SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ [BÖTE]

Kodla Büyü
technolog' Alıntı:
cyhnm' Alıntı:
merhabalar 2010 böte gece mezunuyum.omu hakkında iyi şeyler yazmak isterdim ama hiç iyi bi anım yok orda.büyük hocalarımız sağolsun çok şey öğrendik kendileerinden.hele bi doç. vardı (nasıl olduysa artık orası muamma. daha bi makalesine rastlanmamış ama doç...) her üniversiteye lazım.lazım diyorum çünkü bunu gösterip böyle olmayın sakın diye örnek gösterecekler:)neyse orada birini vurmadığıma ve kurtulduğuma şükrediyorum..tabi iyi hocalarımızda vardı 10 da 1 de olsa.
üniversite seçerken akıllı davranmak lazım böyle dandik üniversitelere gitmemek lazım.en azından böte için bunu rahatlıkla söyleyebilrim..ben yanlış yaptım.kurtulduk şükürler olsun...

Kesin ufuk çoruh tur o doç. :))) Yine sinirimi bozdu akşam akşam.

başka bir ihtimal yok ki :) arkadaş doğru söyledi üniversitede kalsaydık bizden çekeceği vardı durumun farkına vardı ikimizi mezun etti :lol:

firtuna61' Alıntı:
technolog' Alıntı:
cyhnm' Alıntı:
merhabalar 2010 böte gece mezunuyum.omu hakkında iyi şeyler yazmak isterdim ama hiç iyi bi anım yok orda.büyük hocalarımız sağolsun çok şey öğrendik kendileerinden.hele bi doç. vardı (nasıl olduysa artık orası muamma. daha bi makalesine rastlanmamış ama doç...) her üniversiteye lazım.lazım diyorum çünkü bunu gösterip böyle olmayın sakın diye örnek gösterecekler:)neyse orada birini vurmadığıma ve kurtulduğuma şükrediyorum..tabi iyi hocalarımızda vardı 10 da 1 de olsa.
üniversite seçerken akıllı davranmak lazım böyle dandik üniversitelere gitmemek lazım.en azından böte için bunu rahatlıkla söyleyebilrim..ben yanlış yaptım.kurtulduk şükürler olsun...

başka bir ihtimal yok ki :) arkadaş doğru söyledi üniversitede kalsaydık bizden çekeceği vardı durumun farkına vardı ikimizi mezun etti :lol:

Bilgisayar öğretmenliğinde fizikçi ne arar değil mi ama! Memleketimden insan manzaraları. :|

omd' Alıntı:
Bilgisayar öğretmenliğinde fizikçi ne arar değil mi ama! Memleketimden insan manzaraları. :|

böte'de bilgisayarcı hoca yok ki zaten.bir çok üniversitede hep başka bölümlerden hocalar... insan manzarası bu... :)

wire' Alıntı:
omd' Alıntı:

böte'de bilgisayarcı hoca yok ki zaten.bir çok üniversitede hep başka bölümlerden hocalar... insan manzarası bu... :)

bilgisayarcıyı geçtim eğitimbilimci olsaydı bari :D

:)

İsim vermeyeyim ama bir hocamızın dersinden kalan bir arkadaşım hocam son senem okul uzayacak ne yapalım diye hocanın yanına gitmişti.

Bi bardak çay getir geçireyim dersten demişti :D Vay be ne günlerdi.

Eleman fizikten geçti alnının akıyla. :puhaha:

omd' Alıntı:
firtuna61' Alıntı:
technolog' Alıntı:
cyhnm' Alıntı:

başka bir ihtimal yok ki. arkadaş doğru söyledi üniversitede kalsaydık bizden çekeceği vardı durumun farkına vardı ikimizi mezun etti

adam kendini yetiştirmiştir hocam öyle deme :)

böyle forumlarda yazılıyor yazılıyor, sonra günün birinde bir hoca denk gelip bunları okuyor. sonra tüm sınıfları o dersten bırakıyor, "benimle ilgili neden böyle yazılmış" diye. biz öğrenciyken mezunlardan birisinin yazdığı yazı yüzünden büyük bir kısım öğrenci dersten kalmıştık.

wire' Alıntı:
böyle forumlarda yazılıyor yazılıyor, sonra günün birinde bir hoca denk gelip bunları okuyor. sonra tüm sınıfları o dersten bırakıyor, "benimle ilgili neden böyle yazılmış" diye. biz öğrenciyken mezunlardan birisinin yazdığı yazı yüzünden büyük bir kısım öğrenci dersten kalmıştık.

Haksız yere bıraktı yani. İlginç.

technolog' Alıntı:
wire' Alıntı:

Haksız yere bıraktı yani. İlginç.

haksız değil soruları çok garip sordu sınavda. anlayan az sayıda arkadaşımız geçti o dersleri. :)

ama yani aynı hocadan bahsetmiyorum ben. başka bir hocamızdı bu da. gerçi her hocadan başka bi ilginçlik yaşadık 4 yıl boyunca.

omd' Alıntı:
firtuna61' Alıntı:
technolog' Alıntı:
cyhnm' Alıntı:

arkadaşlar bence ufuk hocaya haksızlık etmeyelim. ben önce sistemi suçlu buluyorum çünkü 2008 mezunu olarak fizik kimya biyoloji derslerini ve bunların lablarını aldık biz. bu yüzden ufuk hocanın fizikçi olmasını da çok garipsemiyorum çünkü 4 yılı yan branşımızın fen olduuğu yalanıyla geçirdik.
benm asıl üzüldüğüm nokta ise 3 ya da 4. sınıfta photoshop u derse giren hocamız bilmediği için cd den dinledk bir dönem boyu. komediydi bence. keşke hocamız önceden çalışıp anlatsaydı en azından girdiği dersin hakkını vermiş olurdu

