NECDET SARI hocamızın konuya yorumu...Fatih BTR

Kodla Büyü
Re: YENİ. .Fatih BTR olduk hayırlısı. .

Btr kadrosu Şart oldu arkadaşlar günden güne daha kötü şeyler oluyor yeter artık derse girmeden btr kadrosu verilsin.. Norm problemleri olmasın seçmeli derslerle ne zamana kadar çalışabiliriz yarın seçmelileri de kaldırırsalar halimiz harap olur

Guzelgunler' Alıntı:
Btr kadrosu Şart oldu arkadaşlar günden güne daha kötü şeyler oluyor yeter artık derse girmeden btr kadrosu verilsin.. Norm problemleri olmasın seçmeli derslerle ne zamana kadar çalışabiliriz yarın seçmelileri de kaldırırsalar halimiz harap olur
Dersi alamayacağız anlaşıldı. Btryi de diğer branşlara kaptıracağız bu gidişle. Biz görev istemezsek diğer branşlar çökecek. Dımdızlak ortada kaldık.

bt.ogretmeni' Alıntı:
İstekli bir BT öğretmeni yoksa başka branştan bir arkadaşın BTR olmasında ne sakınca var? Aksine biz BT öğretmenleri tarafından desteklenmeleri, BTR olmaları konusunda teşvik edilmeleri taraftarıyım. BTR yetersizliğinden BT öğretmenleri ikiden fazla görevlendiriliyor çoğu yerde ve dediğim gibi BT öğretmeni varken görev de alamıyorlar, neden karşı olayım ki?
Hocam burda konu saygı duyulması. Beden branşının bu işi yapmasını sen hazmedebiliyo musun? Görev almalarına kendime saygımdan dolayı karşıyım. Bu durumda değerlenmiyoruz. Hak alamıyoruz. Herkesin yapabildiği birşey de kim bize saygı duyacak. Hadi şimdilik okulda bt öğretmeni varsa öncelik onundur ibaresi var. Yarın onu da kaldırırlar. En azından bize özel olsun diye çabalıyoruz. Bişey de sadece bizim alanımıza girsin şu okullarda, yaparsın yapmazsın seversin sevmezsin o ayrı konu ama bize özgü olsun. Değerli olalım diye çabalıyoruz. En azından müdür gelsin görev iste hocam sen bize lazımsın desin sen olmazsan başka öğretmen yok desin. Sen olmazsan bedenci istiyo zaten hocam demesin.

Sen dört sene bilgisayar ve öğretim teknolojileri alanında oku. Bilgisayarlı öğretimin eğitime entegre edilmesi için eğitim al. Sonra gelsin adam besyoda top peşinde koşan adam 1 ay kursa gitsin, seninle aynı görevlendirmeyi alsın. Benim mezhebim bu kadar geniş değil.

Şurada yazılanlara, boşvermişiliğe ve branşının küçümsenmesini kabullenişe baktığımda aklıma şu geliyor sayın hocalarım; (kimse kusura bakmasın) Milli eğitimdeki hizmetli personeli görevde yükselme ile memur yapıyorlar artık boş kalan hizmetli kadrolarının işlerinide Bilgisayar öğretmenlerine yüklerler.Bizler daha böyle uyumaya devam edelim.

Hala BTR kadrosu deniliyor anlayamıyorum anlamlandıramıyorum. Birkaç sene önce forumdaki bir başlık içerisindeki tartışmada BTR aşığı arkadaşlara aynen şuna benzer ifadeyi kullanmıştım. BTR çözüm olamaz, derslere sarılmak lazım ısrarla çile çekilse de ders için mücadele lazım. Hala saçma sapan tepki gösteren arkadaşlar olunca da... Madem öyle bekleyelim bu daha iyi günlerimiz yazmıştım. Ne yazık ki haklı çıktım. Çünkü; görünen köy kılavuz istemez. Yine söylüyorum BTR işi kadrolu veya kadrosuz sakat iş... Öğretmenlikten çıkmak gibi bir niyetiniz varsa bilemeyeceğim. Ama bu şekilde BTR peşine düşülmeye devam edilirse; branşımız için bu günde aynı ifadeyi kullanıyorum. Bu daha iyi günlerimiz...

