Maraşta görev yapanlar?

Kodla Büyü
Az önce bizim memur sınav hizmetlerinde çok yakın bir arkadaşını aradı Bayram sonuna kaldı dedi...

arkadaşlar yaklaşık iki hafta önce üşenmeyip afşinden kalkıp maraş eğitici formatörü Ali beyle görüşmeye gittim şuan herşey hazır fakat diğer illerin ki gibi 30 ders saati olarak düzenlenmesi için uğraştığını söyledi bu yüzden diğer iller açıkladıktan sonra yapmak istediğini belirtti. çünkü bakanlığa görüş sunulduğunda esnek olduğunu belirtmiş ve çalışma saatlerinin 5-8 de olabileceği belirtilmiş bu yüzden gecikme olduğunu diğer illeri emsal göstererek 30 saati şeklinde düzenlemek istediğini söyledi. benim arkadaşlardan ricam lütfen il mem de sınav hizmetleri bölümünü arayarak diğer illerin yayınladığı gibi 30 ders saati olması yönünde bastırmanız çünkü önümüzde ki yıllarda kimse yayınlanan görevlendirmelerdeki şartlara bakmaz önceki yılın görevlendirmesinde tarihi değiştirip çıkarır bu gün yapamazsak yarın kimse bizi dinlemez

30 saat zaten resmi yazıda gorev tanımında mevcut neyi isteyecez 8-5 diye bişey soz konusu bile değil bt rehber öğretmenliği resmi yazısında.

hocam ben erinmedim evime 150 km uzak olan milli eğitim müdürlüğüne gittim görüştüm kafadan atmıyorum. 30 saat ders verilir hangi yazıda yazıyor ben indirdim okudum ama yok yeni mi yayınlandı. görüşmemde bakanlığa görüş sunduk ve bu esnekliği milli eğitim müdürlüklerine bıraktığını söyledi. il böyle istedikten sonra yapmam deme gibi bir hakkımız yok ayrıca gelen yazıda ki ders çizelgesi meselesi 2 öğretmen bulunan okullar için gerektiğini söyledi sınav hizmetleri bölümünde çalışanlar. ben üzerime düşeni yaptım hocam gidip milli eğitime bir sorun eğer yakınsanız ben gittim sordum böyle dediler. ha unutmadan bir de şunu belirttiler siz ek ders saatlerine ilişkin kararın 16. maddesine göre ek ders alacağınız için de 8-5 durmanız gerekiyor dediler. ben sendika başkanımla görüştüm yarın ili arattırıp 30 ders saati olması yönünde görüş bildirecek

:idea: arkadaşlar bir çağrım var yarından itibaren en 5-6 kez sınav hizmetleri bölümünü arayıp sıkıştıralım ayrıca 30 ders saati olması gerektiğini bunu uygulayan illeri örnek olarak söyleyelim. kaybedecek birşeyimiz yok lütfen duyarlı olalım. lütfen kayıtsız kalmayın il ne derse onu yapmak zorundayız kalmayalım kararname çıkmadan etkimiz olabilir ama daha sonra burda söylenmemizin bir anlamı olmaz.

Yazının hiç bir yerinde mesai usulü 8-17 çalıştırabileceklerine dair en ufak bir şüphe yok. Bunu yapamazlar.

Yazıda açık ve net olarak öğretmenin girebileceği ders saati olarak bt rehberliği yazılır diyor. bir öğretmende 30 saat ders alır

yazıda 2 öğretmenli yer demiyor, ikili öğretim yapan okullar diyor.

