müdür odasında öğretmene bağırabilir mi?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar,
bugün sabah bt sınıfına girdiğimde sınıf öğretmenin öğrencileri ile birlikte btyi doldurduklarını gördüm. bana kimse bt sınıfının sınıfa dönüştürüldüğünü söylememişti, yalnız cuma günleri seçmeli dersler için kullanıldığını biliyordum. acil hazrılamam gereken rapor vardı, bir ara bir programa bakıyordum müzik sesi açıldı ama çok yüksek sesi yoktu, sınıf öğretmeni sesi içe alın dedi, bende içeri almak için bir özelliğinin olmadığını söyledim, müdüre şikayet etmiş, müdür yanına çağırıp hayvana bağırır gibi bana bağırdı, herşeyimi kayıt altına aldığını ve memurluğun gidecek diye tehdit etti beni, bende müdürün ses kaydını aldım. bu müzik olayından bişi çıkmayacağını biliyorum ama müdürün ne olursa olsun bana bağırmasını içime sindiremedim. napabilirim bu konuyla ilgili?

Re: Müdürün Tavrı

hocam ses kayıtı yapmakta suçtur bilesiniz. ama müdür size ne hakla bağırıyor neyi yakıyormuş. öle lafla yakılmaz sıkıyorsa yakmak için uğraşsın senden çok onun başı ağrır. sizi genç görüp yada sessiz üzerinize gelmiş. eğer odada tek kaldığınızda bunları dediyse kafayı gömseydiniz sonrada çıksaydınız odadan :verymad:

Re: müdürün tavrı

Bilgisayarlar içeride olduğu halde mi bir sınıfa tahsis edilmiş sınıf? Anlamadım.

Bir de sesi içe almak ne demek hocam, bilgisayarın sesini kapatsaydınız o an ağız kokusunu çekmemek için.

aynen hocam bire birde iseniz mudure ne yapmak istediğini sorsaydın inceldiği yerden kopar senin derdin ne hoca derdin.. :)

1- şahit varsa ve doğruyu söyleyecekse gidip psikiyatriden rapor alırsın. meme dilekçe verirsin. mem seni haklı bulursa sorun yok ama(%50 ihtimal) iftira diye sanada ceza verirler. sonra kalite bir avukatla mobbingden davayı patlatırsın. %99 kazanırsın. şahit önemli.
2- şahit yoksa hiç birşey olmaz. şahit olmayan bir ortamda kibar bir şekilde sende ona öyle davranabilirsin.

çok üzücü olaylar. ama memuriyet öyle müdürün lafıyla kaybedilecek birşey değil. rahat olun. bence her halikarda 3-5 gün rapor alın.

bu olayın öncesinde husumetiniz olmalı ki ses kaydı falan nerden çıktı hocam baya ileri boyutta olmalı...
Allah yardımcınız olsun

hocam bu gibi durumlarda olay anında kendimizi savunmalıyız ve ne olursa olsun size bağırmasına izin vermeyin...ses tonunu düzgün kullanması yönünde kendisini uyarsaydınız...zamanında söylenmeyen söz de sonradan bir işe yaramıyor..

edacomü' Alıntı:
hocam bu gibi durumlarda olay anında kendimizi savunmalıyız ve ne olursa olsun size bağırmasına izin vermeyin...ses tonunu düzgün kullanması yönünde kendisini uyarsaydınız...zamanında söylenmeyen söz de sonradan bir işe yaramıyor..

söyledim hocam bana bağırmayın diye sonra insanlaşmaya başladı ama kapıyı kapatır kapatmaz direk hayvan gibi bağırdı, oturamazsın dedi önce sonra bögürmeye başladı, bende bana bağırmayın diye uyardım kendisini. ama çok ağrıma gitti babam bile bana bağırmadı bu şekilde.

kaybil' Alıntı:
bu olayın öncesinde husumetiniz olmalı ki ses kaydı falan nerden çıktı hocam baya ileri boyutta olmalı...
Allah yardımcınız olsun

evet hocam daha öncede bu şekilde bağırmıştı bana o zamandan beri psikolojim bozuldu okulda huzurum falan kalmadı:(

hocam memuru görevden soğutmak da suçtur...aynı şey bana yapılmış olsa MEM'e gider şikayet ederdim...Anlattıklarınıza bakılırsa bu şekilde tavır sergilemesi gereken de hiçbir şey yok..Böyle insanlara karşı her zaman başını dik tutacaksın hocam altında kalmayacaksın...

hocam müdür odasında değil hiç bir yerde öğretmene bağıramaz. Devletin dili yazıdır. İşine gelmeyen bir şey varsa yazı ile bildirsin. O sizin sahibiniz değil o da sizin gibi bir memur tek farkı pozisyonunun idarecilik olması.

