Okul formatörlüğüne 40 000 kadro

Kodla Büyü
bakanlıkta çalışan biri bile şu zaman olacak diyemez, ama mayıs ayındaki iliçi, haziran ayındaki ildışı yer değiştirmelere kadar olursa bakanlık norm kadro kargaşasına bir çözüm bulmuş olur en azından. (yeni norm kadro yönetmeliği ile norm durumunu garantiye alsa bile daha bakanlık bt sınıfı bulunan okullara norm oluşturmadı, en azından bizim haberimiz olmadı resmi yoldan, yani okulunda 2 bt sınıfı varsa 2 norm, 5 bt sınıfı varsa 5 norm gibi)
hakan_2584' Alıntı:
bu kadro haberlerinin netleşmesi bu dönem sonuna kadar belli olurmu?veya ne zaman netleşir.

bu haber elde patladı zaten. PGM bu olaylara sıçak bakmıyor. bu kadar kadroyu mevcut bt ciler le dolduramayacak. Kaldı ki bt ciler ilk atamada tek. tas. seçebiliyor. Madem böyle bir kadro verecekti bt cilere böyle bir tercih hakkı tanımazdı. Okul formatörlüğüne kadro olayı bitmiştir. Bilgilerinize.

Malesef bilgisayar öğretmenliği bu memlekette gerçekti hayal oldu.

images

Formatörlüğe kadro felan vermez adamlar Mis gibi bilgisayar öğretmenliğini hiç ettiler.

istemiyorum verecekleri kadroyu da. Akşama kadar okullarda çalıştırıp yeterince ek dersimi alamadıktan sonra olmaz olsun. Günde 6 saatten çalışmaya hayır! Diğer öğretmenler haftada 30 giriyor günde 6 Full ek ders alıyor. Seni formatör diye sabah 8 akşam 5-6 ya kadar okulda tutacak verecek sana da aynı ücreti!

s_bote' Alıntı:
istemiyorum verecekleri kadroyu da. Akşama kadar okullarda çalıştırıp yeterince ek dersimi alamadıktan sonra olmaz olsun. Günde 6 saatten çalışmaya hayır! Diğer öğretmenler haftada 30 giriyor günde 6 Full ek ders alıyor. Seni formatör diye sabah 8 akşam 5-6 ya kadar okulda tutacak verecek sana da aynı ücreti!
:alkis: Hocam çok haklısınız. Ben Adanada formatörlük yapıyorum ve 1 temmuz itibariyle görevlendirmeleri yaptılar. Tüm yaz boyunca okuldayız anlamına geliyor bu. İnanın kadro gelse ve düzenleme yapılsa bu kadar zoruma gitmeyecek ama bu durum daha da vahim. Sinirden ağlamamak için zor tutuyorum kendimi.

Hükümet şu an daha büyük işlerin peşinde. Daha büyük bir kitleye hitap etmek ve onların oyunu çalmak varken bizim gibi azınlık sayısı 3000-5000 arasında bir çoğunlukla uğraşmaz. Baksanıza kadroya geçirmeyi onayladı seçime günler kala. Millet de allah razı olsun bize kadro verdiler diye seviniyo. Ulan zaten hakkındı o senin neyi kime veriyo. Onun için pgm'nin ve maliyenin şu an başı kalabalık. Hele şu kadroya geçirme işini halletsinler de bi ara bize de kadro verirler belki de unutulur gideriz o ara...

geçen hafta çalıştığım ile eğitekten yetkililer gelip 1 hafta seminer vermişlerdi, başlığı açan arkadaşın dediğini onlarda söylemişti, yani bt rehber öğretmen kadrosu verilecekmiş fakat çalışma saatleri 8-17 olacakmış :(bence bakanlığa,pgmye ve eğitek gibi yerlere 9-15 rehber öğretmenlerin çalıştığı zaman aralıklarında çalışmak için baskı kurmalıyız

ya kardeşim atmayın.bizim de tanıdıklarımız var.yok böyle bir şey.sadece fikir olarak konuşulmuş.tartışılmış.süreci çok uzun olan bir iş

