PFDK Kararları

Kodla Büyü
ibrahim akın'a 3yıl ceza var ama fener şike yapmamış iyi mi?
insanları aptal sanıyorlar heralde...... yazıklar olsun puan silme bile veremediler ve bunları yapan yıldırım demirören adam beşiktaş için bile bu kadar uğraşmadı vay anasına yaw...

öff hala Fener'i kurtarma çabası diyorsunuz,kafanızın içi bu kadar mı dumanlı sizin ?
bir tek Fener mi yaptı şikeyi?hepsi yapıyor,yapacakta arkadaş bir anlamadınız bunu.
ha şike iyi mi,yapanı Allah'a havale ediyorum,kahrolsunlar,futbolumuzu baltalayanların.... neyse saymayayım artık.
sanki içindesiniz olayın,sahada idiniz.Dünkü maça bakın bir.Ligin tamamına bakın.GEçen sene ligde şike var diyen takımın (trabzon) şuan ki haline bakın.çirkeflikten başka işi yok.
Bir de Fener'e bakın.Çıktı,kafasına tekme yedi,kafasına cisimler yedi,bacaklarının arasına tekme yedi (zokorodan,insan mı acaba ?) ama çıktı çatırrrrr çatırrrrrr çatırrrrr topunu oynadı sökeeeee sökeeee maçı aldı.Şike ile mi aldı soruyorum size?başkan içerde,şikeci dediğiniz adam içerdeeeeeee.....dünkü maçı da mı aldı adam.
takımın başınca başkan yoktu bu sene ama şampiyonluğa oynadı.sizce alkışa haketmiyor mu o insanlar?sorarım size ???

mrtcmhr_13' Alıntı:
öff hala Fener'i kurtarma çabası diyorsunuz,kafanızın içi bu kadar mı dumanlı sizin ?
bir tek Fener mi yaptı şikeyi?hepsi yapıyor,yapacakta arkadaş bir anlamadınız bunu.
ha şike iyi mi,yapanı Allah'a havale ediyorum,kahrolsunlar,futbolumuzu baltalayanların.... neyse saymayayım artık.
sanki içindesiniz olayın,sahada idiniz.Dünkü maça bakın bir.Ligin tamamına bakın.GEçen sene ligde şike var diyen takımın (trabzon) şuan ki haline bakın.çirkeflikten başka işi yok.
Bir de Fener'e bakın.Çıktı,kafasına tekme yedi,kafasına cisimler yedi,bacaklarının arasına tekme yedi (zokorodan,insan mı acaba ?) ama çıktı çatırrrrr çatırrrrrr çatırrrrr topunu oynadı sökeeeee sökeeee maçı aldı.Şike ile mi aldı soruyorum size?başkan içerde,şikeci dediğiniz adam içerdeeeeeee.....dünkü maçı da mı aldı adam.
takımın başınca başkan yoktu bu sene ama şampiyonluğa oynadı.sizce alkışa haketmiyor mu o insanlar?sorarım size ???
san dünden bahseden kim biz geçen seneden bahsediyoruz....

mrtcmhr_13' Alıntı:

sorun da bu işte hocam dünkü maça hiç gelemememiz lazımdı geçen seneye binaen... yazık benim güzel ülkeme... Adalet işte...

mrtcmhr_13' Alıntı:

