öğretmenlikte 4. yılım ve mutemelen bu atamayla 4. okuluma gideceğim....Arkadaşar kış ortasıda düzen değiştirecekler özellikle ,mnşallah olmaz da resen atanan olursa onlara Allah sabırlar versin. HADİ ben ilçedeyim ama il merkez,nden ilçeye atama olursa o çok kötü olackatır. Arkadalar Sivasv Memde Atamada HÜSEYİN bey var atamadan sorumlu, resen atama olup olmayacağı em,in olun onun insiyatifinde. >Eğer baskı yaprsak yada İl milli eğitim müdürüne ulaşırsak resen atama yaptırmayabliriz. GEREK SENDİKALAR GEREKSE ŞAHSEN BASTIRALIM BU KONUYA

yarın sendikalara uğramak lazım hüseyin bey dediğiniz şef hocam onun insiyatifinde nasıl olabilir böyle saçmalık mı olur. Allahım yaaaa. Yav kardeşim sivastaki bilişimciler bu siteyi bilmiyomu 3-5 kişiyiz topu topu oysa 32 fazla var :) mem müdürüyle görüşmek lazım başka yolu yok hocam sizin durumunuz zaten herşeyi özetliyor 4 yılda 4 okul mem müdürü bunu duyunca ne der acaba.

arkadaşlar cuma gününden beri moralim 0. merkezdeyim ve ben de norm fazlasıyım. 89 puanım var. nisan ortasında doğum iznine ayrılacağım. şimdi yer değiştirme bana reva mı? zaten izne ayrılıcam. 2. dönem sonunda yine norm fazlası olucam. karda kışta nasıl gidip geleceğiz offf offff offfffff

hocam ben bu bizim zümreyi anlamış değilim. sakaryada da aynı durum söz konusu ama ne hikmetse kimseden ses çıkmıyor

Hatay'da aynı problem vardı;herkesi resen atadılar.Ben de merak ediyorum acaba her il kafasına göre uygulama yapmakta serbest mi -tabii konu Bilişim Öğretmenleri olunca-?

hocam atama şefleri topu direkt il mem müdürüne atıyor, geçen cuma gittik, hüseyin bey resen atama taraftarı değil, yaşayacağımız sıkıntıya empati yapabilen biri fakat ne zaman resen atamaların bahsi geçse bu meseleyi benimle değil il mem müdürüyle görüşün diyor..

adem' Alıntı:
bu işler bu zaman olacak iş değil. Mesale bizim okul Yıldızeli ÇPL norm 4 şuan 3 öğretmen var ihtiyaç 1 gözüküyor ama işin garip tarafı okulda 3 öğretmene yetcek ders yok, sene başı gruplar hesap edilip idare norm yaptı ama dönemin ortasında iki sınıfta gruplar teke indi. Şimdi yarın 1 öğretmen daha gelecek yazın tekrar norm güncellemesi yapılcak belki okulda seneye 2 öğretmen norm fazlası durumuna düşecek. Sen dönemin ortasında öğretmenleri yerinden edeceksin. O kadar garip işlerki herkesin ailesi çoluğu çocuğu var ona göre planlar yapmışlar. İllede atama yapcam diyorsan bari zorla resen atama., isteyen adam yer değiştirsin. Yaz gelincede ne yapacaksan yap.

hocam sizi bekleyen en sinsi tehlike benim başıma gelen durum...meb resen ya da tercihle sizin okula orda görev yapan arkadaşların hizmet puanından yüksek birini atadıktan sonra norm düştüğü zaman o arkadaşların biri haksız bir şekilde norm fazlası olacak. sonra da uğraş dur...

sizin idare bu durumu il mebe bildirirse oraya atama yapmayabilirler hocam. çünkü resen atama yapılma riski en yüksek yer sizin orası, merkeze git-gel olayından dolayı..

Sivas Türk Eğitimsen Başkanı ile görüştüm.Milli Eğitim Müdürü ile görüşüp resen atamadan vazgeçirmeye çalışacaklar.

ben de eğitim bir sen ve aktif eğitim sen ile bağlantıya geçtim, eskişehirde verilen emsal yargı kararını da ilettim..

inş. telafisi güç zararları doğuracak resen atamaları yapmazlar, istekliler atansın resene hayır

Sivas Norm Fazlası Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak bugün Milli Eğtim Müdürlüğünde bir araya gelip saat 14:00 'da atamadan sorumlu Hüseyin Bey ile görüşmeye gidebiliriz.
. Biz tercih yapmak zorunda mıyız?
. 22 fazla var 5 açık var. Eğer tercih yapmazsak 41/5 e göre valiliklerce resen atama yapılabili mi?
. Benim okulum ilkokul oldu. Fakat okulumda Bilgi Teknoloji sınıfı olduğu için 9 saat dersim olmasına rağmen BTR olarak devam ediyorum. Tayin istemek zorunda mıyım?

geçen cuma ben gittim odada 6-7 kişi farklı branşlar hep aynı şeyleri sorduk, cevabı da:

-resen atamaya kararı mem müdürü verir
-bilişimde merkezde çok fazla var, ilçelerde ihtiyaç çok...
-şimdlik isteklilerin atamasını yapalım sonraki süreç ne getirir hep birlikte göreceğiz...

