Selam Vizyonda

Kodla Büyü
bilgisayar_bil' Alıntı:
arkadaslar film çookk çoookk çoooook güzeldi heleki adem öğretmen fedakarlığı bambaşkaydı izlemenizi şiddetle tavsiye ederim....biz öğrenci ve veliler olarak gittik beğendiler yani

bizde hanımla hafta sonu gideceğiz. gittikten sonra yorum yazarım.

Çok güzel bir film.. Herşeyiyle izlenmeyi hakediyor.. Önyargıları olan arkadaşlarıma tavsiyem izlemeden, anlamadan, dinlemeden fikir sahibi olmasınlar..
120 filmide cemaat filmiydi ama ülkemizdeki milli ve manevi duyguları en güzel şekilde aktaran tarih filmlerimizden birisiydi..

Filme gitmeden önce sıkılarak filmi izleyeceğimi düşünmüştüm ama film beklentilerimin çok üstünde çıktı. Bir an bile sıkıladan filmi izledim. Şiddetle tavsiye olunur...

Selam filmini bende izleyenlerdenim. Tarafsız ve Önyargısız izleyince acaba ben ODTÜ den mezun olsam ve Türkiye'de çoğu tanınmış şirketlerde iş bulma imkanım olsa kendime Bu ülkelere gidermiydim sorusunu sorduğum da durup bi düşünüyorum ve Demekki bu iş için bayağı bir fedakarlık isteyen bir iş diyorum.
Ve Filmde tüylerimin diken diken olduğu sahne Okulda Eşinin doğum haberini beklerken Öğrencileri için kendini tereddütsüz tehlikeye atarak Bosna Köprüsünden atlaması ve Öğretmenin ŞEHİT oluşu.

suvari58' Alıntı:
@cahraz

Cemaatin metodu değildir eline bayrak alıp sokaklara dökülmek falan.
Kimseye kahır okumayız,lanet etmeyiz.Metotlarımız bellidir,usül bellidir.
Dedim ya bizi başkaları ile karıştırma.

Lobi oluşturmak her ülkenin yapmak isteyip her ülkeninde yapamadığı birşeydir.
Bu okulların bir amacı da lobi oluşturmaktır.Her ülkede Türkiye'yi,Türkçe seven insanların sayısını artırıp ülkeler arası ekonomik köprüler oluşurulur.TUSKONböyle bir yapıdır.Meyvelerini veriyor.Okullardan mezun olan o ülkenin çocukları ülkelerinde belli pozisyonlara geldiğinde Türkiye'ye gelip ticaret yapıyorlar.Şimdi bu kötü mü? Neresinde hangi bilmediğimiz kötü hikmetler barındırıyor söyle bilelim.
Hocaefendi'nin niye ABD'de olduğu bellidir,kendiside kitaplarında,röportajlarında yüzlerce defa dile getirmiştir.Şeker,kalp ve damar hastalıkları mevcuttur.Dönem dönem belli ameliyatlara girip çıkmaktadır. Marjinal kesimin yayınlarında kafanı kaldırıp Herkul.org stesinden haline-ahvaline,yaşadığı yere şöyle bir göz gezdir.Azıcık malumatın olur.
Ayrıca Ayna programın sunucusu Saim Orhan'ın ülke gözlenimlerini anlattığı CNNTürk Aykırı Sorularda aradığın cevaplar mevcut.Farklı bir ağızdan dinle.
Kendimizi cennetlik görmeyiz,öyle bir iddiamızda yok.Sadece bilmeden tanımadan hamam karıları gibi dedikodu edenlere çok kızıyorum.
metodlarımız belli diyon bana işkembeden atma diyon.sonunda görecez neyin ne olduğunu bugun aklıma gelen bir soruyu sorim bu cemaat bu kadar islam alimi için savaşıyorsa neden icatlarda bilimsellikte sözü geçmiyor yüzlerce okul yüzlerce iman aşkı ama sonuç sadece siyasetçimi yetiştirmek bilimsel icat yada gelişmişlik neden duymuyoruz.
ben her yayını okuyoyorum inan bana ya kalp şeker tansiyon için bir insan sürekli abd de yaşarmı gözünü sevim.bence bana verdiğin öğütleri sen yap.uğraşamam senle son yazım.dünyada cemmatten daha önemli konular var.

