NECDET SARI hocamızın konuya yorumu...Fatih BTR

Kodla Büyü
Re: YENİ. .Fatih BTR olduk hayırlısı. .

@wswswq

Sen öğretmenleri tanımıyorsun... Yaşı, cinsiyeti ve tipi nasıl olursa olsun, öğretmenlerin en az yüzde 80 i teknoloji özürlüsü. Bu bir.

İkincisi şu; madem btr görevlendirmesi yapılacak neden başka branştan görevlendirme yapılıyor bu tamamen saçmalık. Bırakta sosyalci sosyal bilgiler öğretmenliğini yapsın, kurs alıp btr olmasın, o sosyalci arkadaş okulunu bırakıp geldiği için yerine yine atama yapılıyor. Sosyalci fazlalığı olsa tamam diyeceğim ama bilakis açık var ve her sene kpss ile atama yapılıyor. O sosyalciyi btr yapıp sosyalden atama yapmaktansa bilişimci atayıp btr yapmak daha mantıklı. Herkes kendi işini yapmış olur.

@wswswq

Sen öğretmenleri tanımıyorsun... Yaşı, cinsiyeti ve tipi nasıl olursa olsun, öğretmenlerin en az yüzde 80 i teknoloji özürlüsü. Bu bir.

İkincisi şu; madem btr görevlendirmesi yapılacak neden başka branştan görevlendirme yapılıyor bu tamamen saçmalık. Bırakta sosyalci sosyal bilgiler öğretmenliğini yapsın, kurs alıp btr olmasın, o sosyalci arkadaş okulunu bırakıp geldiği için yerine yine atama yapılıyor. Sosyalci fazlalığı olsa tamam diyeceğim ama bilakis açık var ve her sene kpss ile atama yapılıyor. O sosyalciyi btr yapıp sosyalden atama yapmaktansa bilişimci atayıp btr yapmak daha mantıklı. Herkes kendi işini yapmış olur.

Kardeş görevlendirme esaslarını okumadan burada yorum yapma. Zaten sosyal bilgiler öğretmeni veya herhangi bir branş kendi dersi varken btr görevi alamıycak ok. Kendi dersi 21 in üzerindeyse alamıycak yani altındaysa ve okul idaresi btr yapabilirsin yerine de öğretmen talep etmiycem sana ihtiyacım yok diyip başvuru formuna imza atarsa görev alacak. Ve kendi branşında var olan derslerine girecek boş vakitlerinde btr yapacak. Yani kimse asli branşını bırakıpta btr alamaaaaaz. Yav niye anlamıyonuz. Yav bir okulda herhangi bir dersin branş öğretmeni yoksa kim girer derse. Heee kim girer boş mu geçer. Ki bu iş ders değil bilgisayar veya bilişim dersine girmiyoz FATİH REHBERLİĞİ yani sen bu işten anlıyon bize rehberlik et diycek öğretmen ve öğrenci. Mesele bu. E bırak sen branşını yap ee yapıyoz. Eee sen karışma. Eee o zaman her branş çıksın desinki bana ait boş geçen derslere kimse girmesin... bu nedir yav neyin kafasını yaşıyoz.

kalbc bakma sen bizim bilişimcilere sen haklısın neden mi?
1) BTR görevlendirmesinde başka branşlardan olanlar bu işi daha iyi yapıyorlar. Çünkü; herhangi teknik problemde ben çözmeyi bilmiyorum diye servisi aradıklarında kimse ya nasıl olur gözüyle bakmaz ki aynı sebeple de zaten kimse teknik problemde o kişiyi sorunu çözsün diye aramaz. Branşı BT değildir...
2) BTR görevlendirmesi kağıt üzerinde ki haliyle raportörlükten başka birşey değildir, hiç bir yerinde sorunu giderir ifadesini göremezsiniz, sadece rehberlik eder, kordinasyon sağlar v.b. görebilirsiniz. Dolayısıyla diğer branşlardan da BTR aşıklarının olması normaldir normal karşılıyorum yani... Ayda tam ekders branşın derslerine aynı okuldaki diğer branş öğretmenleri girsin. Kazan kazan durumu... Yani benim yargıladığım siz değilsiniz BT öğretmenleri... Bırakın alsınlar BTR yi kim yapıyorsa yapsın ama tek şartla herhangi Öğretmenlik harici is geldiğinde parmakla BTR yi göstereceğiz...

kalbc' Alıntı:
kalbc yazdı:
Kardeşim senin amacın belli oldu. Sen siyasi bakıyorsun olaya ihtiyaç varsa bakanlık çözsün diyorsun. E ihtiyacı karşılayamayınca bu işte gönüllü bilgili yetenekli insanları görevlendirmesin mi. Derdin ne senin. Hem görev almam hem de aldırmam. BAKANLIK ÇÖZSÜN. OLUUUR. VALLAHİ BRAVO. BRRAAAVOO.

