PFDK Kararları

Kodla Büyü
blue123' Alıntı:
şike yokmuş...buna tavuklar bile güler...eğer fener şapiyon olmazsa ikinci bir play offfffff gelecekmiş.
:puhaha: :puhaha:
Senin tavuklardan daha çok hoşuna gitmiş herhalde, iki defa gülmüşün :wink:

mrtcmhr_13' Alıntı:
Temiz ligcilere gelsin :)
581100_307172339358470_124905517585154_697473_978679497_n.jpg

Platini:'kardeşim şike yaptı dediğiniz takım hepinizi yeniyor, yoksa siz mi maç satıyorsunuz' ? (Alıntıdır.)
bu da şikeci fener diyenlere gelsin ;)

Sevgili hocam emin ol yapılacak son maç sonrası Galatasaray yenince Fenerbahçenin örnek davranışlarını bizlerde burada fotoğraflarız Kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş.

girdap08' Alıntı:
Takımını savunursun, suçsuz olduğunu düşünürsün, saygı duyarım. Ama tek amacı provokatörlük olan bir kaç arkadaş var forumda. Bunlar potansiyel bir tehlike.

Biz kendimizi kandırdığımızı zannetsekte, dünyadan halimiz nasıl görülüyor:

DIŞ BASINDA ŞİKE KARARI YORUMLARI..

Corriere Dello Sport: "Türkler kanunlari kendilerine göre düzenlediler. UEFA'nın vereceğı karar merak konusu"

Der Tagespiegel: "Türkler harika isler yapiyorlar. Türk futbol tarihinin en büyük rüsvet skandali büyük bir incelikle çözüldü"

The Guardian: "Türk Futbol Federasyonu, şike skandali sonrasi kulupleri cezalandirmadan serbest birakti."

Guardian: UEFA, fenerbahçeye Avrupa'dan men ve küme düşme cezası verebilir.

Guardian: "Türk futbolu üzerine karanlık bir örtü örtüldü!"

Dailymail: "İki futbolcu men edildi ama Fenerbahçe hala çok temiz."

Der TageSpiegel: "Türkler tavuk kümesine tilki atmışlar."

Sky Sports News: "TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fener'i akladı"
hepsi birbirinden güzel başlıklar atmış özellikle de daily mailinki çok anlamlı :D

mustafa431' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
Takımını savunursun, suçsuz olduğunu düşünürsün, saygı duyarım. Ama tek amacı provokatörlük olan bir kaç arkadaş var forumda. Bunlar potansiyel bir tehlike.

Biz kendimizi kandırdığımızı zannetsekte, dünyadan halimiz nasıl görülüyor:

DIŞ BASINDA ŞİKE KARARI YORUMLARI..

Corriere Dello Sport: "Türkler kanunlari kendilerine göre düzenlediler. UEFA'nın vereceğı karar merak konusu"

Der Tagespiegel: "Türkler harika isler yapiyorlar. Türk futbol tarihinin en büyük rüsvet skandali büyük bir incelikle çözüldü"

The Guardian: "Türk Futbol Federasyonu, şike skandali sonrasi kulupleri cezalandirmadan serbest birakti."

Guardian: UEFA, fenerbahçeye Avrupa'dan men ve küme düşme cezası verebilir.

Guardian: "Türk futbolu üzerine karanlık bir örtü örtüldü!"

Dailymail: "İki futbolcu men edildi ama Fenerbahçe hala çok temiz."

Der TageSpiegel: "Türkler tavuk kümesine tilki atmışlar."

