seneye bt sınıfları kaldırılıyor mu?

Kodla Büyü

sisss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
40 bin öğretmen 2012’de atanacak

MEB’in TBMM’ye sunduğu 2012 bütçe tasarısında gelecek yıl kadrolu 40 bin öğretmen atamasının planlandığı anlaşıldı

BAHAR ATAKAN Ankara

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), gelecek yıl içerisinde yapacağı öğretmen atamasına ilişkin kadro sayısını Bakan Ömer Dinçer açıklamaktan kaçınırken, TBMM’ye sunulan bütçe tasarısından sürpriz bir rakam ortaya çıktı.

Atanamayan öğretmenler, kadro sayısı hakkında MEB’i mail yağmuruna tutarken, MEB soruları yanıtsız bırakıyordu. Ancak, sır gibi saklanan atama kadro sayısı, kamuoyundan önce Meclis’e bildirildi. MEB tarafından hazırlanan 2012 bütçe tasarısında, gelecek yıl kadrolu 40 bin öğretmen ataması yapılacağı açıklandı.

Öğretmene eğitim verilecek

MEB’in TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunduğu tasarıda, 2012’ye ilişkin eğitim hedefleri yer aldı. Bu hedeflerden bazıları özetle şöyle:

- Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarda bilgisayar sınıfları kaldırılacak ve bütün dersliklere aşamalı olarak en az birer dizüstü bilgisayar ve projeksiyon cihazı konulacak.- Her okulda en az bir fotokopi makinesi, akıllı tahta, kamera ve mikroskop olacak.

- Okulların internet altyapısı için 140 milyon, sınıflara kurulacak teknoloji için 420 milyon, her sınıfa bilgisayar için 300 milyon, uzaktan eğitim merkezleri kurulması için de 880 milyon lira bütçe ayrılacak.

- Başarısı düşük olan okullar ele alınacak. SBS ve illerden gelen tespitlere göre başarısı düşük olan bölgelerdeki öğretmen ve yöneticiler hizmet içi eğitime alınacak.

- Kızların okullaşma oranının düşük olduğu Batman, Bitlis, Erzurum, Mardin, Şanlıurfa’da kız yurtları yaptırılacak.

- 2011’de okullarda 1395 şiddet olayı meydana geldi. Bu şiddet olaylarının yüzde 10 azaltılması hedeflenecek. Bakanlığın öngörüsüne göre okullarda 2012’de 1250 şiddet olayı yaşanacak.

Bt sınıfı olmazsa ders mers de olmaz, dersler geri gelmeyecek arkadaşlar adamlar geçen sene boşuna mı 4-5lerde kaldırdı, fazla tepki çekmemek için aşamalı olarak yok ettiler bizi.

Hocam geçenlerde okulumuza ilçe milli eğitim müdürü gelmişti. Kendisi söyledi, seneye BT laboratuarları tamamen kaldırılacak diye. Ben de dedim o zaman ne olacak bizim durumumuz dediğimde, Sizi Okul Bilgisayar- Teknoloji Koordinatör öğretmeni olarak okullarda bulunduracaklar dedi. Başka birşey de demedi. Bekleyelim görelim :)

vay anasını o zaman fazla yatırım yapmayın format tamirat vs kalsın nasıl olsa kaldırılacakmış. yaw inanmayın bunlara 2012 hedefleri diyor. hangi hedefi tutturmuşlar bunlarda bu olacak.

O kadar yatırım yap okullara bilgisayar dersliği kur. şimdi onları ortadan kaldır başka bir projeye geç o projeninde ömrü kaç günlük olursa artık. Birileri yine zengin olsun . olan biz bt cilere olsun. :-1:

:-1: şiddet olaylarını %10 düşüreceklermiş.
sen bütün hakları ver öğrencilerin velilerin ellerine bak nasıl artıyor şiddet olayları %10

Diyelim ki yaptılar ve seneye bilg lablarını kaldırıp sınıflara dedikleri donanımları koydular.Bilgisayar labları ne olacak yani ordaki billgisayarlar ne olcak onları artık çöpe atarız artık.

