Selam Vizyonda

Kodla Büyü
theghost83' Alıntı:
ogrencileri dolduracaklar sinemaya yine... ha birde sohbetin biri sinemada olur.. mahalle baskısı sonucu gidersin.. sonra film hasılat rekoru kırdı diye reklam yaparsın.. tabi cebin bos duracak değil ya. cebinide dolduracaksın okadar hasılat nerey egidecek..

arkadasim tabi hasilat elde edilecek o kadar para veilmis bu ise.. 2 milyon dolardan 3 kitadan bahsediliyor.. ve elbette bu insanlar yaptiklari guzel seyleri insanlara ulastirmaya calisacaklar.. ulan bi defa da on yargili bakmayin.. su islere vallahi bazen adami deli ediyolar.. senin topraginin kardesi be bu adamlar.. sen gitmemissin belki nasip olmamis.. bu insanlar gitmis.. bi Allah razi olsun demeyi dusunmuyorsunuz.. bayragimizin dalgalandigi, istiklal marsimizin okundugu turkce ogretilen yerler.. bu hayal bir zamanlar ulkuculerin hayaliydi.. Ama bu insanlara Allah nasip etti..

sayı hocam öğrencileri bu filme götürmeyeceksin de hangi filme götüreceksin ki.
ben hafta sonu kurs öğrencilerimle gittik. hepsi filmi çok beğendiler.
senaryo, oyunculuk, çekimler çok kaliteli.
bence önce siz izleyin sonrada öğrencilerinizi götürün.

theghost83' Alıntı:
ogrencileri dolduracaklar sinemaya yine... ha birde sohbetin biri sinemada olur.. mahalle baskısı sonucu gidersin.. sonra film hasılat rekoru kırdı diye reklam yaparsın.. tabi cebin bos duracak değil ya. cebinide dolduracaksın okadar hasılat nerey egidecek..

sayı hocam öğrencileri bu filme götürmeyeceksin de hangi filme götüreceksin ki.
ben hafta sonu kurs öğrencilerimle gittik. hepsi filmi çok beğendiler.
senaryo, oyunculuk, çekimler çok kaliteli.
bence önce siz izleyin sonrada öğrencilerinizi götürün.

bende merak ediyorum, gidip izlemek istiyorum. Bencillikten arınmış insanlar görmeye ihtiyacım var.

Tek kelimeyle mükemmel bir film. Her şeye propaganda gözüyle bakan arkadaşlar at gözlüklerini çıkarıp bakmayı denesinler. Hiç bir ideali olmayan arkadaşların eleştiri yapmasının da bir gram önemi yok. İnsanlar her şeyinden vazgeçiyorlar. Eleştirirken dikkatli olalım.

sırf olmayan birşeyin propagandasını yapmak için çekilmiş bir film varsaysak bile bu kalitede bir propaganda filmi çekebilmiş olduk.

kaldı ki filmde olanlar malumun film yoluyla ilanı.

bilgisayarcıların da bu kadar at gözlüğü takacağını hiç ummazdım. gayette güzel film. önyargısız olalım arkadaşlakar. 80li yıllardan kalan at gözlülüklü , dinazor hocalardan farkımız olsun. ayrıca hem öğretmeniz diye bas bas bağırırız , hak isteriz, öğretmenleri anlatan bir filmde bile doktorları överiz. oktor olaydın kardeşim madem. sana kim dedi gel öğretmen ol diye

ayrıca o filmde yaşanan ,boğularak ölen öğretmen olayı gerçekkkkkk. bilmem anlatabildimmi

yağmurda ıslanmayanlar için bişey diyemem ama normal insanlar için 2 saat boyunca aralıksız gözpınarlarınızın tertemiz olacağı bir film, yapanlardan Allah razı olsun

meb hattı olmayan arkadaşlardan biri film deki "haberin varmı yar yar "parçasını ekleyebilir mi acaba

Ben de hafta sonu izledim ailece izlenebilecek herkese(öğrenci, öğretmen, çocuk, anne, baba vs... ) iyi bir mesaj veren bir film tavsiye ederim...

