Sendikalardan İstifa Etmek (ANKET)

Kodla Büyü

Toplu halde sendikalardan istifa eylemine katılır mısınız?

• Evet katılırım.

Oy: 170 53.1%
  • Hayır katılmam.

Oy: 67 20.9%
  • Üye Değilim.

Oy: 83 25.9%

• Kullanılan toplam oy
    320
esesim26' Alıntı:
refleto' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
Burada sendikaları savunan arkadaşlara pes diyorum. Bir ülkede hizmetli öğretmenden fazla maaş alacak ben eğitim sendikası başkanı olacağım giderim başbakanlığın önünde kendimi yakarım... Göstermelik dilekçe eylemleriyle veya internet sitelerine yapılan açıklamalarla bu iş olmaz....
Sendika yönetimlerinin öğretmenler umrunda değil...
Onlarda Ankara da keyiflerine bakıyor öğretmenlerden gelen paralarla....

Kendinimi YAKARSIN... Vallahi yapacaksan gel sendikaya Başkan seçelim...
Siz geçin dalganızı hocam...
Siz ve sizin gibileri gördükçe biz herşeye müstehakız...

Hocam Kendini Yakacak Adamı Bulursan Tunus gibi olur... Ama yok Örgütlenecek toplumda yok... Nasıl olsa istifada ettin artık kendi kendine mücadele edecek yol bul... Sen ciddiye alınacak bişi mi söyledin ki dalga geçmeyelim...

Kendini yakmak tabiri bir uç noktadır.Hiç bişey yapmamanın tam tersidir.Kendini yakmaya kadar yapılacak bir ton şey vardır ama mevcut sendikalr bişey yapmamaktadır.Ama bunu bile anlamak için biraz düşünmek lazım tabi...
Evet ben artık sendikalı değilim çok şükür...Peki sendikalı olanlardan ne farkım var.. Hiçbişey...
Merak etmeyin sizide kimse ciddiye almıyor...

Benim önemli değilde... Sendikaların ciddiye alınmaması öğretmenlerin birlik olamaması...

Dilekçe verme Dilekçe eylemine laf et. Sen öğretmenler için ne yaptın ki birşey yapmayan sendika başkanlarına laf ediyorsun... Oda senin gibi birşey yapmıyor nasıl olsa maden farkın yok...

Anca yerinin elinizi taşın altına sokmayın onu bunu şuna buna şikayet edin...

Hadi sendika tamam Bilişim öğretmenleri derneği için form gönderdin mi... Klavye başındakiler hariç ne yaptınız...

Biz geçen hafta Hizmetliler Yetiştirme Yurdundan çıkanlardan alınmasın diyenleri protesto ettik... (Ne işe yarardı diyorsan alaylı alaylı) Ben yaptım sen ne yaptın.

Burdaki yazıları görünce üzüldüm doğrusu. Özellikle bu yazıları yazan insanların öğretmen olması insanlara yol gösteren kişiler olması üzüntümü daha da artırdı. Sendika dediğimiz kavramı hala kavrayamadığımızı görüyorum. Sendika bizlerin dışında oluşmuş, bizden ayrı bir kavramı. Daha doğrusu sendikayı oluşturan nedir. Sendika kişisel sosyal ve ekonomik haklarını korumak için insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir örgüttür. Sendika bir kurum değildir. Sendika bizlerden oluşur. Biz yoksak sendika yoktur. Ama biz öğretmenler kalkmışız sendikalardan istifa etmeyi konuşuyor. Sendikadan istifa etmek demek kendi hakkını kendin savunmayacaksın demektir. Benim haklarım gasp edilebilir, bunlara ses çıkarmayacağım demektir. Hak almak istiyorsak (ki herkeste bilir hak verilmez alınır) hangi sendika olursa olsun ayrım yapmadan mutlaka bir sendikaya üye olmalıyız. Çünkü hak almanın yolu örgütlü olmaktan geçer. Tek başına bir ses hiç bir anlam ifade etmez. Ama o sesler bir araya gelince bir güç oluşturabilir.

ne güzel ifade etmişsin hocam... herhalde sadece türkiye de oluşabilecek bir düşünce...

