Okul formatörlüğüne 40 000 kadro

Kodla Büyü
beyler sağlam bir tüyo aldım zeki mürende bizi görecekmiş

Malum belgeyi keşke görebilsek de başlığı açan arkadaşa inansak.

Branşımızla ilgili o kadar asparagas haber ve tutarsız uygulamalarla karşılaştık ki, resmi belgesini görmediğim her şey Teyo Emmi nin palavralarıymış gibi geliyor.

Cemal TANER' Alıntı:
Son çıkan norm kadro yönetmeliği her şeyi açıklıyor aslında. Birileri kızacak ama gene yazayım. Her okula olmasa da bt sınıfı olan bir çok okula bt formatör öğretmeni normu verilecek. Sadece bt öğretmenleri buraya atanacak. Bazıları bunu yazınca emekli olana kadar bu okulda kalacaz mı demiş ne alaka. Normu olan diğer öğretmenenler tayin isteyemiyor mu. O sebeple ders saati sayısı problem olmaktan çıkacak. Önemli olan görev tanımları ve haklar. Beni dinlerseniz bununla ilgili konularda bastırın bakanlığaı. Karar veren verdi zaten.

Çok çook haklısınız hocam. Çok doğru karar verildi şu anda bastırmamız gereken konu mümkün olduğunca lehimize görev tanımı elde edebilmemizdir.

sarix' Alıntı:
ama bt ciler formatör olsyun
zira sınıfçılar başka branşçılar bekliyolar formatör olmayı

sınav falan yok hocam bt öğretmenleri için formatörlük kadrosu verecekler. birde üniversiteyi bitirip sırada bekleyen binlerce bt öğretmen adayı var. nasıl ki okul öncesi rehberlikçilerin hepsini atadılar benzer bir durum bt öğretmenleri için de geçerli olabilir

Arkadaşlar Meb'de herşeyin olması mümkündür. Bunların örnekleri çok fazla. Mesela Ziraat Fakültesi mezunları sınıf öğretmeni oldu zamanında. Bu Dönemde Ağaç işleri, Ticaret, Ağırlama gıda, Tekstil, Giyim öğretmenliği, Ev Ekonomisi gibi bir çok öğretmen toplama kampı gibi hepsi Teknoloji tasarım dersi öğretmeni oldu. Bence Sadece bt öğretmenlerinin formatör olmamasıda yukardaki uygulamalara bakarak gayet normal...

Geçen hafta Personel Genel Müdürlüğünün açıklaması bu şekilde idi :

"23.02.2011 tarihli MEBBİS Norm İşlemleri verilerine göre Bilişim Teknolojileri alanında Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında; 11.305 kadrolu, 1.456 sözleşmeli olmak üzere toplam 12.761 öğretmen görev yapmaktadır. Aynı alandan 5.040 öğretmen ihtiyacı bulunmaktadır
"

Halen çalışan 12,761 Bilişim Tekn. Öğretmeni var, bunun yanında 5040 B.T öğretmenine daha ihtiyaç var. Nasıl oluyorda 40000 ( kırk bin ) formatör kadrosu açılıyormuş?

redhalls' Alıntı:

"23.02.2011 tarihli MEBBİS Norm İşlemleri verilerine göre Bilişim Teknolojileri alanında Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında; 11.305 kadrolu, 1.456 sözleşmeli olmak üzere toplam 12.761 öğretmen görev yapmaktadır. Aynı alandan 5.040 öğretmen ihtiyacı bulunmaktadır
"

Halen çalışan 12,761 Bilişim Tekn. Öğretmeni var, bunun yanında 5040 B.T öğretmenine daha ihtiyaç var. Nasıl oluyorda 40000 ( kırk bin ) formatör kadrosu açılıyormuş?

şimdi hocam 12,761 + 5040 ne yapar 17801 çarp 2,24 le 40000 küsür şimdi bu hesaba göre iktidar kim olacak :shock: :!:

fatih projesının yavrusu fatıhcık var bızım okulda her sınıfta projeksıyon pc ses sıstemı e dersane cart curt senem pc tamırı ıle gecıyor fare bacagı duzelt ınternet gıttı ses cıkmıyor vırus var hocam su vıruslerı temızle laflarından sıkıldım artık sozlesmelı olmam nedenıyle bu yıl ıkı okula gıdıyorum teknolojı tasarımla 21 saat ders alabıldım mudur hocam sıze okulda ıhtıyac cok o nedenle sureklı okulda olmalısınız dedı 5 gunde dersım var yanı anlıyacagınız ezıyet bır sınıf ogretmenı formator olsun dıye duva edıyorum ama o kadar salakta yok malesef

formatorluk bıze ne saglıyacak sadece dersten cıkıp bır pc tamır ederken dersımıze baska bır ogretmen gırıpte neden ses yapıyorsunuz dersınız bosmu laflarını duymamak dısında bı artısı olmuyacak kabul etmemız lazım artık bız ögretmen degılız kendım ınanmıyorumkı ogretmen oldugum ögretmen arkadaslar bıle tamırcı gozuyle bakıyor
hocam ne kafaya takıyorsun maasını alıyormusun daha ne ıstıyorsun dıye arkadaslar bıle cıkıyor durum bu

milli eğitimde artık elıme resmı yazı gelmeden hıcbırseye ınanmam bızım kurumda laf cok ....

