no option to boot - arçelik etap

Kodla Büyü
Bolu imajını gpt olarak yazdırdım, bios ayarlamalarını da yaptım ama kurulum başlamıyor.

Merhaba hocalarım ben de Bolu imajı atmaya çalıştığımda bu sayfada kalıyorum. Bir türlü çözemedim

Ekli dosyalar

• IMG_8753.jpeg
    IMG_8753.jpeg
    179.5 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_8756.jpeg
    IMG_8756.jpeg
    145.6 KB · Görüntüleme: 52
dediğiim gibi genelde ssd firmware uçmasından kaynaklanıyor. format atarken tahta sürgüsünü çekmeyin bir de format yarıda kalınca da gidiyor bilginiz olsun. arçelik servisinden istedim firmware güncelleme yazılımını vermedi bize de flash diskleri korumalı gönderiyorlar dedi. garanti devam ettiği için garantiden karşılandı. windows live usb takıp ssd firmware yüklüyor sonra sorun düzeliyor.

dediğiim gibi genelde ssd firmware uçmasından kaynaklanıyor. format atarken tahta sürgüsünü çekmeyin bir de format yarıda kalınca da gidiyor bilginiz olsun. arçelik servisinden istedim firmware güncelleme yazılımını vermedi bize de flash diskleri korumalı gönderiyorlar dedi. garanti devam ettiği için garantiden karşılandı. windows live usb takıp ssd firmware yüklüyor sonra sorun düzeliyor.
Ilk hafta arcelikten gelip bir şeyler yükleyip guncellediler. Tam olarak ne yaptilar bilmiyorum. Kendileri format atmıyormus,
müdür yardımcınız format atabilir deyip gittiler. Format için açtığımızda yine no option to boot yazisiyla karşılaştık. Bir türlü formatlayamadik.

Eğer bios da phison gözükmüyorsa demeki firmware bozulmuş.ben firmware'ini bulmuştum.yükleme yazılımını da.Garantisi varken gerek yok dedim.sorunlu olanların firmwareni yükseltiyorlar bir daha öyle sorun oluşmuyor.yükselmezse eger yeni parça takıyorlar.

Bios ayarlarını bu şekilde değiştirip deneyin hocalarım.

Advanced, CSM Configuration

*Storage UEFİ* yazan yeri Legacy
Ayarları yaptim ama yine olmadı hocam. Enter dedikten sonra ilk gönderimde komut satirinin olduğu ekrana atiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20230921_091647.jpg
    IMG_20230921_091647.jpg
    115.9 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleme:
Eğer bios da phison gözükmüyorsa demeki firmware bozulmuş.ben firmware'ini bulmuştum.yükleme yazılımını da.Garantisi varken gerek yok dedim.sorunlu olanların firmwareni yükseltiyorlar bir daha öyle sorun oluşmuyor.yükselmezse eger yeni parça takıyorlar.
Biosta görünüyor aslinda. Nerde yanlış yapıyorum çözemedim

Ekli dosyalar

• IMG_20230921_091536.jpg
    IMG_20230921_091536.jpg
    97.4 KB · Görüntüleme: 107
normal bir windowsu rufus ile usb at kurulursa sorun yok sonra imaj dosyasını kullan.ben linux live usbsi kullanıp gparted ile hardisk kontrol ederim. hata alıyorsan servisi çagır bence.

ÇÖZÜM: ARÇELİK SERVİS. HARD DISKTE ARIZA YOK.
Ekli dosyayı görüntüle 74212
Hocam bu akşam denedim ve dosyanız problemi çözdü, kisaca özet geçeyim:

Linkteki dosyanızı indirdim ve ventoy ile flash belleğe kopyaladım. Açılışta F12 ile USB’yi seçtiğimde 3 seçenek çıktı, yanlış hatırlamıyorsam ortadaki seçeneği seçtiğimde tahta Windows’a benzer bir şekilde açıldı ve ekranda sizin de paylaştığınız Device Parameter seçeneğini mouse ile tıkladım. Yazılım yüklemeyi yaptı tahtayı kapattım. Sonra imaj yüklü usb belleğimi taktım ve f12 ile imajımı sorunsuz yükledim.

Ekli dosyalar

• IMG_3620.jpeg
    IMG_3620.jpeg
    109.7 KB · Görüntüleme: 122
Hocam bu akşam denedim ve dosyanız problemi çözdü, kisaca özet geçeyim:

Linkteki dosyanızı indirdim ve ventoy ile flash belleğe kopyaladım. Açılışta F12 ile USB’yi seçtiğimde 3 seçenek çıktı, yanlış hatırlamıyorsam ortadaki seçeneği seçtiğimde tahta Windows’a benzer bir şekilde açıldı ve ekranda sizin de paylaştığınız Device Parameter seçeneğini mouse ile tıkladım. Yazılım yüklemeyi yaptı tahtayı kapattım. Sonra imaj yüklü usb belleğimi taktım ve f12 ile imajımı sorunsuz yükledim.
Hocam ekteki dosya ISO değil, nasıl yüklediniz USB'ye, indirdikten sonra direk kopyala yapıştır mı yaptınız yoksa indirdiğiniz sıkıştırılmış klasörü açıp içindekileri mi kopyaladınız?

Hocam ekteki dosya ISO değil, nasıl yüklediniz USB'ye, indirdikten sonra direk kopyala yapıştır mı yaptınız yoksa indirdiğiniz sıkıştırılmış klasörü açıp içindekileri mi kopyaladınız?
RAR'dan cıkarın hocam sonra usb'nizi ventoy ıle boot edin rar'dan cıkardıgınız dosyaları usb'ye kopyala yapıştır yapın

Geri