Müdürüm Beni Tehdit Etti

Kodla Büyü
sevgi54 hocam, öncelikle müdürünüzle zıtlaşmayın! evet diyip geçin, bakarız hallederiz deyin. burdaki arkadaşlar malkoçoğlu gibi esip suvurup akıl verirler, olay başlarına gelincede yardım yardım diye bağırırlar. sanırım ilçedesiniz ve ilçe bütün olarak eğitim bölgesidir, sizi dediği gibi köy köy dolaştırır bunada hakkı var. Ayrıca ilçe milli eğitim müdürü ve diğer müdürlerle arası iyi olduğu için sizin hakkınıda olumsuz yorum yapılca ilçedeki herkes hakkınızda olumsuz düşünür.
Benden tavsiye; bildiğim kadarını yaparım hocam, canla başla. Bilmediğim yerdede araştırır bakarım tabiki yapacam işim bu, önemli olan okulun işleri aksamasın eğitim öğretim devam etsin başarı artsın. Derseniz işler düzelir hatta müdürünüz gördüğü yerde halinizi hatrınızı sorar.
Canınızı sıkmayın, müdürünüzle iyi geçinin!

bana kalırsa bu kadar kafanı ağrıtmana değecek biley yok.madem paraya ihtiyacın var ve umudun formatörlükte .(-ek ders için görevledirmeyle başka bir okula da gidebilir,kurs açabilirsin vs ama) formatör ol elinden geleni yap gelmeyenleri bilmiyorum de. pigacu nun dediği gibi müdürle aranı iyi tut. nolucak..aslına bakılırsa formatör olmamak en güzeli ben geçen sene formatördüm 3000 öğrencili bir okulda hemde. şimdi küçük bir okuldayım maaş karşılığı derse giriyorum karışanım görüşenim yok kafam rahat .. :+1:

müdürünüz sizi iyi tanıyo ve ihtiyacınız olduğunu bildiği için böyle davranıyo bence

arkadaş insanın başına gelecek en kötü şey kendinden ödün vermesi.... bu konuda uçlarda yaşamaya gerek yok.. müdür bu ifadeyi kullandığında madem rest çekemiyorsunuz ihtiyacınız var; görevimi layıki ile yerine getirim hocam diyerek üzerinize düşeni yapmalıydınız.. ha birileri diyor ki döverim o zor işte... birileride el pençe divan dur iyi geçin ne dese emredersin de diye tavsiye veriyor ya işte bu karakter meselesi mayasında olmayan tavsiyeyle istese de bunu yapamaz...
ama bu saatten sonra o müdürden kurtulman için inşallah başka bir okula tayinin çıksın diye dua da bulunabilirim..

Hocam biraz alakalı olmayacak ama gelecek için bir öneri. Biz bilişimciler için bir teknik müdür yardımcılığı kadrosu açsınlar bizi bu formatörlükten ek ders çilesinden norm kadro fazlası durumundan kurtarsınlar. Yada arkadaşlar Bence sınavlara çalışın Okullarda müdürler ve müdür yardımcıları bilişim teknoloji öğretmenleri olsun. Birçok müdür yada müdür yardımıcısı üst yazı yazmayı nöbet çizelgesini excelden çıkarmayı iş olarak görür. ama bizler bu işlerin en iyisini yapabilecek teknik donanınlı bilişim öğretmenleriyiz.

meslaktışımızdan bir destek göreceğimize bu şekilde terbiyesizce bir tutum sergilemesi bir kurum müdürü için ayılplanacak bir durum...terbiyesizlikten başka birşey değil

hızlıtürk, bu işin karakterle - mayayla alakası yok. o müdür cehenneme çevirir o arkadaş için o ilçeyi. arkadaş belliki yeni başlamış, ben sadece köprüyü gecene kadar ayıya dayı de diyorum. gaz vererek müdürün önüne atmayın bence. ayrıca şimdiye kadar formatör öğretmenden çok tırsıyom, yanında konuşamıyom diyen müdürde ne duydum ne gördüm. arkadaşlar kandırmayın kendinizi, yönetmeliğiniz yok görev tanımınız yok. görevlendirme dolaşıyoruz ortalıkta.

pigacu' Alıntı:
hızlıtürk, bu işin karakterle - mayayla alakası yok. o müdür cehenneme çevirir o arkadaş için o ilçeyi. arkadaş belliki yeni başlamış, ben sadece köprüyü gecene kadar ayıya dayı de diyorum. gaz vererek müdürün önüne atmayın bence. ayrıca şimdiye kadar formatör öğretmenden çok tırsıyom, yanında konuşamıyom diyen müdürde ne duydum ne gördüm. arkadaşlar kandırmayın kendinizi, yönetmeliğiniz yok görev tanımınız yok. görevlendirme dolaşıyoruz ortalıkta.