Not: ortak sınavlar var hocam okulda, müsait olsam hemen gelirdim..

Norm belirleme olayı da saçmalıktan ibaret, örneğin köyde 4 saat bilişim dersi var ama 1 normu var, merkezde 9 saat derse giren bir öğretmen bölgeden dolayı norm fazlası olabiliyor, ben geçen sene Mehmetçik İ.O da 9 saat ile norm fazlası idim ve tain istedim, bu senede 10 saat dersim var ama norm fazlası degilim. Hocam inşallah resen atama yapmazlar kış kıyamette insanları mağdur etmezler , baksanıza hocam hiçbir şeyi düşündükleri yok bütün köy yolları kapanmasına rağmen tatil kararı alamıyorlar

Celal Bayar ortaokuluna 1 ihtiyaç var listede. Okulu aradım kaç saat dersiniz var diye sordum.
Cevap : "Bizde bilgisayar dersi seçilmedi."
Şuan ders yokmuş Celal Bayarda nasıl ihtiyaç var anlamadım.

Sendika kanalıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne bu atamalarla ilgili itiraz ve talepleri içeren bir rapor sunacağım.

Neler yazayım, aklınıza gelenleri gerekçeleri ile beraber paylaşın arkadaşlar.

icerha' Alıntı:
Sendika kanalıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne bu atamalarla ilgili itiraz ve talepleri içeren bir rapor sunacağım.

hocam öncelikle sene ortasında, kış mevsiminde resen atama olması birçok öğretmenin mağduriyet yaşamasını sağlayacağını belirtin. eğer ille de yapılacaksa hazirandan sonra yapılması gerekir.
ayrıca bizim ders saati sıkıntılı olduğundan gidecek olan öğretmenlerin de ilerleyen süre zarfında da norm fazlası olmayacağı garanti değil. çünkü bu sene 5lerde seneye 5 ve 6larda 3 sene içinde tüm ortaokul tarafından seçmeli olacak. 4 basamakta da seçilmezse yada az seçilirse yine fazla olacaklar. en azından bizim norm işimize lab. durumuna bakarak çözmeleri gerekir diye düşünüyorum.

icerha' Alıntı:
Celal Bayar ortaokuluna 1 ihtiyaç var listede. Okulu aradım kaç saat dersiniz var diye sordum.

hocam öğretmen olmadığından ders seçmemişlerdir, orası ortaokul oldu seneye seçersiniz olur biter

ozahit' Alıntı:
icerha' Alıntı:

hocam öğretmen olmadığından ders seçmemişlerdir, orası ortaokul oldu seneye seçersiniz olur biter

yerimizde bıraksınlar seneye burda da seçeriz.
ders yoksa norm niye var?

Arkadaşlar norm fazlalarını neye göre belirlemişler? Benden daha az derse giren ve benden daha düşük hizmet puanı olan bir öğretmen norm fazlası olmazken ben neden norm fazlasıyım?

2 yıl boyunca okulunuzda norm kadrosu olupta tayin istemezseniz sizi resen atarlar. şartlarınız bu şekildeyse , okulunuzda 2 yıldır norm fazlası iseniz kesinlikle tayin istemelisiniz.

Tayin isteyipte cıkmazsa yine okulunuzda kalırsınız. Telaş etmenize gerek yoktur.

ozcanikli' Alıntı:
2 yıl boyunca okulunuzda norm kadrosu olupta tayin istemezseniz sizi resen atarlar. şartlarınız bu şekildeyse , okulunuzda 2 yıldır norm fazlası iseniz kesinlikle tayin istemelisiniz.

Tayin isteyipte cıkmazsa yine okulunuzda kalırsınız. Telaş etmenize gerek yoktur.

2 yıl dolmamışsa zorlama yapma hakları olabilir mi? bununla ilgili yönetmeliği biliyor musunuz?

marcher' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

2 yıl dolmamışsa zorlama yapma hakları olabilir mi? bununla ilgili yönetmeliği biliyor musunuz?

değerli arkadaşlar bu 2 yıl meselesi çok eski bir kural, en son yönetmelikte mart ayına kadar atama yapılmalı diyor, 2 yıl şeklinde bir şart yok...

nurertugay' Alıntı:
Arkadaşlar norm fazlalarını neye göre belirlemişler? Benden daha az derse giren ve benden daha düşük hizmet puanı olan bir öğretmen norm fazlası olmazken ben neden norm fazlasıyım?

hocam yönetmeliğe göre hizmet puanı en düşük olan norm fazlası olur...altta kalanın canı cıksın yanii

icerha' Alıntı:

Hocam şunları ekleyebilir misiniz:

1. Bilişim Teknolojileri Öğretmen normu genel anlamda sıkıntılılı bir süreçtedir. Dersin seçmeli oluşu ve yeni eğitim sürecinde okul dönüşümleri sırasında birçok öğretmen norm fazlası olmuştur. Bu sebeple, norm fazlası olmasına rağmen Bilişim Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilen bilişim tek. öğretmenlerinin re'sen atamaları yapılmamalıdır.

