NECDET SARI hocamızın konuya yorumu...Fatih BTR

Kodla Büyü
Re: YENİ. .Fatih BTR olduk hayırlısı. .

Btr olmadığımız gün mü varmış. Lise de haftada 40 saat ders var ben o Zaman 14 saat dersime girerim geriye kalan 16 saati de Btr olarak yaparım bir günüm de boş olur.

O yüzden bu madde bence pansiyonlu okullarda belletmenlik görevini yapan arkadaşlarla ilgili.

yazıyı okuduktan sonra moralim bozuldu. resmen dalga geçmişler. yazı gelecek diye dalga geçmişler bizimle. keşke bir olabilsek de hiç birimiz görevlendirme almasak. bu kadar tahta ve tabletden sonra bize mecburlar. bizsiz bu proje bir hiç. belki akılları başlarına gelir de oturup adam gibi düzenleme yaparlar. amaç sadece ebaymış.

Yazıyı olumlu bulanlar neyi olumlu bulmuşlar söylesinler de anlasak biz de?
Bence en büyük problem birinci madde...

Fatih zirvesinde; çalışıyoruz iyi şeyler olacak demişlerdi yetkililer de nerde bu iyi şeyler
bi daha görev verilmeyecek de ne demek, öğretmenle müdürün onayınımı alacakmışız, düzgün bir görev tanımı yok yıllardır
görevlendirmeleri komisyon değerlendirecekmiş........:alkis:
2. dönem görev almıyorum, değerlendirsinler bakalım

Yazıda bilgisayar veya lab kelimesi görmedim , o halde pc lerle ilgilenmeyi bırakıyor muyuz. Lab olan okullara görev de yok zaten. Daha ilgilenmem ben o zaman labla bilgisayarla.

murat79' Alıntı:
Fatih zirvesinde; çalışıyoruz iyi şeyler olacak demişlerdi yetkililer de nerde bu iyi şeyler
bi daha görev verilmeyecek de ne demek, öğretmenle müdürün onayınımı alacakmışız, düzgün bir görev tanımı yok yıllardır
görevlendirmeleri komisyon değerlendirecekmiş........:alkis:
2. dönem görev almıyorum, değerlendirsinler bakalım
Bizim memdekiler btr nin ne oldugunu bilmiyor ne komisyonu :D

Ahahahahafgahh aylardır bunun için mi uğraşıyorlarmis :puhaha:

nese1982' Alıntı:
yazıyı okuduktan sonra moralim bozuldu. resmen dalga geçmişler. yazı gelecek diye dalga geçmişler bizimle. keşke bir olabilsek de hiç birimiz görevlendirme almasak. bu kadar tahta ve tabletden sonra bize mecburlar. bizsiz bu proje bir hiç. belki akılları başlarına gelir de oturup adam gibi düzenleme yaparlar. amaç sadece ebaymış.

:alkis: :alkis:

Benim öğrenciler yapsa daha iyisini çıkarır. Şimdi dersleri de kaldırıp zorunlu gorevlendirsinler. Çok güzel şeyler olacak diyorlar her seferinde yiyoruz.

Bu nedir?

Görevlendirmeler şube müdürü ve il koordinatörünün teklifiyle yapılacakmış. Bi de komisyon değerlendirecekmiş görevini yapmayan sonraki dönem görevlendirilmeyecekmiş. Lan siz kime şekil yapıyosunuz!

bide diyor ki "8 şubeden az olan okullara görevlendirme yapılmaz ilçe içindeki btr öğretmenlerine bu okullar paylaştırılır" yani tamircilik yapacağımız okullar artacak sayın hocalarım.

Eski yazı daha iyiydi. Bunlar iyileştirecek derken daha beter ediyolar.

rehber öğretmenler hergün yeni kazanım alıyor yattıkları yerden bizler ise hep geriye gidiyoruz. bırakın Allah aşkına verdikleri isimleri bir halt sanmayı, adamlar statü yada kadro vermiyor sadece yük üzerine yük koyuyor... haberleri yok adamların işlerin nasıl yürüdüğünden, koltuktan oturup kağıt üzerinden yapıyorlar. insan bir fikir alır bizlerden ama adam yerine konulmayacak kadar amele ve değersiziz.

ikinci dönem btr olmamayı düşünüyordum, ama ikilemdeydim. bu yazıyla birlikte artık net.... BTR -FTR neyse İSTEMİYORUM :x :x

Toplu bir şekilde görev almayalım arkadaşlar. Bu nedir resmen öğretmenle dalga geçmektir.
Öncelikle bakanlığımız Bilişim Teknolojileri alanından yeterli sayıda kadro atamalı. Diğer branşlar mevzusunu bitirmelidir. Yoksa ben de meydana çıkıp ben matematik dersini anlatmak istiyorum, bu konunun uzmanıyım diyeceğim.