Aynen dediğiniz gibi oluyor görev tanımı olmadıgı için herşey kılıfına uydurulup yapılıyor sonucta şu söyleniyor o kurumun amiridir sonucta devlet bu vasfı vermiş yetkiyi vermiş neyi uygun görürse o oluyor birşey diyemiyorsunuz sizin hakkınız bir yere kadar söküyor herşeyi onun gibi yapamıyorsunuz herkesi her yeri tanıyor burda dediginiz gibi o yüzden artık bazı şeylere katlanmak zorunda kalacağız sanırım yaparım ederim siz bilirsiniz deyip geçiştirmek ve takmamak sanırım en iyisi hoş hala karar vermedi konusacam hocam sizinle diyor ama kaldı öyle simdilik ..

Hocam fazla zıtlaşmadan şöyle diyin;
"Müdür bey, ben formatörlüğün gerektirdiği görevleri yaparım geri kalan işlerde de tabi ki size ELİMDEN GELDİĞİNCE yardımcı olmaya çalışırım. Sonuçta önemli olan eğitim, hepimiz okulumuzun yararı için çalışıyoruz. Size yardım etmekten mutluluk duyarım ama görevim olmayan, yapamayacağım şeyler için beni affedin. Ben dilekçemi kayda sokayım, takdir sizin."

Dilekçe kayda girdikten sonra o sıkıyosa göndermesin. Bir problem durumunda ben dilekçemi verdim müdürüm göndermemiş dersin. Müdürünüz bunu göze alamaz zaten blöf yapmış bence.

Öğretmenim siz eğer güçlü olmazsanız gerçekten her dediklerini yaptırırılar. çıkın milli eğitime anlatın söylediklerini. sizi dinleyen biri olacak mutlaka. Malesef görev tanımımızı bir çok müdür kendine göre yorumluyor. Kendiside biliyor ki sizin görevlerinizi o yüzden tehdit ediyor. hiç bir şey yaptıramaz yapamaz.

Hocam bu kadar net olmasa da benzer bir tehdit ile ben de karşı karşıya kalmıştım geçmişte. Hemen Okul Müdürünün önündeki formatörlük başvuru kağıdını aldım.Uğraşmayın ben başka bir okula formatörlük başvurusunda bulunacağım dedim.Hemen özür diledi Müdür. Siz de kıymetinizin bilindiği bir okula görevlendirme isteyebilirsiniz.İşinizi doğru yaptığınız sürece kimseye muhtaç olmayacağınızı düşünüyorum.

pigacu' Alıntı:
sevgi54 hocam, öncelikle müdürünüzle zıtlaşmayın! evet diyip geçin, bakarız hallederiz deyin. burdaki arkadaşlar malkoçoğlu gibi esip suvurup akıl verirler, olay başlarına gelincede yardım yardım diye bağırırlar. sanırım ilçedesiniz ve ilçe bütün olarak eğitim bölgesidir, sizi dediği gibi köy köy dolaştırır bunada hakkı var. Ayrıca ilçe milli eğitim müdürü ve diğer müdürlerle arası iyi olduğu için sizin hakkınıda olumsuz yorum yapılca ilçedeki herkes hakkınızda olumsuz düşünür.
Benden tavsiye; bildiğim kadarını yaparım hocam, canla başla. Bilmediğim yerdede araştırır bakarım tabiki yapacam işim bu, önemli olan okulun işleri aksamasın eğitim öğretim devam etsin başarı artsın. Derseniz işler düzelir hatta müdürünüz gördüğü yerde halinizi hatrınızı sorar.
Canınızı sıkmayın, müdürünüzle iyi geçinin!