Yüce Rabbim! Bir şeyleri bilmeden, araştırmadan, doğruysa da reddeden, yanlışsa da kabul eden, sadece takıntılarıyla düşünen, çıkarlarına göre yorum yapan, salt doğruyu yanlışı konuşamayan; kısacası düşünmeden bir şeyi kökten reddeden veya kökten kabul eden insanlardan ülkemizi ve insanlığı koru! Ve onlara doğruyu bulmalarını nasip et! (Her gruba, cemaate, örgüte, dernek, oluşum, parti vb...)

cahraz' Alıntı:
metodlarımız belli diyon bana işkembeden atma diyon.sonunda görecez neyin ne olduğunu bugun aklıma gelen bir soruyu sorim bu cemaat bu kadar islam alimi için savaşıyorsa neden icatlarda bilimsellikte sözü geçmiyor yüzlerce okul yüzlerce iman aşkı ama sonuç sadece siyasetçimi yetiştirmek bilimsel icat yada gelişmişlik neden duymuyoruz.
ben her yayını okuyoyorum inan bana ya kalp şeker tansiyon için bir insan sürekli abd de yaşarmı gözünü sevim.bence bana verdiğin öğütleri sen yap.uğraşamam senle son yazım.dünyada cemmatten daha önemli konular var.
İslam alimi için savaşmak mı?Öyle bir gayemiz yok.Eğer bir savaş varsa cehaletle,ışığın karanlıkla verdiği savaştır.Bilimsellik demişsinde mübarek insan,her yayını da okuyorum diyorsun,ama blim olimpiyatlarından haberin yok.
Cahillik paçalarından akıyor,vesselam.
Özelliklede Tübitak'ın bilim olimpiyatları olsun, dünya da düzenlenen bilim olimpiyatları olsun senelerdir fizik,kimya,bilgisayar,matematik dallarında altın,gümüş,bronz madalyalar toplanıyor.Yüzlercesinden bir tanesini video olarak vereyim.Her sene bu olimpiyatlar düzenlenir ve "Türkiye için dünyayla yarışılır".
Kalbi imanla dolu,gönlünde vatana hizmet aşkı,kafası pozitif ilimle donanmış bu gençler geleceğin bilim adamı olacaklar inşallah.İşte bu film bu başarılı gençlerin yurtdışına çıkış hikayelerini anlatıyor.
Okuduğun menfi gazete,dergi,izlediğin tv'ler bu başarılardan söz etmezler.Niye? Çünkü "cemaat yapıyor,bizde sevmiyoruz,karşıyız,o zaman yayınlamayalım.Hatta çamur atalım,izi kalsın.".Mantık bu.İnadın,hasedin görme yüzünü.Güneşe gözünü kapatan kendine gece yapar.
Siyasetçi yetiştirmek gibi bir amaç hiç olmadı.Zaman içine çekilmek istensede,öyle gösterilmek istense de mümkün mertebe uzak durulur.
Zaten faaliyetlere dikkatlice bakarsanız dersane,okul,kolej,üniversite,vs şeklinde odaklandığını görürsün.Ha siyasetçisi cemaati severse ona biz birşey diyemeyiz.Kendi bileceği iştir.
Her neyse..
Demek ki ne yapıyormuşuz?
Okuyoruz,araştırıyoruz,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuyormuşuz.
Güzel işleri alkışlıyor,hayırda yarışıyoruz, inşallah.
Selametle kal.

cahraz' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
@cahraz

Cemaatin metodu değildir eline bayrak alıp sokaklara dökülmek falan.
Kimseye kahır okumayız,lanet etmeyiz.Metotlarımız bellidir,usül bellidir.
Dedim ya bizi başkaları ile karıştırma.

