Sendikalardan İstifa Etmek (ANKET)

Kodla Büyü

Toplu halde sendikalardan istifa eylemine katılır mısınız?

• Evet katılırım.

Oy: 170 53.1%
  • Hayır katılmam.

Oy: 67 20.9%
  • Üye Değilim.

Oy: 83 25.9%

• Kullanılan toplam oy
    320

her_dem

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
forumda sürekli durumumuzdan yakınmaktayız. eylem yapalım, sendikalar istifa edelim gibi söylemleri kullanmaktayız. "sendikalardan toplu halde istifa edelim" gibi sürekli başlıklar açılmakta. toplu halde istifaya katılacak arkadaş sayısını merak ettiğim için böyle bir anket yapmak istedim.

az önce oy veren 8 arkadaşımız kusura bakmasın. üye olmayanları düşünmemiştim. onuda ekledim.

bilişimci değilim, ancak hiçbir işe yaramayan bu sendikalardan istifaya sonuna kadar evet... :++:

çoktandır aklımda ama bi türlü gerçekleştiremedim istifa etmeyi.
ben bide %20 dilime kızıyorum. yazın aldığımız ekdersi tekrar geri alıyorlar. kaşıkla veriyor zammı kepçeyle geri alıyor. nerde bu sendikalar ? bizim sorunumuzla ve %20 dilimle uğraşsınlar.

Bende sendikalıyım ve hiç bir faydasını görmedim, ne bizim durumla ilgili ne de başka türlü. Toplu halde istifa girişimi muhakkak onların dikkate alacağı bir durum bu nedenle hemen şimdi gidip istifa etmeye hazırım. bence güzel bir öneri en a zından sendikalar farkına varır ve bir girişim olur. Siz de biliyorsunuz ki yıllardır işte çalışmalar yapılıyor ha bitti ha bitecek az bekle muhabbeti çok oluyor, bu durumu sonlandıracak olan bizler değil yine sendikaların ağırlığıdır. Gidip meydanlarda bağırma ile olmuyor bunu gördük kimse haberlere birle konu etmedi. bence güzel bir tepki olur dikkate alınmalı. :+1:

Ben üye değilim.

"Eğer sesimizi duyurmak istiyorsak 24 Kasım'a kadar üye olan arkadaşlar da istifa etmeli diye düşünüyorum" demek isterdim. Fakat kendi okulumdan da gördüğüm kadarıyla müdür yardımcılığı sınavına giren arkadaşların hepsi belirli bir sendikaya üye oldular.

Bence çoğu kişi küçük menfaatleri düşünerek istifa etmez. İnşallah yanılırım.

Üye değilim, gerçek anlamda sendika kurulup faaliyete geçene kadar da sendikalı olmayacağım

Burdaki yazıları görünce üzüldüm doğrusu. Özellikle bu yazıları yazan insanların öğretmen olması insanlara yol gösteren kişiler olması üzüntümü daha da artırdı. Sendika dediğimiz kavramı hala kavrayamadığımızı görüyorum. Sendika bizlerin dışında oluşmuş, bizden ayrı bir kavramı. Daha doğrusu sendikayı oluşturan nedir. Sendika kişisel sosyal ve ekonomik haklarını korumak için insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir örgüttür. Sendika bir kurum değildir. Sendika bizlerden oluşur. Biz yoksak sendika yoktur. Ama biz öğretmenler kalkmışız sendikalardan istifa etmeyi konuşuyor. Sendikadan istifa etmek demek kendi hakkını kendin savunmayacaksın demektir. Benim haklarım gasp edilebilir, bunlara ses çıkarmayacağım demektir. Hak almak istiyorsak (ki herkeste bilir hak verilmez alınır) hangi sendika olursa olsun ayrım yapmadan mutlaka bir sendikaya üye olmalıyız. Çünkü hak almanın yolu örgütlü olmaktan geçer. Tek başına bir ses hiç bir anlam ifade etmez. Ama o sesler bir araya gelince bir güç oluşturabilir.

ben istifa ettim bile!
gel bizim sendikaya üye ol diyenlere durumumuzu anlatıyorum,
buna çözüm getirecek sendikaya üye olacağımı söylüyorum.

Bende üye değilim bu kadar duyarsızlıktan sonra üye olsamda çoktan istifa etmiştim...

24 kasımda okuldaki birçok arkadaşla beraber topluca istifa ediyoruz... Özellikle de ilk başlarda tesadüfen üye olduğum şimdi ise hükümetin sendikası haline gelen ne derlerse eyvallah diyen malum sendikadan. Topluca istifa Alayına isyan ediyor Ölümüne bir bakan istiyoruz :x :x :x :x

