Meslek Liseleri Son durum

Kodla Büyü

poverty22

Site Gezgini
arkadaşlar dün alınan kararlar doğrultusunda meslek lisesinde çalışanlar da durum nedir . Yüz yüze eğitime devam ediyormusunuz yoksa online eğitime mi geçildi.

Vakalar çoğalmadıysa neden cumartesi de yasaklandı, yok azaldıysa neden akşam da yasak var?

Bu virüs akşam ve hafta sonları dinleniyor mu? Ayaklarını uzatp çay mı içiyor?

Hibrit eğitim var, derslere katılım zorunlu değil ama sınavlara katılım zorunlu.

Bizde sınava gelen geçiyor, hocalar artık uğraşmıyor çünkü veremediği eğitimin değerlendirmesini yapamıyor. Ona rağmen sorumluluk sınavına gelmeyen öğrenciler çoğunlukta. Derse gelenler ise çok az istekli eğitim almak isteyenler çok azı da eğlencesine gelenler.

Ankara hiçbir değişiklik yapmadı.
10. maddede "aynen devam" demiş büyüklerimiz!?

Ekli dosyalar

• UHK_2021_16.pdf
    190.3 KB · Görüntüleme: 28
Yüzyüze hocam, aynen devam.
Bugün de ders anlatmaktan boğazım ağrıdı yine. :)
Bizim bölge maviydi, şimdi sarılandı.
Maviden mora döner sanmıştım, ama şükür sarı oldu. Haha...

biz, 40 günlük staj için eğitime hafta içi ve sonu olmak üzere başladık.

Müdür yardımcısı yine haftasonu da devam edelim, izin yazısı çıkaralım dedi.

Ama hıfzısıhha kararlarında stajla ilgili bir madde olmayıp gün belirtmeksizin DYK ile ilgili bir madde var.

Acaba polis kontrolünde herhangi bir sorun çıkar mı ?

biz, 40 günlük staj için eğitime hafta içi ve sonu olmak üzere başladık.

Müdür yardımcısı yine haftasonu da devam edelim, izin yazısı çıkaralım dedi.

Ama hıfzısıhha kararlarında stajla ilgili bir madde olmayıp gün belirtmeksizin DYK ile ilgili bir madde var.

Acaba polis kontrolünde herhangi bir sorun çıkar mı ?
Okul staj günlerini ve saatlerini gösteren bir belge düzenlerse sorun olmuyor hocam.

An itibariyle Hifzisihha kurulu , uygulamali derslerin yüz yüze egitiminin, devamina karar vermis.

Vakalar çoğalmadıysa neden cumartesi de yasaklandı, yok azaldıysa neden akşam da yasak var?

Bu virüs akşam ve hafta sonları dinleniyor mu? Ayaklarını uzatp çay mı içiyor?

Hibrit eğitim var, derslere katılım zorunlu değil ama sınavlara katılım zorunlu.

Bizde sınava gelen geçiyor, hocalar artık uğraşmıyor çünkü veremediği eğitimin değerlendirmesini yapamıyor. Ona rağmen sorumluluk sınavına gelmeyen öğrenciler çoğunlukta. Derse gelenler ise çok az istekli eğitim almak isteyenler çok azı da eğlencesine gelenler.
Bakanlık şimdiden açıklasa tüm öğrenciler hiçbir koşul olmadan bir üst sınıfa geçmiştir diye, harici canlı derslere kimse katılmaz, meslek lisesinde derse katılımlar gittikçe düşer. Geçen sene nisan ayında açıkladı, canlı ders katılım sayıları hemen düştü. Bu yüzden bakanlıktan bu konuda bir şey beklemiyorum ben.

1. sınıfa giden oğlum var, okuma yazmayı ilk dönemden öğrendiler, geçen hafta okula göndermedim, bu hafta ve sonrasında da vakalar düşmedikçe göndermem. Şu anki mutasyonlu virüs gençlerde daha etkili diyor bir takım uzmanlar. Okulların açılmasının bu vakaların çoğalmasında etkili olduğunu kabullenmek lazım. Okullar evden güvenli değil, evimin yanında çocuk parkı (hafta sonları lebaleb dolu, bir keresinde polisi aradım, beyfendiler gelmedi bile) olduğu halde benim çocuk sağolsun durumun farkında bir kere bile aşağıya inip oynamak istemedi.

Meslek liseli olarak son dedikodulardan bahsedeyim...

Canlı derse öğrenci gelmediğinde ek ders ödenmemesi yönünde baskılar var ki sanırım bir yazı da dolaşıyor ortalıkta...

Diğer yandan şefliklerin de ödenmemesi yönünde yine yukarıdan baskı olduğuna dair dedikodular var...

Canlı derse öğrenci gelmediğinde ek ders ödenmemesi yönünde baskılar var ki sanırım bir yazı da dolaşıyor ortalıkta...

Diğer yandan şefliklerin de ödenmemesi yönünde yine yukarıdan baskı olduğuna dair dedikodular var...
Bizde okul idaresi 12. sınıflar dahil bütün meslek dersleri uzaktan dedi. Böyle olunca atölyede ders olmadığından şeflikler de kesildi, nöbet de.

Kessinler hocam. Ögretmenlerin ucreti herkesi rahatsız ediyor maalesef ama Artık iş yapacak öğretmen bulamayacaklar yakında. Bir kez daha şeflik ödenmeyecek muhabbeti olursa ilk işim dilekçe vermek olacak.

Bu ekders, şeflik mevzularinda sıkıntı yaratan tepeden ziyade okul idarecileri gibi bu dönemde çoğu okul idaresi kendi kafasına göre Öğretmenin ücretini nasıl keseriz hesabında. Ama bakıyorsun koca koca adamlar kendilerine hafta sonu destekleme kursları yazmışlar (sorsan çok yogunlar Maaş karşılığı derslere girmezler), Maaş karşılığı derslere girmedikleri halde 6sar saat ek ders yazmışlar.( Derslerini hakkıyla anlatan arkadaşları tenzih ederim)
Atalarimiz ne güzel demiş; Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.

bahsi geçen yazı resmi bir yazımı hocam, nerde gördünüz

Derse öğrenci girmediğinde ücret kesilmesi resmi yazı hocam.
Şeflerle ilgili olan ise duyum anladığım kadarıyla. Ama pek ihtimal vermiyorum.
Ama olursa da dilekçem hazır :)
Hocam bizde şeflik ücretlerini kestiler. Sizde 12. sınıfların meslek dersleri yüz yüze mi işleniyor. Bizde uzaktan eğitime geçti. Atölyede yüz yüze dersiniz var mı?

Hocam bizde şeflik ücretlerini kestiler. Sizde 12. sınıfların meslek dersleri yüz yüze mi işleniyor. Bizde uzaktan eğitime geçti. Atölyede yüz yüze dersiniz var mı?
Hocam 12 ler bakanlık kararı ile yüz yüze. 12 leri uzaktan eğitime kim hangi yetki ile geçirdi anlamadım. Herkes kafasına göre iş yapıyor.

Geri