turkuaz25' Alıntı:
theghost83' Alıntı:

arkadasim tabi hasilat elde edilecek o kadar para veilmis bu ise.. 2 milyon dolardan 3 kitadan bahsediliyor.. ve elbette bu insanlar yaptiklari guzel seyleri insanlara ulastirmaya calisacaklar.. ulan bi defa da on yargili bakmayin.. su islere vallahi bazen adami deli ediyolar.. senin topraginin kardesi be bu adamlar.. sen gitmemissin belki nasip olmamis.. bu insanlar gitmis.. bi Allah razi olsun demeyi dusunmuyorsunuz.. bayragimizin dalgalandigi, istiklal marsimizin okundugu turkce ogretilen yerler.. bu hayal bir zamanlar ulkuculerin hayaliydi.. Ama bu insanlara Allah nasip etti..
hocam keşke senin dediğin kadar basit olsa,türkçe seçmeli ders türkçe öğretilmiyor.milletin gözünü boyamada mükemmel işler.İngilizceye bak hiç öğretmeye ihtiyacı oluyormu işallah bizim dilimizde bir gün biz uğraşmadan öğretilir.bu kadar çok açılması ve hiç bir bürokratik riskle karşılaşmaması banada garip geliyor.

cahraz' Alıntı:
.bu kadar çok açılması ve hiç bir bürokratik riskle karşılaşmaması banada garip geliyor.

Allah yapar kullar şaşar.Adamlar gitmiş yapmışlar. Bize alkış tutmak düşer.

Fedakarlık yapmak için başka ülkelere de gitmeye gerek yok aslında kendi ülkemizde de sefalet çeken, aç yatan bir sürü insan var. İlim adına pek çok ilde görev yapmayı göze almış ve bu uğurda teroristler tarafından açımasızca katledilmiş öğretmenlerimiz ve aileleri var ki buda gerçek. Film çekilecekse Türkiye bunu için en uygun yer aslında.

filme gittim ve çok beğendim. annem ve babamla gitmiştim. annem alt yazılardan bazılarını okuymadı ama yine de beğendi. alt yazı yerine seslendirme olsaydı o Afrika sahneleri daha iyi olurdu. yine de etkileyici bence..
öğrencilerinizi de rahatlıkla götürebilirsiniz.. sahneler, sözler, anlatımları öğrenciler için uygun.

cahraz' Alıntı:
hocam keşke senin dediğin kadar basit olsa,türkçe seçmeli ders türkçe öğretilmiyor.milletin gözünü boyamada mükemmel işler.İngilizceye bak hiç öğretmeye ihtiyacı oluyormu işallah bizim dilimizde bir gün biz uğraşmadan öğretilir.bu kadar çok açılması ve hiç bir bürokratik riskle karşılaşmaması banada garip geliyor.

Neden işkembeden konuşuyoruz anlamıyorum?
Gittin eğitimlerini gözlerinle gördün mü?
1 saat derslerine iştirak ettin mi?
okulu gezdin mi?
kuruluşuna şahit oldun mu? Hadi şahit olmadın şahit olandan dinledin mi?
Eğer kötü birşey öğretiyorlarsa "acaba ne öğretiyorlar" dedin mi?
Öğrettiği şeyler benim,memleketim,dünyamız için yararlı mı zararlı mı?
daha onlarca soru sorabilirim size.
Ordan burdan duyduklarınla kendince bir kanaat oluşturmuşsun.

Adam, omuzlarındaki 1200 gr et parçasını biraz çalıştırır.
Yabancı ülkenin devlet başkanı,ya da üst düzey yetkileri sizin düşündüğünüzün onda birini düşünmüyorlar mı ülkeleri için.
Zararlı iseler neden ülkelerinde 10'larca açılmasını teşvik etsin.
Özellikle bu okulların ve faaliyetlerin gelişmesini istemeyen gazete ve televizyon ekiplerinin yayınları sizleri çok etkilemiş.