arkadasın dedıği gıbı arkadaslar esıp gurlemeye gerek yok bızım ısın ne oldugunu bakan bılmıyor ıl bılmıyor ılce bılmıyor mudur bılmıyor yetmedı bızde bılmıyoruz cunku sınırı yok yazmıs bırı herkez ısıne geldıgı kadar cekıyor bıze dusen bızımde ısımıze geldıgı kadar cekmek yonetmelıgı
format altılacakmı atarız mudurum de beklet aksama kadar imagelerı al koy tasınabılıre gıcık mı oldun normal formata basla 2 saat beklesın basında yok ıyı gunundemısın at ımageden 10 dk
onlar senı kullanıyorsa sende bılgını kullan unutma onlar sana muhtaclar ama ben yapmam degılde hallederız de ıstedıgınde hallet sende ısını yaptır ben mudurum cıkmam lazım dedıgımde tamam hocam der ama onuda hıcbır sekılde kotu duruma dusurmem bızım atalar bılır ısını kopru mısalı herkez ısını bılecek

ben bu 15 tatılı pc lerı temızlemek ıcın kullanıcam ve ısallah 4 ay boyunca cok sorun vermıcekler dyned sorunum kalıcak tek (ingılızcecıye gıcık oldum son hafta tehdıtkar konustu toplantıda pc ler sorunlu kulaklıklar bozuk demedım dedı acısını cıkarıcam ıkıncı donem)

easytr' Alıntı:
zamanında müdürle papaz olmadan düşüneceksiniz bunları. senin etin ne budun ne?kendini ne sanıyorsunda müdürünle papaz oldun? müdür sana itiraz etme dediğine göre müdürle iyi bir diyalog kuramamışsınız demektir. sizin gibiler yüzünden bt formatörlerine karşı önyargı oluşuyor.

buradaki arkadaşlarada tavsiyem tanımadığınız kişiler için biraz ortada durun. emin olun buraya yazarken herkes kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteriyor. öyle bt formatörleri var ki müdür olsam anında görevlendirmesini sonlandırırım. lütfen her yazana önce neden böyle oldu diye soralım.
Müdür dediğin adamda benim gibi bir adam, 3-5 sene önce öğretmendi. Benim etim ne budum ne derken, etimlede budumlada bedenimlede beynimlede yüreğimlede tam bu işin merkezindeyim,öğretmenim. Kendimi birşey sandığım için değilde hakkım için değil müdürle kim olursa olsun papaz olurum.Müdürümle diyalog konusunuda açayım biraz.Şu an müdürlerin 10 tanesinden 9'u ile iyi iletişim kurmak imkansız. Bu nedenlerden BT ile ilgili önyargı var ise varsın olsun. Teknoloji düşmanı müdürlerden, bu dersin gereksiz olduğunu söyleyen müdürlerden bıktım artık ben. Sanırım siz memnunsunuz hocam. Ortada durma konusuna gelince işini yapmayan yada sabote edip iyi niyeti kullanan insanlarda bırakın öğretmen olmayı adam değildir. BT formatörlüğünü sonlandırma fikrine gelirsek, ben şu anda yetkili olsam tüm MEB idarecilerini yönetici vasıflarını yoklayan bir teste tabi tutup % 95'ini görevden alırım. Çünkü bir çoğu konuşmaktan bile acizler. Hocam özetle eğitim-öğretimin durumu içler acısı ben ümitvarda olamıyorum. Benim dersim diğer dersler kadar önemli bunu bu dersin öğretmeni olduğum için değil, bilimsel düşündüğüm için söylüyorum. Bilişim çağında Bilişim düşmanı idareciler.

easytr' Alıntı:
zamanında müdürle papaz olmadan düşüneceksiniz bunları. senin etin ne budun ne?kendini ne sanıyorsunda müdürünle papaz oldun? müdür sana itiraz etme dediğine göre müdürle iyi bir diyalog kuramamışsınız demektir. sizin gibiler yüzünden bt formatörlerine karşı önyargı oluşuyor.