EDİN KARDEŞİM BİRŞEY OLMAZ
hangisi işinize geliyor gider sonra ona kaydolursunuz benim okuldan tam 5 kişi eğitimbirsenden ayrıldı ayrılmalar gitiikçe büyüyor

forumcanavari' Alıntı:
Burdaki yazıları görünce üzüldüm doğrusu. Özellikle bu yazıları yazan insanların öğretmen olması insanlara yol gösteren kişiler olması üzüntümü daha da artırdı. Sendika dediğimiz kavramı hala kavrayamadığımızı görüyorum. Sendika bizlerin dışında oluşmuş, bizden ayrı bir kavramı. Daha doğrusu sendikayı oluşturan nedir. Sendika kişisel sosyal ve ekonomik haklarını korumak için insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir örgüttür. Sendika bir kurum değildir. Sendika bizlerden oluşur. Biz yoksak sendika yoktur. Ama biz öğretmenler kalkmışız sendikalardan istifa etmeyi konuşuyor. Sendikadan istifa etmek demek kendi hakkını kendin savunmayacaksın demektir. Benim haklarım gasp edilebilir, bunlara ses çıkarmayacağım demektir. Hak almak istiyorsak (ki herkeste bilir hak verilmez alınır) hangi sendika olursa olsun ayrım yapmadan mutlaka bir sendikaya üye olmalıyız. Çünkü hak almanın yolu örgütlü olmaktan geçer. Tek başına bir ses hiç bir anlam ifade etmez. Ama o sesler bir araya gelince bir güç oluşturabilir.
sana katılmakla birlikte haklarımızı gasp edenlere karşı sendikalar ne yapmaktadır hocam. sendika hak aramaktır evet ama istifa ederek daha fazla ses getirebiliyorsak ve haklarımızı arayabiliyorsak bence sendikalardan daha işlevseliz demektir. NBA de oyuncular, sendikakalarını dağıtılıp bireysel hak arama işlerine gitmişlerdir.

iyi de okula gelip bana 13 senedir YETKİLİ OLURSAK daha güçlü oluruz bakanlığa istediğiniz fikirleri daha kolay ulaştırırız masalı anlatmasınlar.
ülen bitti be öğretmenlik bitti sayenizde.değeri de kalmadı zevki de.13 senedir sabah ders akşam ders gece iş gündüz iş be ya bir sürü iş keşke tapuda basit kenarda bir memur olaydım

neyse yine sayacağım şimdi isteyen siteye yerleştirebilir ben az önce okulun sitesine ekledim çalıyor durmadan

Ekli dosyalar

• sakarya imamhatip SORULACAK.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 71
sizin istifa etmeniz EBS nin umrunda değil;

2 sene önce EBS den yaklaşık 20 bin kişi ciddi bir şekilde ayrıldı ama onlar önemsemedi neden mi? daha fazla baskı daha fazla hatır gönül hatta mayısta üye ol sonra istifa edersiniz dediler
bakın size ciddi bir rakam veriyim. EBS 3 ayda 60 bin üye yaptı bu belkide dünya rekorudur. siz istifa edien onlar yeni olacak adam bulurlar.

yeni sendika kanunu çıkıyor orda da kendi menfaatlerine gelecek uygulama var mesela özel güvenlik görevlilerini bile üye yapabilecekler. düşünün idarecilerin çoğu EBS li onları işe alan güvenlik görevlisi kim?

Ben 10 yıldır Türk Eğitim Sen liyim hiç bir beklentim veya menfaatim olmadı hiçte istifa etmeyide düşünmedim. çünkü adam gibi sendika belki şahıslardan kaynaklanan sorunlar olabilir ama ilkesel olarak bence türkiyenin tek sendikasıdır.

bende istifa eden arkadaşları destekliyorum ve ayrıca çevremde de ggördüğüm kadarıyla ve maalesef bizim meslekte de çıkarlarını herşeyden önce tutan insanlar olduğu için çoğunun yüreği yetmez istifa etmeye zaten başımıza ne geliyorsa hep bu mantıktan gelmiyor mu?:(

her_dem' Alıntı:
forumda sürekli durumumuzdan yakınmaktayız. eylem yapalım, sendikalar istifa edelim gibi söylemleri kullanmaktayız. "sendikalardan toplu halde istifa edelim" gibi sürekli başlıklar açılmakta. toplu halde istifaya katılacak arkadaş sayısını merak ettiğim için böyle bir anket yapmak istedim.

hocam senin sendika üyeliğin var mı? ayrıca hangi sendika üyesisin bilelim.

forumcanavari' Alıntı:

Hocam sendika dediğimiz kavramı buradaki her arkadaşımız bilir. Peki Türkiye' deki sistem gerçek sendikacılık mıdır? Ya da sendikalar üyelerinin istediği gibi mi yönetilmektedir? Size A sendikası desem aklınıza A partisi, B sendikası desem B partisi geliyor mu, gelmiyor mu? A partisi iktidardaysa A sendikası sesiniz çıkarmaz, B partisi iktidardaysa B sendikası sesini çıkarmaz. Nerede kaldı o zaman sendikacılık? Türkiyedeki birçok kavram gibi sendikacılık kavramının da içi boşaltılmış durumda. Keşke işlev olarak gerçekten dediğiniz gibi olsa..

Arkadaşlar uzun yıllar sendikal mücadelede aktif olarak yer aldım. sendikalardan istifa etmenin doğru bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. zaman zaman acaba boşunamı mücadele ediyoruz diye düşündüğüm anlar oldu. ancak bilmeliyiz ki sendika olmadan da hak alınmıyor. ama tabi iktidar yanlısı sendikalara üye olduysanız ayrı bir sorun..
unutmayalım ki tarihte hak elde edenler sadece mücadele edenlerdir.

doğu görevi affı geldiğinde okulumuzdaki öğretmenler tepki için sendikadan istifa etmişti. :verymad: ben zaten üye değildim.doğu affı geldikten sonra zaten doğudaki öğretmenlere küfretmek gibi birşeydi bu.

Geri