Sen Kadıköyde sağlam bir şekilde çıkanı gördümmü.(Fb nin kendi evinde büyük takım arasında oynanan maçlarda rakiplerin teknik direkör,futbolcular,yöneticiler ve En önemlisi hakemler yaralanıyorlar.)Trabzonspor taraftarları olay çıkardı diye çirkeflikmi oluyor,ya kadıköyde fb taraftarları rakipleri yaralanarak gönderiyor bu nedir. Fb alkışı halk etmiyor Çünkü onu koruyan TFF ve yayıcı kuruluş var. Maçları şikeden almadı hakemler sayesinde aldı.Bende Sana sorarım Playof ilk önce 1.takım şampiyon ve şampiyonlar ligine gidilecekti.Sonra bu kararı değişitirdiler. Bu fb korumak değilmi. GS ligi 9 puan önde bitirdi playofta 1 yenilgi puan farkını 2 puana indi.Bu adaletmi.
GS-Fb maçında Caner,mehmet topuz ,Bekir bu oyuncuları kırmızı kart verilmesi gerekiken verilmedi.Bu durum Hakemler fbyi koruyorların en açık kanıtı değil. TFF fb puan cezası vermesi gerekirken GS puan cezası verdi. (9 puan öndeydi 5 puana indirdi) Bu durum TFF feneri korudu anlamına gelmiyormu.
Fb-GS maçında Fatih Terim ve Hasan Şaşın kafalarında yaralandı bu durum kadıköyde sağlam bir şekilde çıkmamak durumu getirmiyormu.
Emre belözoğlu hakemlere etmedik hakaret saha bırakmıyor ve Rakip oyuncular yapmadık foul bırakmıyor Hakemler Emreye kırmızı kart vermiyorlar.Bu Emrenin hakemler tarafından korunduğu anlamına gelmiyormu.
Türkiye Futbol bitmiş.Futbol şuan 80 darpesi gibidir.80 darpesinde şuçlular şuç çekmiyorlar şuçsuzlar şuç çekiyorlar.(PFDK verdiği karar için diyorum)

mustafa431' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
san dünden bahseden kim biz geçen seneden bahsediyoruz....
hocam ölsün Fener ya bırak kardeşim futbol oynasalar bu kadar ağlayacaklarına.bak cimboma adamlar çatır çatır oynadılar bu sezon.
Fener olmasa derin bir nefes alacakmış gibi düşüüyorsunuz :)

hhan' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

sorun da bu işte hocam dünkü maça hiç gelemememiz lazımdı geçen seneye binaen... yazık benim güzel ülkeme... Adalet işte...
bende diyorum ki geçen sene şike yaptı Aziz Başkan tamam,ama şimdi içerde,bu konuma nasıl gelebildik ?adam içerden mi yaptı bu kez şikeyi ?

ozhan3030' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

Sen Kadıköyde sağlam bir şekilde çıkanı gördümmü.(Fb nin kendi evinde büyük takım arasında oynanan maçlarda rakiplerin teknik direkör,futbolcular,yöneticiler ve En önemlisi hakemler yaralanıyorlar.)Trabzonspor taraftarları olay çıkardı diye çirkeflikmi oluyor,ya kadıköyde fb taraftarları rakipleri yaralanarak gönderiyor bu nedir. Fb alkışı halk etmiyor Çünkü onu koruyan TFF ve yayıcı kuruluş var. Maçları şikeden almadı hakemler sayesinde aldı.Bende Sana sorarım Playof ilk önce 1.takım şampiyon ve şampiyonlar ligine gidilecekti.Sonra bu kararı değişitirdiler. Bu fb korumak değilmi. GS ligi 9 puan önde bitirdi playofta 1 yenilgi puan farkını 2 puana indi.Bu adaletmi.
GS-Fb maçında Caner,mehmet topuz ,Bekir bu oyuncuları kırmızı kart verilmesi gerekiken verilmedi.Bu durum Hakemler fbyi koruyorların en açık kanıtı değil. TFF fb puan cezası vermesi gerekirken GS puan cezası verdi. (9 puan öndeydi 5 puana indirdi) Bu durum TFF feneri korudu anlamına gelmiyormu.
Fb-GS maçında Fatih Terim ve Hasan Şaşın kafalarında yaralandı bu durum kadıköyde sağlam bir şekilde çıkmamak durumu getirmiyormu.
Emre belözoğlu hakemlere etmedik hakaret saha bırakmıyor ve Rakip oyuncular yapmadık foul bırakmıyor Hakemler Emreye kırmızı kart vermiyorlar.Bu Emrenin hakemler tarafından korunduğu anlamına gelmiyormu.
Türkiye Futbol bitmiş.Futbol şuan 80 darpesi gibidir.80 darpesinde şuçlular şuç çekmiyorlar şuçsuzlar şuç çekiyorlar.(PFDK verdiği karar için diyorum)
yanlış düşünüyorsunuz hocam.hakemler o kadar fenerin yanında olsaydı eğer geçen hafta beşiktaşa kaybetmezdik :)