2. Meslek liselerinde her sene norm değişmektedir. Örneğin bu sene 5 olan norm grup öğretimi yapıldığından bir sonraki sene 7'ye çıkabilmektedir. Tabi olarak bu durum tersi şeklinde de olabilmektedir. Bu nedenle meslek liselerinde norm fazlası olmuş Bilişim Tek. Öğretmenleri'nin re'sen atamaları yapılmamalıdır.

3. Şu an okullar norm güncellemesi yapamadığından sistemde eksik ya da fazla görünen ders yükü olan okullar vardır.
ÖRNEK 1: Yıldızeli ÇPL' deki Bilişim Tek. Öğretmen normu 4 olarak görünmesine rağmen grup sayılarının düşmesi sebebiyle 3'ye düşmüştür. Mevcut öğretmen sayısı da 3'tür.
ÖRNEK 2: Atatürk Teknik ve EML(Gültepe Okullar Bölgesi'ndeki): Şu an kontenjan.meb sisteminde toplam ders yükünün 312 olarak görülmesine rağmen, güncel ders yükü 350 saattir. Bu durumda normalde 9 olan toplam öğretmen normu, sistemde 8 olarak görüdüğünden, 2 öğretmen norm fazlası tesbit edilmiştir. Ayrıca bu okuldaki Bilişim Teknolojileri Öğretmeni normu önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 10 ve üzeri olma ihtimali yüksektir.

4. Özetle Bilişim Teknolojileri Öğretmen normu düzenli olarak belirlenemediğinden Re'sen atama yapılmamalıdır.

5. Ateş düştüğü yeri yakar.

6. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...(Özellikle yönetmeliğe aykırı bir şekilde özür durumuna sahip öğretmeni eşinden ayırıp ilçelere atama)

finefrenzy' Alıntı:
icerha' Alıntı:

Hocam şunları ekleyebilir misiniz:

1. Bilişim Teknolojileri Öğretmen normu genel anlamda sıkıntılılı bir süreçtedir. Dersin seçmeli oluşu ve yeni eğitim sürecinde okul dönüşümleri sırasında birçok öğretmen norm fazlası olmuştur. Bu sebeple, norm fazlası olmasına rağmen Bilişim Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilen bilişim tek. öğretmenlerinin re'sen atamaları yapılmamalıdır.

2. Meslek liselerinde her sene norm değişmektedir. Örneğin bu sene 5 olan norm grup öğretimi yapıldığından bir sonraki sene 7'ye çıkabilmektedir. Tabi olarak bu durum tersi şeklinde de olabilmektedir. Bu nedenle meslek liselerinde norm fazlası olmuş Bilişim Tek. Öğretmenleri'nin re'sen atamaları yapılmamalıdır.

3. Şu an okullar norm güncellemesi yapamadığından sistemde eksik ya da fazla görünen ders yükü olan okullar vardır.
ÖRNEK 1: Yıldızeli ÇPL' deki Bilişim Tek. Öğretmen normu 4 olarak görünmesine rağmen grup sayılarının düşmesi sebebiyle 3'ye düşmüştür. Mevcut öğretmen sayısı da 3'tür.
ÖRNEK 2: Atatürk Teknik ve EML(Gültepe Okullar Bölgesi'ndeki): Şu an kontenjan.meb sisteminde toplam ders yükünün 312 olarak görülmesine rağmen, güncel ders yükü 350 saattir. Bu durumda normalde 9 olan toplam öğretmen normu, sistemde 8 olarak görüdüğünden, 2 öğretmen norm fazlası tesbit edilmiştir. Ayrıca bu okuldaki Bilişim Teknolojileri Öğretmeni normu önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 10 ve üzeri olma ihtimali yüksektir.

4. Özetle Bilişim Teknolojileri Öğretmen normu düzenli olarak belirlenemediğinden Re'sen atama yapılmamalıdır.

5. Ateş düştüğü yeri yakar.

6. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...(Özellikle yönetmeliğe aykırı bir şekilde özür durumuna sahip öğretmeni eşinden ayırıp ilçelere atama)

teşekkürler hocam.

Başka öneri varsa yazın arkadaşlar. Yarın götüreyim sendikaya.

Sosyal Bilgiler öğretmeniyim. 15 saat dersim olan okulda norm fazlası gösterilmiştim. ihtiyaç olan okullarda 9 saat ders var....
:verymad: :verymad:

bu resen atama saçmalığını sendikalar mahkemeye verse olmaz mı??? Şuna bak ders yok norm var ders var norm yok. RESEN ATAMA OLMASIN DİĞER FAZLALAR DEĞİŞMEK İSTERSE DEĞİŞTİRSİN OKULUNU YAAA. GAR GIŞ GIYAMETTE YER Mİ DEĞİŞTİRİLİR (3G)

Geri