Sendikalardan İstifa Etmek (ANKET)

Kodla Büyü

Toplu halde sendikalardan istifa eylemine katılır mısınız?

• Evet katılırım.

Oy: 170 53.1%
  • Hayır katılmam.

Oy: 67 20.9%
  • Üye Değilim.

Oy: 83 25.9%

• Kullanılan toplam oy
    320
esesim26' Alıntı:
Sendikalara sembolik istifa dilekçelerinizi (istifa etme sebebinizi belirten) faxlarsanız daha etkili olacağını düşünüyorum...

arkadaşa katılıyorum istifa nedenlerinizi sendikalara belirtmeniz gerekiyor.yoksa farkına bile varmayabilirler.ben sendikalı değilim.belki hatalı olduğumu düşünebilirsiniz.ama bence maalesef sendikalar siyasi oluşumların uzantısı gibiler.kesinlikle iiktidara yakın bir sendika iktidar bunu kendisi için kullanıp 0 zammı basabiliyorsa iş görür bir pozizsyonda değildir.sendikal mücadelenin amacı hak aramak olmalıdır. siyasi yöne bakılmadan ortak bir sendikaya geçilebilir.bundada esas şu olmalıdır.2. en çok üyeye sahip sendika hangisiyse ona geçilmelidir.gerçekten hangisi olduğunu bilmiyorum.bunun haricinde organize olunup yeni bir sendika kurulabilir yada örnek olarak eğitim söz sen gibi bir sendikayada geçiş yapılabilir.birde cevap yeri olarak asıl sandık var.

esesim26' Alıntı:
Sendikalara sembolik istifa dilekçelerinizi (istifa etme sebebinizi belirten) faxlarsanız daha etkili olacağını düşünüyorum...
kesinlikle haklısınız hocam ben de bu gün aynı şeyi yapıp sendikamdan istifa ettim, umarım işe yarar

nryozer' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
kesinlikle haklısınız hocam ben de bu gün aynı şeyi yapıp sendikamdan istifa ettim, umarım işe yarar
İstifa edeyim de, önce üye olmam lazım.Hangisine üye olayım sizce?

evet istifa etmiyor muyuz? :)
bence aynı gün gelen istifalar ses getirebilir, tabi ulaşılabilen medyaya da haber etmek lazım istifaları

mriza' Alıntı:
evet istifa etmiyor muyuz? :)
bence aynı gün gelen istifalar ses getirebilir, tabi ulaşılabilen medyaya da haber etmek lazım istifaları
Hocam toplu bir istifa eylemi olmadı sanırım.Tepkisini göstermek isteyen arkadaşlar tek tek istifa ettiler. Bende onlardan biriyim. Sendikadan çekilme formunu doldurup okul idaresine verdim.Ayrıca sembolik bir istifa dilekçesi yazarak sendikaya faxladım.

Eğitim bir sen den istifa eden çok oldu. bazılarıda ocak ayında 45 tl sini alıp öyle ayrılacak. bir kısmıda verilecek zam tatmin edici olmaz ise ayrılacak.. sendiakaya üye olmak nasıl bir hak ise ayrılmak haktır.

3 sendikanın da eğitime hiç bi katkısı yok.. Rand kavgasıdan başka bişey değil.. Hep beraber istifa edecek olursak en başta ben katılırım :alkis:

bütün sendikları zayıflatırsanız hükümetin elini güçlendirmiş olursunuz. zaten hükümete kalsa bütün sendikları ortadan kaldıracak.

kardeşim istifanın toplusu topsuzu mu olur edin işte adamlar bi işe yaramıyolar bütün sendikalar yalakalar topluluğu ben doldurdum formu çıktım sendikadan

Hep aynı hikayeler, bazı arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum, sendikalardan bir çıkarlarımı var yoksa 45 tl için mi yapıyorlar anlamadım. Ya madem bu kadar seviyorsunuz sendikanızı. Toplu istifa eylemine destek verin. 2 ay sonra tekrar girin sendikanıza.
Belki sendikalar bizim için çaba harcıyorlar ama yeterli değil, Toplu istifa eyleminin mantığı sendikaların sorunlarımızla daha fazla ilgilenmesini sağlamak.
Neyse tarihi netleştirelim isteyen olsun isteyen olmasın.
16 Ocak 2012 demiş bir arkadaş, herkes bu tarihte hemfikirse, bu tarihle yeni bir başlık açalım.

50 yada 100 kişi sendikada istifa etse denizde bir kaşık su misali olur. diyelim ki hepimiz istifa ettik sendiklar daha mı çok çalışacak herkezin kapasitesi belli yapacaklarıda belli millet ne bekliyor anamakta çok zor

bence 16 ocak iyidir ama 3 5 kişi olursa olur öteki türlü tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olur

159 kişi olmuş, yaklaşık 1 ay daha var sayıyı biraz daha artıralım bence yeterli olur 1 üye için bile kaç takla attıklarını biliyoruz.

sendikadan istifa etmekle eylem olur mu? sendikanızla görüşün, bu konuyla ilgili çözüm önerinizi bildirin. oturduğunuz yerden birilerinin sizin için biyşey yapmasını beklemek yanlış...siz başkası için ne yapıyorsunuz? 21 aralıktaki iş bırakma eylemine katılın, kendiniz için birşey yapın....

