Mesleğimizin en sıkıcı yani sizce ne?

Kodla Büyü

sguner_23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ben yazılı kağıdı okumaktan sıkılıyorum.Ama ilköğretimde olanların böyle bir derdi yoktur.Herhalde onlarda performans ödevi okumaktan bıkmıştır...

İdarenin yazı işlerini yapmak.(Gerçi o ilk yıldı.Artık bir öğrenci bulup yazdırıyorum sonra da idareye bunu bir öğrenci bile yapabilir diyorum.) :lol:

Bilgisayarların bozulması ve teknik servisin yapması gerekenleri bizim yapmamız.. o kısımdan hoşlanmıyorum..

Bilgimin ve bunca yıllık birikimimin dikkate alınmadan basit işlerde kulanılmak istenmem. Yazı yazmak gibi...ve ilköğretimde olduğum için monotonluğun olması.

Yazı kağıt iişleri.... Bir de okul olmasa öğretmenlik güzel geçecek.... :D

Aynı şeyleri yapmaktan bıktım. Okula git gel ve kafeci gibi görün.

bence en sıkıcı yanı yaklaşan seminer dönemii okula gel saatlerce boş boş otur. bu arada ilköğretime atandım bu yıl ne yazılı kağıdı var ne performans ödevi müthiş rahat bişiiii...

Emek harcayıp çok güzel şeyler yapsan dahi kimsenin gözünde bi değerinin olmaması...

hatta utanmadan kalkıp bir de yatıyorsunuz, yardımcı olmuyorsunuz, bir iş yapmadan para kazanıyorsunuz gibi APTAL VE GERİZEKALICA sözler sarfedenlere acaip canım sıkılıyor

Benim için en sıkıcı yan, defalarca konuyu anlattığım halde hâla yüzüme bön bön bakan öğrencilere cevap vermek zorunda olmam.Bundan hiç ama hiç hoşlanmıyorum....

Bizim okulda sınıflar çok kalabalık.60-74 arası.Ve labdaki bilgisayarları idare aldığından-onlara kızmıyorum onların da ihtiyaçları var.-13 bilgisayar var.sınıfları 2'ye ayırıyorum buna rağmen 3 kişi oturuyo 1 bilgisayara.Çocuklara bu konuda üzülüyorum.Çocuklar hayatlarında ilk defa bilgisayar görüyorlar...Halinize şükredin bence kaç kişilik sınıflarda derse giriyorsunuz?

leylaozmen' Alıntı:
Bizim okulda sınıflar çok kalabalık.60-74 arası.Ve labdaki bilgisayarları idare aldığından-onlara kızmıyorum onların da ihtiyaçları var.-13 bilgisayar var.sınıfları 2'ye ayırıyorum buna rağmen 3 kişi oturuyo 1 bilgisayara.Çocuklara bu konuda üzülüyorum.Çocuklar hayatlarında ilk defa bilgisayar görüyorlar...Halinize şükredin bence kaç kişilik sınıflarda derse giriyorsunuz?
Ağlamak istiyorum :cry: :cry:
Bizimde kalabalık (50-55) ama rekor sizde :+1:

Benim okulumda en kalabalık sınıf 35.... Genel sınıf ortalaması 30....Her bilgisayara 2 öğrenci oturuyor..... leylaozmen hocam sizin durumuz gerçekten kötüymüş.....üzüldüm walla....

en sıkıcı yanı o kadar iş yap ama sorsan birine en iş yapmayan bilgisayarcılardır

hocam bizim hasan'a bir bilgisayar aldık....
bir baksan nasıl ?

hocam ; şimdi loptap alacam ; ikinci el ; kelepir ;700 ytl bir baksan :)

amd mi intel mi ?
diğeri atlar : koçum oyun oynayacaksan amd ; yoksa intel ...ha bir de amd'de ısınma proplemi var...

projeksiyon çalışmıyor hocam ; bir baksanız :)

hocam bu aydiesel ne oluyor ki....

nokia'dan şaşmayacaksın (o telefonda mıydı yoksa :) )

şimdi kasanın içinde bir alet var; o böyle devirdayım yapıyorrrrrrrrrrrrrr; tak ;

bazen sıklıdığımda arkadaşlar ; şunu diyorum soru soranlara ;

hocam ; meme yapmıştır o ; zımparalayacaksın ; takkkk ; çalışır....

dört yılını heba etmene rağmen not verecek kadar bile dersinin herhangi değerinin olmaması bazen ben neden burdayım bile dediğim oluyor ama
Allahtan öğrencilerimi çok seviyorum.bütün sıkıtılarımı unutturuyorlar kısacası harikalar... :)

ozgurgitarim' Alıntı:
hocam bizim hasan'a bir bilgisayar aldık....
bir baksan nasıl ?