Hocam müdürün odasının kapısını kilitleyin. Müdürü tehdit edin. Gerekirse üzerine yürüyün. Senide kendimide yakarım de. Bak bakalım bir daha bağırıyormu? ama bunları yaparken şahit olmayacak.

sendikana git sendikan bir telefon ediversin. sen benim öğretmenimin memuriyetini nasıl bitiriyormuşsun diye.

her_dem' Alıntı:
sendikana git sendikan bir telefon ediversin. sen benim öğretmenimin memuriyetini nasıl bitiriyormuşsun diye.

hocam seçmeli derslerde velilere baskı ypaılıyordu bende bunu farkettim müdür şikayet ettim, ondan sonra elinde ne var ne yok toplamış hakkımda, sendikayı unuttum arayım bakalım ne dicekler

zodiac' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

hocam seçmeli derslerde velilere baskı ypaılıyordu bende bunu farkettim müdür şikayet ettim, ondan sonra elinde ne var ne yok toplamış hakkımda, sendikayı unuttum arayım bakalım ne dicekler
Hocam Mobbing diye birşey duydun mu de müdürüne?

hocam pabuç bırakma elinden geleni yapsın sendika 147 bimer mem nere bulursan git.terbiyesize bak hele.sen baskı yapıyosun diye şikayet ederim de mebe bakam nasıl tutşuyor bi taraflarıı

seçmeli derslerde müdahale edemez onun kuyruk acısı var sen adam yumuşak karnından vurmuşsun ondan ayı gibi böğürmüş

zodiac' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,
bugün sabah bt sınıfına girdiğimde sınıf öğretmenin öğrencileri ile birlikte btyi doldurduklarını gördüm. bana kimse bt sınıfının sınıfa dönüştürüldüğünü söylememişti, yalnız cuma günleri seçmeli dersler için kullanıldığını biliyordum. acil hazrılamam gereken rapor vardı, bir ara bir programa bakıyordum müzik sesi açıldı ama çok yüksek sesi yoktu, sınıf öğretmeni sesi içe alın dedi, bende içeri almak için bir özelliğinin olmadığını söyledim, müdüre şikayet etmiş, müdür yanına çağırıp hayvana bağırır gibi bana bağırdı, herşeyimi kayıt altına aldığını ve memurluğun gidecek diye tehdit etti beni, bende müdürün ses kaydını aldım. bu müzik olayından bişi çıkmayacağını biliyorum ama müdürün ne olursa olsun bana bağırmasını içime sindiremedim. napabilirim bu konuyla ilgili?

Ben olaydan pek birşey anlamadım. Bt sınıfı normal sınıf mı olmuş yoksa 1 saatliğine öğrenciler mi gelmiş sınıfa?? sesi içeri al derken sesi azalt mı diyor?

Konu her ne olursa olsun bu şekilde davranamaz mobbinge girer bu davranış. İlçe mem bir dilekçe yaz durumu anlat psikolojinin bozulduğunu mobbinge maruz kaldığını belirt gereğini iste cevaba göre hareket edersin. Alo 147 de bildirebilirsin...

zodiac' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
Allah yardımcınız olsun

evet hocam daha öncede bu şekilde bağırmıştı bana o zamandan beri psikolojim bozuldu okulda huzurum falan kalmadı:(

ya arkadas bilişimciler dısında idareyle arsı bu kadar bozuk baska branş olamaz hepsinin ben taaaaaa :x , banada face book a giriyorum diye tutanak tutuyorlardı, batıyoruz adamlara ,neyse sana hiçbir sekilde bagırmaya hakkı yok yiyorsa gitsin sahitlerin önünde bagırsın , memurlugun gidermis o işler öyle kolay degil, dostum benim olayda anında görevlendirme cıkardılar baska okullara harikada oldu, sinir strs kalmadı, aynen git dilekçeni ver ilçe mem e...

hocam aslında ne anlattığını tam anlamadım. sesi içeri almak ne . müdür tam olarak neye kızdı

Vay arkadaş ne öğretmenler ne müdürler var :mrgreen: Bir öğretmen beni müdüre şikayet edecekte müdürde bana bağıracak ve sessiz kalacağım :puhaha: Bizimde özellikle ilk sene müdürle tartışmalarımız oldu ama müdürüm 1 gün olsun saygısızlık yapmadı bende ona yapmadım şimdi mebbis şifreside dahil biliyorum adam güveniyor bana :)

dehencan' Alıntı:
Hocam müdürün odasının kapısını kilitleyin. Müdürü tehdit edin. Gerekirse üzerine yürüyün. Senide kendimide yakarım de. Bak bakalım bir daha bağırıyormu? ama bunları yaparken şahit olmayacak.
süpersin hocam :)

arkadaşlar haklı biebir muhabbetlerde o sana nasıl davranırsa aynısını yapabilrsin. şayit varsa bu drumua kapının dışında duran ve sesleri duyan biri varsa direkt sendikaya dilekçeni ver onlar gerekeni yapa..

Geri