Okul Zil Programı ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü 2012

Kodla Büyü
Re: Okul Zil Programı (ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü) YENİ

bir arkadaşın isteği üzerine teneffüste program çalıştırma özelliği ve toplanma saatleri ekledim sürüm 2.3 ü indirebilirsiniz.

Hocam taktir ettip süpersin. :alkis:

fdd34' Alıntı:
Hocam teşekkürler ama komutu girdiğimde yine hata verdi. (bir .dll eksikliği olabilir diye)
Ama sonunda HG zil pro v2.exenin özelliklerinde windows xp uyumluluk modunu kullanınca yazılım çalıştı. Diğerine gerek kalmadı.

dosyayı doğru yere kopyaladığınızdan eminmisiniz?

C:\WINDOWS\SYSTEM32

hgx2' Alıntı:
bir arkadaşın isteği üzerine teneffüste program çalıştırma özelliği ve toplanma saatleri ekledim sürüm 2.3 ü indirebilirsiniz.

:+1:

Program ve devre için çok teşekkürler. Tam aradığım bir proje. Ben bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum. Okuldaki zili çocuklar dışarıdaki butona basarak çalıyorlar. Bende bu projeyi yapıp otomatiğe bağlamak istiyorum. Birkaç sorum olacak. Bu programı ve devreyi kullanarak rölenin çıkışını amfiye değilde okulda çalan zile bağlasam olurmu. yani programda saati geldiğinde okuldaki butona basınca çalan zil devreye girecek. Son sorumda şu; okuldaki bilgisayarlarda vista var ve programı çalıştırdığımda MCI32.OCX dosyası hatası veriyor. Belirttiğiniz gibi bu dosyayı indirdim system32 klasörüne attım ve çalıştır komutuna regsvr32\windows\system32\MCI32.OCX yazdığımda bilgisayar hata verdi ve program açılmadı. Programı açmak için neler yapabilirim. Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

amfi kullanmak zorunda değilsiniz. Verdiğim devrede amfi bağlanacak kısma butonun kablolarını bağlamanız yeterli olur, zilin çalma süresini kısaltmak için kısa bir melodi seçebilirsiniz.

programın açılması için zil programının üzerinde sağ tıklayıp özellikler>>uyumluluk>>xp modunu deneyin

Tamam programı çalıştırdım. hgx2 hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun..

hocam hakikaten süper, emeğine sağlık

hocam elinize sağlık çalışmalarınız için tşk. ben devreyi bir elektronikçide yaptırdım ama çalışmadı. yalnız 6 V adaptör takmış içine sizce sorun bu durum olabilir mi ? bir de şunu soracaktım bu devre de ilk takıldığı zaman devre açık konumda mı oluyor? çünkü ben taktığımda direk açık konumda oluyor.

emeğine, ellerine sağlık çok güzel anlatım+program :alkis:

Hocam harbi psikopatmışsın :++:
Helal olsun valla :alkis:

adem11a' Alıntı:
hocam elinize sağlık çalışmalarınız için tşk. ben devreyi bir elektronikçide yaptırdım ama çalışmadı. yalnız 6 V adaptör takmış içine sizce sorun bu durum olabilir mi ? bir de şunu soracaktım bu devre de ilk takıldığı zaman devre açık konumda mı oluyor? çünkü ben taktığımda direk açık konumda oluyor.

Kusura bakmayın rahatsızlığım sebebiyle 2 haftadır bilgisayar kullanamıyordum, mesajınızı yeni okudum
2 adet devre şeması vermiştim, 1.devrede 12 voltluk, 2.devrede 5 voltluk adaptör kullanılması lazım eğer gerilim fazla gelirse transistör kesime gidemediği için röle sürekli çalışır durumda kalır yani amfi sürekli açık durumda kalır.
bilgisayar açılırken bütün portları kontrol etmek için 1 sinyalini gönderir dolayısıyla bilgisayar açılırken amfi açık konumda olur, windows açıldıktan sonra portu kapatır amfi kapalı duruma geçer.
eğer devrenizde bir problem yoksa anakartın chipsetine göre lpt portun çıkış pini değişebilir, portun çıkışlarını denemek gerekir. Bu konuyla ilgili problemi ilk mesajımda yazmıştım (2 nolu port yerine 12 nolu portta çıkış veriyor du)

hocam ellerinize sağlık mükemmel olmuş kargo bugün elime geçti programla beraber cok güzel çalışıyor

turgayoncul' Alıntı:
hocam ellerinize sağlık mükemmel olmuş kargo bugün elime geçti programla beraber cok güzel çalışıyor
güle güle kullanın hocam :)

valla helal olsun. sözünün eri adammışsın. takdir ve teşekkür ettim. :wink:

hocam bugün birşey farkettim 2 aydır kullanıyorduk bu programı bugün başka bir okul daha istedi bizden aynısını aynı yere yaptırdım. çalıştırdım herşey yolunda idi tam kapatıp bilgisayarı gidiyorken amfi tekrar devreye girdi. yani bilgisayar kapanırken röleyi tekrar çekti sanırım. amfi çalışmaya başladı, ışığı tekrar yandı. yeni yaptırdığım devrede sorun var sandım. kendi okulumuzdakini getirdim ama onda da durum aynıydı. acaba bilgisayardanmı kaynaklandı yoksa devreden mi anlayamadım. sizce sorun ne olabilir?