Hocam yeteneğini her branş kendi dersinde göstersin diyorum. Ben de çok iyi voleybol oynuyorum, takım mı çalıştırayım, bana sen bilgili, yeteneklisin şu işe bi el at mı desinler. Siyasetle işim yok. Ben bu görevlendirmeyi saçna buluyorum hele hele her telden branşın işini gücünü bırakıp bunu çalıp oynamasını da daha da saçma buluyorum. Eğitim öğretim hizmet branşı neyse bi öğretmenin ona hizmet etmesinden yanayım.

Evet haklısın her derse kendi branşı girsin. Ama yetmiyorsa napacaz. Her branştan duruma göre açık var. Haaa şunu da söyleyim eskiler bilir okullarda matematikçi bulunsa edebiyatçı bulunmaz diğer yetenek derslerinin hocasını bulmak hak getire. Şimdi eskiye nazaran çok çok iyi. Çook müzik beden resim din kültürü derslerine girdim. Demedilerki senin branşın değil. Boş kalsın. "Yok yok bırak bakanlık çözsün." sanane, bana ne, o na ne, kime ne ... şimdi benim ilçemde 300 lise var görev alan 150 bt öğretmeni 50 de kurs la görev alan var. Açık ne oldu 100. yaklaşık 1000 tane ortaokul da işin içine girdi ne oldu açık 1100 akabinde ilkokulda devreye girecek etti 2000 bin. Napacaz ilkokul ortaokul lise bunların herbirini proje oturana kadar kadromu verecez görevlendirmemi yapacaz. Sadece bir ilin ilçesi bu . Yapmayın arkadaşlar bırakın kısır çekişmeleri menfi konuşmaları da işin ucundan tutun. Üzüm yiyin bağcıyı dövmeyin. Bırakın Türkiyeye akıllı tahtayı Tableti ağ altyapıyı yazıcıyı d kamerayı fiber interneti; kara tahtada yazacak tebeşiri bulamıyorduk daha dün. Bu işe sahip çıkalım yazıktır milli servet. tamam tek sen sahip çıkta bize iş düşmesin EYVALLAH.
Hocam neyse hangi branştasın bilmiyorum ama kendi branşına hizmet etmek gibi bir derdin tasan kalmamış. Senin dediğinin planlamasını bırak projeyi yapanlar yapsın. Sana mı güvendiler hocam. Ben proje yürümesin demiyorum ki. Dediğim gibi hocam, allah yolunu açık etsin.

kalbc' Alıntı:
Kardeş görevlendirme esaslarını okumadan burada yorum yapma. Zaten sosyal bilgiler öğretmeni veya herhangi bir branş kendi dersi varken btr görevi alamıycak ok. Kendi dersi 21 in üzerindeyse alamıycak yani altındaysa ve okul idaresi btr yapabilirsin yerine de öğretmen talep etmiycem sana ihtiyacım yok diyip başvuru formuna imza atarsa görev alacak. Ve kendi branşında var olan derslerine girecek boş vakitlerinde btr yapacak. Yani kimse asli branşını bırakıpta btr alamaaaaaz. Yav niye anlamıyonuz. Yav bir okulda herhangi bir dersin branş öğretmeni yoksa kim girer derse. Heee kim girer boş mu geçer. Ki bu iş ders değil bilgisayar veya bilişim dersine girmiyoz FATİH REHBERLİĞİ yani sen bu işten anlıyon bize rehberlik et diycek öğretmen ve öğrenci. Mesele bu. E bırak sen branşını yap ee yapıyoz. Eee sen karışma. Eee o zaman her branş çıksın desinki bana ait boş geçen derslere kimse girmesin... bu nedir yav neyin kafasını yaşıyoz.

bu nasıl bir bakış açısıdır, hayret ettim doğrusu. senin dediğin gibiyse branşları toptan kaldıralım düz öğrtmenlik olsun. okul idaresi istediği öğretmene istediği dersi versin o halde. diğer öğretmenler norm fazlası olmucak diye benim branşımı bulmuşlar. ona bakarsan bende matematikten dyk kursu açmak istiyorum ama izin vermiyorlar. senin gibi bende ekders istiyorum ama alamıyorum bunada bir çözüm bul o halde.

