no option to boot - arçelik etap

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben windows 11 kurdum ve ses sorununu da çözdüm. Neler yaptığımı tek tek anlatayım. Rica ediyorum milli yazılımımız Pardusu kaldırdın windows kurdun diye beni yargılamayınız. Ben ilkokul öğretmeniyim ve her ders diğer sınıf öğretmenleri kapıma dayanıyor hocam ses yok, z kitaplar açılmıyor diye. Kendi derslerime odaklanamadığım için windows kurdum kurtuldum.
Arçelik FL A65EB 4A-IRT I5S11 16GB (F23) model akıllı tahta ilkokulumuza Kasım 2023'te takıldı.
1) Akıllı tahtaya Ekim 2023 tarihli Kinghaze tarafından sadeleştirilen Win11_Lite_21.10.2023 isimli windows 11'i kurdum. (İso boyutu 2.83GB) Ventoy programı ile flash belleği hazırlayarak içine bu isoyu attım.
2) Açılış aşamasında meb logosu sırasında F12'ye basarak boot menüsüne girdim. Password istedi 9301 ile giriş yaptım. Ventoy kurulu flash belleğimi seçtim.
3) Bütün diskleri silerek sıfırladığım tek parça ssd'ye windows 11'i kurdum.
4) Sağlıklı bir windows 11 kurulumunun ardından katılımsız iobit driver boosterı kurarak bütün sürücüleri güncelledim ve akıllı tahtayı yeniden başlattım.
5) İntelin sitesinden indirdiğim GPU Flex Series 31.0.101.4830(Latest) driverını kurdum ve yeniden başlattım.
(İndir : https://www.intel.com/content/www/u...ntel-data-center-gpu-flex-series-windows.html )
6) Bundan sonra ses geldi zaten. Ses yine de gelmemişse ses ikonuna tıklayarak ses device olarak şimdi tam hatırlayamadığım B ile başlayan ses deviceını seçin. Ses gelecektir. USB ses sürücüsü seçili olmamalı, diğer sürücü seçili olmalı.
7) 4,5 ve 6 numaralı maddeleri yaptığınız halde halen ses gelmemişse aygıt yöneticisinden sesle ilgili bütün donanımları kaldırın, yazılımlarını silin ve GPU Flex Series 31.0.101.4830(Latest) driverını yeniden kurun.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

1- internetten bulduğunuz her türlü iso oynanmıştır yani sistem dosyalarına ne yaptığını (hangi açığı kendi için bıraktığını ) bilemezsiniz. (Winlite konusunu araştırın) Ya Microsoft orjinal iso indirin (windows indirme aracı) yada burada öğretmen arkadaşlar saolsunlar kendi paylaşımlarını sunuyorlar. Onlarda aynı işlemleri yapıyorlar ama başka birşey eklemeyle uğraşmıyorlar
2- Driver update için Windows’un kendi güncellemesini kullanın. Windows update den inenler forced sürücü olmaz. Sonra mavi ekranlarla siz uğraşırsınız.

Hocam bu akşam denedim ve dosyanız problemi çözdü, kisaca özet geçeyim:

Linkteki dosyanızı indirdim ve ventoy ile flash belleğe kopyaladım. Açılışta F12 ile USB’yi seçtiğimde 3 seçenek çıktı, yanlış hatırlamıyorsam ortadaki seçeneği seçtiğimde tahta Windows’a benzer bir şekilde açıldı ve ekranda sizin de paylaştığınız Device Parameter seçeneğini mouse ile tıkladım. Yazılım yüklemeyi yaptı tahtayı kapattım. Sonra imaj yüklü usb belleğimi taktım ve f12 ile imajımı sorunsuz yükledim.

Bahsedilen dosyayı ventoyla attım. Bu ekranda ortadakini seçtikten sonra 2.resimdeki hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz
IMG_20231225_094716.jpg

IMG_20231225_094722.jpg
Hocam bu akşam denedim ve dosyanız problemi çözdü, kisaca özet geçeyim:

Linkteki dosyanızı indirdim ve ventoy ile flash belleğe kopyaladım. Açılışta F12 ile USB’yi seçtiğimde 3 seçenek çıktı, yanlış hatırlamıyorsam ortadaki seçeneği seçtiğimde tahta Windows’a benzer bir şekilde açıldı ve ekranda sizin de paylaştığınız Device Parameter seçeneğini mouse ile tıkladım. Yazılım yüklemeyi yaptı tahtayı kapattım. Sonra imaj yüklü usb belleğimi taktım ve f12 ile imajımı sorunsuz yükledim.

Geri