Ceza alan isimler ve ilgili maçlar
İlhan Ekşioğlu: 3 yıl (Eskişehirspor- Trabzonspor, Gençlerbirliği-Fenerbahçe, Fenerbahçe-Ankaragücü maçlarının sonucunu etkilemeye teşebbüs)
Şekip Mosturoğlu: 1 yıl (Eskişehirspor-Trabzonspor maçı sonucunu etkilemeye teşebbüs)
Cemil Turan: 1 yıl (Fenerbahçe-Ankaragücü müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs)
İbrahim Akın: 3 yıl (Fenerbahçe-İBB maçı sonucunu etkilemek)
Ahmet Çelebi: 2 yıl (Fenerbahçe-İBB müsabaka sonucunu etkilemek)

Ümit Karan: 2 yıl (Eskişehirspor-Trabzonspor maçı sonucunu etkilemeye teşebbüs)
Serdar Kulbilge: 2 yıl (Gençlerbirliği-Fenerbahçe müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs)
Cengiz Demirel: 1 yıl (Gençlerbirliği-Fenerbahçe müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs)
Yavuz Ağırgöl: 1 yıl (Fenerbahçe-Ankaragücü müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs)
Mehmet Şen: 1 yıl (Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı sonucunu etkilemeye teşebbüs)

Etik kurulu ve PFDK temiz raporu verse tamam diyecem. Ancak PFDK hem yukarıdakileri yazıp hemde şike yapılmadığı için kulüplere ceza vermiyorsa bizimle ve UEFA ile dalga geçiyor demektir.

mrtcmhr_13' Alıntı:
ozhan3030' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

yanlış düşünüyorsunuz hocam.hakemler o kadar fenerin yanında olsaydı eğer geçen hafta beşiktaşa kaybetmezdik :)
...........)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ben bundan sonra olacağı söyleyeyim. uefa tff'yi cezalandırmak amacıyla türk takımlarını avrupadan men edecek. daha sonra gs başta olmak üzere trabzon ve bursa tff'ye tazminat davaları açacak. ortalık toz duman. bu şike olayı daha çok su götürür. Demirören gibi kendi kulubünü bile borç batağına sokmuş bir adamı nasıl tff'nin başına getirirler anlamak güç doğrusu

Yazıklar olsun! ben bir BJK taraftarı olarak kendi takımım dahil tüm büyük kulüplerin şike yaptığı inancındayım. bence hepsine de ceza verilmeliydi. kişiler ceza alırken kulüpler almıyorsa bunun tek sebebi sevgili federasyonumuzun DIGITURK ü zarara uğratmama gayesinden geçiyor. sırf yalakalık olsun diye süper final i getirmeleri de bu yüzden değilmiydi?

Demirören=Erdoğan. Yani rte böyle istediği için böyle oluyor.
Uefa ceza versin vermesin önemli değil. Ben 2 yıldır digiturkplay üyesiydim. Bu karardan sonra dtye üye olmam. Kahveye maç izlemeye gitmem. trt1de maç özetlerini izlerim oda belki.
Laliga, budesliga bedava. Premierlig ayda 5tl. bunları izler futbol zevkimi alırım. Mesala bu yıl city ve real sempati duyduğum takımlardı. Seneye belki daha çok severim. Bir bakmışsın unutmuşum bizimkileri. Bu pislik adamlar futboldan elini çekmedikçe benim için türkiyede futbol bitmiştir.

Ayrıca şundan eminimki şu anda FBnin yerinde GS veya BJK olsaydı hiçbir fark olamayacaktı. Aynı şekilde kararlar alınacaktı. Paranı dini-imanı yoktur derler ya. İşte öyle olduğu ispatlandı. Başımızdaki insanlar para için, temiz(lenebilecek) futbolumuzu sattılar. Para için satmayacakları hiçbir şeyleri yok çünkü. Çünkü bu adamlar hiç ölmeyeceklerini düşünüyorlar...!