Sene 2013 olmuş hala,garip korkular taşıyorsunuz.
Bu fedakar insanların elinde Cennete giden merdiven olsa sizler yine inadınızdan yine çıkmazsınız.
Ya, Allah için ,bir günde alkışlayın beeeee.

kily' Alıntı:
bahhele' Alıntı:
senaryo güzel değilse ne anlatırlarsa anlatsınlar iş yapmaz..belli bi kesim gidin izleyin diretmelerinden dolayı robot gibi gider izlerler.olay bu:D keşke bi eşref paşalılar kıvamına yakın bi kalitede olabilse..keşkeeeee

izleyenler izlenimlerini paylaşsınlar..bizde faydalanalım

hocam istanbulun fethi filminin sonun merak ettiniz mi? sonu senaryosu belli öyle değil mi?

gerçek hayattan uyarlanan filmler senaryosuna göre değil herkesin bildiğini aktarma şekline göre değerlendirilir. (imdb gibi)
sağcısı solcusu özellikle ülkücüsü DİN DÜŞMANI olmayan herkesin taktir ettiği bu kahramanların filmine BELLİ KESİM gider diyorsunuz evet giden bizler belli kesimiz o halde. Gönül erlerine muhabbet duymak robotluksa tamam paşam biz robotuz.

kalp kırmayı insan üzmeyi ve hatta hakareti ne çok seviyorsunuz?

+1 :+1:

suvari58' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

okulu gezdin mi?

Yabancı ülkenin devlet başkanı,ya da üst düzey yetkileri sizin düşündüğünüzün onda birini düşünmüyorlar mı ülkeleri için.
Özellikle bu okulların ve faaliyetlerin gelişmesini istemeyen gazete ve televizyon ekiplerinin yayınları sizleri çok etkilemiş.

Bu fedakar insanların elinde Cennete giden merdiven olsa sizler yine inadınızdan yine çıkmazsınız.

İçimdekileri dökmüşsün sağol hocam benim artık bişey dememe gerek kalmamış

suvari58' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

okulu gezdin mi?

:alkis: :alkis:

Bu tür çalışmalar anlatılmak istenenlerden bir damla, anlatılmak istenenler de yaşananlardan bir damla...

Hayatının tek gayesi sadece yediği yemeğinin lezzetini, giydiği elbisenin kalitesini, oturduğu evin lüx olamsını, arabasının modelini arttırmak olan insanlar bu filmi niye anlasınlar ki....

suvari58' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

okulu gezdin mi?

senin gibi savunan bir insanın bile genel kültürü bu okul hakkında bilgi veriyor.
Yabancı ülkenin devlet başkanı,ya da üst düzey yetkileri sizin düşündüğünüzün onda birini düşünmüyorlar demişiin Rusya bu okulları yasakladı.
sadece almanyada bile toplanan milyonlara para müslümanlardan çalındı.yani büyük işler yapmak basit bu dünyada,lideri amerikada neden diğer müslüman ülkeler rakip olarak göruyor hocayı,dediğimi gibi amerikadan ne çıkarsa almam genel prensibimdir iileri lkendine kötüleri bize yollarlar.

cahraz' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

okulu gezdin mi?

senin gibi savunan bir insanın bile genel kültürü bu okul hakkında bilgi veriyor.
Yabancı ülkenin devlet başkanı,ya da üst düzey yetkileri sizin düşündüğünüzün onda birini düşünmüyorlar demişiin Rusya bu okulları yasakladı.
sadece almanyada bile toplanan milyonlara para müslümanlardan çalındı.yani büyük işler yapmak basit bu dünyada,lideri amerikada neden diğer müslüman ülkeler rakip olarak göruyor hocayı,dediğimi gibi amerikadan ne çıkarsa almam genel prensibimdir iileri lkendine kötüleri bize yollarlar.

rusyada okullar halen açık. gazetelerde birkaç defa yasaklandı diye habri çıktı ancak bu haberler tekzib edildi.
haber kaynağımızı iyi sorgulamak lazım.