Lobi oluşturmak her ülkenin yapmak isteyip her ülkeninde yapamadığı birşeydir.
Bu okulların bir amacı da lobi oluşturmaktır.Her ülkede Türkiye'yi,Türkçe seven insanların sayısını artırıp ülkeler arası ekonomik köprüler oluşurulur.TUSKONböyle bir yapıdır.Meyvelerini veriyor.Okullardan mezun olan o ülkenin çocukları ülkelerinde belli pozisyonlara geldiğinde Türkiye'ye gelip ticaret yapıyorlar.Şimdi bu kötü mü? Neresinde hangi bilmediğimiz kötü hikmetler barındırıyor söyle bilelim.
Hocaefendi'nin niye ABD'de olduğu bellidir,kendiside kitaplarında,röportajlarında yüzlerce defa dile getirmiştir.Şeker,kalp ve damar hastalıkları mevcuttur.Dönem dönem belli ameliyatlara girip çıkmaktadır. Marjinal kesimin yayınlarında kafanı kaldırıp Herkul.org stesinden haline-ahvaline,yaşadığı yere şöyle bir göz gezdir.Azıcık malumatın olur.
Ayrıca Ayna programın sunucusu Saim Orhan'ın ülke gözlenimlerini anlattığı CNNTürk Aykırı Sorularda aradığın cevaplar mevcut.Farklı bir ağızdan dinle.
Kendimizi cennetlik görmeyiz,öyle bir iddiamızda yok.Sadece bilmeden tanımadan hamam karıları gibi dedikodu edenlere çok kızıyorum.
Hocam sen de aynı şekilde cemaate sallayıp duruyon da, sen ne yaptın bilimsellik adına derler adama. Bu dünyada herşey cemaat değil demişsin, doğrudur. Ama bu ona bilip bilmeden çamur atma hakkını tanımaz kimseye.

İNSANI GERÇEKLERLE YÜZLEŞTİREN,KENDİNE DÖNÜP ÖZ ELEŞTİRİ YAPTIRAN ÇOK GÜZEL BİR FİLM.
yalnız filmi cemaatçiler çekmiş diyipte ön yargılı değilde sadece anlatılmak istenen konuya odaklanılırsa herkes filmden memnun olur diye düşünüyorum...

ben de dün gittim iyiki gitmişim muhteşem bir film hakikaten ağlattı beni o duygulu sahneler, tavsiye ederim..

güneş balçıkla sıvanmaz. Gözünü kapatan kendine gece yapar. Film çok güzeldi bence. Allah yapanlardan razı olsun. Tabi bu filme konu olanlardan da ...

BTÖ_Zafer' Alıntı:
Fedakarlık yapmak için başka ülkelere de gitmeye gerek yok aslında kendi ülkemizde de sefalet çeken, aç yatan bir sürü insan var. İlim adına pek çok ilde görev yapmayı göze almış ve bu uğurda teroristler tarafından açımasızca katledilmiş öğretmenlerimiz ve aileleri var ki buda gerçek. Film çekilecekse Türkiye bunu için en uygun yer aslında.

Kardeşim sende Ülkende fedakarlık yap tutan mı var? Bizde Hakkari de görev yaptık. Sen Türkiye de fedakarlık yapılmadığını nerden biliyorsun. Bilsen böyle konuşamazsın zaten. Neyse yapılanlar insanlar memnun olsun takdir edilelim diye yapılmıyor zaten... Rızai İlahi olmadan kimse vatanından kopup sevdiklerinden ayrı kalamaz.

beni özellikle o çalan türkü çok etkiledi ne güzeldi ilk işim onu indirmek olacak özel bir hat bulup

Geri