nasıl gireceğiz şimdi 30 saat derse?

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Dersin zorunlu olması ile birlikte 25-30 saat ders olur okullarda. Bunca sene derse girmemeye yada az girmeye alıştık. Şimdi zor gelecek gibime geliyor onca saat derse girmek. Sizce nasıl olur bu durum?

bu sene başı 2 hafta 30 saat derse girdim. gerçekten dediğiniz gibi çok yorucu olmuştu 2 günde faranjit olmuştum ama alışırız ya norm sorunumuz düzelsinde :)

İlk dönem 2 ay haftada 30 saat derse , dönem sonuna kadar da haftada 18 saat derse girdim. 2. dönemle birlikte haftalık ders sayısı 4'e düştü. Yani olası her duruma uyum sağlayabiliriz. 8)

kardeş bu senenin neredeyse tamamında 30 saat derse girdim. İnsan bünyesi her duruma alışıyor. Hiç zor gelmedi. sadece en başta biraz zorlandım. Sonra otomatiğe bağlanıyor. Bundan önceki seneler hep 6 saat giriyordum. o zaman da o altı saati zor bitiriyordum. Hiç merak etmeyin. Böylesi kesinlikle daha iyi

Mutlaka zorlanacağız, ama keşke dersimiz zorunlu olmasaydı diyecek konuma da gelmeyelim lütfen. Biz bölümü seçerken haftada 5-10 saat dersimiz olacağını, geri kalan saatlerde okulda bulunup teknik eleman olacağımızı bilmiyorduk. Bu şekilde başladığımız için şimdi normalleşme aşamasında zorlanabiliriz, ama şikayet etmeyelim olur mu :)

5 yıldır hep derslere giriyorum elimden geldiğince.bu sene de 26 saat derse girdim.düzen varsa sorun yokta 40-50 kişilik sınıflarda çok zor oluyorr.ama öğretmenlik mesleği gerekeni hepimiz yaparız.

yok böyle bişey yaaa, kaç yıldır ders geri gelsin diye uğraş uğraş sonunda ee şimdi nası gircez derse? Başkası bu forumu okusa ne der?
Lütfen kaldırın bu konuyu.

dijitalyerli' Alıntı:
yok böyle bişey yaaa, kaç yıldır ders geri gelsin diye uğraş uğraş sonunda ee şimdi nası gircez derse? Başkası bu forumu okusa ne der?
Lütfen kaldırın bu konuyu.
Senin istediğin konuları açalım istersen yada açmadan önce onayla...

BU TÜR BAŞLIKLAR İMAJIMIZI ZEDELER ARKADAŞLAR DAHA DİKKATLİ OLALIM
zaten adımız çıkmış 9'a inmez 8'e...

Sorun aslında 30 saat derse girmek değilde girdiğin derste ne anlattığın önemli. Dersin işçi dolu olduğunda zaman nasıl geçiyor anlamıyorsun ama saçma sapan konularda ben çok zorlanıyorum. Aynı saçmalığı her sınıfta hem kendi isteksizliğim hemde öğrencilerin isteksizliği ile dersler bitmek bilmiyor. Özellikle konunun içinde internet ve araştırma varsa çıldırıyorum. Çocuklar "Hocam siteler açılmıyor bakanlık engellemiş" dedikçe alıp bütün bilgisayarları yere çarpasım geliyor.

only61' Alıntı:
Aklıma ilk bu geldi benimde.. Başlığı açan kardeşim samimiyetle açmış, yalan söylememek gerekir bende de var benzer korkular. Ama bizim zümre bunu birkaç ayda çözer, sevgili arkadaşımdan özür dileyerek, dışardan bizi takip eden onlarca başka branştan arkadaşların olduğunu düşünerek KONUNUN KAPTILMASINI İSTİYORUM.

only61' Alıntı:

amip33' Alıntı:
Aklıma ilk bu geldi benimde.. Başlığı açan kardeşim samimiyetle açmış, yalan söylememek gerekir bende de var benzer korkular. Ama bizim zümre bunu birkaç ayda çözer, sevgili arkadaşımdan özür dileyerek, dışardan bizi takip eden onlarca başka branştan arkadaşların olduğunu düşünerek KONUNUN KAPTILMASINI İSTİYORUM.

bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama aşağıda görüldüğü üzere;

keyloger' Alıntı:
Senin istediğin konuları açalım istersen yada açmadan önce onayla...

ilk başta zor gibi görünsede arkdaşların dediği gibi 1 ay içinde alışılıyor..
bir de az derse girince ders daha yorucu oluyor bence.. 24 saat derse girmiştim önceki sene 1.dönem, 2.dönem 14 saat girdim ama az olunca derse alışamıyor, gürültüyü kaldıramıyor bünye.. ve ders daha yorucu geçiyor

hemen de başlamışsınız olumsuz eleştiriye.haklı arkadaş.ben de sevmiyorum ne derse girmeyi ne ders anlatmayı kara kara düşünüyorum.kadrolu rehberlik verselerdi daha iyiydi.herkes sizin gibi burda ders ders diye yırtınacak hali yok.başka şekilde normu çözüp kadrolu rehber bilişimci de olabilirdik.ders istemeyenlere nekadar düşman gözüyle bakıyosunuz siz uzun zamandır.alın dersiniz sizin olsun.

