sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
formator5555' Alıntı:
Biz orta okulda deneme sınavlarında kullanmak istiyoruz ama ne ettiysek beceremdik hocam programı.Bunu kolay yoldan orta okullara da uygulayabilirmiyiz acaba hocam
Okulunuz hakkında bilgi verirseniz birşeyler düşünürüm. Kaç sınıf kaç öğrenci v.b. gibi bilgiler

formator5555' Alıntı:
HOCAM E okuldan listeleri aldık dediğiniz sekilde ama veri tabanıında hala sizin sınıflar görünüyor.otomatik günclellemiyormu acaba
Hocam eski veriler silinirdi. Excelden öğrenci aktar kısmından yapdığınız değil mi? Bir yerde bir yanlış yapılmış olmalı. İlk sayfadaki e-okuldan öğrenci ekleme klavuzu olması lazım onun indirip incelediniz mi? İnceleme yapmadıysanız öncelikle onu incelemenizi istiyorum. İnceleyip yine olmazsa bilgi verirseniz ilgilenirim. Bir şekilde çözüm buluruz.

fatihkultukturkan' Alıntı:
formator5555' Alıntı:
HOCAM E okuldan listeleri aldık dediğiniz sekilde ama veri tabanıında hala sizin sınıflar görünüyor.otomatik günclellemiyormu acaba
Hocam eski veriler silinirdi. Excelden öğrenci aktar kısmından yapdığınız değil mi? Bir yerde bir yanlış yapılmış olmalı. İlk sayfadaki e-okuldan öğrenci ekleme klavuzu olması lazım onun indirip incelediniz mi? İnceleme yapmadıysanız öncelikle onu incelemenizi istiyorum. İnceleyip yine olmazsa bilgi verirseniz ilgilenirim. Bir şekilde çözüm buluruz.

Hocam hepsini yazdım...
Örneğiin okul ismi değişti programda ama sizin 9.10.sınıflar duruyor ve biz ınıf ekleyip silerek değiştiremiyoruz.Diğer soruda hocam..

Okulumuz 200 öğrencili en fazla 30 şube..çfit şube olanlar örneğin (5A 5B) çakışmasın istiyoruz.Bizim olay size göre daha basit gibi aslında.
Sadece sınıfları yükleyip farklı sınıf seviyesi ve şube de öğrenci sıralasa bize yetr hocam.
Tekrar teşekkürler hocam.Emeklerinize sağlık

savas3457' Alıntı:
2.11 mb lık program hata verip açılmıyor en son güncel olan hangisi
Hocam programda sorun yok çalışıyor. indirmiş olduğunuz dosyayı C: dizinin içine direk açmanız lazım
aslında veritabanı yolu olarak C:\ortak sınav gördüğü için veritabanı C:\ortak sınav klasörünün içinde olması yeterli
Siz bu dediklerime göre yaptığınız halde hata veriyorsa hata mesajının resmini çekebilirseniz soruna çözüm ararım.

Son sürüm'de listeler eskiye göre çok güzel olmuş. Yanlız Öğretmen masasının yeri değiştirilemiyor. Buda sınıflara giren öğretmenler açısından problem teşkil ediyor. Örnek listelerde sağda olan öğretmen masası bizde Sol tarafta. Düzeltebilirseniz şimdiden teşekkür ediyorum.

Ayrıca Dönemlik Ortak Sınav Yazılı Günleri belirleme programı yapmayı düşünüyor musunuz?
saygılar