buradaki arkadaşlarada tavsiyem tanımadığınız kişiler için biraz ortada durun. emin olun buraya yazarken herkes kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteriyor. öyle bt formatörleri var ki müdür olsam anında görevlendirmesini sonlandırırım. lütfen her yazana önce neden böyle oldu diye soralım.

sizin gibiler yüzündende y.......lık hat safhada mesleğimiz ve itibarımız kalmadı sizin gibi y........lar hem itibarımızı koymadı hem saygımızı hem duruşumuzu her işe koşarsanız işiniz olmasa bile sizin gibileri tabi severler bizlere ön yargılı bakarlar asıl sizn gibiler mahvetti mesleğimizi o kadar çok koşmak istiyorsanız müdür peşinde ve müdürün işleri peşinde öğretmen gibi saygın bir mesleği seçmeyecektiniz kendinize bir bilgisayar yeri açıp okulların tamir işlerine gelebilirdiniz

barthez' Alıntı:
easytr' Alıntı:

Müdür dediğin adamda benim gibi bir adam, 3-5 sene önce öğretmendi. Benim etim ne budum ne derken, etimlede budumlada bedenimlede beynimlede yüreğimlede tam bu işin merkezindeyim,öğretmenim. Kendimi birşey sandığım için değilde hakkım için değil müdürle kim olursa olsun papaz olurum.Müdürümle diyalog konusunuda açayım biraz.Şu an müdürlerin 10 tanesinden 9'u ile iyi iletişim kurmak imkansız. Bu nedenlerden BT ile ilgili önyargı var ise varsın olsun. Teknoloji düşmanı müdürlerden, bu dersin gereksiz olduğunu söyleyen müdürlerden bıktım artık ben. Sanırım siz memnunsunuz hocam. Ortada durma konusuna gelince işini yapmayan yada sabote edip iyi niyeti kullanan insanlarda bırakın öğretmen olmayı adam değildir. BT formatörlüğünü sonlandırma fikrine gelirsek, ben şu anda yetkili olsam tüm MEB idarecilerini yönetici vasıflarını yoklayan bir teste tabi tutup % 95'ini görevden alırım. Çünkü bir çoğu konuşmaktan bile acizler. Hocam özetle eğitim-öğretimin durumu içler acısı ben ümitvarda olamıyorum. Benim dersim diğer dersler kadar önemli bunu bu dersin öğretmeni olduğum için değil, bilimsel düşündüğüm için söylüyorum. Bilişim çağında Bilişim düşmanı idareciler.

evet hocam ben de olsam okul müdürlerini müdür yardımcılarını görevden alırdım.

müdür yerine= okul öğretmenleri arasından seçilecek yönetim ekibi. bu ekip yapılacak tüm çalışmaları anketleyerek, yer yer yani duruma göre öğrenci velilerinde ve kesinlikle öğretmenlerinde görüşlerini alarak yapmalarını sağlardım. yani okul aile birliğinde 1000 tl para var bu para nereye nasıl harcanmalı bunu konuşarak karar aldırttırıdım. yoksa müdürler odalarına en kaliyeli bilgisayar yazıcı perde asma duvarına varıncaya kadar yaptırıyorlar.. ama derste kalem dahi bulamıyorsunuz.. böyle müdürlerin yeri cehennemdir. nasıl oldularsa müdür olmuşlar vakti zamanında..

müdür yardımcıları yerine= memur alırım, hem milletin başında amirlik taslamaz, boş gezmek yerine işleri yaparlar.. her 2-3 müdür yardımcısının yerine bilgisayardan anlayan 1 memur olsa daha yararlı olur.. 3 müdür yardımcısına 7000 tl verinceye kadar 1 memura 2000 tl maaş verirsin artan aylık 5000 tl ile okulku saray haline getirirsin. ah bakan olsam yada bakan benim kadar düşünceli olsa...

bilişim teknolojileri ve hatta diğer derslerin kitapları modülleri yerine= video eğitim setleri

yoklama fiş yerine elektronik parmak izli yoklama sistemi. öğretmen ve öğrenciler dahil..

sınıfların ders defteri vb. yerine öğretmene hazır basılı içerisinde günlük ve yıllık planları hazır, konu anlatımlı örnekli basılı ve öğretmene iyi bir kaynak olacak öğretmen ders defteri dağıtırdım. öğretmen derse geldiğinde o günün sayfasını açar konular örnekler hatta öprencilerle yaptıracağı etkinliklere kadar hepsi hazır verirdim öğretmene.