hiçbir cemaate tarikata bağlı olmayan birisi olarak filmi izledim.güzeldi.tavsiye ederim.bu arada çocukların söylediği şarkı hangisiydi?

cahraz' Alıntı:
Dediğim gibi okuduğun kaynaklarını değiştir biraz..
Rusya'da yasaklandı haberi Aydınlık,Cumhuriyet gibi anti-cemaat yayınlarından çıktı.Böyle bir durum söz konusu değil.
Almanya'ya gelince isteyen ülke bünyesine böyle bir oluşumu alır,isteyen almaz.Almanya koleji almıyor ama dil kursunu alıyor,dernekleri alıyor,dersaneleri alıyor.Kendince köklü bir eğitim politikası var başkasına müsaade etmiyor.
Para toplanıp çalınması gibi bir durum cemaatte olmaz.Usül böyle değildir işleyişte.Haberin olmadan konuşunuyorsun.
Yimpaş,Kombassan gibi oluşumlarla karıştırma cemaatin kolejlerini.
İnsanların Hocaefendi'yi rakip görmeleri anlaşılabilir,zira hayallerinde bile göremeyecekleri bir dünyanın kurulmasına hamilik yapıyor.Savaşın,silahın,gücün,paranın hüküm sürdüğü bir düzene fedakarlık,hasbilik,cömertlik,şefkat gibi insana farklı boyutlarıyla yaklaşıp farklı bir sentez yaparak yeni bir dünya düzeni kurulmaya başlanmıştır.Nebevi(sav) birmetot üzerinden gidiliyor.Silahla değil eğitimle,iletişimle,diyalogla halledilebilir demiştir tüm insanlığa. Mutfakla tuvalet arasında boru vazifesi gören,dar kafalı insanların bunların anlaması ilk etapta zor.
Minicik beyniyle arkasında türlü türlü amaçlar arar.Gözü kapalıdır dokunduğu herşeye fil der.

Amerika'da 1000'e yakın okul var.Haberin yok dünyadan işkembeden konuşuyorsun.
Amerikadan çıkanı almazmış,elindeki telefondan,bindiğin arabaya,tepeden tırnağa içindesin haberin yok.
Böyle ufak tefek işlerle,fikirlerle uğraşmayız biz.
Dedim ya biz sizin gibi insanlara "kesin inançlı" diyoruz.
En iyisi bilmediğin mevzularda 2 düşün, 1 konuş.
Pislik atma.

suvari58' Alıntı:
cahraz' Alıntı:
Dediğim gibi okuduğun kaynaklarını değiştir biraz..
Rusya'da yasaklandı haberi Aydınlık,Cumhuriyet gibi anti-cemaat yayınlarından çıktı.Böyle bir durum söz konusu değil.
Almanya'ya gelince isteyen ülke bünyesine böyle bir oluşumu alır,isteyen almaz.Almanya koleji almıyor ama dil kursunu alıyor,dernekleri alıyor,dersaneleri alıyor.Kendince köklü bir eğitim politikası var başkasına müsaade etmiyor.
Para toplanıp çalınması gibi bir durum cemaatte olmaz.Usül böyle değildir işleyişte.Haberin olmadan konuşunuyorsun.
Yimpaş,Kombassan gibi oluşumlarla karıştırma cemaatin kolejlerini.
İnsanların Hocaefendi'yi rakip görmeleri anlaşılabilir,zira hayallerinde bile göremeyecekleri bir dünyanın kurulmasına hamilik yapıyor.Savaşın,silahın,gücün,paranın hüküm sürdüğü bir düzene fedakarlık,hasbilik,cömertlik,şefkat gibi insana farklı boyutlarıyla yaklaşıp farklı bir sentez yaparak yeni bir dünya düzeni kurulmaya başlanmıştır.Nebevi(sav) birmetot üzerinden gidiliyor.Silahla değil eğitimle,iletişimle,diyalogla halledilebilir demiştir tüm insanlığa. Mutfakla tuvalet arasında boru vazifesi gören,dar kafalı insanların bunların anlaması ilk etapta zor.
Minicik beyniyle arkasında türlü türlü amaçlar arar.Gözü kapalıdır dokunduğu herşeye fil der.