Sağlık Bakanı Doktor... Milli Eğitim Bakanı en son ne zaman Öğretmen oldu... Tek başına ne yaptırım gücünüz var... Dernekleşme, sendikalaşma, Ne yapacağız arkadaşlar... Bakanlığın önüne 200 kişi bile anca toplanıyoruz... Ama şikayet bir sürü...

Sağlık Bakanı Doktor... Milli Eğitim Bakanı en son ne zaman Öğretmen oldu... Tek başına ne yaptırım gücünüz var... Dernekleşme, sendikalaşma, Ne yapacağız arkadaşlar... Bakanlığın önüne 200 kişi bile anca toplanıyoruz... Ama şikayet bir sürü...

Bu arada o eylemi organize eden arkadaş burda sendikasının reklamını yapmakla suçlandığı oldu... Ya adam eylem organize ediyor... gidiyor görüşüyor uğraşıyor.... (istiyen istanbul formatörlüğü iptal konusuna baksın) Evde klavye başında sendika bişi yapmıyor...

Kusra bakmayın ama sendika değiniz öğretmenler anca boş okuldan arta kalan zamanda yapıyoruz uğraşımızı aktif çalışan ilde 10 kişi var yok... Bu kadar insan gücüne iş bu kadar oluyor...

Tamam Yardım etmeyin... Üye olmayın... Bari yoldan çekilin arkadaş... Bide milleti örgütsüzlüğü niye körüklüyorsunuz... Hayırlı Akşamlar

Düzgün sendika vardıda bizmi üye olmadık.
Düzgün sendika hükümet 2000 TL zam versede bizleri sokağa ve eyleme çağıracak sendikadır.Başkası değil.Sert ve çok sert olacak.Şİmdikiler bir öncekilere rahmet okutturuyor.HAVACILIK KOLUNDAYDI SANIRIM SENDİKA BAŞKANI;
"HAVADA KUŞ UÇURTMAM " dedi söke söke fazlasıyla aldı.İŞTE SENDİKA BUDUR.Aslında öğretmenler (öğretmenler çok akıllı ama çok çok yavaşlar ve şahsi menfaatlerine düşkünler) hepsini sıraya diziyor.

-7-8 yıl önceki YETKİLİ sendika gerçekten özlük ve maaş hakları ile uğraşsaydı çok iyi ve aktifti,ama ülkemizde sendikacılık olgunlaşmamıştı.Kendisine verilen yetkiyi göremedi.
-Sonraki sendika ise masabaşında o kadar hızlı imzalar attıki inanılmaz.Aynı gün, hatta bir çay içimi bile sürmedi
-Şimdiki ise okumadan imzalıyor.(bir öncekindende hızlı)
HARRAN lı olmak galiba en iyisi.

hocam dert yanmalıyız. ama sendikacıların harekete geçmesi için istifa etmek şartttttttt. konuş konuş nereye kadar. dertlerinizle ilgileniyoruz falan da filanda. kimse kusuruma bakmasın. bi de sendika merkezleri napıyor ona bakılsın yoksa falan yerin sendikası şöyle yaptı filan yerin böyle yaptı dan çok merkez önemli.
hocam hak aramanın bir yolu ve bence en etkili ve tek yoludur istifa etmek.
BEN İSTİFA ETTİM SENDİKADAN. sizleride bekliyorum

refleto' Alıntı:

Tamam Yardım etmeyin... Üye olmayın... Bari yoldan çekilin arkadaş... Bide milleti örgütsüzlüğü niye körüklüyorsunuz... Hayırlı Akşamlar

En kötü sendika bile sendikasızlıktan iyidir. Örgütlü olunmadığı için hiçbir şey başarılamıyor zaten.

Sendikalıyken sendikanın yaptığı tüm eylemlere katıldım.Ama sendikaların yaptığı dostlar bizi alış verişte görsün hesabı eylemler...
İstifa etmeden önce sendika genel sekreteriyle 10 dk. konuştum...
Adamın dediği dilekçe eylemi yaptık... İnternet sitelerine reklam verdik daha ne yapalım diyor...Hükümet vermiyorsa suç bizimmi diyor... Bu mantıkla hiç bişey alınamaz...
Yukarda bir arkadaş bahsetmiş benimde aklıma gelmişti havacılık sendikası başkanının söylediği sözler.Belki o gün tepki görmüştü devlete başbakana rest çekiyor diye ama asıl olması gereken odur...