Öncelikle Huzur diyenlerden yanayım; bu sene istemedim, aslında iyi ki istemedim noktasındayım, çok ama çok borcum var belki de burada ki arkadaşların çoğundan kat kat fazla, bu borç ev, araba almadan oldu, sürpriz giderler şeklinde oluştu,

neyse iyi ki istemedim çünkü; dersim olmadığı gün okula gidip ne var ne yok diye bakıp çıkıyordum, 2 saat okulda kalıyordum artık onu da yapmayacağım, iyi niyetli olduğunu düşündüğüm idarem o boş günümde beni görünce bir iş buluyordu bana, hiç bir şekilde üfleyip püflemeden yapıyordum ama ben eve gitmeye kalkınca hocam nereye az daha işimiz var demeye başladılar, formatör zannediyorlar aslında "bugün dersim yoktu, öylesine geldim" deyince sesleri çıkmıyor,hatta mahçup oluyorlar, ancak formatör olsam neler dayatacaklarının da fikrini veriyor bana...

formatörlük kullanacak insan demek şeklinde bir görüş var bende, belki bir süre sonra bende böyle bir başlık açarım (formatör olursam) ama o zamana kadar iyilikten maraz doğar atasözünü doğruladım ve yaşadım, artık uğramam çünkü iyiliği görevmiş gibi görmeye başladıklarını düşünüyorum, ne verirseniz onu alırsınız olayına inanırdım, ne verirseniz o kadar kullanılırsınız şekline dönüştü fikirlerim(bizim camiada özellikle bizim branşta)...

easytr hocama kısmen katılıyorum; maalesef hiç birşeye elimi sürmem deyip ipleri koparan arkadaşlar var, neden o çizgiyi tutturamıyoruz, yani iyi niyetle birşeyler yapmaya çalışıyoruz, ancak bir süre sonra karşımıza dayatmalar veya ters fikirler, sinir eden davranışlar karşımıza çıkabiliyor burada da zamanında tepki vermiyoruz, sonra da problem büyüyor, bence işin anahtarı denge, bir diğer anahtarı dengesiz idare(bazı durumlarda siyasi fikirlerin yoğunluğu gibi etkenler olabiliyor,teknoloji özürlülüğü, birilerinini zekasını aşan bilgi veya birikim...vs.) BENCE

easytr' Alıntı:

iyikide yanımda diilsin. bütün sinirimi senden cıkarırdım...

easytr' Alıntı:

Hocam özellikle ilk paragraftaki sözlerinizi bir müdür ya da idareci söylese normal kabul ederim. Forumdaki mesajlarınızdan yanlış hatırlamıyorsam BT öğretmenisiniz ve idareci de değilsiniz. Benim sorun yaşadığım müdürler etrafındaki bir kaç yalaka haricinde diğer tüm öğretmenlerle kavgalı ve hakaretvari konuşan kişilerdi. Siz hep müdürlerin iletişim idare yönünden çok iyi ve adil olduğu, öğretmenlerin ise işlerini yapmadığı okullarda çalışmış gibisiniz.

easytr' Alıntı:

Bilişim öğretmenleri kolay kolay papaz olmaz idareyle.hatta çoğu kimse olmaz.neden gereksiz yere papaz olunsun ki.keşke yeri geldiğinde papaz olabilsek.

arkadaşın iyi diyalog kuramadığını söylüyorsunuz da ,siz nerden biliyorsunuz müdürün iyi diyalog kuramadığını?İkinci paragrafta tanımadığımız kişiler hakkında ortada durun demişsiniz ama tanımadığınız müdür ve burdaki arkadaş için ilk paragrafta döktürmüşsünüz.

easytr' Alıntı:

müdürsünüz galiba..
ya da şaka yapıyorsunuz :scared:

zilal' Alıntı:
easytr' Alıntı:

müdürsünüz galiba..
ya da şaka yapıyorsunuz :scared:
bence şakadır. yoksa bu arkadaşın bir gün müdürlük yaptığını düşünmek dahi kötü.

Geri