seneye bt sınıfları kaldırılıyor mu?

Kodla Büyü
Bu güne kadar ısrarla ilköğretimde çalışmayı tercih ettim, 3 yıldır da formatörlük yapmıyorum, kendimi daha mutlu hissediyordum derslere daha küçük yaş grubuyla girmekten... Ama sanırım artık meslek lisesine gçmenin gerçekten zamanı gelmiş :(

Bencede kaldırılsın.

bizim okulda "medya okuryazarlığı seçelim" bile dediler.

Bende seçin dedim gider evime otururum.

Aynı zihniyet derste iken kapıyı çalıp elektirk gelmemesini bana soruyor.
Dersten sonra geleyim deyince de SINAV mı Yapıyorsun? diyebiliyor.

O yüzden bizim değerimizi anlamayacakları için kaldırılsın.

lbaz' Alıntı:
liseye (meslek lisesi-bilgisayar bölümü) başladığımda, mezunlar ünide her bölümü tercih edebiliyordu. 2 yıl sonra (28 şubat süreci) sadece alanında tercih yapabilirsin (bilg. müh. hariç) dediler. "tamam" dedik, "napalım öğretmen oluruz" dedik.
şimdi "vazgeçtik" dediler, "sen öğretmen de olma" diyolar/diyecekler. bekliyorum şimdi ben/biz ne olucaz? neyi layık görecekler.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!

aynı dönemlerde okumuşuz hocam. söylediklerinizin her bir harfine, noktasına, virgülüne katılıyorum.. ben de KESİNLİKLE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. keşke diğer arkadaşlarım gibi üniversiteyi kazanamayıp ev kızı olsaymışım. onlar şimdi benden çok daha mutlu. bu ne yaaa.. her gün ayrı bir dert, ayrı bir problem.. ruhumuz kaldırmıyor bunları artık.. resmen devlet bizi kendine yük hissediyor.. üniversiteyi okuyup atandığımda, "kendi başarı hikayemi oluşturduğumu" düşünmüştüm. meğerse tam bir hayal kırıklığı oluşturmuşum... ben de hiçbirine hakkımı helal etmiyorum..

artık bundan daha kötü birşey yapmazlar herhalde (inşallah)..

bugün öğrencilerin derse tutumu yüzünden sinirden ağladım.. not yok, sınıf kötü bende parçalanıyorum ki bişeyler anlatayım.. lanet ettim.. o kadar fazla önümüzde dersimizi yapamamamız için engel var ki ama kendimi yetersiz hissettim bir de.. ne gerek var.. kendimize yazık..biz eylemde yapsak, bağırıp çağırsak, sitelerde sızlansak da bunların bişey yapacağı yok.. hikaye anlatıyorlar, hayal kuruyorlar, altı boş projelerle milletin gözünü boyuyorlar, bizimde artık ağzımıza bir parça bal sürmeye bile gerek duymuyorlar..hepsine lanet olsun!!

""seneye bt sınıfları kaldırılıyor mu?""

bu forumda sorduğumuz her olumsuz soru,bizlere uygulama olarak geri dönüyor.. ya da bana öyle geldi???
Daha yapıcı konular paylaşsak diyorum..

sancakhan' Alıntı:

bu forumda sorduğumuz her olumsuz soru,bizlere uygulama olarak geri dönüyor.. ya da bana öyle geldi???

oldu oldu soru olumsuz değil durum olumsuz...

smhs' Alıntı:
lbaz' Alıntı:
liseye (meslek lisesi-bilgisayar bölümü) başladığımda, mezunlar ünide her bölümü tercih edebiliyordu. 2 yıl sonra (28 şubat süreci) sadece alanında tercih yapabilirsin (bilg. müh. hariç) dediler. "tamam" dedik, "napalım öğretmen oluruz" dedik.
şimdi "vazgeçtik" dediler, "sen öğretmen de olma" diyolar/diyecekler. bekliyorum şimdi ben/biz ne olucaz? neyi layık görecekler.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!

aynı dönemlerde okumuşuz hocam. söylediklerinizin her bir harfine, noktasına, virgülüne katılıyorum.. ben de KESİNLİKLE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. keşke diğer arkadaşlarım gibi üniversiteyi kazanamayıp ev kızı olsaymışım. onlar şimdi benden çok daha mutlu. bu ne yaaa.. her gün ayrı bir dert, ayrı bir problem.. ruhumuz kaldırmıyor bunları artık.. resmen devlet bizi kendine yük hissediyor.. üniversiteyi okuyup atandığımda, "kendi başarı hikayemi oluşturduğumu" düşünmüştüm. meğerse tam bir hayal kırıklığı oluşturmuşum... ben de hiçbirine hakkımı helal etmiyorum..

artık bundan daha kötü birşey yapmazlar herhalde (inşallah)..

Bende hakkımı helal etmiyorum bu zulümü bize layık görenlere...

sancakhan' Alıntı:
alper4106' Alıntı:
sancakhan' Alıntı:

oldu oldu soru olumsuz değil durum olumsuz...

???????????????