Aslanlar gibi giricez hocam derslere,bir daha yaşadığımız bu sıkıntıları yaşamamak dileğiyle...

bazen şunu düşünüyorum üye olduğum 6 senedir ara ara.sanki burda çoğunluk dersimizi verin diye bağıra bağıra millet aksini söylemeye çekinir oldu artık.adamlar formatörlük istiyoruz başlığı açmaya yada o başlıklı konulara yorum yazmaya çekinir olmuş gibiler.her kes bu mesleği ve branşı severek yapmak zorunda değildir.bazı insanlar ekmek parası için yapıp hakkını veriyordur sevmese de.belki meslekten soğumuştur sonraki yıllarda.belki meslek belki branş değiştirmek istiyordur.yapamıyordur onu da.her meslekte böle şeyler olabilir.bilişim rehberliği şartları iyileştirilip de kadro açabilirlerdi bize.buna sevinen de birçok arkadaşımız olabilirdi de...

ve şunu kesinlikle söyleyebilirim bizim dersimiz diğer branşlardaki gibi tüm öğrencileri susturup sakince bir ortam yaratmamıza kesinlikle engel.diğer derslerdeki gibi %100 hakimiyet kurulabilecek ders değil.acayip yorucu bir ders.ben başka dersler de anlattım değişik branşlardan kesinlikle kendi dersim gibi değildi.bunun da farkındadır herhalde çoğunluk veya herkes.

comaster' Alıntı:
ve şunu kesinlikle söyleyebilirim bizim dersimiz diğer branşlardaki gibi tüm öğrencileri susturup sakince bir ortam yaratmamıza kesinlikle engel.diğer derslerdeki gibi %100 hakimiyet kurulabilecek ders değil.acayip yorucu bir ders.ben başka dersler de anlattım değişik branşlardan kesinlikle kendi dersim gibi değildi.bunun da farkındadır herhalde çoğunluk veya herkes.
Aynen hocam :+1:
Diğer branşlardan farklı olarak bizim branşta labın donanım durumu ve mevcutlar çok önemli . Şimdiki okulum iyi idi 20 pc li lab da en kalabalık 40 kişilik sınıf geliyordu bilgisayar başına 2 den fazla öğrenci düşmediği için çok sorun olmuyordu. Öğrencilerin bir bilgisayara 3 erli oturduğu okulda da çalıştım. 4-5-6 şar oturulan yerlede görev yapan arkadaşlar daha iyi bilir. Ders işlemek çok zor oluyordu. Bazen gelmeyen öğrenciler olup sınıf mevcudu 25 civarında indiği günler en rahat ders işlediğim zamanlar oluyor. Dönüşüm tamamlandığında orta okul olan başka bir okula gideceğiz . Orada 1 tane olan BT sınıfının durumunu ve sınıf mevcutlarının nasıl olacağını tam bilmiyorum. 2 öğretmen olacağız 50 saat civarında da ders olacak. Tekli eğitimde lab 35 saatten fazla kullanılamayacağı için bazı dersleri normal sınıfta işlememiz gerekecek. Yeterli sayıda BT sınıfı yapılıp, Teknoloji Tasarım dersindeki gibi sınıfları bölerek ders işleyebilsek çok daha verimli olacak.

mkaratayy' Alıntı:
kardeş bu senenin neredeyse tamamında 30 saat derse girdim. İnsan bünyesi her duruma alışıyor. Hiç zor gelmedi. sadece en başta biraz zorlandım. Sonra otomatiğe bağlanıyor. Bundan önceki seneler hep 6 saat giriyordum. o zaman da o altı saati zor bitiriyordum. Hiç merak etmeyin. Böylesi kesinlikle daha iyi
Katılıyorum hocam. Girmemeye alışınca da 6 saat bile zor geliyor. Ancak derse girdikçe alışırız. Faranjit olayına gelince de önerim şudur. Anlatım ya da sunum yöntemini tercih etmeden daha çok uygulama ve araştırmaya yönelik ders işlendiğinde hem öğrenciiçin daha kalıcı oluyor hem de ses telleri daha az yoruluyor.

bence de az ders olunca insan hem dersten hem de okuldan soğuyo, az dersim olduğunda uflaya puflaya derse gidiyorum, oturmaya alışıyoruz ya derse girmesi zor geliyo. ama şimdi herşey daha iyi olur inş.

comaster' Alıntı:
bazen şunu düşünüyorum üye olduğum 6 senedir ara ara.sanki burda çoğunluk dersimizi verin diye bağıra bağıra millet aksini söylemeye çekinir oldu artık.adamlar formatörlük istiyoruz başlığı açmaya yada o başlıklı konulara yorum yazmaya çekinir olmuş gibiler.her kes bu mesleği ve branşı severek yapmak zorunda değildir.bazı insanlar ekmek parası için yapıp hakkını veriyordur sevmese de.belki meslekten soğumuştur sonraki yıllarda.belki meslek belki branş değiştirmek istiyordur.yapamıyordur onu da.her meslekte böle şeyler olabilir.bilişim rehberliği şartları iyileştirilip de kadro açabilirlerdi bize.buna sevinen de birçok arkadaşımız olabilirdi de...

aynı kanaatteyim

derste sorun yokta.
benimde 4 saat dersten bi anda 34-36 saat derse çıktı şimdi full girsem bile okuldaki formatörken yapığımız işleri yine bana yaptırmaya kalkarlarsa ne olacak yada formatör olarak görevlendirme işi yine devam ederse durum ne olur.
bence yine ilkokul müdürleri idarecileri ders gereksiz diye bakanlığa bombalar bizi dersler yine sıfıra indirilir biz yine liselerde görevlendiriliriz oradaki idarecilerde bu adamların niye dersi yok diye talim terbiyeye bastırır yine ders geri gelir bu kısır döngü devam eder gider gibime geliyor. anlayacağınız hiç bir halt olmaz ama 2-3 yıl zorunlu olarak devam eder ondan sonra yine geri alabilirler.

Geri