no option to boot - arçelik etap

Kodla Büyü

drejog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. wine içeren samsun faz3 imajını yükledikten sonra açılışta "no option to boot" çıkıyor. Boot seçeneklerinde harddiski görmüyor. Bu problemle karşılaşan varmı? Yardımcı olur musunuz?

Samsun imajı yüklemedim hiç nereden indirdiniz hocam? Bolu imajı iyi çalışıyor.

hocam servisi çağırın bizde de aynı sıkıntı olmuştu . harddisk te problem varmış servis halletti.

Bolu imaj yükledim düzeldi. Bu şekilde problem yaşayanlar Bolu imajını kullanarak düzeltebilir.

hocalarım aynı sorunu yaşıyorum,harddisk görünmüyor bolu imajını deniyorum ama olmuyor,yükleme tamamlanmıyor

Aynı sorundan ötürü ne imajı yüklediysem tahta açılmıyordu. Servis geldi, önce SSD'ye güncelleme yapmaya çalıştı ama olmadı çünkü SSD yazılımı zaten son sürümmüş. Diski değiştirdiler sorun çözüldü.

Aynı sorundan ötürü ne imajı yüklediysem tahta açılmıyordu. Servis geldi, önce SSD'ye güncelleme yapmaya çalıştı ama olmadı çünkü SSD yazılımı zaten son sürümmüş. Diski değiştirdiler sorun çözüldü.
Problem yüklediğiniz imajın UEFİ olup olmaması ile alakalı, @sacmalik hocamın dediği gibi csm ayarlarını değiştirin sorun çözülür veya imajınızı değiştirin sorun çözülür. Harddiskin bir günahı yok :)

Problem yüklediğiniz imajın UEFİ olup olmaması ile alakalı, @sacmalik hocamın dediği gibi csm ayarlarını değiştirin sorun çözülür veya imajınızı değiştirin sorun çözülür. Harddiskin bir günahı yok :)
Evet sayın hocam aynı durum geçen sene de bizim okulda oldu. İmajınızı UEFİ olarak yeniden yükleyin. Eskisi MBR ise bu hata maalesef oluyor.

İmaj zaten UEFI. Normal çalışan tahta bir anda bu şekilde arızaya geçti. Her zaman olağan şüpheli bu değil :)
Aynı hatayı imajı yüklediğimde aldım ama
Uefi olduğu icin mi yoksa uefi olmadığı icin mi aldım hatayı hatırlamıyorum 😊 Ama csm ayarlarını değiştirerek cozdum, su an faz3 tahtam olmadığı icin nokta atışta söyleyemiyorum ama bir tahtaya denk gelirsem csm ayarlarını ne yaptığımı yazarım insallah

Hocam Arçelik yetkili servisi sorunu çözüyor. Ben nasıl yaptıklarına baktım. Anladığım kadarıyla SSD nin firmware ni güncelliyorlar. Marka PHİSON bildiğim kadarıyla.

mbr.png

Merhaba flaşı hazırlarken GPT mi secmeliyim

Ekli dosyalar

• 1694115645325.png
    1694115645325.png
    29.1 KB · Görüntüleme: 64
İntelin Yeni anakartları m2ssd ler için irst (intel Rapid storage) driver istiyor eğer diskiniz oluşturulan image ssd sinden farklıysa disk yok uyarısı alırsınız

Burdaki yorumlara göre bolu imajini yukledim ama bu ekranlarda neyi seçmem lazım. Yardimci olabilecek var mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20230918_084007.jpg
    IMG_20230918_084007.jpg
    161.3 KB · Görüntüleme: 209
  • IMG_20230918_084112.jpg
    IMG_20230918_084112.jpg
    158.1 KB · Görüntüleme: 210
benim de bu şekilde hata verdi format atamıyordum SSD firmware gitmiş arçelik firması geldi live windows ile yazılım güncelledi sonra açıldı.

Geri