Sky Sports News: "TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fener'i akladı"
hepsi birbirinden güzel başlıklar atmış özellikle de daily mailinki çok anlamlı :D

Avrupa gülüyo halimize..laa bari kimseye ceza vermede okey diyelim..

bu şekip musturoğlu kendi kafasınamı çıktı şike yapaym dedi..demek savcının dediği doğru aziz şampiyonluğu garantilemek için bu işlere girmiş..

serdar a ibrahime ceza veriyosun şike yok diyosun..ulan buna çocuklar inanmaz :puhaha:

Dün bir kaç yabancı gazeteye baktım Almanya,Yunanistan ve Fransa Futbol federasyonları Türkiyeyi Uefadan ihraç edilmesini istediler(gazeteye göre) İnş. Uefa ceza verirde Bizim Futbol Federayonumuz bir nebze olsun Akıllanır.

sinanuzun' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
Platini:'kardeşim şike yaptı dediğiniz takım hepinizi yeniyor, yoksa siz mi maç satıyorsunuz' ? (Alıntıdır.)
Sevgili hocam emin ol yapılacak son maç sonrası Galatasaray yenince Fenerbahçenin örnek davranışlarını bizlerde burada fotoğraflarız Kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş.
Değerli hocam sizi temenni ederim ki Kadıköy'de kıran kırana fotoğraflar paylaşacaksınız.
Trabzondaki gibi enseye tokat,olmadık yere tekme göremezsiniz.
Fener'in şampiyon olduğu sene formalite icabı cimbomun sahasında yaptığı maçı da hatırlıyoruz,üstelik Fener de yenmişti ama kafaya taş eksik olmadı sağolsunlar....
aynı sezon sanırım arsenal,şampiyonluğu garantileyen chelsea yi kendi sahasında maç başlamadan önce alkışlamıştı...
sezonu hatırlayabilesiniz diye söylüyorum...

mrtcmhr_13' Alıntı:
sinanuzun' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
Değerli hocam sizi temenni ederim ki Kadıköy'de kıran kırana fotoğraflar paylaşacaksınız.
Fener'in şampiyon olduğu sene formalite icabı cimbomun sahasında yaptığı maçı da hatırlıyoruz,üstelik Fener de yenmişti ama kafaya taş eksik olmadı sağolsunlar....
aynı sezon sanırım arsenal,şampiyonluğu garantileyen chelsea yi kendi sahasında maç başlamadan önce alkışlamıştı...

sezon başında shaktar maçında sahayı inip gazetecileri ben mi dövdüm...

only61' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
sinanuzun' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

sezon başında shaktar maçında sahayı inip gazetecileri ben mi dövdüm...
hocam gazeteci ne alaka onu anlamadım ?

Aziz yıldırımın ki adi bile itici Türk Futboluna verdiği zararları bile bile hala bu dama şikecilerin tapınmaları Peyganberimiz öncesi cahiliye döneminin pisliklerine benziyor..yok onlardan farkınız

formator5555' Alıntı:
Aziz yıldırımın ki adi bile itici Türk Futboluna verdiği zararları bile bile hala bu dama şikecilerin tapınmaları Peyganberimiz öncesi cahiliye döneminin pisliklerine benziyor..yok onlardan farkınız
hocam siz çok uçtunuz bu yanna gelin biraz,konu iyice saptı :)

Fenerle Trabzon arasındaki fark ne biliyormusunuz. Biz diyoruz şike yapmadık ( karar ortada) lakin fener diyor biz yapmadık Trabzon yaptı .( aynı ilk okul çocuğu gibi der Aziz yıldırım "öğretmenim kupayı ben çalmadım Sadri çaldı.) :p :p :puhaha:

honor' Alıntı:
Fenerle Trabzon arasındaki fark ne biliyormusunuz. Biz diyoruz şike yapmadık ( karar ortada) lakin fener diyor biz yapmadık Trabzon yaptı .( aynı ilk okul çocuğu gibi der Aziz yıldırım "öğretmenim kupayı ben çalmadım Sadri çaldı.) :p :p :puhaha:
yok öyle değil o,Sadri şener havada bulut yok kupayı bize verin diyor :D

mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:

Sende muz cumhuriyetinde yaşıyon. Biz olsak utancımızdan yerin dibine gireriz ki bizi işin içine dahil etme çabalarına rağmen suçumuz varsa çekelim temizlenelim derken sizin söledikelriniz ortada. Lakin kumpasın kimlere kurulmaya çalışıldığı, kimlerin bu işin içine çekilmeye çalışıldığı ortayada çıktı. Bursası muz cennetimi acaba nerdeyim ben