zulfikar1985' Alıntı:
Hala BTR kadrosu deniliyor anlayamıyorum anlamlandıramıyorum. Birkaç sene önce forumdaki bir başlık içerisindeki tartışmada BTR aşığı arkadaşlara aynen şuna benzer ifadeyi kullanmıştım. BTR çözüm olamaz, derslere sarılmak lazım ısrarla çile çekilse de ders için mücadele lazım. Hala saçma sapan tepki gösteren arkadaşlar olunca da... Madem öyle bekleyelim bu daha iyi günlerimiz yazmıştım. Ne yazık ki haklı çıktım. Çünkü; görünen köy kılavuz istemez. Yine söylüyorum BTR işi kadrolu veya kadrosuz sakat iş... Öğretmenlikten çıkmak gibi bir niyetiniz varsa bilemeyeceğim. Ama bu şekilde BTR peşine düşülmeye devam edilirse; branşımız için bu günde aynı ifadeyi kullanıyorum. Bu daha iyi günlerimiz...
Hocam dersi kaybettik. Alamıyoruz yıllardır. Çaresiz btrye sarıldık. Onu da zaten her branş yapabiliyo. Onu da kaybettik say. Onda bari aranan personel olalım dedik. O da olmadı. Söyler misin hocam ne yapalım. Ben 6 senedir bu forumdayım ders mücadelesi veriyoruz. Sence alabilir miyiz? Elimizdekini kaybetmezsek yeter. Sen pes etmişsin hocam diyeceksin. Valla hocam ben pes ettim ders konusunda.

zulfikar1985' Alıntı:

size tamamen katılılıyorum hocam. ilk atandığımız yıllarda bt sınıfları var diye formatöre ihtiyac duydular şimdi fatih pro var diye.bunların da elbet bir ömrü var. ömrü biten projenin arkasında koşup durmaktansa mis gibi derslerimiz olsun.bizler öğretmeniz. bunun için eğitim aldık. derslerimiz tüm sınıflarda zorunlu olmadığı sürece biz daha çok sürünürüz. btrymiş formatörlükmüş bunlar çözüm değil. asıl işimiz olan öğretmenlik ve derslerimiz olmadığı sürece bizi uydurdukları herhangi bir projenin arkasında koşturup duracaklar. biz en iyisi derslerimizi artırmaya bakalım. ama görüyorum ki bununla ilgili hic bir adım yok
bunlar daha çok çok iyi günlerimiz malesef

Kadro konusunda Necdet SARI hocam Twitter hesabında BTR ye kadro olması konusunda hiç bir sendika dernek vb yerden resmi bir başvuru olmadığını yazmış.

Branşımızı kökten kaldırıp bizleri matematik fen ya da ingilizce öğretmeni yapsınlar isterim...Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak ortaokulda çok rahat bu derslere öğretmenlik yapabilirim hatta bazılarından daha iyi bile yaparız, teknolojiyi de iyi kullanarak...

hakansia' Alıntı:
Kadro konusunda Necdet SARI hocam Twitter hesabında BTR ye kadro olması konusunda hiç bir sendika dernek vb yerden resmi bir başvuru olmadığını yazmış.

şaka herhalde :eek:

sevdiceğim' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
hakansia' Alıntı:

gerçekten şaka gibi
Bu BTR bazı kesimin dersten kaçtığı, bizim branşın zorunluluktan aldığı, ders saatini doldurabilen btcilerin de yanaşmadığı saçma sapan bi uygulama. Görev tanımı yok. Çıkan yazılar net değil. Her okulda idarecinin yorumlamasına göre iş yüklediği, mesai saatlerinin belli belirsiz olduğu, kısacası ne b.ka yaradığı bilinmeyen bişey. Bunun sevdalısı da çok. İşine gelen sevdalısı, canı yanan kaçıyor. Okuluna ve idarecisinin yorumlama gücüne göre değişen kıytırık bişey. Ya bunu adam gibi bi standarda bağlayın ya da yapmayın. Delinin biri kuyuya bi taş attı kırk akıllı çıkaramadı dediğimiz olayın ta kendisi.

