sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
Sağol,
Database dosyasını açarsanız orada tablolar kısmıda öğrencilerin dağıtımı yapıldığı dağıtım_adı kısmına dikkatlice fazla olan öğrencileri ekliyorum. Bunu yaparken dagim_no değerine en son kalan sayıyı vermeye dikkat etmek gerekiyor. Ona göre yerleştirmeyi gerçekleştiriyor.

gelecektr' Alıntı:
Merhaba,
Program güzel ancak eksikleri var. O da sınıf seviyelerinde farklı sayıda öğrenci varsa son sınıfa aynı sınıfa ait öğrencileri yerleştiriyor.
Ancak dersliklere yerleştirilecek öğrencilerin hangi sınıftan başlaması seçeneği eklenirse bu sorun giderilecektir. Örneğin 10.sınıfta fazla öğrenci var diyelim. Eğer 29 veya 30 öğrenci yerleştirilise ve her derslik 10.sınıf ile başlatılabilirse bu sınıfa bir tane daha 10.sınıf eklenebileceğinden sorun çözülüyor.
Ben bunu manüel olarak database doyasını düzenleyerek yapıyorum.

inşallah bundan soraki sürüme bu seçeneği eklersiniz. Genede teşekkürler.

Her zaman en kalabalık sınıf seviyesinden başlıyor dağıtmaya. Bu sadece her sınıf için o seviye için 1 öğrenci fazla dağıtıyor. Bu tam bir çözüm üretemiyor.

Yukarıdaki açıklamamı biraz daha açıklama getireyim. Önce sınıf listelerini aynı sayıya getirdim. eğer fark çok olan bir sınıf varsa oraya BOŞ adlı öğrenciler ekliyorum. Bu yolla sınıfları eşitliyorum. Daha sonra listeleri otomatik oluşturuyorum. Yanlız sınıf sıra sayısıını 29 veya 30 yapıyorum. Otomatik olarak dağıtım yapıldıktan sonra osdp.mdıb dosyasını açıp tablo kısmından otomatik olarak oluşturduğum dağıtım_no kısmına istenen eklemeleri daha önce anlattığım gibi eklemeleri yapıyorum.

savas3457' Alıntı:
arkadaşlar programa öğrenci listelerini kolayca ekleyebileceğimiz bir yol var mı?
En son eklediğim versiyonda Öğrenci İşleri bölümünden kolayca yapabilirsiniz.
3 adımda yapabilirsiniz
1. Adım E-okuldan öğrenci listelerini excel only data olarak kaydedin.
2. Adım E-okuldan öğrenci sayılarını excel only data olarak kaydedin.
3. Adım Öğrenci işleri - Excelden öğrenci aktar kısımından dosyaları gösterin ve Aktar düğmesine tıklayın işlem tamamdır.

fatihkultukturkan' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
arkadaşlar programa öğrenci listelerini kolayca ekleyebileceğimiz bir yol var mı?
3 adımda yapabilirsiniz
3. Adım Öğrenci işleri - Excelden öğrenci aktar kısımından dosyaları gösterin ve Aktar düğmesine tıklayın işlem tamamdır.
hocam öğrenci listeleri derken sınıf fınıf mıkaydedip eklicez yoksa tümünü açıp mı kaydedicez tek excel dosyasına

savas3457' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
3 adımda yapabilirsiniz
hocam öğrenci listeleri derken sınıf fınıf mıkaydedip eklicez yoksa tümünü açıp mı kaydedicez tek excel dosyasına
tümü

Hocam program için teşekkür ederim. Ama sınf listelerini almıyorum yani 10A sınfında bulunan öğrencilerin hangi sınıflarda gireceğine dair sınav yerleri listesini göremiyorum. Sınav yerleri listesini seçtiğimde bana yinesınav dağıtım listesini veriyor ilgilenirseniz memnun olurum teşekkürler

Bugün olmazda yarın en iyisi bir tane anlatım videosu çekip bir siteye yükleyim. Oda olmazsa kısaca anlatan bir resim klavuz yaparım.

33ismail' Alıntı:
Hocam program için teşekkür ederim. Ama sınf listelerini almıyorum yani 10A sınfında bulunan öğrencilerin hangi sınıflarda gireceğine dair sınav yerleri listesini göremiyorum. Sınav yerleri listesini seçtiğimde bana yinesınav dağıtım listesini veriyor ilgilenirseniz memnun olurum teşekkürler
Hocam bununla ilgili donus yapmadiniz bu hata duzeltildi mi

33ismail' Alıntı:
33ismail' Alıntı:
Hocam bununla ilgili donus yapmadiniz bu hata duzeltildi mi
hata yok ama siz yanlis yerden yapiyorsunuz onun icin hata gibi gorunuyor

evet hocam ben şimdi söyleyince bi daha baktım ben oluşturu tıklıyorum sürekli yazdır deyince istenien form çıkıyor çok güzek program elinize ve emeğinize sağlık teşekkürler

Mrb fatih hocam
Yazdırma kısmında hepsi seçeneğinde tektek yazdırmaktansa tek bir dosyaya aktarabilirseniz an azından bir pdf'ye çevirirken veya yazdırırken çok daha pratik olabilir. Bu konuda genellikle ben pdf çevirip sonra kullanıyorum. 60 sayfayıda tek tek pdf çevir ve birleştir biraz zaman kaybı yaşatıyor.
İdare için bir sınavla ilgili tüm sayfaları bir pdf dökümanına çeviriyorum , ben olmasamda kalıpları yazdırıp kullanabiliyorlar.

