Selam Vizyonda

Kodla Büyü

honor

Aktif Üye
Film Gönüllüler hareketini anlatıyor kısacası üç farklı ülkede üç öğretmenin yaşadıklarını. Yönetmen hareket mensubu değil ablasının tavsiyesi üzerine bu film çekmiş. Filmi ön yargılarla yaklaşmadan izlemek lazım anlayabilme adına. http://www.selamfilm.com/fragmanlar.html

senaryo güzel değilse ne anlatırlarsa anlatsınlar iş yapmaz..belli bi kesim gidin izleyin diretmelerinden dolayı robot gibi gider izlerler.olay bu:D keşke bi eşref paşalılar kıvamına yakın bi kalitede olabilse..keşkeeeee

izleyenler izlenimlerini paylaşsınlar..bizde faydalanalım

afrikada ki hastalıklar ve açlıklar için o bölgelere giden gönüllü doktorlar ve diğer meslek grupları daha samimi geliyor bana...
acaba hizmette böyle şeyler de var mı?

only61' Alıntı:
afrikada ki hastalıklar ve açlıklar için o bölgelere giden gönüllü doktorlar ve diğer meslek grupları daha samimi geliyor bana...

http://www.gonulluler.info/

takip açısından üye olmanızı tavsiye ediyorum.Doktorlar muhteşem işler başarıyor orada.beyazların sadece sönürmeye gelmediklerini anlatıyorlar...

only61' Alıntı:

Sence yok mu kardeşim bu senin bildiğin bir şey olmalı "kimse yok mu" bünyesinde doktorlar gidiyor. Hatta inşaat yardımları su çıkarma şehir kurma saymakla bitmiyor. her alanda mümkün olduğunca var. Zaten filmi izleyince bunların var olduğunu anlayacaksın diye düşünüyorum.

Arkadaşım ön yarlılı olmayın diye yazmışsın ama Türkiyenin içine düşürüldüğü ve nasıl kuşatıldığı belliyken bu propaganda filmine nasıl temkinli yaklaşmayalım. nette biraz araştırırsan filmin ne olduğunu neyin propagandasını yaptığını daha iyi anlarsın ....

Başrollerini Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah ve Hasan Nihat Sütçü'nün paylaştığı 'Selam' adlı film, Fethullah Gülen'in okullarındaki öğretmenlerin hayatını anlatıyor.
Gülen cemaatinin okulları hep tartışma konusu oldu. Kimi ülke yönetimleri ise bu okulların kendi ülkelerinde açılmalarına izin vermedi. İşte bu okulları anlatan filmin yapımcısı Sabri Koç ve konsept danışmanı Haluk Örgün, filmin yayınlanmasından önce Fethullah Gülen'i ziyaret ettiler.
Yönetmenliğini Levent Demirkale'nin yaptığı, senaryosunu ise Necati Şahin'in hazırladığı filme ilişkin konuşan Gülen, filmin takdire şayan olduğunu belirtti.

only61' Alıntı:

evet var hocam..gidenleri takdir ediyorum nefs mücadelesi zor hakketen.ama bu hizmetin el altından yaptığı bi sürü alavere dalavereyi görmüyorum anlamında değil.hatta çoğu tiksindiriyor din sömürüsünü kullanarak

Dün akşam izledim filmi yapanlardan allah razı olsun çok güzeldi.
özellikle senegal de çekilen kısımlar, bosnalı adem öğretmenin hasbiliği ve pakistandaki öğrenci HKhadimin hali ekrana çok güzel yansıtılmış.

bayram sabahı selası beni benden aldı, çok dokunaklı idi.
izlemenizi şiddetle öneririm.

bahhele' Alıntı:
only61' Alıntı:

evet var hocam..gidenleri takdir ediyorum nefs mücadelesi zor hakketen.ama bu hizmetin el altından yaptığı bi sürü alavere dalavereyi görmüyorum anlamında değil.hatta çoğu tiksindiriyor din sömürüsünü kullanarak

var hemde nasıl biraz araştırınız. Kimse yokmu facebook sayfasından bakabilirsiniz. liseden sınıf arkadasım 1 aylığına gitti afrikaya . 2. kez gidecek bu yaz

İyi insanları anlatan film diye yazıyordu gazatede. Bende izleyenlenlerdenim.Kesinlikle herkes tarafından izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. 3 farklı kıtada 4 farklı ülkede çekilen ilk Türk filmi.Gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz. Şucuların bucuların filmi değil akan bir damla kanın durması için nelerin yapılabileceğinin anlatıldığı bir film...

bahhele' Alıntı:
senaryo güzel değilse ne anlatırlarsa anlatsınlar iş yapmaz..belli bi kesim gidin izleyin diretmelerinden dolayı robot gibi gider izlerler.olay bu:D keşke bi eşref paşalılar kıvamına yakın bi kalitede olabilse..keşkeeeee

hocam istanbulun fethi filminin sonun merak ettiniz mi? sonu senaryosu belli öyle değil mi?