Yani kimse asli branşını bırakıpta btr alamaaaaaz. demişsin ya burda çok öyle. adam kendi okulunda 1 gün tarih derslerine giriyor geri kalan başka okulda btr olmuş. şimdi bu adam asli görevinimi yapıyor btr mi söylermisin.

bilişim4000' Alıntı:
bilisimci ogretmen arkadaslarim cok tepkili bu duruma.ne yaparlarsa yapsinlar. btr olmayacagim diyorlar.

Hocam katılıyorum size, ben de olmayacağım fakat resen görev verilmiyor mu?

teknkogretmen' Alıntı:
bilişim4000' Alıntı:
bilisimci ogretmen arkadaslarim cok tepkili bu duruma.ne yaparlarsa yapsinlar. btr olmayacagim diyorlar.

Hocam katılıyorum size, ben de olmayacağım fakat resen görev verilmiyor mu?
Biz olmayalım arkadaşlar, zaten diğer branşlar eksikliğimizi dolduracak gibi görünüyor. Yani olmamak bi tepki değil. Olmazsan olma çk da fifi diyecekler. Yapacak gönüllü adam çok. Sadece bizim branşa verilse ve olmasak o zaman bu adamlar birşeyden çekiniyor derlerdi. Düzeltme yoluna giderlerdi. Bu durumda sadece olmadığımızla kalırız.

pisagorean' Alıntı:
Biz olmayalım arkadaşlar, zaten diğer branşlar eksikliğimizi dolduracak gibi görünüyor. Yani olmamak bi tepki değil. Olmazsan olma çk da fifi diyecekler. Yapacak gönüllü adam çok. Sadece bizim branşa verilse ve olmasak o zaman bu adamlar birşeyden çekiniyor derlerdi. Düzeltme yoluna giderlerdi. Bu durumda sadece olmadığımızla kalırız.

aynen öyle,
meb e lazım olan eba rehberi, eba rehberliği yapacak adam arıyorlar
okulda müdür ise teknik işlere bakacak teknisyen arıyor
biz ise biraz saygı ve norm arıyoruz, norm fazlalığı yer değiştirme mevzuu çözülse aslında kimsenin problemi yok.

Fatih Btr Öğretmeninin kağıt üzerinde asli görevi Eba oldu eyvallah ama
pratikte asli görevimiz her zaman virüs temizlemek, format atmak, ya da hocam şuna bi bakıver benzeri görevlerdir. Bunu herkes bilir.
Bu yüzden bizi kurtaracak tek şey norm ve görev tanımlamasıdır...Gerisi hikaye...

Eba konusunda rehberlik adı altında haftada iki saat her sınıfa tanıtım yapılabilir. Bu sürekli bi şekilde yürütülebilir. Eba güncellenir bize de plan gönderilir buna göre öğrencilere rehberlik edilir. Öğretmen tanıtımını ilçe koordinatörü yapar. Ben ders olarak rehberlik hizmeti vermeye karşı değilim. Sınıf sınıf dolaşmaktan ziyade sınıflar bt sınıfına gelir orada rehberliğini alır.

Herkes üzerine düşen derse girecek, kalan zamanlarda BTR olacak. Neden diğer branş muhabbeti yapıyorsunuz? Neden tek branşın tekelinde olsun ki bu iş?
BTR'den önceki formatörlük tartışmalarında biraz hak veriyordum ama şimdi artık format yok, virüs temizleme yok, site tasarlamak yok, ağ kablolarıyla uğraşmak yok, donanımlarla boğuşmak yok, şu yok bu yok. Sadece EBA var. EBA yı kullanabilen herkesin yapabileceği bir iş oldu bu iş. Öncelik sırasını da bilişim öğretmenine vermişler. Yüzbin defa konuşuldu. Zaten yakında kökten kaldırırlar. Öğretmenlerin tümüne EBA kursu verirler. Sorun yaşayanlar da arar servisi :0850 222 41 23
E-okula sınav tarihlerini giren, sınav notlarını giren öğretmen EBA ya giremeyecek mi?

