saat 21:00'a kadar projesi YOZGAT'ta

Kodla Büyü
Ha MEB bakanı ha Çevre ve Şehircilik Bakanı ikisi de aynı
Sadece boş boş konuşuyorlar

dilarayanal' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
yağmurtan' Alıntı:
Yüzde 99 okulda BT öğretmenleri kalacak :cry:

neye istinaden bu %99?

Bu yağmura müneccim şeysi değmiş eli :roll:

Baylar bayanlar ben de BTciyim ve sizden daha çok karşıyım bu işe. Ben tahminimi söylüyorum. Hazır elde norm fazlası BT öğretmenleri var deyip böyle kullanamazlar mı sizin takdirinize bırakıyorum. Koooskoca yazıda BT sınıfları açılacak deniliyor. BBNET te bahsedilen idarecilerin nasıl yorumlayacağını siz düşünün. Bu sebeplere binaen %99 dedim :p

Siz de olumlu şeyler söyleyin de oran düşsün biraz moral bulalım.

şehir efsanesi gibi oldu bu işler 8-5 tüm öğretmenlerin okulda durmaları ve bt sınıflarının 9 a kadar açık olması

Milli Eğitim Bakanlığı ‐ İl/İlçe Milli Eğitim ve Okul Müdürlükleri
 İşbirliğine uygun olan okullar ve işbirliği alanlarını belirlemek
 Protokol çerçevesinde yer alan okul birimlerinin Protokol yapılan 
belediyeye hazır halde sunulmasını sağlamak
 Isınma ve aydınlanma giderlerini karşılamak
 Eğitici görevlendirmek
 Okul bahçelerinin düzenlenmesi ve ağaçlandırılmasının tip 
projelere uygun olarak yapılmasını sağlamak

artık devlet bırakın sivil vatandaşları, güvenlik güçlerini bile sokakta koruyamaz hale geldi.İnsanlar gündüz vakti bile çocukları tek başlarına dışarı göndermiyor kolay kolay o saatte kimsenin çocuğunu dışarı göndereceğini sanmıyorum.Gelenler de zaten oyun oynamaya gelen, dersle alakası olmayan, çocuklarına kısmen daha ilgisiz velilerin çocukları olacaktır...

Saat 21:00'e kadar açık olan BT sınıfında ertesi gün yine biz ders yapacağız. Tamir işi yine kime kalacak. E durum böyleyken aramızda o zaman ben kalayım ücretini de alayım diyenler mutlaka olacaktır. Diğer öğretmenler o sınıfın cılkını çıkartır zaten.

Aslında buna benzer bir proje 2 yıldır yapılıyor. Mersin'de Açık Okul Projesi adı altında. Belki de Açık Okul Projesi'nden esinlenip bu projeyi ortaya çıkartmışlardır. Saat 8-9'a kadar okul açık kalıyor. Ders çalışmak isteyen çocuklar geliyor. İsteyen öğretmenler görev alıyor.

bu işler bt sınıflarında yapılamaz çünkü zemin katta bir sınıf diyor..bt sınıfları ise genelde zemin kattan seçilmez..

Ne olursa olsun ucu gene bize dokunacak, dışardan, belediyeden görevli atasalar ne olacak o saatlerde çöken, yıpranan, virüs bulaşan vs.. vs.. her ne olduysa ertesi gün pisliğini temizlemek gene bize kalacak....

ve bir şey daha eğer görev almazsanız ertesi gün yaptığınız tamirat v.s. hiç bir şey için ücrette almamış oalcaksınız :+1:

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
ve bir şey daha eğer görev almazsanız ertesi gün yaptığınız tamirat v.s. hiç bir şey için ücrette almamış oalcaksınız :+1:
amma meraklıymış hocam okulda kalmaya :) bari milletin aklını çelme. haklı olduğun yer var ama protesto etmek isteyenlerin hevesi kırılıyor :mrgreen:

Bizim sınıf 5. katta. Her iniş çıkışta canım çıkıyordu. O kadar dedim müdüre buraya BT sınıfı mı kurulur diye. Belki bu proje de sınıfı taşımak için bahane olur.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
amma meraklıymış hocam okulda kalmaya :) bari milletin aklını çelme. haklı olduğun yer var ama protesto etmek isteyenlerin hevesi kırılıyor :mrgreen:

Valla arkadaşın okulunda açık okul projesi var ve gün içerisinde yaptığı çalışmalardan hiç bir ücret alamıyor. Ona bir de ücret almak istiyorsan akşam da geleceksin demişler. Akşam gitmiyor tabii. Ya işin sonu bu olacak ama bilfill görev yapmadığın sürece zırnık koklatmazlar. Bence baştan kimse "Olur akşam da geleyim" dememeli, ücret alsa da almasa da. Herşey para demek değil arkadaşlar. Ayağını yorganına göre uzatmazsan 24 saat çalışsan da düzeltemezsin dümeni.

