MEB Şablon 2.0 - Ücretsiz, Dinamik MEB Şablonu

Kodla Büyü
ilhangms80' Alıntı:
Hocam sonunda çözdüm. Her şey için çok teşekkür ederim.
Kolay Gelsin Hocam.

--------------------------------------
Her gün 3-4 tane siteye bizzat kendim kurulum yapıyorum.
Mailden sürekli destek taleplerini yanıtlıyorum.
Forumdan ve PM ile gelen sorunları çözüme kavuşturmaya çalışıyorum.

Bütün bunlara rağmen tek istediğimiz alttaki lisans metninin silinmemesi. Ama bir çok sitede lisans metninin silinmiş olduğunu görüyorum.

Bundan sonra Lisans ihlali yaptığını tespit ettiklerimi gerek burada, gerekse de mebsablon.com üzerinde afişe edeceğim.

Daha da olmazsa bulunduğu ilçenin İlçe Milli Eğitim Müdürünü arayacağım.

Bu kadar emek hırsızlığına ne gerek olduğunu çok merak ediyorum. İlla silmeniz gerekliyse benimle iletişime geçmeleri gerektiğini vurguladığım halde ve Lisans ihlali yaptıklarını mail ile bilgilendirdiğim halde hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyorlar.

girdap08' Alıntı:
halk' Alıntı:
Çok hoş bir çalışma. Tebrikler.
Teşekkürler Hocam.

Bir de şu emek hırsızları olmasa. İşte sırf bu yüzden PHP geçicem.

Şifreleyip vermekten başka çare kalmıyor. Benim joomla sistemi olarak dağıttığım kişilerde de aynı sorun var. Hani bazıları sadece siliyor belki görüntüyü bozuyor diye ama oraya kendi ismini yazıp, ticari sitesinin linkini verenlere ne demeli?

girdap08' Alıntı:
ayarlar tablosundaki şifre kısmını a1159160f1eb94e5 ile değiştirin. Şifreniz mebsablon olmuş olacak. Eski şifrenizi geri alamayız çünkü şifreniz veritabanında md5 ile şifrelendikten sonra saklanıyor.

Bir de kullanıcı adı ve oturum ismini değiştirdikten sonra oturumu kapatıp yeniden giriş yapın.
Teşekkürler hocam.

Ali bey, Bu 2.0 da yazar bölümü olmazmı. tek kişi kontrol ediyorsa sorun yok ama . Genelde duyurular ve telefon zincirleri sayfalarını kullanıyoruz. Kim haber ve duyuru ekliyorsa onun adı çıkması için yazar modülü olması lazım galiba. yoksa hep aynı kişi üzerinde görev kalıyor.

raksedik' Alıntı:
Ali bey, Bu 2.0 da yazar bölümü olmazmı. tek kişi kontrol ediyorsa sorun yok ama . Genelde duyurular ve telefon zincirleri sayfalarını kullanıyoruz. Kim haber ve duyuru ekliyorsa onun adı çıkması için yazar modülü olması lazım galiba. yoksa hep aynı kişi üzerinde görev kalıyor.

Şuan başka bir projeyle uğraşıyorum, yakında yeniden MEB Şablon projesine desteğimiz devam edecek.

enginkati' Alıntı:
merhabalar hocam meb şablon 2.0 personel resim ekliyemiyorum
bana yardım
edinn
çok acil

Mail ile dönmüştüm size.

İlk eklediğiniz resim, ansayfada yer alan slider resmi oluyor. Yazıda gözükecek olan resmi, haber detay alanındaki editorden eklemeniz lazım.

Nihayet inceleme fırsatı buldum, gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık...

Girdap hocam merhaba. Bizde izmir gaziemir için mebsablon kurmaya başladık. Yerelde localhostta deneme yaparken galeri oluşturmada bir sorunla karşılaşmamıştık ama siteye yüklediğimizde şablonu şu anda galeri ekleyemiyoruz ve mevcut galerilerin isimlerini değiştiremiyoruz. Sorun ne ile ilgili olabilir?

meb.k12.tr sunucuları asp, php ve veritabanı desteği vermediği için malesef bu tür sistemleri çalıştırmıyor. Ancak k12.tr uzantılı bir alan ve hosting alırsanız, meb.k12.tr'yi bu yeni adresinize yönlendirebiliyorsunuz

Merhaba Girdap hocam, Ellerinize sağlık. Kurulumda belirttiğiniz veritabanı değişikliklerini(webadresi= http://www.gampeml.k12.tr , klasor = /) yaptıktan sonra sunucumuzda www klasörünün içine bütün dosyaları yükledik.(loadxml.php de dahil) Resim klasörüne yazma izni de verdik. Fakat www.gampeml.k12.tr adresimize girdiğimizde

"Lutfen loadxml.php dosyasini sitenizin kok (root) klasorune kopyalayiniz!!!"

şeklinde bir hata alıyoruz. Ayrıca site sonunda da

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers
error '80004005'
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query.
/wwwroot/sayac.asp, line 4

şeklinde bir hata alıyoruz. Bunun sebebi sunucumdaki root klasörünün wwwroot değil de www olması olabilir mi?

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Teşekkürler...

mail atmışsınız, yanıtladım. Veritabanının bulunduğu klasöre de yazma izni vermelisiniz.

Hocam güzel çalışma olmuş başarılarının devamını dilerim.Keşke veri tabanını sql yapsaydın daha sağlıklı olurdu.

ozhan3030' Alıntı:
Hocam güzel çalışma olmuş başarılarının devamını dilerim.Keşke veri tabanını sql yapsaydın daha sağlıklı olurdu.

Milletin sıkıntıda olduğu, yazılan uygulamaların da 500 TL'dan aşağıya satılmadığı bir dönemde, kısa bir sürede kodlanmış bir uygulama olduğundan access kullandım. Başlarda sistemi MySQL'e dönüştürmeyi düşünüyordum ama "Tek satırlık bir telif metninden rahatsız olup kendileri yapmış gibi gösterenler, Kendileri yapmış gibi satışını yapanlar" olduğunu gördükten sonra bu uygulamaya olan desteği bitirdim.

Edit:
Bu arada güncel lisans ihlallerini de yazayım da, belki utanırlar:
cumra.meb.gov.tr
dikili.meb.gov.tr
sirvan.meb.gov.tr
sultandagi.meb.gov.tr

Arkadaşlar, MEB'in üzerinde çalıştığı CMS hangi aşamada, bilgisi olan var mı? Eğer yakın zamanda çıkmayacaksa yeni güncelleme paketi hazırlayacağım. Yakın zamanda yayına süreceklere boşa emek harcamak istemiyorum. Bir bilgisi olan var mı bu konuda?

Geri