mystreous' Alıntı:
Herkes üzerine düşen derse girecek, kalan zamanlarda BTR olacak. Neden diğer branş muhabbeti yapıyorsunuz? Neden tek branşın tekelinde olsun ki bu iş?
BTR'den önceki formatörlük tartışmalarında biraz hak veriyordum ama şimdi artık format yok, virüs temizleme yok, site tasarlamak yok, ağ kablolarıyla uğraşmak yok, donanımlarla boğuşmak yok, şu yok bu yok. Sadece EBA var. EBA yı kullanabilen herkesin yapabileceği bir iş oldu bu iş. Öncelik sırasını da bilişim öğretmenine vermişler. Yüzbin defa konuşuldu. Zaten yakında kökten kaldırırlar. Öğretmenlerin tümüne EBA kursu verirler. Sorun yaşayanlar da arar servisi :0850 222 41 23
E-okula sınav tarihlerini giren, sınav notlarını giren öğretmen EBA ya giremeyecek mi?
Bu rehberliğe niye ihtiyaç var ki onu tartışalım. Bırakalım btyi diğer branşları. Bunun için 6 aylık görevlendirmelere ne gerek var. Eba kursu nedir ya. Alt tarafı bir site bu. Facebooku nasıl kullanıyosan bunu da girip oraya buraya tıklayarak kullanacaksın. Bunun için neden kurs verilir. Bunun neresine rehberlik edilir? Akıll tahtaya uyumlu kitapların yanına bi de kullanma kılavuzu koy bitti gitti atom parçalamayacak ki bu öğretmenler. Tahtaya da marstan gelmiş muamelesi yapmanın anlamı yok ki. Akıllı telefon kullanan biri onu da kullanır bu kadar basit. Ben bilişimciyim bu rehberlik olayına karşıyım. Hele hele başka branşların buna bulaştırılmasına daha da karşıyım çünkü gereksiz bi uygulama. Kurs vereceksen illa topla öğretmenleri bikaç kişiye verdir kursu. Yüzlerce görevlendirme yapmanın, bunun için kurslar açmanın, 6 ay boyunca bu işe başka branşları sabitlemenin hiç anlamı yok.

mantığa gel bide bunlar geleceğimizi yetiştiren meslektaşlarımızdan geliyor
ozaman ben Türkçe biliyorum bir kursa soksunlar öğretmeni olayım
yada matematikte biliyoruz bir kursa soksunlar matematik öğretmeni olalım
işi ehline bırakın virüs yok demiş format yok demiş bi akıl küpü
akıllı tahtalardaki virüsleri kim temizliyor, tahtalara imajı kim atıyo
akıllı tahta internete bağlanmadığı zaman kim çözüyor sorunları
hala laf edenler var ,bu laf edenlerde akıllı tahtalar kadar akıl yok yeminle
hala btr yi eba muhabbetine bağlayan var
servis çağır demiş o servis bikaç ayda anca geliyor
bırakın herkes uzman olduğu konuda okulunu okuduğu meziyetlerini sergilesin
madem btr olmaya bu kadar meraklısınız gidin üniversitesini okuyun öle olun 100 saatle öğrenilmez o işler

format yok, virüs temizleme yok, site tasarlamak yok, ağ kablolarıyla uğraşmak yok, donanımlarla boğuşmak yok, şu yok bu yok
şu cümleye ayar oldum ya
akıllı tahtaya imajı kim atıyor
virüs bulaştığı zaman kim temizliyor
okulun sitesini güncelleyen kim
idareci yazıcısı okuldaki fotokopi makinelerinde arıza olunca kim aranıyor
akıllı tahtalar yada genel ağda sıkıntı olunca kim çağrılıyor
servis çağır demiş çağır bakalım servisi kaç para karşılığı ve sana ne zaman randevu verecekler bi dene bakalım

