Meb engeli kaldırma yöntemi de bitti :(

Kodla Büyü
ben kaçırmışım o "bir tane tarayıcıdan bir uzantı sayesinde girdiğimiz" yöntemi.

tarayıcı sahibi sistemi paralı hale getirmiş, aylık 2 $, yıllık 50 $ fiyat var, vip üyeliği. Yoksa engelleme olmaması lazım.

ymb' Alıntı:
tarayıcı sahibi sistemi paralı hale getirmiş, aylık 2 $, yıllık 50 $ fiyat var, vip üyeliği. Yoksa engelleme olmaması lazım.

Yok ole bisey ya. Hala kullanikiyor yontem neyse burda kapayalim konuyu...

Benbenim okuldaki tum pclerde ayarlamistim bu olayi bugun hepsi gitti.calismiyor chrome u kaldirdim sildim yeniden yukledim olmadi maalesef

Hocam yöntemi bana da PM'den gönderebilir misiniz?

Rumuz: MEB_Bilgi_islem :mrgreen:

Hocalarım elbetteki bulunan yöntemlerin bakanlıkça öğrenilmesinin yöntemi çoktur. Ama biz yine de alenen paylaşmamalıyız. Bence yöntemleri sadece @meb.k12.tr kurum epostaları üzerinden paylaşım yapmalıyız.

chrome eklentisinden tam 1,5 yıl girdim bir görüntü verdiniz iş bitti hadi bakalım ne yapacağız şimdi. :mrgreen:

Re: Ynt: Meb engeli kaldırma yöntemi de bitti :(

Bizim memur cidden küstü bana.Bu engel yüzünden Emekli olacak gibi.
Bilen biri özelden atıversin sevabına.Yoksa memurumuz bu yazı zor atlatır.

hakansia' Alıntı:
COBOL hocamın isteği üzerine silindi.
hakan hocam naptın? demeye kalmadı. yaptı. :)

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı sitesini, sadece bilişim öğretmenlerinin ve okul idarelerinin yasaksız şekilde siteleri açabilmeleri için uyaralım. (Zaten çocuklar cepten, tabletten bir şekilde erişebiliyorlar.) Bi bize yasaklı gibi hissediyorum bazen.

Çocuklar, okul için bir müzik, animasyon, video, materyal,... gerekiyor, bir türlü erişemiyoruz. (Bilgi işlem dairesine çok mantıklı gerekçeler bildirmeliyiz.)

http://bidb.meb.gov.tr/

Mesela e-İmza tarzı bir USB cihazla O bilgisayarda yine Kullanıcı adı ve şifre girmek şartıyla bir uygulama-cihaz geliştirebilirler.

Gerçi bize bu şekilde bir yetki verirlerse tüm okul başımızdan ayrılmaz. :)
Daha çok insanlarla (gerekli-gereksiz) uğraşmak zorunda kalırız ama olsun.

bence de fazla dillendirmemek gerekir. hemen kaldırılırsa iyi olur. isteyenlere özelden yazmak daha iyi olur.

Meb filtresini kıranlar bana da özelden nasıl yaptıklarını anlatabilirler mi ?

Birkaç arkadaş birleşin, aylık 20-30TL kıralı bir Linux VDS kiralayin. Uygun bir porttan yayın yapan bir Proxy sunucusu kurun(Squid3) . Hayırlı olsun, hiç eskimeyen bir yöntem.
VDS'lerimden birisine Squid3'u kurdum, rahat ettim. Hatta Amerika lokasyonu bir sunucu kiralarsaniz evinizde bile Internet'in tüm engellerinin açıldığını göreceksiniz. Hatta evinizdeki hattın MEB hattından daha beter engellerle dolu olduğunun farkina varacaksiniz.

cmnhost' Alıntı:
Birkaç arkadaş birleşin, aylık 20-30TL kıralı bir Linux VDS kiralayin. Uygun bir porttan yayın yapan bir Proxy sunucusu kurun(Squid3) . Hayırlı olsun, hiç eskimeyen bir yöntem.
VDS'lerimden birisine Squid3'u kurdum, rahat ettim. Hatta Amerika lokasyonu bir sunucu kiralarsaniz evinizde bile Internet'in tüm engellerinin açıldığını göreceksiniz. Hatta evinizdeki hattın MEB hattından daha beter engellerle dolu olduğunun farkina varacaksiniz.

okulda değil de evde bu yöntemi bende kullandım bir kaç yıl önce gerçekten çok şey farkediyor. ilk fırsatta tekrar deneyeceğim.

yeniceli2001' Alıntı:
şu an okulda 3 farklı yöntemle giriyorum bunlardan 2si chrome eklentisi bir diğeri program:)
Hocam bu yöntemleri özel mesaj ile paylaşmanız mümkün mü? İsterseniz şahsi isterseniz kurumun mail adresini vereyim.

ucamus' Alıntı:
yeniceli2001' Alıntı:
şu an okulda 3 farklı yöntemle giriyorum bunlardan 2si chrome eklentisi bir diğeri program:)
Hocam bu yöntemleri özel mesaj ile paylaşmanız mümkün mü? İsterseniz şahsi isterseniz kurumun mail adresini vereyim.

bende istiyorum hocam size zahmet özelden atarsınız.

Geri