pisagorean' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
hakansia' Alıntı:

gerçekten şaka gibi
Bu BTR bazı kesimin dersten kaçtığı, bizim branşın zorunluluktan aldığı, ders saatini doldurabilen btcilerin de yanaşmadığı saçma sapan bi uygulama. Görev tanımı yok. Çıkan yazılar net değil. Her okulda idarecinin yorumlamasına göre iş yüklediği, mesai saatlerinin belli belirsiz olduğu, kısacası ne b.ka yaradığı bilinmeyen bişey. Bunun sevdalısı da çok. İşine gelen sevdalısı, canı yanan kaçıyor. Okuluna ve idarecisinin yorumlama gücüne göre değişen kıytırık bişey. Ya bunu adam gibi bi standarda bağlayın ya da yapmayın. Delinin biri kuyuya bi taş attı kırk akıllı çıkaramadı dediğimiz olayın ta kendisi.
+1... Yukarıdaki yazım tarafınıza cevap değildi hocam. Ben sizin bu tavrınızı önceki mesajlarinizdan da biliyorum zaten. Benim yazım bu forumdaki BTR aşkı ile yanıp tutuşanlaradir. Öyleki okulunda 20 küsür saat dersi olsa ders yerine BTR ister.

zulfikar1985' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
hakansia' Alıntı:

gerçekten şaka gibi
+1... Yukarıdaki yazım tarafınıza cevap değildi hocam. Ben sizin bu tavrınızı önceki mesajlarinizdan da biliyorum zaten. Benim yazım bu forumdaki BTR aşkı ile yanıp tutuşanlaradir. Öyleki okulunda 20 küsür saat dersi olsa ders yerine BTR ister.
20 saat dersi olupta hala btr olmayı düşünen arkadaşlarımız vardır hocam. Diğer branşlar da zaten inanın bunu o 20 saatten kaçmak için istiyo. Çoğu burda ben gönüllüyüm ayağına yatıyo ama öyle değil.

Btr eksiği varsa öğretmen atamasında 5 bin bilişimci alır btr yaparsın olur biter. Herkes kendi işini yapsın.

Btr açığı varsa bedenci açığı yok mu? Gitsin beden dersine girsin.

ernestososa' Alıntı:
Btr eksiği varsa öğretmen atamasında 5 bin bilişimci alır btr yaparsın olur biter. Herkes kendi işini yapsın.

Btr açığı varsa bedenci açığı yok mu? Gitsin beden dersine girsin.
:+1: :+1:

20 saat dersi olan bir bilişimci tahtaları kurulmuş olan kendi okulunda mı,yoksa tahta+tableti olan başka bir okulda mı görevlendirilir arkadaşlar.

burhaneren' Alıntı:
20 saat dersi olan bir bilişimci tahtaları kurulmuş olan kendi okulunda mı,yoksa tahta+tableti olan başka bir okulda mı görevlendirilir arkadaşlar.
Tahtaları kurulmuş, teslim alması yapılmış ve diğer şartları da sağlıyorsa kendi okulunda görevlendirilir bence. Ama bu durumda ortaokulların çoğunda kurulumlar gerçekleştiği ve liselere btr kalmayacağı için ders saati az olan btrlerden 1 günlüğüne bile olsa 2. okul görevlendirmesi yapılabilir diye düşünüyorum.

Biri bana açıklasın şimdi bu yeni yazıya göre bizm nöbet kulüp sınıf rehberliği görevimiz olacak mı olmayacak mı?Ben şahsen sınıf rehberliği kulüp istemiyorum bir sürü ıvır zıvır iş.

iambilisimci' Alıntı:
Biri bana açıklasın şimdi bu yeni yazıya göre bizm nöbet kulüp sınıf rehberliği görevimiz olacak mı olmayacak mı?Ben şahsen sınıf rehberliği kulüp istemiyorum bir sürü ıvır zıvır iş.
Hocam yeni yazıya göre bırak kulübü, rehberliği, btr olarak görevlendirileceğimiz bile meçhul. 8 saatten az okullara yok, kurulum olmayan okullara yok, şube müdürü ve il koordinatörünün onayına sunulmuş vs.

nöbet tutabildiğimize göre nöbet ücreti alıcakmıyız

kime hakaret etmişim ki üslubum hoş olmasın içimden geçenleri yazdım siz hayrınıza mı tutuyorsunuz nöbeti hiç kusura bakmayın hakkımız olan bir seyden bahsettim

sevdiceğim' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
hakansia' Alıntı:

gerçekten şaka gibi

Bir sendikacı vardı buralarda üye toplamaya çalışıyordu :?:

Bir kişiye 2 okul da düşebilir 3 okul da. İlçede tekse tüm okullar. Bunun bir Sınırı olması gerek okullar boş kalmasın diye bize yükleniyorlar çekilecek dert değil. Okul okul gezmektense dersime girer çıkarım daha iyi. 22 saat dersi olan iyi kendi okulunda ya 21 20 saat dersi olan okul okul gezmek zorunda çok saçma

Geri