Yukarıdaki yazıdan güzel bir söz:
Platini' ye tüm iyi niyetiyle , tüm gayretiyle, futbol dünyasına satabileceği hiç bir şey vermemişsin.
:+1:

:alkis: :alkis: :alkis:
egunay' Alıntı:
Ayrıca şundan eminimki şu anda FBnin yerinde GS veya BJK olsaydı hiçbir fark olamayacaktı. Aynı şekilde kararlar alınacaktı. Paranı dini-imanı yoktur derler ya. İşte öyle olduğu ispatlandı. Başımızdaki insanlar para için, temiz(lenebilecek) futbolumuzu sattılar. Para için satmayacakları hiçbir şeyleri yok çünkü. Çünkü bu adamlar hiç ölmeyeceklerini düşünüyorlar...!

Evet İki asbaşan bir altyapı sorumlusu şikeden ceza alır başkan olaylardan bi haberdir. bizde yedik. İbrahim AKIN adam kendi tüzel kişiliği adına şampiyonluk kazanmak için şike yapmış kendi kendine hayret. Helede halen daha fener ternemiz aziz başkan çok büyük diyenlere hayretle izliyorum. ve bunlardan açık bir şekilde feneri kurtarmak için gelen bir federasyonun etik kurulu ve pdfk'sından çıkan kararlarla..

Takımını savunursun, suçsuz olduğunu düşünürsün, saygı duyarım. Ama tek amacı provokatörlük olan bir kaç arkadaş var forumda. Bunlar potansiyel bir tehlike.

Biz kendimizi kandırdığımızı zannetsekte, dünyadan halimiz nasıl görülüyor:

DIŞ BASINDA ŞİKE KARARI YORUMLARI..

Corriere Dello Sport: "Türkler kanunlari kendilerine göre düzenlediler. UEFA'nın vereceğı karar merak konusu"

Der Tagespiegel: "Türkler harika isler yapiyorlar. Türk futbol tarihinin en büyük rüsvet skandali büyük bir incelikle çözüldü"

The Guardian: "Türk Futbol Federasyonu, şike skandali sonrasi kulupleri cezalandirmadan serbest birakti."

Guardian: UEFA, fenerbahçeye Avrupa'dan men ve küme düşme cezası verebilir.

Guardian: "Türk futbolu üzerine karanlık bir örtü örtüldü!"

Dailymail: "İki futbolcu men edildi ama Fenerbahçe hala çok temiz."

Der TageSpiegel: "Türkler tavuk kümesine tilki atmışlar."

Sky Sports News: "TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fener'i akladı"

Temiz ligcilere gelsin :)
581100_307172339358470_124905517585154_697473_978679497_n.jpg

Platini:'kardeşim şike yaptı dediğiniz takım hepinizi yeniyor, yoksa siz mi maç satıyorsunuz' ? (Alıntıdır.)
bu da şikeci fener diyenlere gelsin ;)

mrtcmhr_13' Alıntı:

Platini:'kardeşim şike yaptı dediğiniz takım hepinizi yeniyor, yoksa siz mi maç satıyorsunuz' ? (Alıntıdır.)

Deveye sormuslar : "boynun neden eğri ?" deve de "nerem dogru ki ? :mrgreen:

Böyle devam edin....

mrtcmhr_13' Alıntı:

tabi siz muz cumhuriyetinde yaşıyorsunuz kadiköyde olanlarıda muz cumhuriyetinden gelenler yapıyor. silivride de hakim tahliye red edince sağa sola saldıranlar polisi taşlayan her yakanlar muz cumhuriyetinden gelliyor. dinime söven müslüman olsa...

girdap08' Alıntı:
Takımını savunursun, suçsuz olduğunu düşünürsün, saygı duyarım. Ama tek amacı provokatörlük olan bir kaç arkadaş var forumda. Bunlar potansiyel bir tehlike.