Ben bir haftaya kadar kaldıracağım BT sınıfını. BT sınıfı ölmüş de cenazeti kimse kaldırmamış. 1997 yılında kurulan ve hiçbiri çalışmayan PC'lerden oluşan adeta bir çöplük halini almış.

YusufULUCANLAR' Alıntı:
Ben bir haftaya kadar kaldıracağım BT sınıfını. BT sınıfı ölmüş de cenazeti kimse kaldırmamış. 1997 yılında kurulan ve hiçbiri çalışmayan PC'lerden oluşan adeta bir çöplük halini almış.

Hocan bizimki 2006 da kurulmuş ve ben dertleniyordum artık eskidi diye ama senin yanında biz baya şanslıymışız.Dağıt hocam onlar ne duruyorsun :D

valla canım sıkıldı yine.Ne halleri varsa görsünler artık.Yeter ya.Bune ya.Hergün bizim durum ne olacak diye düşünmekten saçlarım beyazladı.Dersine de okuluna da

porry' Alıntı:
valla canım sıkıldı yine.Ne halleri varsa görsünler artık.Yeter ya.Bune ya.Hergün bizim durum ne olacak diye düşünmekten saçlarım beyazladı.Dersine de okuluna da
bilgisayarını da. sınıfını da...

Arkadaşlar Kafaya takmayın..kaçyıldır takıyoz noldu? değişen bişey yok..Etkimiz yok..Sözümüzün geçerliliği yok..Tepkimiz yok...Kısaca bi b..yok..Boşverin artık....BAkalım nolcak..

memurun odada bir masa sandalye boş orada otururum artık, böyle saçma şeymi olur ya o kadar masraf yaptınız o kadar öğretmen yetirştirdiniz, hadi biz atandık şükür de şuan okuyanlar napacak nereye atanacak ne dersine girecek...

Bu nasıl iş ya artık her sabah bizim branşla ilgili türlü türlü şeyler duymaktan sıkıldım.Hiç bir branş öğretmeni bizim gibi sancılı değil.biz önümüzü göremiyoruz.Tüneln ucu çok karanlık......

keyloger' Alıntı:
memurun odada bir masa sandalye boş orada otururum artık, böyle saçma şeymi olur ya o kadar masraf yaptınız o kadar öğretmen yetirştirdiniz, hadi biz atandık şükür de şuan okuyanlar napacak nereye atanacak ne dersine girecek...

ne olabilir hocam şuan okuyanlar berbat durumda. çoğu dışarıda boş geziyor. kimseye böte falan yazdırmıyorum bölüm olarak artık.

pişmanlık duymak için çok sebep var ama nedense ona bile üşeniyorum...
bu belirsizlik hali bayağı depresif yaptı beni sanki sınıfa girince sonbahar aylarının griliği çöküyo,
öğrenci yok gelen de zaten beğenmiyor sınıfı, sen elindekine mahkum edilmişin,
sanki evcilik oynar gibi yada şu hamsterları koydukları tekerleğin içindeymiş gibi
dolan dur, kendi kendinesin...
ne olacağımız belli de bunca emek bunun için miydi???

Hedef niye tutmasın ki arkadaşım sonuçta kim engel olur bizi tınlayan mı var ayrıca fark ettiyseniz ilk sırada bizim bt sınıflarının kaldırılması var demekki bu konuyu çok önemsiyorlar kaldıracaklar ve korkarımki bizim sınıflar anasınıfı olacak çünkü anasınıfı için sınıf bulamıyorlar.

ama daha önce dağıtılmayacağına dair yazı bile çıkmıştı.Röportajı yapan kişi yanlış anlamış olamaz mı acaba..Belki bt destekli sınıflar kurulacak demiştir o kişi böyle olunca bt sınıfı kalkacak diye yanlış anlaşılma da olabilir mi diyeceğim ama pek sanmıyorum :(

tanıdıgım bi yard doc da çalıştay var talim terbiye kurulu ile sizin bu derdinizi dile getireyim diyordu artık boşuna dile getirmesin...

keyloger' Alıntı:
:alkis:

Geri