Meslek Liseleri Son durum

Kodla Büyü
Okulda hergün olması gerektiği halde, dönüşümlü gelen idareciler aklıma gelir. Ve sonra bu süreçte öğrencisi gelmeyen öğretmenin, koordinatör öğretmenlerin, usta öğreticilerin ve alan şeflerinin ücretlerinin ekders alamadıkları da aklıma gelir.

Ek ders ödemesi alan/lab. şeflerine ve koordinatör öğretmenlere niye yok. Biz de evden yürütürüz olmaz mı??? Öğretmene gelince olmuyor, idareciye oluyor... Sendikalara iş düşüyor bu durumda...

Son düzenleme:
sendikanızın il temsilcisine ulaşıp üzerimizde olan şeflik ve ime görevleri için ekders ödemesinin devam etmesi gerektiğini anlatın şimdiden ki mayıs ayı ekdersleri buhar olmasın. unutulmasın devlet kendisi okulları kapattı bizim isteğimizle değil.

#meslekogretmenlerinindeekdersiodensin

Arkadaşlar destek bekliyoruz...
twitter etkinliği yeterli olmayabilir, il-ilçe zümrelerinizde durumu belirtin, sizin labınız açık olacak eba destek noktası olarak, atölye şefi ücret olmayacak, öyle bir dünya yok, ne kadar ekmek o kadar köfte, alan şefliği-atölye şefliği ücretlerinde haksız kesintiler oluyorsa bu arkadaşlar da okulda yaptıkları fahri işleri artık yapmamalı. şimdi biri çıkar ama çocuklar der, çocuklar için ne yapıyorsanız yine yapın ama okulun örneğin bir afiş düzenlemesi, sosyal medyada bir duyurusu vs. işlemlerini yapmayın, idarenize de ek derslerdeki haksızlıktan dolayı böyle bir tepki verdiğinizi söyleyin. Rehber öğretmenler, btrler, idareciler uzaktan çalışıp ücretini aldığı halde, siz almıyorsunuz, bu haksızlık değil mi?

twitter etkinliği yeterli olmayabilir, il-ilçe zümrelerinizde durumu belirtin, sizin labınız açık olacak eba destek noktası olarak, atölye şefi ücret olmayacak, öyle bir dünya yok, ne kadar ekmek o kadar köfte, alan şefliği-atölye şefliği ücretlerinde haksız kesintiler oluyorsa bu arkadaşlar da okulda yaptıkları fahri işleri artık yapmamalı. şimdi biri çıkar ama çocuklar der, çocuklar için ne yapıyorsanız yine yapın ama okulun örneğin bir afiş düzenlemesi, sosyal medyada bir duyurusu vs. işlemlerini yapmayın, idarenize de ek derslerdeki haksızlıktan dolayı böyle bir tepki verdiğinizi söyleyin. Rehber öğretmenler, btrler, idareciler uzaktan çalışıp ücretini aldığı halde, siz almıyorsunuz, bu haksızlık değil mi?

Hocam tamamen katılıyorum.

Sendikaların sessiz kalmalarını da anlamıyorum.
Sanki işletmeleri biz öğretmenler iptal ettik...

bugun haberlerde idari izinli olunacagı(10-11-12 mayıs sabah dahil)ve uzerinde ders gorevi(koordinatorluk de dahildir umarım) olanlara ucret odenecegi bilgisi yer aldı herhangi bir yazı var mı bu duruma ilişkin?

bugun haberlerde idari izinli olunacagı(10-11-12 mayıs sabah dahil)ve uzerinde ders gorevi(koordinatorluk de dahildir umarım) olanlara ucret odenecegi bilgisi yer aldı herhangi bir yazı var mı bu duruma ilişkin?

Koordinatörlük şeflik vs dahil değil onlara maalesef. Sadece uzaktan eğitim için yapılan normal derslerden bahsediliyor...

Koordinatörlük şeflik vs dahil değil onlara maalesef. Sadece uzaktan eğitim için yapılan normal derslerden bahsediliyor...
Aslında öğretmenin üzerinde bulunan ders yükü dediği için koordinatörlük ve şeflik ücretlerini de kapsamalıdır. 30 Nisan ve 3-7 Mayıs arası ücretlerde sorun var.

Aslında öğretmenin üzerinde bulunan ders yükü dediği için koordinatörlük ve şeflik ücretlerini de kapsamalıdır. 30 Nisan ve 3-7 Mayıs arası ücretlerde sorun var.

"Aslında", "Olması gereken" vs bunları demiyorum. O noktada hepimiz aynı fikirdeyiz zaten. Benim yaşanmışlıklardan çıkarımım bu şekilde, inşallah yanılırım...

"Aslında", "Olması gereken" vs bunları demiyorum. O noktada hepimiz aynı fikirdeyiz zaten. Benim yaşanmışlıklardan çıkarımım bu şekilde, inşallah yanılırım...
Hocam benim cümlemde ki aslında kelimesi fazla olmuş. İdari izinde üzerinde bulunan tüm ders yükü ücret olarak ödenir. Ancak dediğiniz gibi bazı idareciler ara verildiği için koordinatörlük ödenmez derse şaşırmamak gerek. Herkes kafasına göre iş yapıyor. 30 Nisan ve 3-7 Mayıs ücretleri ödenecek denirse olay o zaman anlaşılır.

E1fjUxqXoAg5N_C

Yazının son kısmında 1 Haziran Salı gününden önce yüz yüze eğitim ile ilgili bir açıklama yapılacağı ifade edilmiş. Şu anki yazıda yüz yüze için bir açıklama yok.

Son düzenleme:
koordinatörlüğü, şefliği, ekdersi unutun arkadaşlar.
Meslek öğretmenlerini hatırlayan yok

Daha önce de dersler uzaktan yapılırken 12. Sınıflar işletmeye gidiyordu. Bu durumda da aksi bir yazı olmadıkça işletmeye gidilir bence.

Geri