Sinirlenmeyeyim Diyorum Ama...

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda akıllı tahta prizlerine sürekli elektrikli soba, ısıtıcı gibi şeyler takıyorlar defalarca uyardım arkadaşları hala devam ediyorlar bugün iyice kafam attı.akilli tahtanın ekranını öğretmen!!!! arkadaşın birisi tahta kalemi ile yazı yazarak kullanmış ve yazdığı şeyi de tahta silgisiyle silmiş ve bunu öğrencilerin söylediğine göre 3-4 tür yapıyormuş öğrenci ağzıyla iş yapmam ama tahta da yazılan yazı kesinlikle öğretmene ait bir yazı çok net yani defalarca uyarıyorum şöyle yapın böyle yapın diye ama öğrenci anlamıyor hadi de öğretmen!!! de anlamıyor yorumsuz

Arkadaşlar okulda akıllı tahta prizlerine sürekli elektrikli soba, ısıtıcı gibi şeyler takıyorlar defalarca uyardım arkadaşları hala devam ediyorlar bugün iyice kafam attı.akilli tahtanın ekranını öğretmen!!!! arkadaşın birisi tahta kalemi ile yazı yazarak kullanmış ve yazdığı şeyi de tahta silgisiyle silmiş ve bunu öğrencilerin söylediğine göre 3-4 tür yapıyormuş öğrenci ağzıyla iş yapmam ama tahta da yazılan yazı kesinlikle öğretmene ait bir yazı çok net yani defalarca uyarıyorum şöyle yapın böyle yapın diye ama öğrenci anlamıyor hadi de öğretmen!!! de anlamıyor yorumsuz
E niye sorun ediyorsunuz ki bu kadar.siz uyarınızı yapmışsınız .ben şahsen bir kere açıklarım durumu olmadı en ufak şeyde bile kayıt açmamanız lazım kullanımınız kaynaklı der sallarım.hiç uğraşmam bile laftan anlamayanlarla.zaten açılan kayıta da gelen giden olmuyor.öyle beklerler..benim problemim olmazdı.Kullananı,idaresi düşünsün çözüm bulsun..
Isıtıcı takma işine gelince valla iyi yapıyorlar üşüsünler mi..
Katılamayacağım size maalesef hocam🤷‍♂️

Bilmediğimden soruyorum. Bu prizlere ısıtıcı, kettle vs takılırsa ne olur?

BTR iseniz idareye blgi verin. Dahasına karışmayın. Sınıflarda kullanılan cihazları kontrol etme, yangın riski, güvenlik vs idarenin işleri.

Son düzenleme:
Serkan hocam ekranın önünde sağlam bir kırılmaz cam var. O cama ne kalem nede silgi etki etmez merak etmeyin. Ama ısıtıcı vesaire gibi yüksek amper çeken cihazlar sistemden aşırı yük çekeceği için prizine birşey takılmayan diğer sınıftaki açık tahtaları bile bozabilir. Diyerek müdürü uyarın. Sistem güç kaynağı vesaire gibi bir şeye bağlı ise onu kesin bozacağını (sigorta filan kesin atar). Hatta ve hatta aslında bu prizlerin çok hassas olup kolay bozulduğu için bazı illerde bu prizlerden akıllı tahtaların kesinlikle çıkarılmamasının tavsiye edildiğini söyleyin. Öğretmenler odasında prize ısıtıcı takmışlar allahtan sigorta attı. Anında müdür yasakladı.

İdare düşünsün zaten onda sorun yok ama defalarca toplantı yaptım açık açık uyardım öğretmen olan birisi ısrarla aynı şeyi yapıyor yazık günah tahtaların garantisi bitti yarın bir gün bozulsa idareler yaptırmayacak ve çöp olacak

İdare düşünsün zaten onda sorun yok ama yurt toplantısı yapmadım açık açık uyardım öğretmen olan biri ısrarla aynı şeyi yapıyor yazık günah tahtaların sonu bitti yarın bir gün bozulsa idareler yaptırmayacak ve çöp olacak
bizim arkadaşlar da bazen telefon şarj etmek için takıyorlar ama tahtanın alt tarafındaki fazla olan prize. ben sakıncalı olduğunu bilmiyordum o_O

Serkan hocam ekranın önünde sağlam bir kırılmaz cam var. O cama ne kalem nede silgi etki etmez merak etmeyin.

hocam o şekilde kullanılan tahtaların dokunmatiklerinde sıkıntı çıkıyor. ben de tahtanın ekran kısmına kalemle yazı yazılmasına aşırı sinir oluyorum. hocama katılıyorum

Hocam yaklaşık 10 sene önce bir okulda BTR idim. okulda öğrenciler akıllı tahtayı kafalarına göre kullanıyorlardı. tabi bürün tahtalar virüslendi. ben 1 ay boyunca okuldaki tüm bilgisayarları formatlamayla uğraştım. (o zaman hazır flaşbellekler yoktu) öğretmenlere dedim ki ben açılışa şifre koyacağım sizde klavye ile giriş yapın. her hafta formatla uğraşmayalım. bana dediler ki "biz klavyeyle uğraşamayız. senin işin ne formatı atacaksın bunları tamir edeceksin". bazılarının kafası böyle hocam. sizdeki öğretmenler de aynısını düşünüyordur. BTR sin tamir edeceksin. İşinin adı ne?