Hocam benim evim mem e 5 dk. ama bilgisayar bölümündeki memurlarla hiç muhatap olmayın. adamlar zaten öğretmenlerden nefret ediyorlar, formatörlüğün mesai usülü olmasından dolayı ohh çekiyorlardı bilgisayar öğretmenlerine ama şu anda yeni gelen yazıdaki haklar doğrultusunda eminim kuduruyorlardır. yazı açık ve net. muhatap sendikalar, eğitici formatör ve mil eğt müdür veya yrd. memurlarla sakın muhatap olupta bi taraflarını kaldırmayın

Birde ben ali beyle yazı çıktığında görüştüm ertesi günde milli eğitim müdür yardımcısıyla görüşmüştü. daha sonra detaylı olarak tekrar görüştüm. sabahçı ve öğlenci olarak tercih edilen yerlere tabi öncelik fatih projesi kapsamındaki liseler olmak üzere görevlendirmelerin yapılacağını, ders programının idare tarafından karşılıklı hazırlandıktan sonra sabahçı veya öğlenci olarak tercihe göre diğer bt rehberliği derslerinin yerleştirileceğini konuşmuştuk.

fortam_01 hocam ali beyle benden sonra görüşmüsünüz o zaman ben daha müdür yard. ile görüşecem demişti kesinleşti diyelim o zaman inşallah. bana da önce fatih projesi kapsamındaki liseleri dedi bunun için tekrar bir dilekçe almayacaklar galiba hatta beni başka bir yere vereceklerini de öğrenmiştim.

botebocuu' Alıntı:
fortam_01 hocam ali beyle benden sonra görüşmüsünüz o zaman ben daha müdür yard. ile görüşecem demişti kesinleşti diyelim o zaman inşallah. bana da önce fatih projesi kapsamındaki liseleri dedi bunun için tekrar bir dilekçe almayacaklar galiba hatta beni başka bir yere vereceklerini de öğrenmiştim.

Hocam vermiş oldukları tercih listesinde 3 adet tercih sundular.herkes tercihini yaprı. tekrar görüşmedim ama valiliğe gitmiştir sanırım. bu tercihlerinizin dışına istemediğiniz takdirde veremezler. siz eğer gönüllüyseniz verebilirler. isteğe bağlı yani.

az önce aradım adamlar bişey bilmiyor çalışıyoruz bu hafta olacak dedi faklı bişeyduysam dişimi kıracam :)

ali beyi aradım işler tamamlanmış bugün son görüşme 30 ders saati önce fatih projesine geçen liseler beni de liseye vermişler başka okul istemiyorum şıkkını işaretlememe rağmen 1 kasım itibariyle göreve başlamış oluyoruz hepimize hayırlı olsun

hakanotuken' Alıntı:
Valiye gittiğini kim söyledi hocam
sabahtan beni aradı ali bey eşimin okuluyla ilgili olarak o zaman kendisi söylemişti şu an imzada bekliyorum demişti...öğleden sonra çıkarsa 1 kasımdan itibaren biter mi dersiniz beter mi dersiniz BTR mi dersiniz işte o göreve başlayacağız

Sabah Btr olarak mı uyanacağız aman Allah'ım :lol: :lol: nasıl birşey acaba çok merak ediyorum :lol: ekim ayında 0 tl ekders almış olmam hasebiyle dört gözle bekliyorum.

hocam yazı yayınlanacakta nerde yayınlnıyor bu yazılar merak ediyorum ben :) yok yarından itibaren biz nasıl BTR oluyorz bi de yazı bugün gelmemişse merak ettim de..

hocam kararnamelerin onay tarihi olarak yarın yazacak okula yarın da gelse pazartesi de gelse ek ders yazılmaya o günden itibaren başlar zaten çok geciktirmezler onuda gönderirler inşallah samsun mem gibi ayrıntılı bir görev tanımı ve yapacakları işler gibi bir yazıda gönderirler adamlar mümkünse ayrı bir oda bile verin diye ayrıntılı yazmışlardı hayaldi gerçek oldu :p müdürler çatlayacak :p

botebocuu' Alıntı:
hocam kararnamelerin onay tarihi olarak yarın yazacak okula yarın da gelse pazartesi de gelse ek ders yazılmaya o günden itibaren başlar zaten çok geciktirmezler onuda gönderirler inşallah samsun mem gibi ayrıntılı bir görev tanımı ve yapacakları işler gibi bir yazıda gönderirler adamlar mümkünse ayrı bir oda bile verin diye ayrıntılı yazmışlardı hayaldi gerçek oldu :p müdürler çatlayacak :p
söyledikleriniz doğru ise harika olur...

Geri