Bugün itibari ile dilekçe verdim btr olmak istemiyorum diye hayırlısı olsun...ben öğretmen olmak istiyorum...mudurun gözünde bir hizmetli gibiyiz sanki tahtalar bizim tabletler bizim bilgisayarlar bizim bir şey olursa tek sorumlu biziz ...Bende artık sadece derdine girip evine gitmek istiyorum...okuldaki memur bile ama hocam siz bakacaksınız yapacaksınız...emir eri olduk...çok sıkıldım...yeter artık türktelekom, mng kargo ,inova,adım adım başarı ,vestel bunlarla uğraşmaktan biktim telefonum adres defteri bir sürü numarayla dolu...artık benden bu kadar derse girip öğretmen olduğunu hissetmek istiyorum...bana mudurun kimse zorla Btr olmuyor dedi bende anladimki ne yaparsak yapalım bizim kendi emeğimiz hice sayılıyormus burda şunu kastetmiş oldu aldığımız ek dersi bile bize çok görüyorlar saygilar...

unforgiven55' Alıntı:
Bugün itibari ile dilekçe verdim btr olmak istemiyorum diye hayırlısı olsun...ben öğretmen olmak istiyorum...mudurun gözünde bir hizmetli gibiyiz sanki tahtalar bizim tabletler bizim bilgisayarlar bizim bir şey olursa tek sorumlu biziz ...Bende artık sadece derdine girip evine gitmek istiyorum...okuldaki memur bile ama hocam siz bakacaksınız yapacaksınız...emir eri olduk...çok sıkıldım...yeter artık türktelekom, mng kargo ,inova,adım adım başarı ,vestel bunlarla uğraşmaktan biktim telefonum adres defteri bir sürü numarayla dolu...artık benden bu kadar derse girip öğretmen olduğunu hissetmek istiyorum...bana mudurun kimse zorla Btr olmuyor dedi bende anladimki ne yaparsak yapalım bizim kendi emeğimiz hice sayılıyormus burda şunu kastetmiş oldu aldığımız ek dersi bile bize çok görüyorlar saygilar...

Hocam size sonuna kadar katılıyorum. Memurun yapması gereken basit evrak yazımı işlerini bile bilişimciye verir hale geldiler. Bir de burun kıvırınca suçlu oluyoruz. İdareci word kullanamaz doğru düzgün, ceremesini btr çeker. Neden, çünkü oturuyoruz biz bütün gün onlara göre. Bıktım kargoyla uğraşmaktan. Öğretmenler deseniz cabası, kağıt bitmiş diye fotokopi çekmeyen makine için size sesleniyorlar. Lanet olsun dedim, dersime girer çıkarım en azından öğretmen olduğumu hissederim aynen. İşim olmaz derim tabletle tahtayla, boş gün keyfi yaparım.

Fakat tek sıkıntı zorla yapabiliyorlarmış BTR. Resen sen olacaksın diyorlarmış diye bir söylenti duydum. Doğruluk payı nedir merak ediyorum. duyuruda istekle ya da resen demiyor.

teknkogretmen' Alıntı:
unforgiven55' Alıntı:

Hocam size sonuna kadar katılıyorum. Memurun yapması gereken basit evrak yazımı işlerini bile bilişimciye verir hale geldiler. Bir de burun kıvırınca suçlu oluyoruz. İdareci word kullanamaz doğru düzgün, ceremesini btr çeker. Neden, çünkü oturuyoruz biz bütün gün onlara göre. Bıktım kargoyla uğraşmaktan. Öğretmenler deseniz cabası, kağıt bitmiş diye fotokopi çekmeyen makine için size sesleniyorlar. Lanet olsun dedim, dersime girer çıkarım en azından öğretmen olduğumu hissederim aynen. İşim olmaz derim tabletle tahtayla, boş gün keyfi yaparım.

Fakat tek sıkıntı zorla yapabiliyorlarmış BTR. Resen sen olacaksın diyorlarmış diye bir söylenti duydum. Doğruluk payı nedir merak ediyorum. duyuruda istekle ya da resen demiyor.

Hocam ben dilekçe verdim istemiyorum diye hayırlısı bakalım sizde verin mudurede dedim ben istemiyorum siz başkasını bulun zaten Btr olmak isteyen vardır kilis yapıyorlardır nasıl oluruz diye...eskiden zorun lu oluyordu ama şimdi olmaz herhalde...

Zorunlu yapamazlar hocam. Sizin imzalı dilekçeniz olmadan yapamazlar...