Öğretmenleri denetleme, yok sen çalışmadın demeler filan, sanki az stresimiz var. En komiği de sınıf gözlem formu. Derse girip gözlem formunu doldururken, dersin öğretmeninin vereceği tepkileri hesaplamış mı bakanlık. Denetmenin bile derse girip denetleme yetkisi yokken.

Bilişim Teknolojileri öğretmeninden şube müdürü atarsın, ha o zaman dersin ki alanın uzmanı var. Bütün bilişim öğretmeni ve çalışmalarından sorumlu olsun. O da yok.

Ayrıca BTR görevlendirmelerini geç yapan, zamanında yapmayıp öğretmenlerin hem ek dersleri ve düzenleri bakımından strese sokan Eğiticileri bir daha görevlendirmesinler bir zahmet.

sene başı görevlendirme yazımızda da vardı. eba çalışması yapmayan öğretmenlere görevlendirme verilmeyecektir diye. bunlar neyin havasında. sanki biz çok istiyoz da zorla dileniyormuşuz gibi. bana kalırsa tepki göstermeliyiz arkadaşlar.

Milli eğitimin bizim branşla ilgili bi sıkıntısı var. En alt personelinden en üstteki müsteşarına kadar sanki bizi bitirmeye yemin etmişler gibi. Anlamıyorum ya. Bir rehber öğretmenlere bakıyorum yine adamların bi asaleti var. Biz nerde hata yapıyoruz ya da bizle ilgili sıkıntı nedir söylesinler Allah aşkına.

"Allah daha BeTeRini başa vermesin"deki daha BeTeR biz olduk.
Ek okul görevinden tutun da diğer öğretmenlerle derse girme nedir? Belletmenlik alır denmiş, müdür teklifi komisyon kararı ile görevlendirme, bir de Komisyonla değerlendirme.

biltek2007' Alıntı:
Toplu bir şekilde görev almayalım arkadaşlar. Bu nedir resmen öğretmenle dalga geçmektir.
Öncelikle bakanlığımız Bilişim Teknolojileri alanından yeterli sayıda kadro atamalı. Diğer branşlar mevzusunu bitirmelidir. Yoksa ben de meydana çıkıp ben matematik dersini anlatmak istiyorum, bu konunun uzmanıyım diyeceğim.

Öğretmenleri denetleme, yok sen çalışmadın demeler filan, sanki az stresimiz var. En komiği de sınıf gözlem formu. Derse girip gözlem formunu doldururken, dersin öğretmeninin vereceği tepkileri hesaplamış mı bakanlık. Denetmenin bile derse girip denetleme yetkisi yokken.

Bilişim Teknolojileri öğretmeninden şube müdürü atarsın, ha o zaman dersin ki alanın uzmanı var. Bütün bilişim öğretmeni ve çalışmalarından sorumlu olsun. O da yok.

Ayrıca BTR görevlendirmelerini geç yapan, zamanında yapmayıp öğretmenlerin hem ek dersleri ve düzenleri bakımından strese sokan Eğiticileri bir daha görevlendirmesinler bir zahmet.
topluca görev almama konusunda size katılıyorum.

Valla arkadaşlar çok da birşey değişmemiş sadece sınıf içi form getirilmiş. Valla bizim iş yükü zaten fazla kurulumlar, kabul, arızalı cihazlar tahtalar, hele tabletler ayrı bir dert. Benim burda kızdığım şey utanmadan iptal ederiz diye tehdit ediyorlar sıkıyorsa et de görelim öve öve bitiremediğiniz projeniz ne olacak.

Nöbete ücret geldiği için nöbet görevini bt rehberlere de vermeyi düşündüler. Çünkü bazı bt rehber öğretmenler ücret karşılığı nöbet görevini yerine getirmek isteyebilirler.