Bu kadar insan burada toplanmış ki ülkenin eğitimcilerinden bahsediyorum, olaya birilerinin böyle olmasını istediği yönden bakıyorlar. Bu ülkede kimin ne zaman ne şekilde şampiyon olacağı veya şike yapıp yapmadığı futbolu yönetenlerin umurunda olmaz arkadaşlar. Boruları çatlamış hiç bir vidası tutmayan musluktan ne kadar fazla doldururuz derdinde bu insanlar.Hiç bir spor karşılaşması gencecik çocukların ölmesine bedel değildir. Bizler hala kimin şike yapıp yapmadığını tartışıyoruz. Dünyanın en kötü futbolunun oynandığı liglerden birinde futbol takımlarının değeri 300 milyon euro'ları buluyorsa "spor" anlamında bir şeyler beklemek haksızlık olur.

AMAÇ ZATEN ŞİKE FALAN DEİLDİ. AZİZİ YILDIRIMI TİCARİ VE SİAYASİ OLARAK BİTİRMEKTİ. AMAÇLARINA ULAŞTILAR. TAKIM BAZINDA ŞİKE OLARAK İSE. ŞİKE YAPMAYAN TAKIM YOKTUR. KANUNDAN ONCE SONRA DİYE SAÇMALIK OLURMU YA... GÖNÜL ŞİKESİ PARALI ŞİKE DİYE SACMALAIK YADA... PARA VERİP ŞİKE YAPARSAN SUC, YA BU MACI BİZE VERİN DEYİP ŞİKE YAPINCA DEİL...

DEVEYE SORMUSLAR BOYNUN NEDEN EĞRİ DİYE NEREM DOĞRUKİ DEMİŞ. GONUL İSTERKİ TÜM TAKMLAR VE SAHISLAR CEZASINI CEKSİN. AMA BİR TANE GUNAH KEÇİSİ BULUP ONA CEZA VERİP DİĞERLERİNİ SUTTEN CIKMIS AKKASIK YAPMASINLAR.. ZATEN SUAN DA FB CEZA ALMIYORSA BU SEBEBTENDİR BENCE...

Ya arkadaşlarım, meslektaşlarım...
Biz zaten dertliyiz.
Yaz yaz derdimiz bitmiyor.
Bırakın futbolun dertlerini, bi de onu üstümüze almayalım.

Ben Kocaelisporluyum arkadaş.
Kaç kez küme düşmüş sayamadım.
Umrumda da değil. O benim şehrimin takımı.

Bırakın şu 4 büyükleri yada 5 büyükleri neyse.
Herkes kendi memleketinin takımını tutsun.
O zaman sıkıntınız kalmaz.

Futbol bir zevktir.
Yani zevkti...
Eskiden.

Bu saatten sonra ne olursa olsun adalet olsun yada olmasın hiçbirşey eskisi gibi olmayacak...
Hepinize saygılar,sevgiler.

formator5555' Alıntı:
Cahiliye döneminden bahsederek, şikeciler tapınıyorlar, o dönemin pisliklerine benziyorlar diye iftira atacağım diye çırpınırken hakaret ettiğiniz o ismin, Aziz'in Allah'ın isimlerinden biri olduğunu da öğrenseydiniz de hakaret etmeseydiniz keşke. :-1: Fenerbahçe düşmanlığı hepinizin gözünü kör etmiş. :-1:

honor' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:

Sende muz cumhuriyetinde yaşıyon. Biz olsak utancımızdan yerin dibine gireriz ki bizi işin içine dahil etme çabalarına rağmen suçumuz varsa çekelim temizlenelim derken sizin söledikelriniz ortada. Lakin kumpasın kimlere kurulmaya çalışıldığı, kimlerin bu işin içine çekilmeye çalışıldığı ortayada çıktı. Bursası muz cennetimi acaba nerdeyim ben
Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyorum,hayalde değil.
ha ülkenin adalet sistemi kesinlikle tartışmalı ona da katılıyorum.
Ama bakınız.Fener bu sene de geçen sene de 1. liğe oynuyor.
yani kirlide de temizde de.o zaman bu takım,bu sene başkan içerde iken demi şike yapıyor da birinci?
gördük trabzonu KİRLİ ligde 1. iken temizinde liderden kaç puan geride,şike ibresini kendisine çevirmeye yeter bence ???
biraz mantık ya biraz lütfen ????

mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:

yani kirlide de temizde de.o zaman bu takım,bu sene başkan içerde iken demi şike yapıyor da birinci?
gördük trabzonu KİRLİ ligde 1. iken temizinde liderden kaç puan geride,şike ibresini kendisine çevirmeye yeter bence ???

mantık bu mu meslektaşım

bir takım bir sene şampiyon oldumu her sene şampiyonluğa oynamak zorunda yoksa şike yapmıştır

böyle birşey olur mu?

kaldıki TS nin en iyi yerlileri gitti. o yerliler gittikleri takımı sırtlıyorlar

fb niang gitti sow geldi, santos gitti ziegler geldi

tabi şunu da belirtmek gerekir ki fb camiası gerçekten büyük ve güçlü

ve ççok iyi kenetlendiler

bu kenetlenme camia içinde iyi görünse de haksızlığın bu denli savunulması fb camiasını bütün insanlar önünde itici, gücü elinde tutan burjuva sınıfı haline getirdi.

çok az fb li evet şike teşebbüs var ama kabak fb ye patladı diyor

çoğunluğu şike teşebbüs yok oyun diyor

oyunu kendi kendine mi oynuyor fb

boşbakınından tut spor bakanı ve ülkenin en zengnleri +medya fb nin elinde

ya da fb onların elinde

serkanholep' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:

mantık bu mu meslektaşım

bir takım bir sene şampiyon oldumu her sene şampiyonluğa oynamak zorunda yoksa şike yapmıştır

böyle birşey olur mu?

kaldıki TS nin en iyi yerlileri gitti. o yerliler gittikleri takımı sırtlıyorlar

bu kenetlenme camia içinde iyi görünse de haksızlığın bu denli savunulması fb camiasını bütün insanlar önünde itici, gücü elinde tutan burjuva sınıfı haline getirdi.

ya da fb onların elinde
Medya bir tek FB tv biliyorum ama hepsininde kendine ait kanalları var.
diğer anlamda der isen,o o kadar kolay iş değil.
üstelik Fener'in burjuva gibi görünmesi 1 senelik değil,çoğu zamandır var.
senin de dediğin gibi,Fener iyi kenetlenir,sorunlarının üstesinden gelir.
kimseden yardım almaz,sahada kazanır yada kaybeder ama
en azından kendi spor tesislerini,stadını yapar.(konu dışı oldu ama,dediğin gibi işi biliyor anlamında yazdım bu cümeyi)

Güya müslümanız, gavurlar bizden daha adaletli...burda oturup düşünmek lazım....
koskoca juventus düştü yazıkla rolsun...

kimse söylemedi arkadaşlar ama 58 maddenin değişmemesini isteyen tek takım Fenerbahçe idi.
bunu söyleyen olmadı hiç ?
58. madde şike yapan takımı küme düşürüyordu,değiştirmeyi federasyon ve diğer takımlar isterken
bir tek Fener karşı çıktı,yargılanalım,eğer öyle isek küme düşelim dediler. :?:

mrtcmhr_13' Alıntı:
kimse söylemedi arkadaşlar ama 58 maddenin değişmemesini isteyen tek takım Fenerbahçe idi.
58. madde şike yapan takımı küme düşürüyordu,değiştirmeyi federasyon ve diğer takımlar isterken

Hatıla " Nihat Özdemir önce demişti 58.madde değişmezse Türk Futbolu batar demişti" sonra aynı adam dedi 58.madde değişmesin.Bunu söyleyen birisi sözlerinde çelişki yokmu.İnsanın Aklına Nihat özdemir federasyonla anlaştı federasyon fb düşürmeyecek.
Yanlış biliyorsun.58 maddenin değişmemesini istemeyen bir çok takım var.Fb önce değişmesini istiyordu.