Amerika'da 1000'e yakın okul var.Haberin yok dünyadan işkembeden konuşuyorsun.
Amerikadan çıkanı almazmış,elindeki telefondan,bindiğin arabaya,tepeden tırnağa içindesin haberin yok.
Böyle ufak tefek işlerle,fikirlerle uğraşmayız biz.
Dedim ya biz sizin gibi insanlara "kesin inançlı" diyoruz.
En iyisi bilmediğin mevzularda 2 düşün, 1 konuş.
Pislik atma.
tarzım senin beyin yapınla aynı deil yani aşağı deil o yüzden senin gibi cevap vermeyecem.elinize bayrak alıp kahsrolsun abd ve israil dediğinizde hocanızın neden abd de oldugunu düşün.sizlere hastayım eğer abd bu okulların açılmasını destekliyorsa(türkiyenin yararı içiin) ve israil gibi abd de etkin lobisi olan bir grup ki abd seçimlerinin kilit noktası bunda destek veriyorsa orda bir düşün.kendinide kaf dağında görme hangimizin cennete gideceğini bilemezsin.şifkat,merhamet güzel şeyler boş yere ağzına alma

Filme gitmeden önce okuduğum birkaç eleştiriye göre vasat olacağını tahmin etmiştim. Ama tahminimden çok daha iyi çıktı. (Eleştirilerde bahsedilen noktalar ise filmden sonra çok önyargılı geldi bana.)
Gerçekten gittiğinize değiyor. Eğer Türk okullarına karşı alerjiniz yoksa, o camiadan nefret etmiyorsanız filmi kötü bulmanız imkansız. Çok iyi oyunculuk ve sıkmayan hikaye...

:alkis: giderken mutlaka uyurum dedi kendi kendime ama gözlerimi kırpmadan izledim, gayet başarılı tebrik ederim. :alkis:

@cahraz

Cemaatin metodu değildir eline bayrak alıp sokaklara dökülmek falan.
Kimseye kahır okumayız,lanet etmeyiz.Metotlarımız bellidir,usül bellidir.
Dedim ya bizi başkaları ile karıştırma.

Lobi oluşturmak her ülkenin yapmak isteyip her ülkeninde yapamadığı birşeydir.
Bu okulların bir amacı da lobi oluşturmaktır.Her ülkede Türkiye'yi,Türkçe seven insanların sayısını artırıp ülkeler arası ekonomik köprüler oluşurulur.TUSKONböyle bir yapıdır.Meyvelerini veriyor.Okullardan mezun olan o ülkenin çocukları ülkelerinde belli pozisyonlara geldiğinde Türkiye'ye gelip ticaret yapıyorlar.Şimdi bu kötü mü? Neresinde hangi bilmediğimiz kötü hikmetler barındırıyor söyle bilelim.
Hocaefendi'nin niye ABD'de olduğu bellidir,kendiside kitaplarında,röportajlarında yüzlerce defa dile getirmiştir.Şeker,kalp ve damar hastalıkları mevcuttur.Dönem dönem belli ameliyatlara girip çıkmaktadır. Marjinal kesimin yayınlarında kafanı kaldırıp Herkul.org stesinden haline-ahvaline,yaşadığı yere şöyle bir göz gezdir.Azıcık malumatın olur.
Ayrıca Ayna programın sunucusu Saim Orhan'ın ülke gözlenimlerini anlattığı CNNTürk Aykırı Sorularda aradığın cevaplar mevcut.Farklı bir ağızdan dinle.
Kendimizi cennetlik görmeyiz,öyle bir iddiamızda yok.Sadece bilmeden tanımadan hamam karıları gibi dedikodu edenlere çok kızıyorum.

arkadaslar film çookk çoookk çoooook güzeldi heleki adem öğretmen fedakarlığı bambaşkaydı izlemenizi şiddetle tavsiye ederim....biz öğrenci ve veliler olarak gittik beğendiler yani

Geri