saat 21:00'a kadar projesi YOZGAT'ta

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
"okullar hayat olsun" adıyla MEB'in başlattığı projenin pilot uygulaması yozgatta başlamış. bu projeye göre bt sınıfları saat 21'e kadar açık tutulacaktı. Kim duracakmış o saate kadar bt sınıfında ? bt öğretmenleri mi? yozgatta çalışan arkadaşlarmız varsa cevaplayabilir mi?

vay arkadaş 1.5 sene önce yozgatta çalışıyordum umarım bizim ile gelmez bu uygulama kim nasıl bekleyecek, güvenliği kim sağlayacak, öğretmenin kendine ayıracağı zaman ne olacak, bence uygulanması zor bir proje...

yanılmış olabilirim arkadaşlar, bu haber bt sınıfının hafta sonu ve yaz tatillerinde açık olmasıyla ilgili olabilir

belediyelerle işbilriği yapılacağına göre herhalde o saate kadar kalacak görevliyi, okulda güvenliği sağlayacak kişiyi, temizliği sağlayacak kişiyi, bozulan arızalanan eşyaların bakımını herhalde belediye ya da valilik karşılar. her zamanki zihni sinir procelerinden biri işte. hadi yapalım diyip girerler 1-2 gn uygulanmaya çalışılır yok bu alt yapı planlama eksikliği ile olmaz diyip rafa kaldırırlar merak etmeyin.

Ben Yozgat Sarıkayadayım. Bizim okul seçilmedi galiba. Yozgatta bazı okullar pilot okul olarak başlayacak denildi. --

yozgat sorgun'dayım, ilçe merkezindeki bahçeleri ve imkanları geniş olan 3 okul seçilmiş bu uygulama için, tüm okullarda yok şimdilik.

Okudukça içim sıkılıyor, LANET OLSUN BÖYLE MESLEĞE, LANET OLSUN BÖYLE İŞE :verymad:

Bu sene mayısta memleketime tayin alacağımı duymuşlar.ben havai fişek falan beklıyodum ama demekkı karşılama olarak bu hediye yeter bana :x baktık olmadı karsı mesken tutarız ne edek

ilk yozgatta başlaması iyi bir gelişme :) eğer karadüzen giderlerse ilk fiyaskonun yaşanacağı yer. öğrenci profili çok uygun :mrgreen: yozgat valisi eğitim konusunda çok takıntılıydı geçen sene. değişmediyse hala. bakan valiyi, vali öğretmenleri fırçalar :p

çayıralandayım henüz Bt sınıfları için birşey denilde bizim okul olmak üzere okul seçildi

mavi85' Alıntı:
yanılmış olabilirim arkadaşlar, bu haber bt sınıfının hafta sonu ve yaz tatillerinde açık olmasıyla ilgili olabilir
açık dursun arkadaş başında öğretmen duracak diye bir kural mı var millet gelsin kullansın gitsin bizene bizi ne ilgilendirir bize ek ücret versinler saati 150 tl den kafeyi işletiriz. ama aşağısı kasımpaşa diyorum ben.

:puhaha:
Sabah 8 gece 21:00

android miyiz len biz yavvvvvvvvvvvvvvvvv. :wink:

arkadaşlar projenin kararlarına bakılırsa tüm iş belediyeye yıkılmış durumda. bu durumda büyük ihtimalle belediye insan kaynağını sağlayacak ama okullarda da sorumlu nöbet usulü öğretmenler kalacak yani sadece bize kalması zaten insanlık dışı olur. öğretmenler ise genellikle kurlar için görevlendirilecek. sonuç olarak öğretmene yine bir yük binecek.

şimdi isyan ediyoruz ama ek ders için nöbet kapışır öğretmenler bence.. yani bt ler değil tüm öğretmenler.Özellikle yaşlılar :D
formatörlük çok kıymetli bizim okulda
ben olmadım ama olacak biri mutlaka bulunuyor, zor gelmiyo millete.. hayret ediyorum

zilal' Alıntı:
şimdi isyan ediyoruz ama ek ders için nöbet kapışır öğretmenler bence.. yani bt ler değil tüm öğretmenler.Özellikle yaşlılar :D
ben olmadım ama olacak biri mutlaka bulunuyor, zor gelmiyo millete.. hayret ediyorum
yatarak dedemde formatörlük yaparda adama yedirmezler. illa birileri homurdar.

hipopotam' Alıntı:
zilal' Alıntı:
yatarak dedemde formatörlük yaparda adama yedirmezler. illa birileri homurdar.

yatıyolar dersem haklarını yemiş olurum. 3-5 arası internet kafe gibi işletiyolar. format atıyo falan yani kendince bişey yapıyo yinede.

yağmurtan' Alıntı:
Yüzde 99 okulda BT öğretmenleri kalacak :cry:

arkadaşım bende bunu anlamıyorum..bu yorumlarda neyin nesi..

valla ben hiç üstüme alınmıyorum..diye diye herşey başımıza geliyor ya ..bırakın açan dayım düşünsün hangi kanunda yazıyor o yaa..ben çoluğu çocuğu bırakıp gece 9 da it kopuğun başında bekleyecem..oldu..

Eğitimin E'sinden anlamayan, böyle garip icatlarla iş yaptığını sanan milli eğitim bakanının gereksiz projelerinden biri daha
. Milli Eğitim bakanımızın demek isterdim ama ona bakanım demeye dilim varmıyor.

bende yozgat akdağmadeni ndeyim herhangi bir durum yok henüz. müdür bey geçen yozgattaki toplantıdan geldi okullar artık 21 e kadar açık duracakmış filan dedi ben de ii yazın kim ek ders istiyorsa kalsın dedim güldüm o da bir şey demedi başka 8)

Bakanlıktaki çalışmaya çalışan kişilerin değişik yerlerinden itina ile uydurdukları "Okullar Hayat Olsun" projesi Yozgat halkı tarafından heyecanla karşılandı. Yanlarından termos ile çay getirdikleri görülen Yozgat halkı "Artık saat 21:00 e kadar ailecek okullarda olacağız.", "Anamıda alıp geldim okula", "Bakanda bizi görecek mi?" şeklinde açıklamalar yaptılar. (yozgatlı arkadaşlar kızmasın, bende yakın ildeyim komşu sayılırız.- okulda kötü geçti bugün neşelenmeye çalışıyorum.)

Ekli dosyalar

• yozgat.jpg
    yozgat.jpg
    135.5 KB · Görüntüleme: 523
Geri