Maraşta görev yapanlar?

Kodla Büyü
hasari' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
Hocam bizim okulda sınıf öğretmeni vardı kadrosu bizde ama görevlendirme başka okullarda çalışıyordu.
şimdi okulda hiç çalışmadığı için tayın isteyemiyor
kadrosunun bulunduğu okulda görevlendirilmek lazım galiba.
Tayin isteyememesinin sebebi görevlendirme değil.
4+4+4 kapsamında okul adları ve kodları değişti bu sebeple kurumda çalıştığı süreler sıfırlandı.
Sizi artık etkilemez. Görevlendirmenizi isteyebilirsiniz.

Hocam kadrosunun bulunduğu okulda görevlendirmeler hariç 3 yıl çalıma şartı var.
bu konuyu iyi biliyor musunuz.
Ona göre tercih yapacağım

hasari' Alıntı:
toprak60' Alıntı:
Kendi okulum merkeze bağlı bir köy okulu
Git gel bir sürü vakit, toz toprak vs.
olumsuz yanları var ama burada zaten işleri zar zor yetiştiriyorum. Bide başka bir okulda görevlendirme çıkarsa ordan oraya hiçbir işi tam yapamam.
Ben bu işi sevmedim :-1: okulumda görevlendirme verirlerse ne alaa :!:
Görevlendirme tek okula yapılacak. Dilekçede başka yere gitmek isteyip istemediğinizi evet hayır ile seçiyorsunuz. İstemediğiniz bir yere görevlendirme yapmayacaklardır.
Hocam ama 2. maddede okuldaki ders görevini yaptıktan sonra diyor buna göre kendş okulumuzdaki derse girecez değilmi??

hakanharuny' Alıntı:
hasari' Alıntı:
toprak60' Alıntı:
olumsuz yanları var ama burada zaten işleri zar zor yetiştiriyorum. Bide başka bir okulda görevlendirme çıkarsa ordan oraya hiçbir işi tam yapamam.
Görevlendirme tek okula yapılacak. Dilekçede başka yere gitmek isteyip istemediğinizi evet hayır ile seçiyorsunuz. İstemediğiniz bir yere görevlendirme yapmayacaklardır.
Hocam ama 2. maddede okuldaki ders görevini yaptıktan sonra diyor buna göre kendş okulumuzdaki derse girecez değilmi??
Hayır bu şunu kast ediyor. Diyelim ki 26 saat BT dersi var siz bu derslere girmek zorundasınız. Eskiden 6 saat alıp 20 saati başka öğretmene bırakabiliyordunuz ama bu madde ile bunun önüne geçilmiş.
Yani tek okuldaki bütün BT derslerine girmek zorundasınız onun dışında siz A okulunda iken B okuluna görevlendirme istediniz. A okulundaki dersler artık sizi ilgilendirmiyor siz B okulundaki derslerden sorumlusunuz.
:)

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    149.3 KB · Görüntüleme: 617
sturkmen' Alıntı:
hasari' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
Hocam bizim okulda sınıf öğretmeni vardı kadrosu bizde ama görevlendirme başka okullarda çalışıyordu.
şimdi okulda hiç çalışmadığı için tayın isteyemiyor
kadrosunun bulunduğu okulda görevlendirilmek lazım galiba.
Tayin isteyememesinin sebebi görevlendirme değil.
4+4+4 kapsamında okul adları ve kodları değişti bu sebeple kurumda çalıştığı süreler sıfırlandı.
Sizi artık etkilemez. Görevlendirmenizi isteyebilirsiniz.

Hocam kadrosunun bulunduğu okulda görevlendirmeler hariç 3 yıl çalıma şartı var.
bu konuyu iyi biliyor musunuz.
Ona göre tercih yapacağım
Hocam ben bunu biliyor bunu söylüyorum. Meb'in işi belli olmaz bugün yarın yeni bir şey çıkarır ben bundan sorumlu olamam. Görevlendirmenizi iyi düşünün kendiniz karar verin. :)

İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU - 2012

5. Üç yıllık sürenin hesabında, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda fiilen öğretmen olarak geçirdikleri süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildikleri süreler dikkate alınacaktır.

emines' Alıntı:
format_01' Alıntı:
emines' Alıntı:
format_01' Alıntı:
emines' Alıntı:
*bizim okulda sabah 17 öğleden sonra 6 saat seçmeli ders var,bu durumda benim iki dönemde gelmem lazım. ama başka biri bizim okulu isterse sabahçı ve öğlenci olarak çalışabiliriz.
yokmu gziye gelmek
isteyen :lol:

hocam ben maraş lisesini yazacaktım ama bana siz öğlen çalışırsınız bende sabah çalışırım diyorsanız 2. sıraya gaziyi yazabilirim.

bana uyar :++:

Bana daha çok uyar. :)
hangi okulda çalışıyorsunuz hocam, bt sınıfınız olmadığı içinmi başka okul seçeceksiniz. bu arada ben emine memnun oldum :)

evet hocam bt sınıfım yok. bu zamana kadarda hiç düşünmemiştim görevde istememiştim ama şu anda biraz cazip geldi

KöfteHoRr' Alıntı:
İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU - 2012

5. Üç yıllık sürenin hesabında, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda fiilen öğretmen olarak geçirdikleri süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildikleri süreler dikkate alınacaktır.

