MERSİN FORMATÖRLÜKK

Kodla Büyü
Normlarla pek işimiz yok aslında herkes olduğu okulu öncelikle istemek zorunda zaten, buda dilekçesinde yazacak zaten, hadi mersin yap artık, uzun vadede önümüzü zaten göremiyoruz, bari kısa vadede ne olacağımızı görelim...

ialn etmek bu kadar zor mu?mersin öyle mersin böyle ,teknoljide bir numara diyorlar.aslında bi nümayro yok :-1:
öğretmenlerin ders yükü nasıl olacak bu hafa derslaer belli oluyor.herşey geçen yılkı gibi yap boz tahatasına dönecek..hadibe ya.. :++: :idea:

halen basvuru almadilar bekliyoruz bakalim . erol hocam sesimizi duyuyorsan buraya biseyler yazda arkadaslar stres yapmasin. heryerde alimlar olacaksa mersin de kesin olur ama herkes bisey diyo kardesim. biz sabirla bekleyelim bakalim hayirlisi. bu arada aslolan formatorlukten ziyade kalici yapilan cozumlerdir. en kalici olani ise meslek lisesine bizleri alsinlar olsun bitsin. hayirlisi olsun. bekliyoruz

uysalhalil33' Alıntı:
Erol hocayla görüşen oldumu ,arkadaslar, net bir bilgi varmı. herkes bir muallaktır gidiyor
Dün akşamki mesajım: " İl Koordinatörü Erol Bey'le yarım saat önce görüştüm: "Norm kadrolar belirlendikten sonra büyük ihtimalle başvurular alınacak." dedi."

Sayın hocam, başlığı düzenli olarak takip etseydiniz, gönderdiğim mesajı görürdünüz!, ki cat33 hocam da ilk sayfada görüştüğünü belirtmiş.

#cat33: Maalesef hocam, beklemek zorundayız ( geçen seneki gibi yapsalar da olabilir aslında, Eylül'de 1. görevlendirmeyi yapmışlardı, Aralık'ta da diğer branş görevlendirmesini yapmışlardı. ). :alkis:

Formatörlük görevlendirmesinde 15 saat arayacaklar mı bu da bir muamma..
15 saat ders yok ki..
Birde eğitici formatörler veya fatih koordinatörleri maaş karşılığı derse girmiyorlar..
Arge için 15 saat maaş karşılığı diyorlar
bir düzen yok
her il kendi kafasına göre
nasıl milli eğitim
herkes kendi kafasına göre
başında milli olan her şeyin içi boş malesef..

Ankara yapmış
Mersin e örnek olsun.
15 saat derse girme şartıda yok okuduğum kadarıyla..
Eğiticilere iletişime geçen varsa iletsin lütfen.

şifre:147258369

Ekli dosyalar

• 2012 - II görevlendirme.rar
    5.6 MB · Görüntüleme: 42
mersin ankarayı bekliyordu her yıl, hadi çıkarın başvuru yazısını bugün dikçemizi verelim..okullar açılıncaya yetişsin...

formatörlük konusunda mersinde problem olmayacağını tahmin ediyoruz fakat gecikecek gibi.bu da bizi madur edecek.gayri resmi kaynaklardan görevlendirme başvurularının haftaya alınacağını duydum

Arkadaş bir resmi yazı çıkarmak bu kadar mı zor ya bu teşkilat niye bu kadar başıboş ya..
Tabi makamlara liyakata göre değil sendikaya göre bıyığa göre adamları koyarsan memleketin çivisi çıkar kardeşim.

isbb80' Alıntı:
Arkadaş bir resmi yazı çıkarmak bu kadar mı zor ya bu teşkilat niye bu kadar başıboş ya..
Tabi makamlara liyakata göre değil sendikaya göre bıyığa göre adamları koyarsan memleketin çivisi çıkar kardeşim.
Ne alaka yaaaaaaaaa

Seçmeli dersler seçildikten sonra bu işlemin yapılması gayet mantıklı anlıyoruz ek ders diye yanıyorsunuz. Para para para...

arkadaşlar geçen yıl hatırlarsanız norm fazlası sınıf öğretmenleri formatör olarak görevlendirilmişti.bu yıl sanrm yine sınıf öğretmenlerinin norm işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.evet gecikecek ama olacağından eminim.mersinde bu güne kadar formatörlükte sıkıntı olmadı

Benim bıranşım sınıf zaten.. Belirsizlik canımı sıktı.
Bu gün itibariyle sınıf aldım
Her sene böyle düşünmektense sınıf alırım devam ederim..

serkanozen1' Alıntı:
Benim bıranşım sınıf zaten.. Belirsizlik canımı sıktı.
Bu gün itibariyle sınıf aldım
Her sene böyle düşünmektense sınıf alırım devam ederim..
tabi sizin tuzunuz kuru canım isteyince formatör olurum sıkılınca sınıf alırım oh ne ala memleket yaaa

invem' Alıntı:
tabi sizin tuzunuz kuru canım isteyince formatör olurum sıkılınca sınıf alırım oh ne ala memleket yaaa
Kel alaka hocam..
Bak başımdan geçeni anlatayım.
Evelki yıl yani 2 sene önce artık formatör olmuyacam dedim ve 1. sınıf aldım
Ama bana diğer sınıflardan bölükleri bir sınıf verdiler ki her kes kötü öğrencisini vermiş.
Onları elimden geldiğince çok çalışarak eğittim. 2. sınıfa geçtiler 3 tanesi okumaya geçemediler ki onlarda çok kötüydü.
Geçen yıl yani 2. sınıf olunca beim sınıfımı okulda yer yok diye kapattılar.. Sonra bana 4. sınıflardan bir sınıf verdiler..
Ben de nasıl olsa benim sınıfımı kapattılar diye geçen yıl formatörlük istedim.. İstihdam fazlası bir öğretmene de yer açmış oldum.
Bizi bu hale getirenler sistem ve yöneticiler.
Lütfen birbirimizi suçlamayalım.
Hem çocukların geleyeceğiyle oynayacak kadar vicdansız değilim.. SAYGILARIMLA

3 vakte kadar olacak bugün mü desem yarınmı desem.... sahi ne olacak yada olmayacak bişey söylense gardımızı ona göre alırdık.

Gerçketen ne olacaksa bir an önce olsun gerçi ders programları filan belli oldu gibi ama yine de sıkıntı..
Güncel bilgisi olan arkadaş var mI? Erol hocamızla tekrardan görüşen mesela?

olacak yada olmayacak bu kadar zor mu.....
ölmüşüzde ağlanayımız yok....
vay mebin haline vayyyyy vay.
saygılar. :verymad:

Arkadaşlar (aşağıdaki linkte) Elazığ MV.bakanlığa hitaben bir soru önergesi vermiş.Bakanlığın cevabını bir okuyun derim.
ÖZETLE:Bakanlığın cevabı görevlendirmelerin yapılmaya devam edeceği yönünde.Ancak son cümleye dikkat:
Bitefo görevlendirmeleriyle ilgili mevcut mevzuat hükümleri doğrultusunda görevlendirme yetkisi valilik oluruyla illere verilmiştir.Hadi hayırlısı.

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-3265sgc.pdf

Selamlar,saygılar...

arkadaş bu kadar mı zor ya bütün iller yapıyor bizim mış mış larla işimiz yürüyor . Valla bravo

Geri