Mesleğimizin en sıkıcı yani sizce ne?

Kodla Büyü
brain' Alıntı:
Zil çalar, herkes okulu terk ediyordur, sessizce müdürün odasının önünden hedefe (kapıya) doğru ilerliyorumdur, tam da finishe yaklaşmışken.....
- Hoca hanıııım bi bakarmısınız? (Kahrolası şu topuk sesleri var ya!!!)
O bi bakış yaklaşık yarım saati alır, olan olmuştur yine herkes çıkıp giderken ben müdürün bilgisayarla ilgili problemleriyle uğraşmaktayımdır.
Zaten müdür odasını yakında bana bırakacak, arayan beni orda buluyor, dandik bir modemimiz var oda müdürün odasında. Modem bozulur, switch bozulur, kablolar kısa devre yapar. ööööffff, ööööööfffff!

film gibi anlatmışsınız :) :) :+1: :+1:

ben en çok teknik işlerden sıkıldım üniversitedeyken çok hevesliydim her arızayı zevkle yapıyordum ama şimdi çok sıkıcı öğretmenler odasına girmek istemiyorum "HOCAM BİZİM SINIFTAKİ PROJEKSYON VARYA... (EEEE) BİZİM ÇOCUKLAR TENEFÜSTE ASILIMŞLAR YERE DÜŞMÜŞ (EEEEEEE) ÇALIŞMIYO Bİ EL ATSAN (tavandan nasıl düşer projeksiyon ya) :? " bazen gaza getirmeye çalışırlar "HOCAM YAPSAN YAPSAN BUNU SEN YAPARSIN " birde tenefüste çocukları labaratuardan çıkarana kadar tenefüs bitiyo 2 yıldır görev yapıyorum daha ağız tadıyla tenefüs yapamadım of Allaım offfff :cry:

Evet en kötü yanı çevredeki insanların cep telefonu dahi bozulsa sana getirmesi yada onla ilgili sorular sorması.50 kere yaparsın istekelrini yardımcı olursun bir kere nazikçe reddettiğinde ya buda kendini beğendi ukala ne olacak diye söylenmeleri arkandan.

Haa bide yaptığın işide küçümserler:
Ya hocam benim arkadaşın bilgisayarı çökmüş bilgileri kaybetmek istemiyo getireyimde kurtaralım adama diyorum ya senin arkadaşından banane tanımam etmem götürsün bilgisayarcıya yapsın. Aldığım cevap ya ne olacak bi tuşa basacan. SEN BAS .....
Yani bu muhabbetler berbat ben bu konulardan çok muzdaribim şahsen :x

Her turlu olumsuzluga karsi gercekten bilgisayar ogretmeni olmak cok guzel, benim tek canimi sıkan hak ettigin degeri alamamak, sanki teknik servis gibi gorulmen, okuldaki personelin isini yapamayınca sen biseyden anlamazsın! bunlar bnm basima gelmedi ama gelen cok kisiyi taniyorum, ben firsat vermiyorum, vermem de. sizde vermeyin. okulun sahsi isleri harci BEN BİLMİYORUM demek en iyisi maalesef!

Fakültede ve kendi lise öğerenciliğimde hocalarımızın her türlü yetkisi varken bir ders dinlemeye çalışır yine de bazı şeyleri tam anlayamazdık. Şimdi öğretmenim; her türlü yetkimiz kırpılmış öğrenciyi dersten bile atmak zor. Bu aşamada bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum öğrencileri büyük kısmının umurunda değil, mezun olunca metal ve oto işleri yapacağını söyleyen öğrenciler Bilişim bölümüne kaydolmuş. Meslek liselerinin bu kadar bilgi ve terbiye seviyesi düşük öğrenci ile dolmasını çok sıkıcı buluyorum :cry: :cry:

TENEFÜSLERİMİN HEBA OLMASINDAN NEFRET EDİYORUM

İNSANLARIN BENİ HA BİRE HER TENEFÜS RAHAT BIRAKMAYIP BİR DE "HOCAM YÜZÜNÜZÜ GÖREN CENNETLİK" demesinden nefret ediyorum

İŞLERİ BİTENE KADAR BİZE "DAYI DEMELERİNDEN" (özür dileyerek söylüyorum ama maalesef böyle) NEFRET EDİYORUUUUUUUUM :x

Hocam bu akşam ne yapıyorsunuz.
Bir planım yok....
Hocam bize gelin bir çay içelim...
O çayın altın da tabiki neler var.....