2012 bütçe tasarısında MEB bütçesinde geçen ifadeler ilk mesajı okuyunca daha iyi anlarsınız hocam.

sancakhan' Alıntı:

Nasıl yani hocam Meb TBMM ye sunduğu plan bütçe tasarısını BBnet te sorulan sorulara göremi yapıyor ki bu soru zaten Meb plan bütçe komisyonuna tasarıyı verdikten sonra konulmuş. Haa yapılanlara hiç ses çıkartmayalım yönetcilerimiz kızmasın korkalım sonra daha kötü şeyler yaparlar diyorsanız daha kötü ne olabilir böyle olursa zaten öğretmenliğinize hepten elveda deyin. Demek istediğim yapılanlar gerçek.

sisss' Alıntı:
Bt sınıfı kapatıldığında ve anasınıfı yapıldığında anlarsın uydurmayı

artık 9 yıllık eğitime geçiliyor idarecimiz söyledi birinci sınıfa giden öğrenci kadar anasınıfı öğrencisi olması gerekiyormuş ama okullarda yer yok.

bilin bakalımm buna nasıl bir çare bulmuşlar :|

çoğu okul bt yi ders olarak seçmiyor boşalan bilgisayarları depoya yığıyor al sana yeni anasınıfı :sleep:

sisss' Alıntı:
40 bin öğretmen 2012’de atanacak

MEB’in TBMM’ye sunduğu 2012 bütçe tasarısında gelecek yıl kadrolu 40 bin öğretmen atamasının planlandığı anlaşıldı

BAHAR ATAKAN Ankara

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), gelecek yıl içerisinde yapacağı öğretmen atamasına ilişkin kadro sayısını Bakan Ömer Dinçer açıklamaktan kaçınırken, TBMM’ye sunulan bütçe tasarısından sürpriz bir rakam ortaya çıktı.

Atanamayan öğretmenler, kadro sayısı hakkında MEB’i mail yağmuruna tutarken, MEB soruları yanıtsız bırakıyordu. Ancak, sır gibi saklanan atama kadro sayısı, kamuoyundan önce Meclis’e bildirildi. MEB tarafından hazırlanan 2012 bütçe tasarısında, gelecek yıl kadrolu 40 bin öğretmen ataması yapılacağı açıklandı.

Öğretmene eğitim verilecek

MEB’in TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunduğu tasarıda, 2012’ye ilişkin eğitim hedefleri yer aldı. Bu hedeflerden bazıları özetle şöyle:

- Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarda bilgisayar sınıfları kaldırılacak ve bütün dersliklere aşamalı olarak en az birer dizüstü bilgisayar ve projeksiyon cihazı konulacak.- Her okulda en az bir fotokopi makinesi, akıllı tahta, kamera ve mikroskop olacak.

- Okulların internet altyapısı için 140 milyon, sınıflara kurulacak teknoloji için 420 milyon, her sınıfa bilgisayar için 300 milyon, uzaktan eğitim merkezleri kurulması için de 880 milyon lira bütçe ayrılacak.

- Başarısı düşük olan okullar ele alınacak. SBS ve illerden gelen tespitlere göre başarısı düşük olan bölgelerdeki öğretmen ve yöneticiler hizmet içi eğitime alınacak.

- Kızların okullaşma oranının düşük olduğu Batman, Bitlis, Erzurum, Mardin, Şanlıurfa’da kız yurtları yaptırılacak.

- 2011’de okullarda 1395 şiddet olayı meydana geldi. Bu şiddet olaylarının yüzde 10 azaltılması hedeflenecek. Bakanlığın öngörüsüne göre okullarda 2012’de 1250 şiddet olayı yaşanacak.

meb hedeflerine ne zaman tam ulaştı ki. inş. ne yaptığını biliyordur meb.

Sezen Aksu bir şarkısında "Söverim gelmişine geçmişine ayıpsa ayıp" diyordu.

Bilmem nedendir ama bu şarkı aklıma takıldı !!

kaldırılırsa kaldırılsın yeter artık o dedikodu bu dedikodu yıprandık gerçekten artık yetere bizi nereye yerleştireceklerse bir an önce yapsınlar yerimizi bilelim.

isyanlardayız kendimizi de paralasak biz kimsenin umrunda da gözünde de değiliz. başımızdaki merhamet yoksunu vicdansız o koltukda nefes aldığı sürece biz daha iyi olmayacağız hiç bir zaman.

brodil' Alıntı:
nasıl yani ya artık derslerden sonra boş boş film seyredemeyecek miyim labımda.? :(

seyredersiniz hocam 1965 yapımı "veda busesi" fimi. olaya uygun olur

ardından da zeki müren veda busesi şarkısı tam olur.

Tornavida takımlarımı tamamlayım.Mavi üniformamı kapının ardına asıyım.Kirlenmiş ellerim içinde bir parça kendirden bez hazırlayım.Gelecek seneye hazırlık olsun.
Hiç değilse artık tamir yaparken kravatımın kirlenmesinden kurtulurum ne mutlu.

