MERSİN FORMATÖRLÜKK

Kodla Büyü
Geçen haftaya kadar eğitici arkadaşlara soran herkese "müdür bey norm kadroların belirlenmesini bekliyor" cevabı veriliyordu. En son perşembe günü norm kadrolar ile ilgili yazıda yayımlanıp okullara cuma gününe kadar milli eğitime bildirin dediğine göre başka bir engel kalmadı demektir.

basri er' Alıntı:
şu anda bir 15 saat takıntısı varmış onu çözmeye çalışıyorlarmış
15 saat derken hocam biraz açarmısın ? neyine takıldıklarını anlamadım ondan soruyorum. varsa girmek mecbur 15 saate kadar yoksa zaten soru yok diye biliyorum. yeni bir gelişmemi var acaba görev tanımlarında felan ?

Yanlış hatırlamıyorsam geçici görevlendirmelerle ilgili bakanlığın, "önce maaş karşılığı 15 saatini kendi okulunda doldursun, ondan sonra görevlendirme istiyorsa ek ders karşılığı görevlendirme yapılsın" diye bir yazısı vardı. Herhalde onunla ilgili bir sıkıntı.

KöfteHoRr' Alıntı:
Yanlış hatırlamıyorsam geçici görevlendirmelerle ilgili bakanlığın, "önce maaş karşılığı 15 saatini kendi okulunda doldursun, ondan sonra görevlendirme istiyorsa ek ders karşılığı görevlendirme yapılsın" diye bir yazısı vardı. Herhalde onunla ilgili bir sıkıntı.
teşekkürler hocam

Norm kadro güncellemesi için seçmeli dersler bekleniyor. Okulumda daha öğrencilerin çoğuna ulaşılamadı ki seçmeli ders ve normlar belli olsun. Bu nasıl iş yapmak arkadaş. 10-12 eylül seçmeli dersler belirlenecek. Okul açılmadan, bunu yazanların dünyadan değil kendi evlerinden bile haberi yoktur.

Her yıl aynı terane, yeter artık formatör yapsınlar kurtulalım diyecem. aslında büyük resme baktıgınızda, insanlarla uğraşmak yerine makinalarla uğraşmak daha az yıpratır insanı, öğretmenken uğraştıgın insan sayısı fazla, idare, öğretmenler, öğrenciler, veliler. oysa formatörken bu minumuma iniyor. müfettişlerdende yırtarız.

eski sitem olsa öğretmenlik zor değildi şimdi laf bile söyleyemiyosun öğrenciye ceteveli öğretmen sıraya vursa öğrenciye vurdu oluyor adı başın belada toplumun gözünde öğretmenin çöpçü kadar değeri yok :verymad:

son aldığımız habere göre başvuru yazısı bu hafta içinde yayınlanacakmış (inşallah yalan olmaz)

formatörlük alan illerin sayısı her gecen gun artıyor. ki bu konuda çalışmalarıyla öncü mersin bu işin içinde yok henüz. bekliyoruz bakalım hayırlısı

arkadaşlar sabah erol beye mail atmıstım cevaben gelen mail, hayırlısı artık ne diyelim
"hocam formatörlük görevlendirmelerinin olması için uğraşıyorum, büyük ihtimalle olacak gibi ama son kararı md bey verecek. henüz sonucu söylemedi, illerin %70 i görevlendirme yapmıyor. olursada 1 ekimden önce başlamaz. kolay gelsin"

Geri