çocukların sürekli top istemesindenbıktım. müdür odasındayım. kagıt , top , raket herşeyi benden istiyorlar bıktım artık ..

BENCE İNSANLAR

İNSANLARA ÇOK YAKIN FAKAT ÇOK UZAK OLMAMIZ. BİRAZ DEĞİŞİK BİR CÜMLE OLDU AMA BNM FİKRİM BU

bende en çok o tozlu bilgisayarları tamir etmekten nefret ediyorum

bu sabah bismillah odayı açar açmaz arkadaşın biri dikildi :?

her ders öğrencilerin lab.a yerleşmelerini beklemek ve yine her tenefüste onları lab.dan çıkarmaya çalışmak bana işkence gibi geliyor.doğru dürüst tenefüs yapamıyorum.
tabi bir de onca sene okuyupta internet kafecilik yapmak -yada öyle olduğumuzun düşünülmesi- zoruma gidiyor.

bilgisayarın "B'sini" bilmeyenlerin bilgisayar dersi ve bilgisayar hakkında ahkam kesmeleri. Daha sonra bu kişilerin başları sıkışınca hocam şu işi bir hallet demeleri

öğretmenlik dışında yapmak zorunda bırakıldığımız işler...
en sıkıcı olanıda ilçe milli eğitimden adıma gelen görevlendirme yazısı...

ufak tefek basit işlerle ugraşmak çok sıkıcı..adam akıllı iş vrseler sesimiz çıkmayacakta böyle olunca can sııyor.

gittiğin her yerde bir bilgisayar sorunu olması ve bunu bize sormalarından bıktım.
arkadaşlarınla güzel hoşça vakit geçirmek için gidersin bir yerlere bat biri bilgisayar şyle yapıyor böyle yapıyor der. anlat anlata bilirsen çözümü....sinir oluyorum daha doğrusu bıktım yawwww.

diğer insanlar boş vakitlerinde, hobi olarak bilgisayarla ilgileniyorlar. bende aynı şekilde bilgisayarla uğraşmak isterdim.

Fakültede ve kendi lise öğerenciliğimde hocalarımızın her türlü yetkisi varken bir ders dinlemeye çalışır yine de bazı şeyleri tam anlayamazdık. Şimdi öğretmenim; her türlü yetkimiz kırpılmış öğrenciyi dersten bile atmak zor. Bu aşamada bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum öğrencileri büyük kısmının umurunda değil, mezun olunca metal ve oto işleri yapacağını söyleyen öğrenciler Bilişim bölümüne kaydolmuş. Meslek liselerinin bu kadar bilgi ve terbiye seviyesi düşük öğrenci ile dolmasını çok sıkıcı buluyorum

Hocam katılıyorum. Ben de teknik liseden ilköğretime atandım.Dersler çok güzeldi. Bize de bişeyler kazandırıyordu ama öğrenci öğrenci olmayınca insan meslekten nefret ediyor.

fucar07' Alıntı:
Bilgimin ve bunca yıllık birikimimin dikkate alınmadan basit işlerde kulanılmak istenmem.

Doğru söylersin hemşom.Ya epey kilo almışssın sen .yenge iyi bakıyo anlaşılan...birde şu var..adamın bozuk bilgisayarıylaı uğraşırken ikide bir sana oldumu diye sorarlar.Şimdi o arkadaşlara sesleniyorum ..Salak olsa oldu derdik..

bu sene başladım göreve.daha okulun ilk haftası müdür yard.sı bahçedeki kamerayı işaret ederek "bu güvenlik kamerasını çıkıp kurabilirmisin" diye sordu.buarada bayanım :) büyük bi şaşkınlıkla tabiki "hayır" dediğimde sen bilgisayar öğretmeni deilmisin diye şaşırması ve böle saçma şeyler yüzünden de bişey bilmiyoruz gibi algılanmamız

evet haklısın hocam ...Birde prize takılan her türlü cihazın bakım ve onarımı yapmamızı bekleyen tipler var.

tüm hocalarımdan özür diliyorum. Fakat bazı yazılarda gördüm ki anlatılan konulardan, anlamayan öğrencilerden konuların basitliğinden şikayetçiler.
Şahsen böyle düşünen arkadaşlar beni üzüyor. Bu kadar bilgileriniz varsa özel sektörde kariyer yapın arkadaşlar.

Forumun konusuna gelince KARNEDE sadece seçmeli bilgisayar olarak görünmesi, karşısında not olmaması

Geri