Sinirlenmeyeyim Diyorum Ama...

Kodla Büyü
Ben bu sorunların hepsini kökten çözmek için BTR'yi bıraktım. İki yıldır yapmıyorum. Meğer ne kadar rahatmış BTR'siz yaşam. BTR tam bir amelelikmiş. İdarenin teknik sorunları, öğretmenlerin teknik sorunları ve sorumsuzlukları, öğrencilerin soruları, velilerin sorunları (tablet, eba vs.), e bi de kendi sorunlarım, öğretmenliğim, yazılısı, projesi vs.

Hepsi son buldu BTR'yi bırakınca. Geriye bir öğretmenliğim kaldı. Ne güzelmiş öğretmenlik dedim bir kere daha. Sanki yeni atanmış bir öğretmen psikolojisi var üzerimde.

ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

Ben bu sorunların hepsini kökten çözmek için BTR'yi bıraktım. İki yıldır yapmıyorum. Meğer ne kadar rahatmış BTR'siz yaşam. BTR tam bir amelelikmiş. İdarenin teknik sorunları, öğretmenlerin teknik sorunları ve sorumsuzlukları, öğrencilerin soruları, velilerin sorunları (tablet, eba vs.), e bi de kendi sorunlarım, öğretmenliğim, yazılısı, projesi vs.

Hepsi son buldu BTR'yi bırakınca. Geriye bir öğretmenliğim kaldı. Ne güzelmiş öğretmenlik dedim bir kere daha. Sanki yeni atanmış bir öğretmen psikolojisi var üzerimde.

ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
Hocam gerçekten btr değilsiniz diye hiçbir şeye karıştırmıyorlar mı? Ben de 2 senedir btr değilim geçen sene buna rağmen kırmadım ne idareyi ne öğretmenleri, öğretmenler tarafından değer gördüm ancak idare tarafından hiçbir karşılık görmedim.Bu sene yapmadım bu sefer de en kötü ders programı bana yapıldı, konuştum biz öyle uygun gördük bizim sana düzgün bir ders programı yapma yükümlülüğümüz yok dendi(yani sen tamir işlerinin tamamını yapma yükümlülüğünde değilsen biz de değiliz), sürekli laf işitiyorum cevap versem daha beter işitiyorum vermesem yine işitiyorum, hiçbir şey talep edemiyorum direk reddediliyor ki sınıfımda var onunla ilgili taleplerim de direk reddediliyor velhasılı böyle de rahat edemedim. Bu işin bir okulu kursu olsa gideceğim ama yok o yüzden merak ediyorum nedir bu işin yolu yöntemi, haa tayin isteyeceğim zaten ama açık okul da yok artık ücretsiz izin alıp ne iş yapabilirim düşüncesindeyim

Ders programının dağınık olması sadece size has ise okul müdürlüğüne hitaben yazılı olarak bu durumu belirtir bir dilekçe yazın. Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu da yazın. Gelecek ya da gelemeyecek ( muhtemelen cevap yazmaya bir yerlerinin ağırlığı yetmeyecektir ) cevaba göre ilçe milli eğitim müdürlüğüne şikayet dilekçesi yazın. Dilekçe ekine de okulun tüm ders programını ekleyin. Boş günler, dersler arası boşluklar vs gibi durumlara dilekçenizde yer verirseniz daha iyi olur. Varsa sendikanızdan da yardım isteyin. Yoksa da bir sendikaya girmeyi düşünün.

o çubuğu bile penseyle koparan öğretmenler var maalesef idareye şikayet edince bir şey yapmadıklarını da gördük.
genelde it iti ısırmıyor bunu yapan it genelde idareden desteği gücü almasa yapmaz.....
(böyle bir okula denk geldiğinizde ya görmezden gelin yada en kısa zamanda oradan tayin isteyin,bir yerde
ayrımcılık varsa birileri terörist gibi devlete zarar verdiği halde idare sessiz kalıyorsa o idarede sıkıntılıdır sizi en ufak sebepte harcarlar incitirler
yapabiliyorsanız yukarılara şikayet edin diycem ama bugüne kadar haklı olupta şikayet ettiği kişilere ceza verdiren göremedim. )

"devlet malına zarar vermenin ne demek olduğunu bilen
namuslu şerefli bir öğretmenin bilerek isteyerek bir çöp kutusu kapağını bile çekiştirdiğini daha görmedim."

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ders programının dağınık olması sadece size has ise okul müdürlüğüne hitaben yazılı olarak bu durumu belirtir bir dilekçe yazın. Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu da yazın. Gelecek ya da gelemeyecek ( muhtemelen cevap yazmaya bir yerlerinin ağırlığı yetmeyecektir ) cevaba göre ilçe milli eğitim müdürlüğüne şikayet dilekçesi yazın. Dilekçe ekine de okulun tüm ders programını ekleyin. Boş günler, dersler arası boşluklar vs gibi durumlara dilekçenizde yer verirseniz daha iyi olur. Varsa sendikanızdan da yardım isteyin. Yoksa da bir sendikaya girmeyi düşünün.
çok güzel yazmışsınız hocam zaman zaman benimde başıma gelen bir durumdu ne yapacağımızı biz hatta diğer branşlarda bilmiyorlar ayrımcılık yapan
idarelere karşı güzel yazmışsınız.

Meslektaşımız uyarılara rağmen ekranı kalemle çizmeye devam ediyorsa ya sallamıyor ya da inatlasmak istiyordur. Siz birşey yapmayın idareye bildirin idare bu durumu tutanak altına alıp öğretmene de imzalatsin. İş yazıya dökülür ve öğretmen dokunmatigin bozulması durumunda kendinin sorumlu olacağını düşünürse yaptığından vazgeçebilir
idarenin çok umrunda değil hocam

ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
şu şartlarda maddi olarak btr yi birakma şansım yok maalesef

siz elinizden geleni yapmışsınız.bunun için kavga edecek haliniz yok.ama hala birşeyler yapmak istiyorsanız durumu ilçeye bildirin.ilçe koordinatörüyle görüştünüz mü?

o çubuğu bile penseyle koparan öğretmenler var maalesef idareye şikayet edince bir şey yapmadıklarını da gördük.
genelde it iti ısırmıyor bunu yapan it genelde idareden desteği gücü almasa yapmaz.....
(böyle bir okula denk geldiğinizde ya görmezden gelin yada en kısa zamanda oradan tayin isteyin,bir yerde
ayrımcılık varsa birileri terörist gibi devlete zarar verdiği halde idare sessiz kalıyorsa o idarede sıkıntılıdır sizi en ufak sebepte harcarlar incitirler
yapabiliyorsanız yukarılara şikayet edin diycem ama bugüne kadar haklı olupta şikayet ettiği kişilere ceza verdiren göremedim. )

"devlet malına zarar vermenin ne demek olduğunu bilen
namuslu şerefli bir öğretmenin bilerek isteyerek bir çöp kutusu kapağını bile çekiştirdiğini daha görmedim."
Malesef hocam mevzuatta ders programı herkese eşit yapılır gibi bir durum yok, facebookta eğitimle ilgili gruplarda çok yazışıldı başkaları tarafından da, çok yakın arkadaşım iş hukuku davalarına bakıyor son 1 yıldır hep işverenden yana sonuçlanıyor, ilk zamanlar ki gibi değil diyor.

Geri