@taatoo arkadaş.o bahsettiğin tahtanın adı etkileşimli tahtadir. Sende o bahsettigin akıldan var mi acaba? Okuduğunu bile anlamiyorsun. Site tasarlamak yok dedim. Site guncellemeyi herkes yapar. Sen sanki BTR nin üniversitesini mi okudun? Ya da BTR olmak için mi üniversite okudun.? Kimse senin dersini elinden almıyor. Ayar olmana gerek yok.

Görev alacak adam çok hocalarım. Burda her dönem görevlendirmeleri kontrol ediyorum yarısından fazlası diğer branşlar ve her geçen gün mantar gibi kurslardan çıkıp görevlendirmeye koşuyolar. Hiç canınızı sıkmayın zorla yaptırmazlar o işi. Hatta siz çekilince birileri elini bile ovuşturur ya okulunuzdan ya da ilçede başka bi okuldan. İnşallah komple kalkar bu saçmalık.

mystreous' Alıntı:
@taatoo arkadaş.o bahsettiğin tahtanın adı etkileşimli tahtadir. Sende o bahsettigin akıldan var mi acaba? Okuduğunu bile anlamiyorsun. Site tasarlamak yok dedim. Site guncellemeyi herkes yapar. Sen sanki BTR nin üniversitesini mi okudun? Ya da BTR olmak için mi üniversite okudun.? Kimse senin dersini elinden almıyor. Ayar olmana gerek yok.
vayy be laf sokmaya çalışıyor zekaya bak senin yaşın kadar akıllı tahta tamir etmişliğim var benim, senin gibi teknoloji fakirleri anca teknolojiyi böle küçümser, o etkileşimli zımbırtının tarihçesine bir bak ilk ne diye çıktı, hangi isimle çıktı sonra gelip buraya ahkam kes
kim biliyormuş güncellemeyi adamlar mebbisten hizmetiçi eğitim başvurusu yapamıyorlar bide siteleri güncelleyecekler vay be
senin branşın ne bilmiyorum da o kurs alıp btr olabilen diğer branşçılar kendi branşlarında okurlarken biz btrnin şuan yaptığı bütün işlerin kat ve katlarını üniversitede yapıyorduk
bırakın herkes uzman olduğu alanda hizmet versin
şuanki eğitim sisteminin bu halde olmasının sebebi sizin gibiler zaten

mystreous' Alıntı:
Sen btr olmak için mi okudun hocam? Bizim bölümün adı bilgisayar ve eğitim teknolojileriydi. Yani eğitimde teknoloji kullanımının eğitimini aldık 4 sene. Kıytırık 100 saatlik sigara aralarıyla 60 saate düşen kahve köşesi kurslarındaki eğitim değil. Lafını bil konuş saygısızlık yapma.

bugün müdür bey 8-5 formatörler çalışacak dedi. hocam o çok esi yazı dedim. onun üzerine iki tane daha yazı geldi dedim. zaten ikinci dönem sadece dersime girecem dedim. ikinci bir okula gidip oradan maaş karşılığımı tamamlarım dedim. ne gerek var dedi. formatör ol dedi. ( tabi kullanacakları köle lazım onlara.) 100 saatlik formatörler geliyor dedim. :) ( kimse alınmasın buna ; işin uzmanı gibi olurmu onlar dedi. adam haklı.) il koordinatörünü aradım durumu anlattım. formatörlük istememe gibi bir durum olamaz dedi. kendi okulunun formatörü olacaksın mecbur dedi. bende yapında zorla förmatör görelim dedim. benden yeğiteke selam dedim kapattım telefonu.

pisagorean' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
Sen btr olmak için mi okudun hocam? Bizim bölümün adı bilgisayar ve eğitim teknolojileriydi. Yani eğitimde teknoloji kullanımının eğitimini aldık 4 sene. Kıytırık 100 saatlik sigara aralarıyla 60 saate düşen kahve köşesi kurslarındaki eğitim değil. Lafını bil konuş saygısızlık yapma.
helal be kardeş hele şükür şu ekders peşinde koşan akbabalara cevap veren bi branşdaşım
şu adama haddini bildirmeye çalışıyom bunun gibiler yüzünden cidden insan öğretmenlikten soğuyo

Başka braştan öğretmenler bu işi yapmasın diyenler şunun cevabını versin.

