SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
Hala daha belli olmadı. Bekliyoruz bakalım. Nasılsa seçimden önce söylerler heralde.

İstanbul'da görevler tebliğ edildi. resen görev verilmiş, isteğe bağlı olsa görev istemezdim, mazeretimde yok . Neyse ki memur üye olarak çıktı.

Sonunda belli olmuş. Elhamdülillah görev çıkmamış.

Deprem bölgesinde (OHAL) seçim görevi ücretlerin daha fazla gündelikle olacağına dair bazı bilgiler var. YSK’nın sitesinde bununla ilgili bir açıklama göremedim:

Ekli dosyalar

• IMG_3063.jpeg
    IMG_3063.jpeg
    237.8 KB · Görüntüleme: 201
Deprem bölgesinde (OHAL) seçim görevi ücretlerin daha fazla gündelikle olacağına dair bazı bilgiler var. YSK’nın sitesinde bununla ilgili bir açıklama göremedim:

Bu haber tabloyu doğruluyor sanırım:

Bana da yedek memur olarka görev çıkmış , kime sorduysam tam olarak ne yapacağımız belli değil, gidip yedek görev yazılan okulda mı bekleyeceğiz, yoksa ihtiyaç halinde mi çağıracaklar tam olarak bilemedim.

Bana da yedek memur olarka görev çıkmış , kime sorduysam tam olarak ne yapacağımız belli değil, gidip yedek görev yazılan okulda mı bekleyeceğiz, yoksa ihtiyaç halinde mi çağıracaklar tam olarak bilemedim.

İhtiyaç halinde hocam

Görev iptalleri olan görevlilerin yerine yedeklerden görev verilecek gibi anladım.

Eğitim günü, seçim ertesi günü seçimde görevli memurlar için idari izinli sayılıyor mu?

Son düzenleme:
Bizim apartmandaki dört dairenin seçmen bilgi kartları gelmiş. Her dairenin sandığı farklı.
Eğer her yerde böyleyse: Seçimlerde bu kart olmadan gelip, alt/üst komşum bu sandıkta oyunu kullanmış benim de bu sanıkta olmam lazım diyenler boş kalabalık yaratacak

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin ertesi günü olan 15 Mayıs’ta okullarımızı sağlıklı bir şekilde hazırlamak için eğitim öğretime bir gün ara vereceğiz. Öğretmenlerimizi de idari izinli sayacağız.
-Bakan Özer

Hocam ben sandık başkanıyım. 1 Asil 1 de yedek memur üyem var.
1. Salon başkanı göreve gelmezse; asil olan memur üye, sandık başkanı olur. Yedek olanda memur üye olur.
2. Asil memur üye göreve gelmezse; yedek olan, memur üye olarak görev yapar.

Yedek olan memur üye ihtiyaç halinde telefonla aranarak göreve çağrılır.

Bizim okulda, daha önce görevi olmayan, iki arkadaşa başkanlık görevi gelmiş
Sanırım görevini mazereti nedeniyle iade edenlerinkinleri dağıtıyorlar

Ankara'da seçmen üye diye bir görev verildi öğretmenlere. Bilgisi olan var mı ?
Sandık kurulu uyeligidir hocam. Daha önce başkan oalarak görev yaptığım sandıkta iki kişi vardı seçmen üye olarak. Sivil vatandaslardi. Kamu görevlisi de değillerdi yani. Partili de değiller. YSK ya başvurup sandık kurulu üyesi olmak istediklerini belirtmişler. YSK da görev vermiş.

Oyumu kullandım, lakin sandıkta işler çok yavaş ilerliyordu.
Milletvekili oy pusulasında adayların isimlerinin yazılı olması sayesinde katlamak ve zarfa koymak özellikle yaşlıları zorluyor.
Beklerken içerideki bir amca pusulaları kabinde unuttu. Zarfın inceliğinden anlamak mümkün. Görevliler sandığa atmadan anladı ve uyardı.
Görev alanlara kolay gelsin.

Birçok yerde evet/tercih mühürleri kırılmış.

Daha önceki seçimlerde de mekanizması çıktığı için sorun olmuştu. Ama bir şekilde düzeltebilmiştik.

YSK resmi açıklamayı yaptı
28 Mayıs’ta ikinci tur cumhurbaşkanılığı seçimi yapılacak

Ekli dosyalar

• IMG_3157.png
    IMG_3157.png
    801.7 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_3158.png
    IMG_3158.png
    586.1 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_3159.png
    IMG_3159.png
    595.1 KB · Görüntüleme: 43