hocam ; şimdi loptap alacam ; ikinci el ; kelepir ;700 ytl bir baksan :)

amd mi intel mi ?
diğeri atlar : koçum oyun oynayacaksan amd ; yoksa intel ...ha bir de amd'de ısınma proplemi var...

projeksiyon çalışmıyor hocam ; bir baksanız :)

hocam bu aydiesel ne oluyor ki....

nokia'dan şaşmayacaksın (o telefonda mıydı yoksa :) )

şimdi kasanın içinde bir alet var; o böyle devirdayım yapıyorrrrrrrrrrrrrr; tak ;

bazen sıklıdığımda arkadaşlar ; şunu diyorum soru soranlara ;

hocam ; meme yapmıştır o ; zımparalayacaksın ; takkkk ; çalışır....

:+1: :+1: :+1: :+1:

mpurcuklu' Alıntı:
Bilgisayarların bozulması ve teknik servisin yapması gerekenleri bizim yapmamız.. o kısımdan hoşlanmıyorum..

her tenefüs öğretmenlerin bi arıza bi sorun sölemeleri.insanları yardımcı olmak çok istiyorum ama bazen fazla abartılı.geçen bi sınıf öğretmenin monitöre ekrangelmiyomuş.öle bi yerdeki masanın altına girdim betonda debeleniyom.küçücük alanda üstüm başım battı öğretmende karşımda öle duruyo.sanki teknisyensin. :x

Word deki yazıyı düzenlemeyi bile beceremeyenlerin "Ne var ki herkes bilgisayar bilir" mantığıyla branşınızı küçümsemesi. Ayrıc ateknik servis gibi görülmeniz :x

Zil çalar, herkes okulu terk ediyordur, sessizce müdürün odasının önünden hedefe (kapıya) doğru ilerliyorumdur, tam da finishe yaklaşmışken.....
- Hoca hanıııım bi bakarmısınız? (Kahrolası şu topuk sesleri var ya!!!)
O bi bakış yaklaşık yarım saati alır, olan olmuştur yine herkes çıkıp giderken ben müdürün bilgisayarla ilgili problemleriyle uğraşmaktayımdır.
Zaten müdür odasını yakında bana bırakacak, arayan beni orda buluyor, dandik bir modemimiz var oda müdürün odasında. Modem bozulur, switch bozulur, kablolar kısa devre yapar. ööööffff, ööööööfffff!

enestar' Alıntı:
Emek harcayıp çok güzel şeyler yapsan dahi kimsenin gözünde bi değerinin olmaması...

:+1: :+1:

Çocukları sınıfa almak ve boşaltmak ,hele hele kalabalık sınıflarda inanmassınız birbirini ezen çocuklar oldu.Resmen bir çocugun üstünden 10 çocuk geçti.Gülsemiydim üzülsemmi bu görmemişliğe bilmiyorm

Zil çalar, herkes okulu terk ediyordur, sessizce müdürün odasının önünden hedefe (kapıya) doğru ilerliyorumdur, tam da finishe yaklaşmışken.....
- Hoca hanıııım bi bakarmısınız? (Kahrolası şu topuk sesleri var ya!!!)
O bi bakış yaklaşık yarım saati alır, olan olmuştur yine herkes çıkıp giderken ben müdürün bilgisayarla ilgili problemleriyle uğraşmaktayımdır.
Zaten müdür odasını yakında bana bırakacak, arayan beni orda buluyor, dandik bir modemimiz var oda müdürün odasında. Modem bozulur, switch bozulur, kablolar kısa devre yapar. ööööffff, ööööööfffff!

:+1: :+1: :+1: :+1: Aynı kaderi paylaşıyoruz. :mrgreen: :mrgreen: :cry:

ne şevkle üniversite okumuştum..herşeyi öğrenmeliydim çünkü çok şey anlatmam lazımdı..bilmemek olmazdı.mezun olduk ilköğretime atandık..ve o da ne..paint word excel azıcık access ..hepsi bu..ve anlamayn % 50lik kısım.. :( :( :( :(

öğrenciye ders anlatırken her işlemi en basit halinde anlatmak ... farenin sol tuşu il sec sağ tuşuna bas kes komutunu seç pofffffff :x

diğer uyuz olduğum nokta ise etkinleşmeyen windows XP ler nereye tel etsem cevap alamadım :?

Çoook sıkıcı...Bilgisayarlardan sıkılıp birazcık nefes almak için öğretmenler odasına ya da çay ocağına gittiğimde, ardı arkası kesilmeyen bilgisayar soruları.Üstelik sorular hep aynı tarzda "hocam bilgisayar hata veriyo neden?" Ne dersin şimdi buna...

Geri