Bilişim öğretmeni varken başka branştan bir öğretmeni mi görevlendiriyorlar?

Eğer bir okulda bt rehber öğretmeni yoksa ve bu işten anlayan bir öğretmen varsa görev verilmesin mi?

Eğer bir ders boş geçiyorsa ve o branştan öğretmen bulunamıyorsa , o dersten anlayan bir öğretmen derse girmesin mi?

Bırak ders boş geçsin daha evladır.
Bırak bakanlık çözsün.
Sana ne kardeşim sen branşına gir başkası seni alakadar etmez
Herkes kendi branşında kendini geliştirsin gibi cevaplar soruları iyi anlayıp kavrayamadan verilmiş cevaplar olacaktır.

kalbc' Alıntı:

Eğer bir okulda bt rehber öğretmeni yoksa ve bu işten anlayan bir öğretmen varsa görev verilmesin mi?

Eğer bir ders boş geçiyorsa ve o branştan öğretmen bulunamıyorsa , o dersten anlayan bir öğretmen derse girmesin mi?

Bırak bakanlık çözsün.
Herkes kendi branşında kendini geliştirsin gibi cevaplar soruları iyi anlayıp kavrayamadan verilmiş cevaplar olacaktır.[/quote

Bende diyorum ki madem boşluk doldurma derdindesin git kendi dersinin boşluğunu doldur. Branşın neyse o branşla ilgili okulda dersin elbette vardır dersin az geliyorsa çalıştığın ilçede bir çok okulda eksik vardır git o okullarda ders al ders tamamla. Herkes kendi işini yapsın. Bulunduğun semtte senin branşına kaç tane ücretli giriyordur kim bilir.

ernestososa' Alıntı:
kalbc' Alıntı:

Bırak bakanlık çözsün.
Herkes kendi branşında kendini geliştirsin gibi cevaplar soruları iyi anlayıp kavrayamadan verilmiş cevaplar olacaktır.[/quote

Bende diyorum ki madem boşluk doldurma derdindesin git kendi dersinin boşluğunu doldur. Branşın neyse o branşla ilgili okulda dersin elbette vardır dersin az geliyorsa çalıştığın ilçede bir çok okulda eksik vardır git o okullarda ders al ders tamamla. Herkes kendi işini yapsın. Bulunduğun semtte senin branşına kaç tane ücretli giriyordur kim bilir.

Hocam supersin haklisinda...ücretli öğretmen girer derslerine çoğuna sahit oldum...onlar Btr oldum diye ovunsunler...adım adım başarı var samsunda bizim okuldan bir kimya öğretmenini aldılar adam bilgisayardan anlamaz hemen oraya attı kendini yerinede görevlendirme geliyor...ne zaman arasam orda işten anlayan bir arkadaş var onu veriyor tlf...mebde kim hakkıyla biyere gelmiş ki... Neyse bende aynen dun dilekçe verdim btr olmak istemiyorum diye hayırlısı bakalım

Daha hala bu işten anlayan öğretmenlerin görevlendirilmesi niye zorunuza gidiyo diyen diğer branştan arkadaşlar var. Değerli aarkadaşlar bu işten anlama diye bi olay yok anlamıyo musunuz siz? Branşın neyse onu anlarsın onu yaparsın. Bizim bile almak istemediğimiz görevlendirmeyi almaya çalışmak sizin haddinize değil. Bu en önce kendinize saygısızlıktır. Neyin eğitimini aldın ne yapmaya çalışıyosun senin hiç mi karakterin yok. Hedefin yok, vizyonun yok. Ne iş olsa yaparım mantığı nedir? İnşaat işçisi misin sen?

İstekli bir BT öğretmeni yoksa başka branştan bir arkadaşın BTR olmasında ne sakınca var? Aksine biz BT öğretmenleri tarafından desteklenmeleri, BTR olmaları konusunda teşvik edilmeleri taraftarıyım. BTR yetersizliğinden BT öğretmenleri ikiden fazla görevlendiriliyor çoğu yerde ve dediğim gibi BT öğretmeni varken görev de alamıyorlar, neden karşı olayım ki?

mystreous' Alıntı:

işte ülkemizde bilişimin geldiği son noktayı gösteren tablo.çok yazık bu yorumun burda paylaşılabilmesi.

Geri