dejavuas' Alıntı:
Mrb fatih hocam
Yazdırma kısmında hepsi seçeneğinde tektek yazdırmaktansa tek bir dosyaya aktarabilirseniz an azından bir pdf'ye çevirirken veya yazdırırken çok daha pratik olabilir. Bu konuda genellikle ben pdf çevirip sonra kullanıyorum. 60 sayfayıda tek tek pdf çevir ve birleştir biraz zaman kaybı yaşatıyor.
İdare için bir sınavla ilgili tüm sayfaları bir pdf dökümanına çeviriyorum , ben olmasamda kalıpları yazdırıp kullanabiliyorlar.
Haklısınız şimdilik bu benim içinde sorun. Ama oturup üzerinde çalışmak zaman istiyor ve lüzumsuz işlerden ve bu aralar üzerimde motivasyon eksikliği var motivasyon olmayınca iş yürümüyor. Motive olursam aklımdaki ilk düzelteceğim kısım olacak.

Belki Takip Edip Gözden Kaçıran Varsa Tekrar Anasayfaya taşıyalım. :)
(E-Okuldan Öğrenci Ekleme Klavuzu Eklendi - 1. Sayfada )

Exclden öğrenci aktarırken aktar dedikten sonra aldığımız hata...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26.1 KB · Görüntüleme: 726
asp-php' Alıntı:
Hocam tek bir dosya indirmişsiniz. Birinci sayfada nasıl öğrenci ekleneceğini anlatan bir kılavuz ekledim. Oradan incelerseniz sorun olmayacaktır. Sizin hatanız sadece öğrenci listesini göstermişsiniz Sınıf sube sayılarınıda göstermelisiniz. Nedeninide açıklayım e-okuldan dosyayı indirdiğimizde sınıf isimleri yazmadığı için ikinci bir dosyaya daha ihtiyacımız var. Onun için ikinci bir dosya olarak sınıf şube sayılarının olduğu dosyayıda göstermelisiniz.

asp-php' Alıntı:
Hocam tek bir dosya indirmişsiniz. Birinci sayfada nasıl öğrenci ekleneceğini anlatan bir kılavuz ekledim. Oradan incelerseniz sorun olmayacaktır. Sizin hatanız sadece öğrenci listesini göstermişsiniz Sınıf sube sayılarınıda göstermelisiniz. Nedeninide açıklayım e-okuldan dosyayı indirdiğimizde sınıf isimleri yazmadığı için ikinci bir dosyaya daha ihtiyacımız var. Onun için ikinci bir dosya olarak sınıf şube sayılarının olduğu dosyayıda göstermelisiniz.

Hocam ilginiz için teşekkürler; sorun dikkat etmememden dolayı imiş;

Öncelikle yapmış olduğunuz program için teşekkür ediyorum. Büyük zahmetten kurtardınız.

2. sorunum şu: Listeleri Göster / Liste bölümünden hangisini seçersem seçeyim, ikisindede "Sınıfda sınava girecek öğrenciler görünüyor" Ama Örneğin 10/A sınıfın öğrencileri toplu liste olarak hangi sınıfda sınava girecekler göstermiyor.

Güzel paylaşım hocam emeğinize sağlık. İnceledikten sonra tekrar yorum yaparım.. iyi çalışmalar.

asp-php' Alıntı:
asp-php' Alıntı:

Hocam ilginiz için teşekkürler; sorun dikkat etmememden dolayı imiş;

Öncelikle yapmış olduğunuz program için teşekkür ediyorum. Büyük zahmetten kurtardınız.

2. sorunum şu: Listeleri Göster / Liste bölümünden hangisini seçersem seçeyim, ikisindede "Sınıfda sınava girecek öğrenciler görünüyor" Ama Örneğin 10/A sınıfın öğrencileri toplu liste olarak hangi sınıfda sınava girecekler göstermiyor.
Yazdır düğmesine tıklayıp deneyin. Oluştur düğmesi yapmaz.

Değerli hocam programınızı 2 yıldır kullanıyoruz. Kurul toplantısında, sınavlarda karma işleminin yapılması öğrencinin başarısını artırdığı özellikle vurgulandı. Tüm öğretmenler olarak size teşekkürler

Selam,
Program için teşekkürler. ancak Kürsü yerini değiştirme butonu veya buna benzer bir özellik istiyorum. Yapabilirseniz memnun olurum. Saygılar

sefgat' Alıntı:
Değerli hocam programınızı 2 yıldır kullanıyoruz. Kurul toplantısında, sınavlarda karma işleminin yapılması öğrencinin başarısını artırdığı özellikle vurgulandı. Tüm öğretmenler olarak size teşekkürler
Rica Ederim.
Küçük bir çalışma daha ilave ediyorum. Eğer öğrenci resimlerinizde olursa resimli listeler bölümünü ekleyeceğim.

HOCAM E okuldan listeleri aldık dediğiniz sekilde ama veri tabanıında hala sizin sınıflar görünüyor.otomatik günclellemiyormu acaba

Biz orta okulda deneme sınavlarında kullanmak istiyoruz ama ne ettiysek beceremdik hocam programı.Bunu kolay yoldan orta okullara da uygulayabilirmiyiz acaba hocam

Geri