Biz kendimizi kandırdığımızı zannetsekte, dünyadan halimiz nasıl görülüyor:

DIŞ BASINDA ŞİKE KARARI YORUMLARI..

Corriere Dello Sport: "Türkler kanunlari kendilerine göre düzenlediler. UEFA'nın vereceğı karar merak konusu"

Der Tagespiegel: "Türkler harika isler yapiyorlar. Türk futbol tarihinin en büyük rüsvet skandali büyük bir incelikle çözüldü"

The Guardian: "Türk Futbol Federasyonu, şike skandali sonrasi kulupleri cezalandirmadan serbest birakti."

Guardian: UEFA, fenerbahçeye Avrupa'dan men ve küme düşme cezası verebilir.

Guardian: "Türk futbolu üzerine karanlık bir örtü örtüldü!"

Dailymail: "İki futbolcu men edildi ama Fenerbahçe hala çok temiz."

Der TageSpiegel: "Türkler tavuk kümesine tilki atmışlar."

Sky Sports News: "TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fener'i akladı"

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Tek umut UEFA.. İyi bir tokada çok ihtiyacımız var.. Adaletsizliklerin çözümü konusunda, insanın kendi ülkesine güvenememesi ne kadar acı.. Nasılda kanıksamışız pislik içinde yaşamayı..

Psikolojik olarak bir yerde adalet olmazsa herkes herkes adaleti kendi kesmeye kalkar. Zokora nın Emre'ye yaptığı(hiçbir şekilde tasvip etmiyorum) da tamamen bununla alakalı bir durumdur. PFDK adam gibi cezasını kesseydi Emre'nin bu iş bu kadar uzamayacaktı. Neymiş dudak okuma uzmanı bulamamışlar. TRT de haber sunuculuğu yapan bilir kişilerin raporlarını da görmezden geldiler. Bunlar oldu maalesef. Fenerbahçe de Alex ten sonra bütün kornerleri Stoch kullanıyordu. Ancak dün birden ne olduysa bütün duran topları Emre kullanmaya kalktı. Bir de şunu hatırlatırım dün akşamki o taraftar Gökhan Gönül oyundan çıkarken alkışlamasını da bildi. Demek ki sorun taraftarda değil kişilerdeymiş. "Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar."

Effective61' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

Deveye sormuslar : "boynun neden eğri ?" deve de "nerem dogru ki ?

Böyle devam edin....
deveye sormuşlar :
- boynun neden eğri?
- medula spinalis merkezi ilk omurun miyeli sinirlere yaptığı lokal baskıdan ötürü dorsal ve ventral motorik sinirler sıkıştığı için ...
- heeee.
- hadi yürü git şimdi :D
hocam sizde burdan devam edin :D
http://www.google.com.tr/imgres?q=d...w=118&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:0,s:0,i:68

Fenerbahçe nin kalpten seven 25 milyon taraftarı var. 2 mağlubiyet alınca arkasını dönen , başkanına futbolbolcusuna küfreden taraftarı yok.
Kimse Fenerbahçe işte bunun için harcayamaz. Biryerde pislik aranacaksa herkes aynaya baksın. Ts-Fb maçında tüm iğrençliklerini gördük hakem de buna dahildi amaç fenerin puan kaybetmesiydi. Böylelikle Gs Kadiköy e şampiyon gelecekti. Fb takımı bu oyunu bozdu şampiyonluk kursaklarında ham armut gibi kaldı. Gs yi de yenip şampiyon olursak yine de çamur atmaya devam edecekler, yine haksızlıkla aldığımızı iddia edecekler çünkü kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.

şike yokmuş...buna tavuklar bile güler...eğer fener şapiyon olmazsa ikinci bir play offfffff gelecekmiş.
:puhaha: :puhaha:

blue123' Alıntı:
şike yokmuş...buna tavuklar bile güler...eğer fener şapiyon olmazsa ikinci bir play offfffff gelecekmiş.
:puhaha: :puhaha:

bence için için ağlıyorsunuz. bi kere yazdıklarımızda mantık olmalı. Play of lig başlamadan belirlenmişti.

Geri