Tahtaları sahiplenen yok zaten. Bir şey oldu mu, senin tahtan açılmıyor, senin tahta şu programı çalıştırmadı modunda herkes.
Bizde de arkadaşın biri fişlere takmış durumda. Boşuna elektrik harcıyor diye girdiği sınıfların, nöbette ise bulunduğu katların fişlerini çektiriyor.:oops::mad:

Son düzenleme:
arkadaşlar ısıtıcı taksın üşüsün mü ne demek Allah aşkına. Başka priz yok mu. Adamlar çok akım çektiği için bunları oraya takmayın diye uyarmadı mı sizleri. Şu an o sistem odasının maliyetleri kim bilir ne kadardır. cihazlar yansın boştan bir yere, sonra bizim vergilerle yenisini alınsın veya yaptırılsın. Ki okul müdürü bu cihazların kullanımına da izin vermemeli. Zaten bu cihazları okullarda kullanmak yasak

arkadaşlar ısıtıcı taksın üşüsün mü ne demek Allah aşkına. Başka priz yok mu. Adamlar çok akım çektiği için bunları oraya takmayın diye uyarmadı mı sizleri. Şu an o sistem odasının maliyetleri kim bilir ne kadardır. cihazlar yansın boştan bir yere, sonra bizim vergilerle yenisini alınsın veya yaptırılsın. Ki okul müdürü bu cihazların kullanımına da izin vermemeli. Zaten bu cihazları okullarda kullanmak yasak
daha önce takıldı kabinden bir cihaz UPS idi galiba zarar gördü Garanti kapsamında değiştiler maalesef bazı öğretmen arkadaşlar senin tahtan vs gibi bir yaklaşımla bana gelmediler şimdiye kadar gelirlerse de cevabını alırlar sorun yok sıkıntı burada sene başında toplantı yaptık söyledim gruba kaç kere yazdım hala tık yok idarenin de çok umrunda değil benim canımı sıkan yazık günah devlet malı niye kimse sahip çıkmıyor inadına iş yapar gibi hareket ediyorlar

• Beğen
Tepkiler: omd
çok haklısın hocam,öğretmenler geçici olabilir,yeni gelen bir öğretmenin ders aşkını bile bozar tahtanın olmaması,bozulması,soba takmak nedir?yada cama yazı yazmak nedir?Allah bilir uzman öğretmen bile olmuştur.devlet yanına sana beyaz tahta koymus adam john nash gibi (akıl oyunları)takılıyor.Güzellikle uyar.

ne yazık ki hocamız bizim oku lda da oluyor tahtaya yazı yazmak bir kaç kere bende anlattım ama üzerinde karşılaşmayı görmek kolay oluyormuş:ayy:

Son düzenleme:
tahtalarla beraber kalemde geliyor, zaten tahta yazı çizim programları var (antropi,starboard, faz 3 te eta kalem vs.) idareler bu kalemleri dağıtmıyor mu acaba

tahtalarla beraber kalemde geliyor, zaten tahta yazı çizim programları var (antropi,starboard, faz 3 te eta kalem vs.) idareler bu kalemleri dağıtmıyor mu acaba
Hocam kalem derken, etkileşimli tahtalar kurulduğunda kalem mi veriliyor her öğretmen için?

O öğretmenin ders programını takip edin, dersine girdiği sınıfların akıllı tahtasının sigortasını indirin.

Hocam kalem derken, etkileşimli tahtalar kurulduğunda kalem mi veriliyor her öğretmen için?
Her tahta için 1 adet kumanda, 1 adet ucu yuvarlak plastik yazma kalemi veriliyor. Büyük ihtimalle kaybolmuştur veya tayini çıkan öğretmenler yanında götürmüştür.

Meslektaşımız uyarılara rağmen ekranı kalemle çizmeye devam ediyorsa ya sallamıyor ya da inatlasmak istiyordur. Siz birşey yapmayın idareye bildirin idare bu durumu tutanak altına alıp öğretmene de imzalatsin. İş yazıya dökülür ve öğretmen dokunmatigin bozulması durumunda kendinin sorumlu olacağını düşünürse yaptığından vazgeçebilir

cepheyi genişletin hocam, o sınıfın sınıf rehber öğretmenine sizin akıllı tahtanızda sürekli böyle bir sorun oluyor vb. şeklinde gidebilirsiniz. bir de ne yazık ki bizim mesleğin yüzsüzü tam yüzsüz, umursamaz oluyor, uğraşmak ayrı dert hocam, Allah yardımcınız olsun.

ups_priz.jpg

prizler ups priz değil mi ? takamamaları lazım ???

Ben bu sorunların hepsini kökten çözmek için BTR'yi bıraktım. İki yıldır yapmıyorum. Meğer ne kadar rahatmış BTR'siz yaşam. BTR tam bir amelelikmiş. İdarenin teknik sorunları, öğretmenlerin teknik sorunları ve sorumsuzlukları, öğrencilerin soruları, velilerin sorunları (tablet, eba vs.), e bi de kendi sorunlarım, öğretmenliğim, yazılısı, projesi vs.

Hepsi son buldu BTR'yi bırakınca. Geriye bir öğretmenliğim kaldı. Ne güzelmiş öğretmenlik dedim bir kere daha. Sanki yeni atanmış bir öğretmen psikolojisi var üzerimde.

ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

İdareye bir dilekçe yazın. Dilekçenizde yanlış olan durumları ve bunların sakıncalarını yazın. Muhtemel sorunların önüne geçmek için bu hususta öğretmenlerin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade edin. Gereğini arz edin.

Geri