Sabır ede ede, hal kalmadı..

kesinlikle kimsenin dersi önemseği kalmadı ki tabiki kaldırırlar. müdür kalkıp dersime gelip şunları izletiver öğrencilere diyor dersten sonra yaparım deyince de derse napıyosunuz hocam gibi bi cvp alabiliyosam kaldırırlar. malulen emekli falan yapsalar bari de tamirciyim diyeceğime emekli öğretmenim derim en azından.

Özelde baktığımız zaman BT nin durumu vahim ama genele baktığınızda öğretmenliğin duruma dahada vahim bir hale doğru gidiyor.

Yazık okadar para harca Bt labaravuarı kur sonra al çöpe at. Çok yazık.....

Meslek Lisesine geçmek için çalışmaları hızlandırmak lazım
böyle giderse ya memur olacaz, ya milli eğitimlere çekecekler ya da tamirci olacaz :verymad:

gokhan_keskin55' Alıntı:
Rehber öğretmen gibi odamız olsun, bilgisayarımız olsun, ek dersimiz full olsun, lab ve dersler olmasın güzel olur...zaten herkes çok rahat olduğumuzu, yattığımızı düşünüyor oldu olacak tam olsun da gerçekten yatalım :)

+1.
bari adını koyalım şunun. :puhaha:

Bu haber doğruysa şayet önümüzdeki yılın çizelgesinde dersimizin adı artık yazılmayacak ve seçilemeyecek demektir. Kısacası biz dersleri geri almaya çalışırken altımızdaki BT sınıfını da aldılar ... kaldık mı yayan ? :cry:

ÖĞRETMENLER GÜNÜN YAKLAŞTIĞI ŞU GÜNLERDE BİR ŞİİR VARDI HANİ TAM DA BİZE GÖRE. "BEN ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORUM"
moralim çok bozuk. biz öğretmen olamayacakmıyız yani . bizim öğretmenlik hakkımızı elimizden almalarını mı bekleyeceğiz!! kabullenemiyorum. l

nazzan' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
Bencede dağıtılsın hangi devirdeyiz artık masaüstü diye bilgisayarmı olur bizim öğrencilerin çoğunun elinde Iphone şu bu var yakındada tablet dağıtacaklar BT sınıfına giren yok artık kendinizi önemseyi bırakın arkadaşlar dünya nereye gidiyor siz word wxcel öğretmek derdindesiniz
:+1:

Yorum yazmayacaktım ama bu yorumu görünce yazmaya karar verdim
Bu nasıl düşüncedir nasıl zihniyet. Bizlerin word, excel mi anlattığını mı zannediyorsun.
Dikkat et tabletler dağıtıldığı anda neler oldu.
Sadece ülkeyi kendi okulun gibi düşünme bence, biraz çemberi genişlet, farklı okulları gezmeyi dene.
Zaten bakanlar da senin zihniyetinde merkezden dışarı çıkmadığı için böyle saçma projeler düzenliyorlar.
Bilirmisin eğitimde maslow diye biri var ve ihtiyaçlar hiyerarşisi. Burada en tabanda yemek,su geliyor. Eğer sen ülkede belirli sorunları çözmeden başka projelere atlarsan, ya tableti satılır, ya da çalınır. Bunun önüne geçemezsin. Meb in projeleri günlük. Yarın ne yapacağı belli değil. Böyle eğitim mi olur.

Şu an yeni nesil hiçbir eğitim almadan bilgisayar başına geçmekte. Sence bu sağlıklı mı. Evet dünya farklı yerlere giderken, bizler dibe doğru gidiyoruz. Özellikle senin gibi düşünenler bizleri dibe çekiyor. Ama ben inanıyorum bizden sonraki nesil bizim çektiklerimizi çekmeyecek.
Bu kafayla ne kendi yazılımlarımızı yazarız ne de başka birşey yaparız. Başkalarına yalvarmaya devam.

BT sınıfına giren yok demişsin. Seni 1 hafta okuluma davet etmek isterim. Gel, gör.
Ha şunu söylebilirsin oyun oynuyorlardır.
Her öğrencinin elinde defterleri, kitapları,cd leri, flash bellekleri. Sadece ödev yapıyorlar ve 3 erli 4erli oturarak.
Tabi öğrenci sende o ışığı göremezse senin yolundan gitmeyecek, seni örnek almayacaktır. Benim şu anda mezun ettiğim öğrencilerimden yığınla Bilişim Teknolojilerini seçen öğrencim var.

Sonuç olarak derseniz neden böyle bir durumdayız diye;
Sizler gibi bu bölümü benimsemeyen, sahip çıkmayan arkadaşlar yüzünden.
Hep bir alternatif düşünerek bu bölüme sahip çıkılmaz. (branş değişikliği,rehber öğret vs)
Umarım bu arkadaşlar yakın zamanda istedikleri olur ve bizler de gerçekten toplu bir şekilde hareket edebiliriz.

Varsın kaldırsınlar BT sınıfını. Ben BT sınıfını kaldırdım bile. Anahtarı vurdum kapıya. Nasıl diye soracak olursanız okulumuz soyuldu ve BT sınıfının da bütün kasalarını aldılar. Kullanacak bir tane bile bilgisayar bırakmadılar.

Geri