NECDET SARI hocamızın konuya yorumu...Fatih BTR

Kodla Büyü
Re: YENİ. .Fatih BTR olduk hayırlısı. .

Arkadaşlar 2. dönem görev almama konusunda ciddi iseniz bir kampanya düzenleyelim. Ben görev almama taraftarıyım...

DAHA BÜYÜK SORUNLARI BERABERİNDE GETİRMİŞ

ESKİYİ ARAR OLDUK, OLACAZ..

Her adda görev yaptık. Yok formatörlük yok btr şimdi de fatih btr. Her ad değişiminde daha kötüye gittik. İlk defa toplu şekilde görev almama olursa ben de katılırım. Ama görev isteyecek arkadaşlar mutlaka çıkacaktır. Bu işi dernek organize ederse katılımın yüksek olacağı kanaatindeyim.

Ya çok da abartıp kendinizi üzmeyin hocam. Her mesleğin zorluğu var ekmek kazanıyoruz sonuçta. Evet çok daha güzel olabilirdi ama buna da şükür. Ayrıca gerek kendi okulumuzda gerek başla okullara gitsek bile sorunlu tipler olacak işimiz neyse sadece onu yapacağız bunu idareye de belirteceğiz, gerisi sistematik olarak geliyor

ben de gorev almama taraftarıyım. bu maddeler icinde en cok canımı sıkan 2. madde oldu. egolarını tatmin icin eklemişler resmen o maddeyi. derhal gorevine son verilecek falan biraz daha zorlasalar tez kellesi vurula yazacaklarmış :x

Bu cikan yazi tam bir fiyaskodur yaziklar olsun bu bolumu okuduguma harbiden pismanim yegitek bizi destekliyormus umarim bu yazidan sonrada savunurlar her bir madde tam bir fiyasko bir tane madde yokturki bilisimcilerin hakki savunulsun tamamen projeye yonelik amele araniyor demisler

Evet 2. Madde nazik olmamış, bu maddeyi büyük ihtimal bt öğretmenlerine laf atan bir arkadaş ekletmiştir gibi geliyor. Ama üzerime alınmıyorum işimi fazlası ile yapıyorum hamdolsun. Yazılım dersi konusundada önce bt öğretmenini eğitmeli diyen aynı zat çok fazla kul hakkı yiyor bence, ben bunu da kabul etmiyorum üzerime,kendi yapamadıkları projeleri sürekli üzerimize yıkmasınlar artık.

Sen benim gönlümü hoş tutma zorla dayamalar yap sonra benden projeye sahip cikmami bekle ogretmenlere övmemi bekle cok beklersin...

1inci maddeye dayanarak asli görevimiz dışında tablet ve tahta sorunlarıyla ilgilenilmeyecek mi? Yegitek bu konuda bir güzellik mi yapmış :)

2 ay önce müdürle tartıştım. olmadık görevler verdi. Seni ben görevlendirdim dedi. Benim görev tanimimda yok dedim. O zaman bende bakanlıktan yaptiririm bu görevleri dedi. Sanırım benim yüzümden sizde yandiniz arkadaslar :D :D

murat_erg' Alıntı:
Bu cikan yazi tam bir fiyaskodur yaziklar olsun bu bolumu okuduguma harbiden pismanim yegitek bizi destekliyormus umarim bu yazidan sonrada savunurlar her bir madde tam bir fiyasko bir tane madde yokturki bilisimcilerin hakki savunulsun tamamen projeye yonelik amele araniyor demisler

Her maddesi ayrı fiyasko hocam, yaptığımız iş ancak bu kadar alçaltılabilir.Toplu görev almama olayında belki herkese ulaşamayız ama en azından memnuniyetsizliğimizi organize olarak gerekli yerlere iletebiliriz.

Yazıya bak yazıya breh breh verirsen ekime vermezsen ....kadar neyse siz anladınız onu :D sanki görev verin diye yalvarıyoz pehh

Yeğitekten Necdet Sarı hocayla eğitici eğitiminde tanışmıştım.Daha yakından tanıyan arkadaşlar mutlaka vardır. Necdet hocayla bu konuda kesinlikle yüz yüze görüşme ayarlamak gerekir. En azından rahatsızlığımızı dile getirebiliriz.

dördüncü' Alıntı:
2 ay önce müdürle tartıştım. olmadık görevler verdi. Seni ben görevlendirdim dedi. Benim görev tanimimda yok dedim. O zaman bende bakanlıktan yaptiririm bu görevleri dedi. Sanırım benim yüzümden sizde yandiniz arkadaslar :D :D

:):)

Arkadaşlar Bilim sanat merkezlerine neye istinaden görev verilmediğini bilen var mı acaba? etkileşimli tahtaların en etkin ve verimli kullanıldığı okullar halbuki!

