MEB Şablon 2.0 - Ücretsiz, Dinamik MEB Şablonu

Kodla Büyü
mruh' Alıntı:
kurulum metnindeki talimatları yaptım şöle bi yazı çıktı:

HTTP Error 403.1 - Forbidden
You have attempted to run a CGI, ISAPI, or other executable program from a directory that does not allow executables to run.

MEB Sunucularında denediğine emin misin?

mruh' Alıntı:
http://hafikcumhuriyet.meb.k12.tr/

okulumuzun sitesi bu. isterseniz sizde bir bakın..
MEB'in okullar için verdiği alanda dinamik dillere izin verilmiyor. Orada sadece HTML kullanabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen uygulama İl/İlçe Mem Siteleri için hazırlanmıştır.

slm.
hazirlamış olduğunuz 2. versiyon güzel olmuş hele ilçede olan arkadaşlara o kadar iyilik yaptınız ki anlatamam. Başarılarınızın devamını dilerim. Eminim herkez size dua ediyordur.....

Ben asp, html site ile ilgili ne varsa hiçbirinin tek harfinden anlamam ama 5 senedir ilçe sitesini yürütüyorum hep derme çatma scriptleri olsun kodları olsun kopyala yapıştır deneme yanılma taktiğiyle yürütüyorum.
Asıl konuya gelince yukarıda belirtiğim gibi hiç bişey den anlamadığım için çilem haber üzerindeki haber manset sayfasını MEB in şablonuna uydurmaya çalışsam sorun olur mu yani illa resimler yana kaymak zorunda değil sanırım ... önemli olan tipi gibi düşünüyorum. haberler yana kaymadanda olur sanırım..

biraz karışık yazdım ama zamanım az olduğundan ..... kolay gelsin

Provider error '80004005'

Unspecified error

/ayarlar.asp, line 11

Girdap hocam ya bugün yazma izni aldım ama okuldan tam yükleme yapamamıştım ... şimdi silip tekrar yükledim şimdi yukardaki hatayı veriyor tekrar yazma izni almam mı lazım hocam..

Hocam Bir soru da benden :) mebsablon oturum adında şifremi değiştirmiştim. bu şifreyle oturum açamadım. veri tabanını eskiye de döndüremiyorum bir dürü değişiklik yapmıştım. şifre mi nasıl öğreneceğim?

teferruat61' Alıntı:

Unspecified error

/ayarlar.asp, line 11

Girdap hocam ya bugün yazma izni aldım ama okuldan tam yükleme yapamamıştım ... şimdi silip tekrar yükledim şimdi yukardaki hatayı veriyor tekrar yazma izni almam mı lazım hocam..

yazma izniyle birlikte access için 32 bit desteğininde açılma talebini göndermeniz lazım.

Bir de dosyaları IE ile değil de bir FTP istemcisiyle göndermeniz de fayda var. Yoksa eksik dosya gönderme sorunu olabiliyor.

karakedi85' Alıntı:
Hocam Bir soru da benden :) mebsablon oturum adında şifremi değiştirmiştim. bu şifreyle oturum açamadım. veri tabanını eskiye de döndüremiyorum bir dürü değişiklik yapmıştım. şifre mi nasıl öğreneceğim?

ayarlar tablosundaki şifre kısmını a1159160f1eb94e5 ile değiştirin. Şifreniz mebsablon olmuş olacak. Eski şifrenizi geri alamayız çünkü şifreniz veritabanında md5 ile şifrelendikten sonra saklanıyor.

Bir de kullanıcı adı ve oturum ismini değiştirdikten sonra oturumu kapatıp yeniden giriş yapın.

girdap08' Alıntı:
teferruat61' Alıntı:

Unspecified error

/ayarlar.asp, line 11

yazma izniyle birlikte access için 32 bit desteğininde açılma talebini göndermeniz lazım.

Bir de dosyaları IE ile değil de bir FTP istemcisiyle göndermeniz de fayda var. Yoksa eksik dosya gönderme sorunu olabiliyor.

teşekkürler hocam hayırlı akşamlar...

Hocam bu link verme konusunda bir sıkıntım var. Örneğin okullarımız die solda bir kategorim var ve açılır menüde liselerimiz- ilköğretim okullarımız die iki menü açılıyor. Liselerimize tıkladığımızda ilçemiz bulunan liselierin isimleri geliyor. Buraya kadar sorun yok. Bundan sonra liselerin ismine tıkladığımda o liseyle ilgili foto ve ayrıntılı bilgilerin geleceği bir sayfaya link vermem lazım ama url kısmına ne yazacam o ayrıntılı sayfayıda nasıl oluşturucam bir türlü beceremedim. Özetle bir sayfadan istediğim bir sayfaya bağlantı tam olarak nasıl yapılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

ilhangms80' Alıntı:
Hocam bu link verme konusunda bir sıkıntım var. Örneğin okullarımız die solda bir kategorim var ve açılır menüde liselerimiz- ilköğretim okullarımız die iki menü açılıyor. Liselerimize tıkladığımızda ilçemiz bulunan liselierin isimleri geliyor. Buraya kadar sorun yok. Bundan sonra liselerin ismine tıkladığımda o liseyle ilgili foto ve ayrıntılı bilgilerin geleceği bir sayfaya link vermem lazım ama url kısmına ne yazacam o ayrıntılı sayfayıda nasıl oluşturucam bir türlü beceremedim. Özetle bir sayfadan istediğim bir sayfaya bağlantı tam olarak nasıl yapılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kategori mantığını zaten çözmüşsünüz. Sizin yapacağınız;

okul tanıtım adında gizli bir kategori oluşturup
a okulunun tanıtımını yapacağınız, manşet olmayan bir içerik eklemek. Bu içeriğin linkini yukarıda bahsettiğin alanda kullanabilirsin.