Hocam kimse sana garanti veremeze. arkadaşında dediği gibi meb de her an herşey olabilir. evet görevlendirmeler okulunuzdaki ffili çalışma süresinden sayılmıyor tabi btr bunun dışında tutarlarmı bilemeyiz ama şu anda böyle bir uygulama yok. arkadaşın dediği gibi kurumlar değiştiğinden dolayı süreler sıfırlandı gibi bir durumda olamaz. bizimde kurum değişti ama herkes istedi.

hasari' Alıntı:
hakanharuny' Alıntı:
hasari' Alıntı:
toprak60' Alıntı:
Hayır bu şunu kast ediyor. Diyelim ki 26 saat BT dersi var siz bu derslere girmek zorundasınız. Eskiden 6 saat alıp 20 saati başka öğretmene bırakabiliyordunuz ama bu madde ile bunun önüne geçilmiş.
Yani tek okuldaki bütün BT derslerine girmek zorundasınız onun dışında siz A okulunda iken B okuluna görevlendirme istediniz. A okulundaki dersler artık sizi ilgilendirmiyor siz B okulundaki derslerden sorumlusunuz.
:)
hocam orda okullarında ders görevi derken kadrolarının bulunduğu diyor

İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme yönetmeliği

MADDE 26- (4) İl içinde ya da il dışına yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerin, yer
değiştirmeleri için gerekli olan bulundukları eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken
sürenin hesabında, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda veya ilde fiilen
öğretmen olarak geçirdikleri süreler dikkate alınır. Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu ya
da il dışında görevlendirilen öğretmenlerin yer değişikliği isteğinde bulunabilmeleri için
görevlendirildikleri tarihten önce bulundukları eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması
gereken süreyi tamamlamış olmaları gerekir.

Hocam buradan da anlayacağınız üzere ki bu gâyet açık; eğer il içi tayin isteyecekseniz, kendi ne yazık ki kendi okulunuzda 3 yılı tamamlamış olmanız gerekiyor diyor. Ama eğer il dışı isteyecekseniz sorun yok.

Hocam hangi okulları isteyeceksiniz
hangi okullarda öğretmen yok biliyor musunuz

Hocam ben merkez Fatih ilköğretim okulunda çalışıyorum ama özel bir sebeple ilçeye gitmek istiyorum ne yapmam lazım

nereleri tercih ettiniz
bir de necip fazıl ilkokulunda bt öğretmeni var mı

Şimdi bir ihtiyaç listesi yayınlamışlar bir de lab listesi ihtiyaç listesinden mi seçeçceğiz bilemedm

pazarcıktan okul yazmak isteyen yok mu? "hakanotuken" arkadaşım merkezden ilçeye geçmek istiyorsan gel senle becayiş yapalım :). pazarcık
istemez misin ?

Hocam benim göksuna gitmem lazım benim yerime fatih ilkokulunu yaz kesin gelir, okul merkezin merkezinde 4 saat ders var 26 saat ders alırsın, müdür çok iyi...

Neden gidiyorsun dersen sebebi okul değil

Arkadaşlar ne yapiyorsunuz öğlene kadar bekliyor musunuz benim bugün iki saat dersim var. Onay bugünün tarihiyle çıkar mı? Maraş nasıl yapıyor geriye dönük oluyor mu hiç??

ben onayı görünce başlarım.zaten bizim okulda da onaydan önce ekders yatmaz.

Ali hocayı aradım cuma aradım konuştuk herkesi kendi okuluna vereceğiz atıl durumdaki arkadaşları fatih okullarına vereceğiz dedi

hakanotuken' Alıntı:
Ali hocayı aradım cuma aradım konuştuk herkesi kendi okuluna vereceğiz atıl durumdaki arkadaşları fatih okullarına vereceğiz dedi
hakan hocam onaylar bakanlıktan mı yapılacak, illerin insiyatifinde mi? Ne zaman olacağı hakkında bilginiz var mı? Arkadaşlar geriye dönük ödeme yapılmaz, onay tarihinden itibaren ekders yatar. Ama 15 saat dersiniz var mı bilmiyorum, tabi ki durmak gerekebilir fazladan eğer ders saatiniz azsa..

botebocuu' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
hakan hocam onaylar bakanlıktan mı yapılacak, illerin insiyatifinde mi? Ne zaman olacağı hakkında bilginiz var mı? Arkadaşlar geriye dönük ödeme yapılmaz, onay tarihinden itibaren ekders yatar. Ama 15 saat dersiniz var mı bilmiyorum, tabi ki durmak gerekebilir fazladan eğer ders saatiniz azsa..
Hocam valilikten yapılacak genelgede öyle yazıyor

sisss' Alıntı:
botebocuu' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Hocam valilikten yapılacak genelgede öyle yazıyor
teşekkürler hocam

Duyumlara göre milli eğitim görevlendirmeleri hazırlamış yarın valilik onayına gidecek Pazartesi başlarız sanırım

Geri