u_kucuk3' Alıntı:
geçen hafta çalıştığım ile eğitekten yetkililer gelip 1 hafta seminer vermişlerdi, başlığı açan arkadaşın dediğini onlarda söylemişti, yani bt rehber öğretmen kadrosu verilecekmiş fakat çalışma saatleri 8-17 olacakmış :(bence bakanlığa,pgmye ve eğitek gibi yerlere 9-15 rehber öğretmenlerin çalıştığı zaman aralıklarında çalışmak için baskı kurmalıyız

hocam sen hala eğiteğe inanıyor musun? PGM ne derse o dur ve PGM formatör kadrolarına sıcak bakmıyor. BT öğretmenlerini İlk atamada Teknoloji Tasarım Öğrt. olarak almalarından belli değil mi? Yoksa BT öğretmenlerini başka branşlara yok yere dağıtmazdı. Formatör Öğretmen kadrosu felan yok. Olsa iyi mi onu zaten bir dünya tartıştık ama bence tüm BT öğretmeni bizleri yakında Tek. Tas. branşına geçirmeseler iyi.

hiç de uzun iş değil bir günlük iş ama işten anlayana bir günlük iş!!!!!!

bazılarının çıkarlarına hatta keyiflerine dokunuyor sadece..

personel genel müdürlüğü buna izin vermez. geçmiştede eğitek ile ilgi personel genel müdürlüğün bu konuda problem yaşadığını biliyoruz. bakanlık onayını bile çıkarmasına izin vermyen personel genel müdürlüğü kadro konusunda sıcak bakacağına inanmıyorum

madracan' Alıntı:
ya kardeşim atmayın.bizim de tanıdıklarımız var.yok böyle bir şey.sadece fikir olarak konuşulmuş.tartışılmış.süreci çok uzun olan bir iş

madracan sana tamamen katılıyorum kadro işi patladı. İnsanlara boşa umut vermemek lazım Yersiz umut kötülüklerin en büyüğüdür. Ayrıca bizim Babalar gibi kadromuz var Bilişim Teknolojileri bunun gitmemesi için uğraşmak lazım.

ya bırakın bu ayakları iki senedir çıkartamadılar bi kadroyu ne çalışmaysa arkadaş kadromu yapmaya çalışıyorlar çocukmu "çalışıyoruz çalışıyoruz olmuyor" derslerimizi geri versinlerde formatörlük gene görevlendirmeyle olsun bunların her dediği yalan hani bekoları yenileyeceklerdi 15 güne okul kapandı daha ne gelen var ne giden

dndd' Alıntı:
ya bırakın bu ayakları iki senedir çıkartamadılar bi kadroyu ne çalışmaysa arkadaş kadromu yapmaya çalışıyorlar çocukmu "çalışıyoruz çalışıyoruz olmuyor" derslerimizi geri versinlerde formatörlük gene görevlendirmeyle olsun bunların her dediği yalan hani bekoları yenileyeceklerdi 15 güne okul kapandı daha ne gelen var ne giden
bunlar yüzünden biz öğrencilere yalancı çıkıyoruz. Faz1'leri de yenilemeyi unuttular. Herhalde yapılmayacak yeni bt sınıfı. Fatih diye tutturdular oraya akataracaklar herhalde paraları.

40bin olayı Fatih projesinde 40 bin okul donatılcak olabilir.
Çalışma şartlarını filan eğitek yaparda ihtiyaç belirleme vs pgm yapar gibi 40bin olursa alanında en fazla açık olan bölüm olur 20bin olan pdr nin önüne geçilir.
Doluluk ve mezun sayısı dikkate alındığına heralde tamnada en fazla alınacak bölüm olur ama daha önce denilenlere göre eykül ekim arasında yapılacak filan diye forumda yazılıyordu
valla herşeye hazırlıklı olmak lazım ama herşeyde ne kadar zor ve ne kadar kolay oluyor :roll:

Lütfen arkadaşlar ben bu formda bulunduğum sürece kimse bir şey atmasın ...
kale direğinden geri döner ..

Geri