hocam emğinize sağlık çok güzel olmuş,Meb şablonundaki logonun altında ki bakanlık menüsü bu tasarımda yok mu.bu menüyü nasıl ekleyebilirim,şu an localde çalışıyorum.İlginize teşekürler.

girdap08' Alıntı:
ilhangms80' Alıntı:

Kategori mantığını zaten çözmüşsünüz. Sizin yapacağınız;

okul tanıtım adında gizli bir kategori oluşturup
a okulunun tanıtımını yapacağınız, manşet olmayan bir içerik eklemek. Bu içeriğin linkini yukarıda bahsettiğin alanda kullanabilirsin.
Hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim ama dediklerinizi tam olarak anlayamadım. Yan kategoriden okullarımız-Liselerimiz dediğimde ilçemizde bulunan liselerin listesi geliyor. Bu listedeki liselerin her birine tıkladığımda ayrıntılı olarak lise bilgisi olan sayfaya gitmesini istiyorum ama mantığını hala çözemedim.

Bu listedeki liselerin her birine tıkladığımda ayrıntılı olarak lise bilgisi olan sayfaya gitmesini istiyorum ama mantığını hala çözemedim.
işte senin bahsettiğin, tıklayıp detaya gideceğin sayfa, benim yukarıda anlattığım, gizli kategoriye eklenmiş, manşet olarak belirlenmemiş, a okulunun tanıtım sayfası olacak.

Hocam gizli kategoriden kastınız solda görünürlüğü hayır yapmak ise okul tanıtım adında bir kategori oluşturdum. a lisesi ile ilgili ayrıntılı haberi de bu okul tanıtım kategori altında haber olarak ekledim bundan sonrasını yani a lisesi yazısına tıkladığımda ayrıntıya gitme olayı kısmını yapamıyorum.

Tamam sorun yok gibi görülüyor, yada ben anlamadım.

a okulu (Bunun linki olarak, yukarıda eklediğin haberin URL'sini gireceksin)
b okulu
c okulu

isterseniz site bilgilerini ve yönetici şifresini verin ben bir örnek yapayım.

Arkadaşlar sistem için hazır modüller yazıp, o modülleri seçime bağlı olarak kategorilere atama özelliği yapmayı düşünüyorum. O zaman işler daha da basitleşecek ama Bakanlığın çıkaracağı CMS'yi bekliyorum. Eğer bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek bir uygulama yayınlarlarsa bu işin altına girmeyi düşünmüyorum. Eğer ihtiyaçlara cevap vermezse uygulamayı daha da geliştireceğim ve modüler tabanlı bir uygulama olacak.

sürekli böyle bir hata alıyorum nedenini bilen ya da yaşayan varmı?
internet@meb.gov.tr den yazma izni alındı.

Ekli dosyalar

• sorun.png
    sorun.png
    304.8 KB · Görüntüleme: 621
hocam her şeyi anladım zaten sorun haberin url sinde. Haberin url sine nereden bakacağız. Hocam kusura bakmayın belki çok basit şeyler soruyorum ama bu konuda yeniyim.

Öncelikle, bu MEB Şablon 2.0'a ait bir dosya değil.
2. olarak, resim adresi olarak belirlediğiniz konumda ilgili resim olmadığından bu hatayı alıyorsunuz.

ilhangms80' Alıntı:
hocam her şeyi anladım zaten sorun haberin url sinde. Haberin url sine nereden bakacağız. Hocam kusura bakmayın belki çok basit şeyler soruyorum ama bu konuda yeniyim.
Şimdi anladım :) Listelenmeyen bir haberin URL'sini nasıl alayım diyosun :)

En basit yolla. yonetim.asp'de ilgili haberi düzenleme modunda açtığında:
http://xxxx.com/yonetimhaber_duzenle.asp?ID=xx şeklinde bir url miz olacak.
Bu durumda senin link olarak vereceğin URL :http://xxxx.com/haberdetay.asp?ID=xx olacaktır.

girdap08' Alıntı:
Öncelikle, bu MEB Şablon 2.0'a ait bir dosya değil.
2. olarak, resim adresi olarak belirlediğiniz konumda ilgili resim olmadığından bu hatayı alıyorsunuz.

hatadan direk dediğiniz cümle çıkar doğru ama hocam özellikle ekranın görüntüsünü aldım ki ; resim olduğu halde böyle birşey deniyor.

girdap08' Alıntı:
ilhangms80' Alıntı:
Şimdi anladım :) Listelenmeyen bir haberin URL'sini nasıl alayım diyosun :)

En basit yolla. yonetim.asp'de ilgili haberi düzenleme modunda açtığında:
http://xxxx.com/yonetimhaber_duzenle.asp?ID=xx şeklinde bir url miz olacak.
Bu durumda senin link olarak vereceğin URL :http://xxxx.com/haberdetay.asp?ID=xx olacaktır.

Hocam dediklerinizi yaptım ama hala a lisesinin ayrıntısına inemedim Edit de link ekleyip url yi tarif ettiğiniz gibi yazdım ama hata verdi. a lisesinin ayrıntısına ait haberin url sini yanlış mı ekledim.

hata.asp'ye yönleniyorsa olmayan bir içeriğe link verilmiştir, yani yanlış vermişsinizdir linki.

Geri