BT Rehberliğinin sadece proje okullarına verilmesinin nedeni de bir çok bilişim teknolojileri öğretmeni bu görevi kendi okulunda yapmak istemektedir. Bu yüzden bazı proje okullarına bt rehber öğretmen görevlendirilemiyordu. Kurumlar büyük sıkıntı yaşıyordu. Bir proje okuluna bir bt rehber öğretmen görevlendirilemediği için bütün il veya ilçe o okulun dolmasını beklemek zorunda kalıyordu.

Bana göre tek eksiklik şube sınırıdır. Şube sayısı 8'in altında bile olsa o okulun bt öğretmenine ihtiyacı vardır. Bt rehber olmayan bir öğretmen okulun diğer teknik işlerini yapmıyorum diyebilir. İldeki ve ilçedeki bütün proje okulları dolduktan sonra geriye kalan öğretmenler kendi okullarında bt rehber olarak görevlendirilebilirdi. Umut veren bir durum var. Proje kapsamında olmayan okullar kalmayacak. Bunun sonucunda herkes kendi okulunda görevlendirilebilecek.

Bilim ve sanat merkezlerinin kapsamdan çıkarılması bence yanlış. Bu kurumlara da etkileşimli tahtalar kuruldu. Mutlaka bt rehber görevlendirmesi yapılması gerekiyor. Sanırım bu konuda bilim sanat merkezlerinin mesai saatlerinin akşam ve hafta sonu olduğunu, bu kurumlara kimsenin görevlendirme istemeyeceğini düşündüler.

Belli saatler karşılığında formatör olanların ilgili maddelerinin kaldırılması yerinde olmuş.

thekanarya' Alıntı:
bide diyor ki "8 şubeden az olan okullara görevlendirme yapılmaz ilçe içindeki btr öğretmenlerine bu okullar paylaştırılır" yani tamircilik yapacağımız okullar artacak sayın hocalarım.

O zaman ortak binayı kullanan iki okulda toplam 8 şube varsa ben orayı yazabilir miyim. Biri ilkokul diğeri ortaokul (tahtalar ortaokul üzerinde)

nese1982' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

topluca görev almama konusunda size katılıyorum.

aynen. katılıyorum

only61' Alıntı:
nöbet görevi bt rehberliği yapmadığımız günler için geçerli arkadaşlar....yani görevlendirme varsa sorun yok hemen telaşlanmayın...
Hocam bu madde ile kendi okulunda fatih projesi olmadığı için başka okula giden arkadaşlara malesef kendi okullarında nöbet görevi verilebilecek çünkü kendi okulunda btr olarak görevli değil ve yazıda btr görevini yürütmediği günler verilebilir diyor.
Kodlama dersinin müfredata girmesi için bizim sanayi bakanına destek vermemiz o bir ara bunu medyada gündeme getirmişti, çünkü bu btr olayı ilerde iyice sıkıntı olmaya başlayacak ders gelsin de btr olmayanlar bari norm fazlası olmasın.

YAZIYI OKUDUM DA NORMAL EĞİTİM İÇİN OKUL GİRİŞ ÇIKIŞ SAATİ İBARESİ GEÇMİYOR.
BAŞKA OKULLAR İÇİN DERS ÇİZELGESİ DEMİŞLER BU DA 30 SAATİ GEÇMEYECEĞİ ANLAMINA GELİR Mİ ACABA..

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    75.5 KB · Görüntüleme: 578

Çekilecek dert değil, bazı illerde 3 okula giden var, gittiğin yerde rehber öğretmenleri gibi bir odan, bir bilgisayarın, yazıcın, internetin yok, çalışacak yerin yok, oturacağın yer yok, yetkin yok, tanıdığın yok, imkanın yok, sürekli bilgisayarım bozuldu, internetim yok, yazıcım çalışmıyor, zile bir bakın, 2 santim toz olmuş dokunmatik ekran çalışmıyor gibi saçma sapan türlü sorunla cebelleş. Çalışma zamanın belli değil, derse gir çık diğer okula git. Valla dersi olan, başka derse girme imkanı olan, ek derse hayatı bağlı olmayan, başka iş imkanı olan, sürünmeyi sevmeyen kimseye tavsiye etmiyorum, önümüzdeki dönem ben de görev almamayı düşünüyorum, ek dersleri de kendilerinin olsun.

Bir görev tanımı her yenilendiğinde bu kadar saçma hale gelebilir mi ya, soğudum artık tamamen.. ne yani benim okulumda 7 şube var sabah akşam tahtalarla uğraşıyorum ben görev alamayacak mıyım? Toplu şekilde görev istememe olayına organize olunursa ben de katılırım..

Geri