BT sınıfı bir yana bence çeşitli branş ve rehber öğretmenler aracılığı ile akşamları ailelere eğitim vermek en azından benim okulumda fayda sağlayabilir.

İstanbul'un göbeğinde 37 çocuk yapıp, yarısını merdiven altlarında çalıştıran, yarısının zararlı madde kullandığını ve sattığını bildiği halde müdahalede bulunmayan, öğrencinin okula devamına çalıştığımız için sütü kapalı okul yöneticilerini ve öğretmenleri tehdit eden velileri eğitime tabi tutmak belki işe yarayabilir.

Bakanımız bile internet kafede, düğünde dernekte. Birde bu açıdan baksa olaya. Bir ihtimal, ama bir ihtimalde olsa şans var.

kim bozduysa gelip yapar ya da yaptırır, beni hiiiiiç ilgilendirmez elimi bile sürmem

repocket' Alıntı:
BT sınıfı bir yana bence çeşitli branş ve rehber öğretmenler aracılığı ile akşamları ailelere eğitim vermek en azından benim okulumda fayda sağlayabilir.

İstanbul'un göbeğinde 37 çocuk yapıp, yarısını merdiven altlarında çalıştıran, yarısının zararlı madde kullandığını ve sattığını bildiği halde müdahalede bulunmayan, öğrencinin okula devamına çalıştığımız için sütü kapalı okul yöneticilerini ve öğretmenleri tehdit eden velileri eğitime tabi tutmak belki işe yarayabilir.

Bakanımız bile internet kafede, düğünde dernekte. Birde bu açıdan baksa olaya. Bir ihtimal, ama bir ihtimalde olsa şans var.

öğretmeni tehdit edenler eğitime gelecek mi sanıyorsunuz. eğitime gelecekler yine çocuğunu önemseyenler olacaktır.
tıpkı veli toplantılarında olduğu gibi

onunda bir akşamaı var kullanmak isteyen akşam tamiratını yapar :D

zilal' Alıntı:
repocket' Alıntı:

öğretmeni tehdit edenler eğitime gelecek mi sanıyorsunuz. eğitime gelecekler yine çocuğunu önemseyenler olacaktır.
tıpkı veli toplantılarında olduğu gibi

Sen de haklısın hocam.
Zurnanın son deliğindeyiz sanırım.

neyi dert ediyorsunuz anlamadım ki. biz öğle arasıyla beraber 9 saat çalışırız. fazlasını çalıştıramaz. sana mecbursun diyemez yani. fazlada işlemez bu iş yakında biter dert etmeyin.

arkadaşlar lütfen umarım bu işin ucu bize dokunmaz gibi işimizi dualara bırakmak yerine bu şekilde bir haber çıktığında buna karşı nasıl bir ortak tavır almalıyız, ne şekilde tepki göstermeliyiz onu konuşalım burda.

Arkadaşlar, Ankara da da başlıyor... Şu saatlerde ilde toplantısı yapılıyor. Bakalım Sonuçta ne çıkacak. Malesef 21:00 e kadar durmammız gerekecekmiş. Nasıl oluyorda mesai bitiminden sonra kalacaksınız diye zorlyabiliyorlar. Artık iş zıvanadan çıktı. Tahmin ettiğiniz gibi biz formatörler kalacağız. İdarecilerde kalacak 1 hizmetli de varmış. Allah sonumuzu hayır ettsin... :x

bugün konyanın pilot il olarak seçildiğini duydum. hatta vali bizim okula gelip bakacak diye labı düzenledim öğrencilerle birlikte. il mem de gelmiş ama bakmadan gitti. ne olacak bilmiyorum.
endişeliyim.. ama ben formatör olmadım 5 e kadar durmamak için. bu iş nasıl olacak anlamadım

Geri