Eğer bu formatörlük diğer öğretmenlerede verilirse bizim okulun tamamı nerdeyse formatör olur . Dolayısıyla ben acaba kendi okulumun formatörü olabilirmiyim :D

olsunla abı ben gorurum onu sene basında ve donem arasında format ve pc temızlıgı yaparken

EGİTEK de formatörlerden sorumlu şube müdürünün attığı mesaj:
Değerli Öğretmenim,
Okullara mutlaka bir BT formatör öğretmen görevlendirilmesine dair hazırlanmakta olan
genelge yakın bir zaman içinde il millî eğitim müdürlüklerine gönderilecektir.
Ayrıca,
22 Şubat 2011 Salı günü yayımlanan Resmi Gazete’nin 5. Maddesinin g bendinin
2. şıkkında; “Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir” ifadesi yer almaktadır.
İyi günler dileğiyle.

redhalls' Alıntı:

"

Bakanlık bünyesinde il ve ilçe memler dahil 44500 kurum var. (Kaynak meb.gov.tr) Demekki 40 bini okul... Her okula bir bt öğretmeni norm açılması için çalışmalar var. Norm kadro yönetmeliğindeki madde açık. Genelge de yolda görünüyor.

hocam 1-3 ve 1-5 birleştirilmiş sınıflı bunların çoğu 40.000 kadro kadar saçma birşey olamaz. İtimat etmeyin. Ama kanımca bt sınıfı olan tüm okullara bir BT formatör öğretmeni bence yeni adı bt rehber öğremeni şeklinde bir norm verilecek gibi duruyor. Her lab a 1 norm gibi.

Öncelikle haberimin sağlam kaynağı Raşit bey dir zaten PGM den alınmış bir kadro. beni bilen (nostra ve cemal hocam) iyi bilir tabiki resmi yazışmalar nekadar sürer bilemem ama seçimden sonra ne olur olmaz ? işareti. okul formatörlüğü düşünen arkadaşlara hayırlı olur inşallah. eski eğitici formatör. direk eleştiren arkadaşlarıda anlıyorum aynı durumları bende yaşadığımdan onlarada hak veriyoroum.

wertyu6' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Son çıkan norm kadro yönetmeliği her şeyi açıklıyor aslında. Birileri kızacak ama gene yazayım. Her okula olmasa da bt sınıfı olan bir çok okula bt formatör öğretmeni normu verilecek. Sadece bt öğretmenleri buraya atanacak. Bazıları bunu yazınca emekli olana kadar bu okulda kalacaz mı demiş ne alaka. Normu olan diğer öğretmenenler tayin isteyemiyor mu. O sebeple ders saati sayısı problem olmaktan çıkacak. Önemli olan görev tanımları ve haklar. Beni dinlerseniz bununla ilgili konularda bastırın bakanlığaı. Karar veren verdi zaten.

Çok çook haklısınız hocam. Çok doğru karar verildi şu anda bastırmamız gereken konu mümkün olduğunca lehimize görev tanımı elde edebilmemizdir.
:+1: kesinlikle doğru çalışma saatleri düzenlensin görev tanımımız yapılsın

bote2008' Alıntı:
Değerli Öğretmenim,
Okullara mutlaka bir BT formatör öğretmen görevlendirilmesine dair hazırlanmakta olan
Ayrıca,
2. şıkkında; “Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir” ifadesi yer almaktadır.
İyi günler dileğiyle.
hocam mail adresini öğrenelim bizde çalışma saatleri ile ilgili mail atalım

şimdi benim anlamadığım nokta şu dersler kaldırılıyor Fatih projesiyle her sınıf bilgisayarla donatılacak. Dersler yavaş yavaş kaldırıldığına göre sınıflara bilgisayarlar geleceğine göre labların ne anlamı var ki artık. 3-5 saat ders işlenecek diye bu kadar bilgisayar zayiimi olacak. Bu durum nasıl aşılacak labların sonu ne olacak.

Türkiye58' Alıntı:
şimdi benim anlamadığım nokta şu dersler kaldırılıyor Fatih projesiyle her sınıf bilgisayarla donatılacak. Dersler yavaş yavaş kaldırıldığına göre sınıflara bilgisayarlar geleceğine göre labların ne anlamı var ki artık. 3-5 saat ders işlenecek diye bu kadar bilgisayar zayiimi olacak. Bu durum nasıl aşılacak labların sonu ne olacak.
:scared:

ya bu işin çözümü bence teknoloji rehber öğretmenliğine geçirilmesi ve çalışma saatlerinin ve şartlarının rehber öğretmenler baz alınarak tekrardan düzenlenmesi.

hanedantr' Alıntı:
bote2008' Alıntı:
Değerli Öğretmenim,
Ayrıca,
İyi günler dileğiyle.

Az önce bende aynı görüşmeyi yaptım Şube müdürü ile. Yakında yazıyı çıkaracağız dedi. Şu anda bieimlerin son görüşünü alıyoruz dedi.
Telefon verirmisiniz hocam bizde arayalım...yazı tam olarak ne zaman çıkacak...sabır denen şey kalmadı zira...

22 şubat itibariyle bakanlar kurulundan çıktı. Kadrolar kesinleşti ancak muamma olan, görev tanımları.

murataslanix' Alıntı:
Öncelikle haberimin sağlam kaynağı Raşit bey dir zaten PGM den alınmış bir kadro. beni bilen (nostra ve cemal hocam) iyi bilir tabiki resmi yazışmalar nekadar sürer bilemem ama seçimden sonra ne olur olmaz ? işareti. okul formatörlüğü düşünen arkadaşlara hayırlı olur inşallah. eski eğitici formatör. direk eleştiren arkadaşlarıda anlıyorum aynı durumları bende yaşadığımdan onlarada hak veriyoroum.

Ha ben telefon açmış konuşmuşum ha murataslanx demek ki son düşünce bu yönde. Artık iş resmiyet kazandığında inanmış olacağız. Şu anda Demek ki bizde Raşit Bey' in yalancısıyız. ilgili şube müdürü kendileri.

Geri