Korkak olduk sisndirildik.
Sendikacılıkta iki şık var.
Aktif ve üyelerini yöneten sendika(Sendika BİR üyesi için bile ortalığı yıkmalı)
Aktif üyeler.(tüm üyeleri sendikaya sonuna kadar güvenmeli)
Yani bizdeki gibi PASİF sendika(tabela sendikası) ve PASİF üyeler ile(Ölübalık) bir yere varılmaz.SEndikaya üye ol bekle cebine para koyacak diye .
Güzellik uykusundayız.-------BİZE HAREKET GEREK.

COBOL' Alıntı:
Korkak olduk sisndirildik.
Sendikacılıkta iki şık var.
Aktif ve üyelerini yöneten sendika(Sendika BİR üyesi için bile ortalığı yıkmalı)
Aktif üyeler.(tüm üyeleri sendikaya sonuna kadar güvenmeli)
Yani bizdeki gibi PASİF sendika(tabela sendikası) ve PASİF üyeler ile(Ölübalık) bir yere varılmaz.SEndikaya üye ol bekle cebine para koyacak diye .
Güzellik uykusundayız.-------BİZE HAREKET GEREK.
:alkis: :alkis: :alkis:

arkadaşalr anlamış değilim sizi. 2009 senesinde sendikalar toplu görüşme masasına oturduğuz zaman mehmet ali şahin sendikalara sunu söylemnişti. en buyuk sendika benim çünki türkiyenin %45 i sendikasız siz konusmayın ben ne dersem o olur demişti. bugun istifa ettiğiniz zaman sendiklar herhangi bir eylem yaptığında hükümet bakınız size üye olan kişi sayısı belli siz marjinal grupsunuz deyip geçmekte. türkiyede memur sendikacılığı henuz emekleme asamasında 2000 yılında yasal oldu. henüz sendika yasaları hükümeti desteklemekte.
gelelim bi arkadaş sendiklar ne yaptı diye. arkadaşlar kpss kopya skandalını kim ortaya cıkardı. o sınavarı kim iptal ettirdi. belki bir coğunuz o sınavın iptal edilmesi sebebiyle atanmadınız mı. 2007 yılında 1 geceleik kadrolaşma adına idareci atamalarına kim dur dedi. ayakta tedavide sevk den ücret kesilmemesini kim başardı. sözleşmeli öğretmenler için yüzlerce miting düzenlendi sizler seçim yatırımı diyebiirsiniz. özür atamaları gecen dönem kimler sayesinde tekrar kazanıldı. sizler sadece tek sendika ile olayları bağdaştırıyorsunuz.
uzman

Arkadaşlar sendikalardan istifa ederek çözüm üretilemez. Çünkü memurların sendikalaşma oranı zaten düşük. Yani yeterince gücün olmadığı yerde istifa ile sendikaları dahada günsüz hale getirmek bence anlamsız. Onun yerine topluca sendikalara üye olmaya çağırıyorum bende sizleri ve daha sonra her arkadaşlarımız kendi üye olduğu sendika temsilcisine durumlarını anlatmalılar. En son aşamada da bir araya gelecek tüm arkadaşlarımızla birlikte sendika genel başkanlarından randevu alıp görüşülsün. Bence çözüme bu daha yakın geliyor.

esesim26' Alıntı:
Burada sendikaları savunan arkadaşlara pes diyorum. Bir ülkede hizmetli öğretmenden fazla maaş alacak ben eğitim sendikası başkanı olacağım giderim başbakanlığın önünde kendimi yakarım... Göstermelik dilekçe eylemleriyle veya internet sitelerine yapılan açıklamalarla bu iş olmaz....

kendini yakman için sendika başkanı olman gerekmiyor hadi bakalım bu iş okadar kolaysa git başbakanlığın önünde kendini yak.

sendikların gerv hakları yok bunu referandumdan hükümet niye çıkardı diyen soran varmı? eylem yapıldığında kaç öğretmen eyleme katılıyor. işkembeden sallamak kolay. hükümet %50 oy almış bildiğini okuyor siz tuturumuşunuz suçlu sendika

zaten bilişimcilerin çoğu sendikasız kendi arasında birlik olmayı bile becermiyorken oturup suçu başka yerde aramak çok komik

Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

kendini yakman için sendika başkanı olman gerekmiyor hadi bakalım bu iş okadar kolaysa git başbakanlığın önünde kendini yak.

sendikların gerv hakları yok bunu referandumdan hükümet niye çıkardı diyen soran varmı? eylem yapıldığında kaç öğretmen eyleme katılıyor. işkembeden sallamak kolay. hükümet %50 oy almış bildiğini okuyor siz tuturumuşunuz suçlu sendika

zaten bilişimcilerin çoğu sendikasız kendi arasında birlik olmayı bile becermiyorken oturup suçu başka yerde aramak çok komik
Bu konuya da atlamışsın... proveke etmeye devam..
Lafı başka şekilde anlayanlara artık diyecek sözüm yok...
Size çok sevdiğiniz sendikalarınıza ve %50 oy almış hükümetinize mutluluklar diliyorum....
Nasıl olsa siz sendikalardan, sendikalar hükümetten, hükümette öğretmenlerin bu halinden ve sendikalardan memnun...
Körler sağırlar birbirini ağırlar...

esesim26' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

Size çok sevdiğiniz sendikalarınıza ve %50 oy almış hükümetinize mutluluklar diliyorum....
Nasıl olsa siz sendikalardan, sendikalar hükümetten, hükümette öğretmenlerin bu halinden ve sendikalardan memnun...
ben %50 oy almış hükümete asla oy vermdim ve ona bağlı malum sendikayada üye değilim ama oturup bütün sendikalrı kötülemeniz şık değil otrup dışardan ahkam kesmek o kadar kolayki hedi gel sen daha iyisini yapabiliyorsan buyur yap diyorum. bu proveke değil sadece öneri. sendikalar göstermelik iş yapıyorsa siz daha ciddisini yapın

Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

ben %50 oy almış hükümete asla oy vermdim ve ona bağlı malum sendikayada üye değilim ama oturup bütün sendikalrı kötülemeniz şık değil otrup dışardan ahkam kesmek o kadar kolayki hedi gel sen daha iyisini yapabiliyorsan buyur yap diyorum. bu proveke değil sadece öneri. sendikalar göstermelik iş yapıyorsa siz daha ciddisini yapın
Yetkiyi alan Sendikaların üçünüde gördük.Denedik sonuç ortada.
Sendikalar üye aidatları ile zenginledi.Gerisini hiç yazmayaım.Hayal gücü denen bir şey var.
Yetkili sendikaların Hepside görüşme masalarından en hızlı şekilde kalktılar.Hemen imza ve süper hızlı imzalama yarışına girdiler.Hatta anladımki artık herşeyi okumadan imzalıyorlar.

Sadece yetkili olani kastetmiyorum soyle tamamindan istifa edin yuzbinler yer yerinden oynamazsa kufredin sahsima.biz komple istifa ettik.okula geldiler siniflardan cikmadik.gelen cikolata lokum dergi cicekleri geri yolladik.

çoğu yorumu okudum benke kendi fikrimi belirteyim.tabi ki sendikamızdan istifa etmek sendikacılıgın önemini yatsıdıgımız anlamına gelmeyecek biz sadece en yüksek puanlarla eğitim fakültesine girpte suan öğretmen olarak gorulmedıgımız bir sisteme karsı istifalarımızı vererek ssimizi duyurma gayreti içerisinde olmaya çalışıyoruz. işe yarar mı bilinmez tabi ama en azından denedik deriz. ben kendi adıma böyle bir eylem yapılcak ise kendi sendikamdna istifa ederim. sayımız az değil on binlerce eğer yeterli çoğunlukda saglanırsa sesimizi duyurmamız için bir nedne yok yeterki bütün olabilelim. ne bileyim faceden bir grup kurulur falan sayımzı çoğalıncada bizim sorunumuzu çözen sendikaya geçeceğiz deriz çığ sonuçta br kar tanesi ile başlar belki bizde kar tanesi oluruz ne dersiniz.