OMÜ ye bak değişen pek bir şey yok bize de flash dersini anlatmışlardı o şekilde, sıra PS ye gelmiş demek gelişme var sonraki nesillere cd dekileri ezberleyip gidecek...2003 mezunu olarak yan branşınızı ne olduğunu stajda görmüş olmalıydınız :mrgreen: şaka bir yana, merak ettim şu dersi vereni ismi neydi ki...
NOT: Fizik dersini fen edebiyata götürmekten bıkmadılar demek, bir gurup yapınca diğerleri yer değiştiriyormu hala merak ettim, :puhaha:

Walla yetenekli ve azimli diyebileceğim mehmet soylu vardı. Muhammet hoca vardı birde cok iyi niyetli bir hocamızdı. Herkesin hocalar hakkındaki gorusleri farklı olacaktır elbette bence kendileri hakkında yazılanları okuyup soruları kazık sormak yerine oz eleştiri yapmaları lazım . Ben hala çalışıp derslere giriyorum nasıl daha iyi ogrenirler diye. Bir cok ogrencim benden daha az calısıyor hatta hiç çalışmıyor. Belkide bir cok bolum hocamız da benim öğrencilerimden az çalışıyordur :)

Cd den ders dinletme sadece bilgi eksikliğini ve bölüm öğrencileri kaile almadıklarını gösteriyor. Bölümlere fizikçi,kimyacıların yerine bölüm başkanı olarak bilgisayarcılar getirilmeli öğretim görevlisi bile olabilir. Bilgisayarcıların gelmesi böyle saçma sapan birçok uygulamanın sona erdirilmesini sağlayacaktır. En azından ders dagıtımı yapılırken sen ne biliyorsun diye sorup ona gore dagıtım yapılır. Ek ders sayısı eşitlenmesi gözetilmez.
Bu arada patari hocamın dediği gibi cd den ezberleyecek kadar gayret bile gostermiyorlar anlasılan. Derste dinliyorlar ogrenciyle beraber seneye anladığı kadarını anlatır artık :)

patari' Alıntı:
OMÜ ye bak değişen pek bir şey yok bize de flash dersini anlatmışlardı o şekilde, sıra PS ye gelmiş demek gelişme var sonraki nesillere cd dekileri ezberleyip gidecek...2003 mezunu olarak yan branşınızı ne olduğunu stajda görmüş olmalıydınız :mrgreen: şaka bir yana, merak ettim şu dersi vereni ismi neydi ki...
NOT: Fizik dersini fen edebiyata götürmekten bıkmadılar demek, bir gurup yapınca diğerleri yer değiştiriyormu hala merak ettim, :puhaha:

hocam benm zamanımda fizik dersini eğitimde işliyodk demekki bi değişiklik olmuş:)

technolog' Alıntı:
Walla yetenekli ve azimli diyebileceğim mehmet soylu vardı.

gerçekten 4 yıl boyunca -bilgisayar konusunda- en azimli ve bence aynı zamanda bilgisini aktarabilen hoca mehmet hocaydı. 3 yıllık meslek hayatımda hep onun öğrettiklerini kullandım.

Akademisyenim diye cart curt eden adamlar odasına cagırıp mehmet şunlar yapılacak diye iş verirler. Bu adamlara yazık oluyor aslında orda. İşi ehline vermeyi ne zaman öğreneceğiz bilmiyorum. Prof. fizikci yada tıpçı vereceğine bilgisayarcı öğretim görevlisini getir bölümün başına.

mehmet soylu bilgisayarcımı oldu :) aslında kendisi elektronik öğretmenidir, lisede temel elektronik dersime girmişti, demek bilgisayarcı oldu oda.

wire' Alıntı:
biz hiç cd'den ders e denk gelmedik ama. geldik miydi yoksa. yok hatırlamıyorum. :D

ooo hocam siz çok şey kaçırmışsınız. biz o cd den dinlemeye gittiğimiz derslerde bi de yoklama alınıyodu. enteresan :p

share_' Alıntı:
mehmet soylu bilgisayarcımı oldu :) aslında kendisi elektronik öğretmenidir, lisede temel elektronik dersime girmişti, demek bilgisayarcı oldu oda.

:) Atakum meslek lisesinde bilgisayar ogretmeniydi hocam o okulda staj yaptıgımdan biliyorum. Elektronik dersine bilgisayar bolum öğretmenlerinden herhangi biri girebilir. Ama mezuniyeti elektroniktir veya değildir bilemiyorum Ancak kendini yetiştirme potansiyeline sahip tek hocaydı 200-2005 döneminde. Benim gördüğüm.

technolog' Alıntı:
share_' Alıntı:

:) Atakum meslek lisesinde bilgisayar ogretmeniydi hocam o okulda staj yaptıgımdan biliyorum. Elektronik dersine bilgisayar bolum öğretmenlerinden herhangi biri girebilir. Ama mezuniyeti elektroniktir veya değildir bilemiyorum Ancak kendini yetiştirme potansiyeline sahip tek hocaydı 200-2005 döneminde. Benim gördüğüm.

:) bizim bölüm hocalarımız beyaz önlük giyerken kendisi mavi önlük giyerdi. kendisi elektronik çıkışlıdır ve liseye elektronik öğretmeni olarak atanmıştır. saygıdeğer bir hocamızdı.

ben 2008 mezunuyum. Orda en kral 2 hoca vardı. Mehmet soylu ve gökhan hoca. Gökhan hoca oranın kadrolu elemanı diildi. Merkezde bi okulda öğretmenlik yapardı, aynı zamanda TOBB üniversitesinde, master yapıodu bizim zamanımızda. Gerçekten bilgili insanlardı...

Geri