Hocam program çok başarılı
listelerde yapılan sınavın adını yazmamız gerekiyor bazen yazarken karışıklık çıkıyor bence dağıtım yaparken dağıtım adı, sınav adı, sınav tarihi yazılabilsin ve dağıtımı seçtiğimizde listelerde dağıtım yapılan dersin adını ve tarihini listelerde gösterirse çok iyi olacak ben pdf düzenleme programı ile kendi çabamla elle düzeltip kullanıyorum listelerin bazı yerlerinide değitirdim listeyi özelden atim size

ikurt' Alıntı:
listelerde yapılan sınavın adını yazmamız gerekiyor bazen yazarken karışıklık çıkıyor bence dağıtım yaparken dağıtım adı, sınav adı, sınav tarihi yazılabilsin ve dağıtımı seçtiğimizde listelerde dağıtım yapılan dersin adını ve tarihini listelerde gösterirse çok iyi olacak ben pdf düzenleme programı ile kendi çabamla elle düzeltip kullanıyorum listelerin bazı yerlerinide değitirdim listeyi özelden atim size
özelden atın ben bir bakayım

ikurt' Alıntı:
Biz bir dağıtımı bütün derslerde kullandığımız için sizin istediğiniz şekilde yapmadım. Sizin istediğinizi anlıyorum. Aslında Her ders için farklı dağım olsun diyorsunuz. Aslında dediğinizi bu sınav dönemine yetişmez ama diğer sınav dönemine bir deneme versiyonu yapmaya çalışayım. Aslında aklımda çok fikir var ama inanın vakit yok.

hocam eline sağlık..
attım örnek dosyalarıda.
orta okullarda sizin gibi ayrıntılıyada gerek yok.sadece sınıfları ve öğrencileriragatca yükleyebilsek ,birde sııf secebilsek dağıtımdan önce yeterede artar bile.
saygılar

fatih hocam öncelikle emeğiniz için teşekkürler...

hocam ben klasörü indirip C ye ortak sınav diye attım...daha sonra e okuldan öğrenci çekme pdf dosyasındaki gibi önce öğrenci sayıları sonra sınıf listelerini indirdim..
ve aktarmaya başladım ancak hata mesajı aldım

ekranın resmi ektedir...

teşekkürler....

Ekli dosyalar

• aldığım hata.PNG
    aldığım hata.PNG
    64.5 KB · Görüntüleme: 741
cihanmnsl' Alıntı:

hocam ben klasörü indirip C ye ortak sınav diye attım...daha sonra e okuldan öğrenci çekme pdf dosyasındaki gibi önce öğrenci sayıları sonra sınıf listelerini indirdim..

ekranın resmi ektedir...

teşekkürler....
lise mi İLköğretim mi?

fatihkultukturkan' Alıntı:
cihanmnsl' Alıntı:

ekranın resmi ektedir...

teşekkürler....
lise mi İLköğretim mi?

lise hocam

FATİH HOCAM

listelerle ilgili olan sorunu çözdük...
ancak şöyle bir sıkıntı var

excelden aktarma yapıldığında sınıflar eksik aktarılmış...
ayrıca öğrencilerin sınıf yerleri atlanmış karıştırılmış..

yani 9 a da olması gereken bir öğrenci 9 b de gözüküyor...

sınıflar 30 tane olması gerekirken exceldeki gibi

20 tane var...
ne yapmalıyım
saygılar

cihanmnsl' Alıntı:
FATİH HOCAM

listelerle ilgili olan sorunu çözdük...
ancak şöyle bir sıkıntı var

excelden aktarma yapıldığında sınıflar eksik aktarılmış...
ayrıca öğrencilerin sınıf yerleri atlanmış karıştırılmış..

yani 9 a da olması gereken bir öğrenci 9 b de gözüküyor...

sınıflar 30 tane olması gerekirken exceldeki gibi

20 tane var...
ne yapmalıyım
saygılar
Hazırlık sınıfı gibi birşey var mı?
olmazsa siz dosyanızı bana gönderin ben bir kontrol edeyim.

Merhaba Fatih hocam; programınız gayet iyi çalışıyor.

1 A4 kağıdına yan yana 2 sınıfı çıkarabilme imkanımız var mı ?

Amaç kağıt sarfiyatını % 50 indirebilmek...