gerçek hayattan uyarlanan filmler senaryosuna göre değil herkesin bildiğini aktarma şekline göre değerlendirilir. (imdb gibi)
sağcısı solcusu özellikle ülkücüsü DİN DÜŞMANI olmayan herkesin taktir ettiği bu kahramanların filmine BELLİ KESİM gider diyorsunuz evet giden bizler belli kesimiz o halde. Gönül erlerine muhabbet duymak robotluksa tamam paşam biz robotuz.

kalp kırmayı insan üzmeyi ve hatta hakareti ne çok seviyorsunuz?

ysartemur' Alıntı:
özellikle senegal de çekilen kısımlar, bosnalı adem öğretmenin hasbiliği ve pakistandaki öğrenci HKhadimin hali ekrana çok güzel yansıtılmış.

+1 :++:

kily' Alıntı:
hocam istanbulun fethi filminin sonun merak ettiniz mi? sonu senaryosu belli öyle değil mi?
gerçek hayattan uyarlanan filmler senaryosuna göre değil herkesin bildiğini aktarma şekline göre değerlendirilir. (imdb gibi) sağcısı solcusu özellikle ülkücüsü DİN DÜŞMANI olmayan herkesin taktir ettiği bu kahramanların filmine BELLİ KESİM gider diyorsunuz evet giden bizler belli kesimiz o halde. Gönül erlerine muhabbet duymak robotluksa tamam paşam biz robotuz.
kalp kırmayı insan üzmeyi ve hatta hakareti ne çok seviyorsunuz?

sonunu bildiğim filmlere gitmem..ayrıca anlatılan belli başlı şeyler olabilir yönetmen iyi iş çıkaramamışsa ne kadar çemkirirseniz çemkirin tutmaz diyorum olay bundan ibaret. Gidin izleyin dedikleri için izlediğinizi niye anormal görüyosunuzki siz:) robotluk ya da koyunluk aynı şey.Size birileri neden koyunsunuz ya da neden robotsunuz demiyoki o da sizin seçiminiz.Ben olağan şeylerden bahsetmişim ve temennimide dile getirmişim.Keşke eşref paşalılar kalitesinde olsa demişim.Daha neyin edebiyatını istion sen arkadaşım?
git izle istersen sinemanın önünde yat bana ne..Bana göre robotsunuz o ayrı

ysartemur' Alıntı:

izleyenler şöle yorum yapsın bizde şevklenelim gidelim.olay bu yani..hala bıdıbıdıbıdıbıdıbıdı

bahhele' Alıntı:

hocam senaryo ve oyunculuk çok güzel.Üç öğretmenin hayatı çok güzel resmedilmiş.
senegal kısmı özelleikle benim çok hoşuma gitti. bosna daki adem öğretmenin hayatı çok dokunaklı işlenmiş.
işin açıkçası ben bu kadar güzel olacağını beklemiyordum.
eşref paşalıları ben pek beğenmemiştim. eşreş paşalılara göre çok iyi.
izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Türk sinemasının geldiği veya gelebileceği yeri görme açısından da önemli bir film bence. ivedik tarzı filmlerin milyonlar izlendiği bu zaman da keşke her ay bu kalitede filmler izleyebilsek.

türk sineması hakikaten içler acısı durumda hocam.bunu bollywood ve uzak doğu filmlerini izledikten sonra farkettim. üretemiyoruz.senaryo yok hayal gücü yok.

Daha önce said nursinin hayatını anlatan filme gitmiştim ...çok kötüydü.....
Bu filmde anlatılanları çevremde duymuştum okumuştum bir kısmını ama buna rağmen film güzel çekildiği için olsa gerek beni etkiledi...Hatta çocuklarıda götürmüştüm yanımda altyaılı bölümleri tam okuyamasalar da onlar bile sevdiler filmi....Özellikle birbirinden ayrı düşmüş iki sevenin türküsü çok güzeldi....

ilon' Alıntı:
Daha önce said nursinin hayatını anlatan filme gitmiştim ...çok kötüydü.....
Bu filmde anlatılanları çevremde duymuştum okumuştum bir kısmını ama buna rağmen film güzel çekildiği için olsa gerek beni etkiledi...Hatta çocuklarıda götürmüştüm yanımda altyaılı bölümleri tam okuyamasalar da onlar bile sevdiler filmi....Özellikle birbirinden ayrı düşmüş iki sevenin türküsü çok güzeldi....
türkü güzel olmakla beraber bayram sabahı okunan sela da çok etkileyici idi

ogrencileri dolduracaklar sinemaya yine... ha birde sohbetin biri sinemada olur.. mahalle baskısı sonucu gidersin.. sonra film hasılat rekoru kırdı diye reklam yaparsın.. tabi cebin bos duracak değil ya. cebinide dolduracaksın okadar hasılat nerey egidecek..

Geri