Bilim sanat merkezlerine yazık olmuş ordaki tahtalar atıl olacak. Tahtalar hiç olmazsa senede bir güncellenmeli, şimdi sin 10 da geldi kim yapacaksa oralarda.

dediğiniz gibi görev almazsak görev alacaklar çıkar ama geçen dönem bulunduğum il de çoğunluk görevlendirmeyi kabul ettiği halde hala açık yer kaldı. bir de bunun üstüne %50 nin kabul etmediğini düşünürsek kesin gündeme gelecektir. bu konuda önce bi anket yapılabilir.

zaten ölü dogmus bir proje fatih projesi.

belki iyibir niyetle belki goz boyama ile kalkisildi bu ise ama geldigi durum vasat. hem ogretmenler hem de ogrenciler icin bu hale geldi. ihalelerdeki uygunsuzluklar, rantlar hava donen danisman ucretleri devlet zarar ustune zarara ugrarken hirsini bt ogretmenlerinde cikarmasi kabul edilemez.

fatih projesi "gelecek" diye 5 yil oncesinden laboratuvarlarimiz kalkti.
laboratuvarlarimiz kalkmisken dersimiz zorunlu oldu?!
dersimiz varken laboratuvarimiz olmadi.
bir cok hocamiz kendi cabalariyla laboratuvar kurdu.
lab olan okullarda btr gorevlendirmesi yapilmadi.
simdi tekrar fatih btr falan diye sacmasapan maddelerle yeni bir gorevlendirme.

kimsenin maddi durumunu bilemeyiz belki ihtiyaclardan gorev alacak arkadaslar elbet vardir lakin mumkun oldugunca gorev almamak bolulumuz icin daha iyi olacaktir.
nasil ki destekleme ve yetistirme kurslarina katilim olmayinca ucretler iki katina cikti, hizmet puani geldi. elbet bu da iyilestirilecek.

her sey bi yana isini sevgiyle askla yapan ogretmenleri mesleklerinden soguttular.
her gun yeni bir sorun yeni bir dert.
keske baska bir bolum okusaydik diye lanet eder olduk.

Fiyasko. Hiçbir kazanım yok aksine angarya işlerle meşgul olucaz...

nese1982' Alıntı:
btogretmeniyim' Alıntı:
2. Dönem görevlendirme istersem ve sendikadan istifa etmezsem yazıklar olsun bana.
suan aynı şeyleri düşünüyorum.

hocam sağdan soldan dilencilikle okula 15 bilgisayar 1 yazıcı bağışlattım, bt laboratuvarıdır akıllı tahtalardır fotokobi makineleridir idarenin işleridir her türlü fedakarlığı yaptım ama bu yazı dama dedirtti. Artık bu sömürülere tahammülüm kalmadı.

yazıklar olsun bunun için mi bekledik biz.... yaaa ben ne deyim ne yazayım ..... akıl ve mantık almıyor....
iki koyunu bile güdemeyecek tarzda adamları koyarsan kurumların başına ne haktan anlar ne hukuk hadi bari kul hakkından anla dicem onu anlıcak empatin bile yok demekki.
ruh sağlığımız bozulmadan bu branşdan kurtulmanın yolunu bulmamız lazım.

e-volkan' Alıntı:
Yeğitekten Necdet Sarı hocayla eğitici eğitiminde tanışmıştım.Daha yakından tanıyan arkadaşlar mutlaka vardır. Necdet hocayla bu konuda kesinlikle yüz yüze görüşme ayarlamak gerekir. En azından rahatsızlığımızı dile getirebiliriz.

Çok haklisiniz zaten yazı onun elinden cıkmış. Şimdi onay çıkmış olsa bile eksikler hatalar giderilebilir. Keyfi uygulamaya konulabilecek durumlar var.

Bu yazı saçmalığın daniskasıdır.Ne demek 8 şube den az okullarda görevlendirme yokmuş. Ne yapalım 8 saat ders ile. Btr ile en azından kendi okulumuzda görev alabiliyorduk. Lablar falan ne olacak kim ilgilenecek. Boykottt. :x

Buram buram tezek kokan, tarım ve hayvancılıktan başka b.k bilmeyen bir ülkede bilişimciyi hiçbir yere sığdıramıyolar işte. Ne yaptıracaklarını kendileri de bilmedikleri için her seferinde saçmalıyolar. Bu ülkeye bilgisayar fazla arkadaşlar. Bu ülkeye ve insanına en uzak olan alanda çalışmaya çalışıyoruz.

Çalışma saatleri 11. maddeden çıkarılabilir arkadaşlar. Görevin eğitim öğretim saatlerinde yapılacağı esnek gibi görünse de her bir devre için ayrı görevlendirme yapılabileceği ve tek görevlendirme olması durumda görevlendirmenin tek devreye yapılacağı zaten saatleri belirliyor. Özetle çalışma saatleri aynı. Tabi yazının geri kalanındaki olumsuzluklar ortada. Bir olmak gerektiği düşüncesindeyim ben de. Diğer yanda kodlama dersi konusu da fiyasko çıkmasa bari.

Geri