1. sınavlarda programınızı başarılı bir şekilde kullandık hocam. emeğiniz ve ilginiz için teşekkürler.

asp-php' Alıntı:
Merhaba Fatih hocam; programınız gayet iyi çalışıyor.

1 A4 kağıdına yan yana 2 sınıfı çıkarabilme imkanımız var mı ?

Amaç kağıt sarfiyatını % 50 indirebilmek...

Aslında eski versiyonlarda yapmıştım. Ama düzenli çalışamadığımdan güncellemeler sırasında arada kaynadı gitti. Tekrar birşeyler yaparım.

Fatih Hocam öncelikle böyle bir program hazırlayıp bizlere de kullanma imkanı sağladığınız için teşekkür ederim
Programla ilgili bir sorunu iletmek istedim (tabii bana göre sorun)

1. Bizim okulumuzda 21 sınıf mevcut.20 tane de derslik. Sınıfların 4 tanesi yaklaşık 36 kişi (9e,9f,11d,11e sınfları - sınıf oturma kapasitelerini de 36 olarak girdim. diğerleri yaklaşık 19-24 kişi.) Toplam okul mevcudu 524, dersliklerin 4 tanesini 36 diğerlerini 24 yaptığımda boşta öğrenci kalmıyor.

dağıtımı yaptığımızda kalabalık olan sınıflar sona bırakılarak 9. sınıflar (9e-9f) ve 11. sınıflar ( 11d-11f) yan yana gelmiş.

Bunu düzeltmek için yapmam gereken bir ayar var mıdır? Bu sorunu nasıl çözümleyebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar

guthri' Alıntı:
Fatih Hocam öncelikle böyle bir program hazırlayıp bizlere de kullanma imkanı sağladığınız için teşekkür ederim
Programla ilgili bir sorunu iletmek istedim (tabii bana göre sorun)

1. Bizim okulumuzda 21 sınıf mevcut.20 tane de derslik. Sınıfların 4 tanesi yaklaşık 36 kişi (9e,9f,11d,11e sınfları - sınıf oturma kapasitelerini de 36 olarak girdim. diğerleri yaklaşık 19-24 kişi.) Toplam okul mevcudu 524, dersliklerin 4 tanesini 36 diğerlerini 24 yaptığımda boşta öğrenci kalmıyor.

dağıtımı yaptığımızda kalabalık olan sınıflar sona bırakılarak 9. sınıflar (9e-9f) ve 11. sınıflar ( 11d-11f) yan yana gelmiş.

Bunu düzeltmek için yapmam gereken bir ayar var mıdır? Bu sorunu nasıl çözümleyebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar
9. sınıflarda kaç öğrenci var. 10. sınıflarda kaç öğrenci var. 11. sınıflarda kaç öğrenci var 12. sınıflarda kaç öğrenci var. Eğer sayılar birbirinden çok farklıysa çok olan öğrenci gurubu son salon dağıtımında birikiyor. Buna henüz tam bir çözüm bulamadım. Yer sıkıntınız da var yer sıkıntınız olmasa en basit yöntem boş öğrenci ekleme yöntemi.

Hocam öncelikle bu güzel program için teşekkürler. programı okulumuzda kullanıyoruz ve bayağı memnun kaldık sadece 9. sınıflar da ve 12. sınıflarda sınav başlığı yazacağımız demokrasi ve mantık gibi ders isimlerini bulamadık. bu ders isimlerini nasıl ekleyebiliriz. şimdiden teşekkürler

vedataslan' Alıntı:
Hocam öncelikle bu güzel program için teşekkürler. programı okulumuzda kullanıyoruz ve bayağı memnun kaldık sadece 9. sınıflar da ve 12. sınıflarda sınav başlığı yazacağımız demokrasi ve mantık gibi ders isimlerini bulamadık. bu ders isimlerini nasıl ekleyebiliriz. şimdiden teşekkürler
Direk elinizle yazılmıyor mu?

Geri