bugün okula tekrar gittim ve sıkıntı bilgisayardan kaynaklanıyormuş onu anladım fakat çözemedim. başka bir bilgisayarda yapmadı o işlemi ama özetr olarak şu şekilde çalışıyor dimi arkadaşlar; anlamak istediğim şey acaba elektronikçi devreyi yaparken yanlış mı yaptı acaba?

windows açılırken röle kendini çekiyor ve amfi açılıyor.
Program başlayınca röle gene devreye girip amfi kapanıyor.

yani zil programını açıncaya kadar amfi açık kalıyor. sizde de öylemi durum acaba?

Bilgisayar tamamen kapandıktan sonra amfi açık kalıyorsa devrede problem vardır diye düşünmüştüm (kaçak akım) ancak kendi devrenizdede aynı şeyi yaptıysa bilgisayardan kaynaklanıyordur.

bilgisayar açılıyorken port açık konumdadır, zil programı açıldıktan sonra portu kapatır. bilgisayar kapanırken porttaki değer zil programı tarafından 0 yapıldığından amfi kapalı konumda olması gerekir eğer başka bir program aynı portu kullanıyorsa zil programı kapatılınca tekrar 1 e çevirmiş olabilir.

Ahmetcogur' Alıntı:
bugün okula tekrar gittim ve sıkıntı bilgisayardan kaynaklanıyormuş onu anladım fakat çözemedim. başka bir bilgisayarda yapmadı o işlemi ama özetr olarak şu şekilde çalışıyor dimi arkadaşlar; anlamak istediğim şey acaba elektronikçi devreyi yaparken yanlış mı yaptı acaba?

windows açılırken röle kendini çekiyor ve amfi açılıyor.
Program başlayınca röle gene devreye girip amfi kapanıyor.

yani zil programını açıncaya kadar amfi açık kalıyor. sizde de öylemi durum acaba?

evet bilgisayar açılırken amfi açık durumdadır, program açılınca kapanır

bilgisayarın anakartı asus p5l-mx belki biostan felandır diye düşündüm ama çözemedim bir türlü

elektronikçi arkadaş farklı olrak bana 2*12 3w trafo aldırdı ama bundan olmaz sanırım herneyse hg2x hocam sana p.m attım bi göz atarsa n sevinirim

HOCAM SON yaptığın sürümde toplanma zilinde sanırım sorun var. toplanma zili çalışmadı ayrıca toplanma zili için dinle butonu amfiyi açmıyor. yada bende bir sorun var bilemiyorum

Ahmetcogur' Alıntı:
HOCAM SON yaptığın sürümde toplanma zilinde sanırım sorun var. toplanma zili çalışmadı ayrıca toplanma zili için dinle butonu amfiyi açmıyor. yada bende bir sorun var bilemiyorum

bizde de sorun olmuştu ama sanki bilgisayar kapanıp açılınca veya melodiyi değiştirince düzeldi. şu an hem sabah hem de öğlen çalıyor

okulda bizde kullanıyoruz toplanma zilini normal çalışıyor.
ilk açılışta veya melodi değiştirildiğinde amfi açmada bi aksaklık varmı yarın okulda bi inceleyeyim arkadaşlar

diğer zillerde hiçbir sorun yok sadece toplanma zili çalmıyor melodisini değiştirmedim fakat dinle butonuna basınca amifi açık konuma gelmedi. manuel olarak da dinleyemedim. birde sabah ilk öğrenci zilinden sonra anons yapmadı. diğer bütün zilllerde anons yapıyor.

Ahmetcogur' Alıntı:
diğer zillerde hiçbir sorun yok sadece toplanma zili çalmıyor melodisini değiştirmedim fakat dinle butonuna basınca amifi açık konuma gelmedi. manuel olarak da dinleyemedim. birde sabah ilk öğrenci zilinden sonra anons yapmadı. diğer bütün zilllerde anons yapıyor.

evet ihem sabah hem de öğlen lk derse giriş öncesi öğrenci zilinde anons yapılmıyor

sanırım ilk başlarda o zil, toplanma zili yerine kullanılacak şekilde tasarladığı anons eklenmemiş

evet başta, ilk ders zillerini toplanma zili olarak düşündüğüm için anons eklememiştim. Akşam tekrar bakip ilk zillere anons ekleyip, dinle butonunu kontrol ediyim

evet dinle butonuna değişken atmayı unutmuşum :oops: , ilk zillere anons ekledim.
şimdilik buradan indirebilirsiniz 1.sayfadaki linkleri sonra yenilerim

Ekli dosyalar

• HG zil proV2_3y.rar
    31.6 KB · Görüntüleme: 289

hgx2' Alıntı:
evet dinle butonuna değişken atmayı unutmuşum :oops: , ilk zillere anons ekledim.
şimdilik buradan indirebilirsiniz 1.sayfadaki linkleri sonra yenilerim

teşekkürler :++:

Geri