21 aralıkta iş bırakma eylemi var dediniz istanbulda 21 aralıkta deneme sınavı yapılıyor haberiniz var mı öğretmenlere yazılı görevlendirme yapılacak sanırım bir taşla iki kuş vurup eylemi engelleyecekler ?

aykaycan' Alıntı:
sendikadan istifa etmekle eylem olur mu? sendikanızla görüşün, bu konuyla ilgili çözüm önerinizi bildirin. oturduğunuz yerden birilerinin sizin için biyşey yapmasını beklemek yanlış...siz başkası için ne yapıyorsunuz? 21 aralıktaki iş bırakma eylemine katılın, kendiniz için birşey yapın....

Sendikalara kaç yıldır çözüm önerilerimizi bildiriyoruz zaten kimsenin taktığı mı var? Biz sendikalara bizim için bir şeyler yapsınlar diye üye olmuyor muyuz?

aykaycan' Alıntı:
İstifa etmeden son kez sendika genel sekreteriyle yaklaşık 15 dakika konuştum.
Adamın özet olarak söylediği dilekçe eylemi yaptık daha ne yapalım oldu. Hükümet vermiyorsa suç bizim mi diyor.

Bazıları önceden alışmıştı bir dilekçeyle iş halletmeye. Ama artık olmuyor. Asıl sendikaları bundan sonra göreceğiz.
Sendikadan istifa ettikten sonra "Özgür Türk Eğitim Bir İş Sen" sendikasına geçeceğim.

Sendikalı olmayın sadece dedi kodu mahiyetindeki muhabbetlerde şikayet edip durun. bide nette klavye başında. Zaten hükümetlerin istediğide o. Sendikalar olmasın...

cesur_yürek' Alıntı:
Ben 10 yıldır Türk Eğitim Sen liyim hiç bir beklentim veya menfaatim olmadı hiçte istifa etmeyide düşünmedim. çünkü adam gibi sendika belki şahıslardan kaynaklanan sorunlar olabilir ama ilkesel olarak bence türkiyenin tek sendikasıdır.

katılıyorum hocam adam gibi mücadelesini sürdürüyor ama kazanıyor ama kazanamıyor. bilinçli düzeyli eylemleri yerinde ve anında tepkileri, sadece kendi kazanımlarını belirten, yandaş olmayan memurun yanında, olan bence tek sendika.

Türk Eğitim-Sen' e üye olmadan önce izledim ve üye oldum.
istifa etmiyorum çünkü beni temsil ediyor.

esesim26' Alıntı:
aykaycan' Alıntı:
Adamın özet olarak söylediği dilekçe eylemi yaptık daha ne yapalım oldu. Hükümet vermiyorsa suç bizim mi diyor.

hocam Tes in dilekçe eyleminden sonra bu cumartesi Ankara da Maliye bakanlığında eylemi olacak.

ayrıca siz üye olmaktan başka kendiniz için ne yaptınız. şimdi istifa etmişsiniz. artık isteseniz de eleştirmekten öteye bir katkınız ve kazanımınız olmayacak.

tek kazanımınız sendikalı üyelerin üyelikle katkı verdiği ve eylem ve tepkilere katılan fedakar arkadaşların alın teri ile bağıra bağıra haykırarak dile getirip kazandığı haklardan, yerinizde oturup belki bir sigara yakıp eleştirmekten başka bir iş yapmadan kullanacağınız haklar benim zoruma gidiyor.

ve sendikaların kazanımlarından sadece sendikalı olan üyelerin faydalanmasını.

aeren' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
aykaycan' Alıntı:

hocam Tes in dilekçe eyleminden sonra bu cumartesi Ankara da Maliye bakanlığında eylemi olacak.

ayrıca siz üye olmaktan başka kendiniz için ne yaptınız. şimdi istifa etmişsiniz. artık isteseniz de eleştirmekten öteye bir katkınız ve kazanımınız olmayacak.

tek kazanımınız sendikalı üyelerin üyelikle katkı verdiği ve eylem ve tepkilere katılan fedakar arkadaşların alın teri ile bağıra bağıra haykırarak dile getirip kazandığı haklardan, yerinizde oturup belki bir sigara yakıp eleştirmekten başka bir iş yapmadan kullanacağınız haklar benim zoruma gidiyor.

ve sendikaların kazanımlarından sadece sendikalı olan üyelerin faydalanmasını.

eşitlik vardı hani anayasada. :) ama biz daha eşitiz..

imdat' Alıntı:
Sendikalı olmayın sadece dedi kodu mahiyetindeki muhabbetlerde şikayet edip durun. bide nette klavye başında. Zaten hükümetlerin istediğide o. Sendikalar olmasın...

sen mi aldın bu zaman kadar tüm hakları , millet takır takır ek ödeme alırken ne yaptın...Sendika aidatı kesilecek dendi nasıl ortalık yıkıldı ...Şimdi neden sesleri çıkmıyor ...bırakın bu işleri

Geri