sendika aidatına gelince tüm sendiklar anlaşıyor , başka şeylere gelince kavga ilginç dimi :-1:

megi21' Alıntı:
çoğu yorumu okudum benke kendi fikrimi belirteyim.tabi ki sendikamızdan istifa etmek sendikacılıgın önemini yatsıdıgımız anlamına gelmeyecek biz sadece en yüksek puanlarla eğitim fakültesine girpte suan öğretmen olarak gorulmedıgımız bir sisteme karsı istifalarımızı vererek ssimizi duyurma gayreti içerisinde olmaya çalışıyoruz. işe yarar mı bilinmez tabi ama en azından denedik deriz. ben kendi adıma böyle bir eylem yapılcak ise kendi sendikamdna istifa ederim. sayımız az değil on binlerce eğer yeterli çoğunlukda saglanırsa sesimizi duyurmamız için bir nedne yok yeterki bütün olabilelim. ne bileyim faceden bir grup kurulur falan sayımzı çoğalıncada bizim sorunumuzu çözen sendikaya geçeceğiz deriz çığ sonuçta br kar tanesi ile başlar belki bizde kar tanesi oluruz ne dersiniz.
:++:

herkesin fikrine saygım var ama öğretmenim diyen kimsenin hele de bizim branşımızdan hiçbir arkadaşımızın eğitim bir-sen de yer almaması gerektiğini düşünüyorum en azından şu dönemde. zira işleri güçleri müdür ve müdür yardımcılığı atamalarında iş çevirmek, türk eğitim sen'deydim 24 kasım'da istifa ettim. onlarında branşımızla ilgili meb'e yaptıkları son müracaat 17 mart 2011 tarihinde yani 7 ay önce, göstermelik. bir de gözlemim şu şekilde; ya sayımızın azlığından, ya dersimizin seçmeli olmasının insanlar üzerinde bıraktığı etkiden ya da benim karşılaştıklarım öyle, baktım sendikacı arkadaşlar bizi peki ciddiye de almıyor. o yüzden ben istifa etme fikrini icraata döktüm darısı halen sendikalı arkadaşların başına.

memo41' Alıntı:
arkadaşlar sendikalardan istifa edelim ...zaten hepsi lüks yalılarında krallık yaşıyorlar

bu krallar kim hangi yalılarda krallık yaşıyorlar isim ve yalıların oldukları yerleri yazarsanız bizde öğreniriz.

ido1907' Alıntı:
herkesin fikrine saygım var ama öğretmenim diyen kimsenin hele de bizim branşımızdan hiçbir arkadaşımızın eğitim bir-sen de yer almaması gerektiğini düşünüyorum en azından şu dönemde. zira işleri güçleri müdür ve müdür yardımcılığı atamalarında iş çevirmek, türk eğitim sen'deydim 24 kasım'da istifa ettim. onlarında branşımızla ilgili meb'e yaptıkları son müracaat 17 mart 2011 tarihinde yani 7 ay önce, göstermelik. bir de gözlemim şu şekilde; ya sayımızın azlığından, ya dersimizin seçmeli olmasının insanlar üzerinde bıraktığı etkiden ya da benim karşılaştıklarım öyle, baktım sendikacı arkadaşlar bizi peki ciddiye de almıyor. o yüzden ben istifa etme fikrini icraata döktüm darısı halen sendikalı arkadaşların başına.

türk eğitim sen 2009 dan beridir. meb e bilişimciler konusunda bilgilendirme mektupları yazmış ve bu konuda baskı kurmuştur bende bizzat bu konu hakkında genel merkezle görüştüm. genel merkez bazı konularda tertütdette de almış mesela genel merkeze bir kısım bişimicler formatörlük kadrolu olsun diye bilgilendirme yapıyor bir kısmı formatörlük kaldrılsın derslerimiz geri verilsin deniliyor. bişimciler arsındaki terdütlü konularda sendikları zor duruma düşürmüştür. bu bilimcilerin sorunu 5 yıldır devam ediyor. bakanlık ısrarla bu sorunu çözmek istemiyor. burda en büyük suçlu bakanlıktır. bakanlık iyi yada kötü sorunu çözmeliydi görevlendirmler nereye kadar gidecek.

Sendikalara sembolik istifa dilekçelerinizi (istifa etme sebebinizi belirten) faxlarsanız daha etkili olacağını düşünüyorum...

Geri