Yayıncı kuruluş ve TFF Türk futbolun içine ettiler.Benim için Türk futbolu benzini bitmiş araba gibidir.verilen kararlar ise arabanın benzini bitmiş araba yokuşta aşağıya inerken vitesi boşa almamız lazım ta ki düz yola kadar bizi idare eder,ya arabaya benzin almaya gidersin yada yada arabayı orda bırakırsın.

serkanholep' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
honor' Alıntı:

mantık bu mu meslektaşım

böyle birşey olur mu?

ya da fb onların elinde

Hocam sen eksik yazmışsın. Trabzon erken başladı ve fener ve galatasaraya oranla beşiktaşla birlikte 10 maç fazla oynadı. birde bunu ekle. bakalım ne olacak birde çarşamba cumaları ekle. Sonrada otur muz cumhuriyetinde mantık ara bulursun belki.

58.madde ve fenerin çelişkilerini yazmaya gerek bile duymuyorum Birde herkes şike yapar yasa öncesi sonrası muhabbeti var. zaten bu yasa şike olmasın diye çıktı. bir baktılar ki ilk fener takılmış oltaya. Bundan sonra kimse teşebbüs etmesin diye yasa çıkardılar. hatta şekip musturoğlunun bunla ilgli bir basın açıklamasında sözleri var "en ağır şekilde cezalandırılsın diye" daha ortada şike süreci yokken. ne oldu sonra yasaya rağmen gene teşebbüs ettiler lakin yakalandılar. sonra ne oldu tüpçü geldi kurtarma operasyonu yaptı İbrahim akına Serdara yıktılar herşeyi. Geçmiş olsun Türk Futbolu buyrun cenaze namazına...

ozhan3030' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

Hatıla " Nihat Özdemir önce demişti 58.madde değişmezse Türk Futbolu batar demişti" sonra aynı adam dedi 58.madde değişmesin.Bunu söyleyen birisi sözlerinde çelişki yokmu.İnsanın Aklına Nihat özdemir federasyonla anlaştı federasyon fb düşürmeyecek.
Yanlış biliyorsun.58 maddenin değişmemesini istemeyen bir çok takım var.Fb önce değişmesini istiyordu.

Yayıncı kuruluş ve TFF Türk futbolun içine ettiler.Benim için Türk futbolu benzini bitmiş araba gibidir.verilen kararlar ise arabanın benzini bitmiş araba yokuşta aşağıya inerken vitesi boşa almamız lazım ta ki düz yola kadar bizi idare eder,ya arabaya benzin almaya gidersin yada yada arabayı orda bırakırsın.
hocam önemli olan şike yaptığı düşünülen takımın çıkıp
o maddenin değişmesini istememesidir.
üstelik benzini bitmiş yani stop etmiş arabayı
yokuş aşağı boşda bırakırsan çok yanlış yaparsın
saniyeler sonra frenin şişer direksiyom kitlenir duramazsın,çarparsın... :)

mrtcmhr_13' Alıntı:
ozhan3030' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

hocam önemli olan şike yaptığı düşünülen takımın çıkıp
o maddenin değişmesini istememesidir.
üstelik benzini bitmiş yani stop etmiş arabayı
yokuş aşağı boşda bırakırsan çok yanlış yaparsın
saniyeler sonra frenin şişer direksiyom kitlenir duramazsın,çarparsın... :)

Pardun hocam nihat özdemir fb takımın yöneticisi fb takımından sayılmıyormu...))) Hocam burda biz ne desek boştur..

Verilen Kararları görünce Türk futbolu ne kadar kirli olduğunu bir göstergesidir. Sıkıldığımda İspanya-İngiltere-Holanda-İtalya-Brezilya bu ligleri ücretsiz bir şekilde izlerim daha iyidir. Türk Futbolu gibi kirli değil..

basit bir şike olayı olmadığı kesin olan bu davanın görünmeyen aktörleri de var

görünen ama dokunulamayan aktörleri olduğu gibi

fb yi kurtardı denilen tff 2 oyuncunun şike aptığını yani şikenin sahaya yansıdığını kabul etmiş

çok ümitsiz ve mazlumlar adına korktuğum ülkemin adalet sistemi içinde yürüyen bu davanın daha neler doğuracağını göreceğiz bakalım

Geri