Müdürüm Beni Tehdit Etti

Kodla Büyü
ya hocam biz bazı şeyleri hakediyoruz galiba, bir kere senin dilekçeni almamak gibi bir lüksü yok, yani hem görevim dışındaki işleri yapmam hemde dilekçemi buyrun deyip vereceksiniz hocam, sonrada dilekçenizi almazsa size resmi bir yazı ile kanuna dayalı bir ifadeyle dilekçenizi reddetme sebebini yazıp vermek zorunda. Ayrıca görevlendirmeyi müdür yapmıyor il milli eğitim müdürlüğü yapıyor hocam ve ayrıca yazıyı okursanız okulda en az bir adet bilişim teknolojileri öğretmeni varsa zorunlu olarak formatör olarak görevlendirilecektir diyor, yani müdür size bu lafı söylemekle bakanlığın resmi yazısına keyfi olarak uymuyor. Hocam her türlü ezersin yani, böyle şerefsizler hakediyor hocam...

sevgi54' Alıntı:
hocam o istemezse ben formatör olamam ve paraya ihtiyacım var ne yapmam gerekir ki :(

postaneden iadeli tahhaütlü gönderirsiniz dilekçeyi :) klasik yontem. ya da ılceye ders tamamlamak ıstediğinizi soyleyın raporlu ızınlı olanların dersıne yollarlar ıngılızce dersıne falan gırersenız daha bıle ıyı olur alan dışı olduğu için her saatın ucretını alırsınız

bridget' Alıntı:
sevgi54' Alıntı:
walla onlarıda söylesem beni bu okulda yaşatmazki....hep şunu kullanıyor ben istemezsem formatör olamazsınız ... şunu demeyi düşünüyorum hocam vicdanınız kabul ediyorsa ve allahtan korkmuyorsanız eğer her işi yaptırın kabul ediyorum dicem.başka çarem yok

susayım diyorum ama dayanamadım.. neden bu kadar korkuyorsunuz sayın hocam..sizde 657'ye tabii memursunuz,müdürünüzde..lütfen bu kadar ezik bir tavır içerisinde olmayın..mevzuat var görev tanımı var..
dipnot:= geçen yıl sizin müdürünüze benzer bir dengesizle çalışmıştım..hiç bir şekilde ezdirmedim kendimi(tabi bundan kastım saygı sınırını aşmak değil-sonuçta orda sizin amiriniz konumunda ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat etmelisiniz-)..bu esnada 3 soruşturma geçirdim+kınama aldım.+beni norm fazlası gösterdi..peki ya sonuç..cezayı mem iptal etti.. norm faazlası olmam işime yaradı istediğim okula tayin oldum ..

Gerçekten harika walla her işte bir hayır vardır derler ya

bazı hocalarımız beni ezik diye nitelendirdiler arkadaslar ben burada keyfimden yazmadım, bunları zorda kaldıgım için yazdım daha fazla şey yapacagından korkuyorum sizde biliyorsunuz ki idari görev diye birşey var bana bnu söyleyip duruyor idari görev yazarım bitti bu kadar diyor 5 saat dersim kaldı zaten okulda : ( ben ne yapayım daha zıtlaşsam o da zıtlaşacak ve onun yetkileri daha fazla dilekcemi ben cıktıktan sonra odasından atsa çöpe bişeyi kanıtlayamam tüm milli eğitimi tanıyor avcunun içi gibi biliyor bir şikayet etsem direkt duyar napcagımı ben de bilemedim

ilk atandığım okul müdürüde senin ki gibi bir denyoydu, nefretle anıyorum kendisini.Şimdiki idarem şeker gibi.

hocam böyle diyen müdürle çalışılırmı? ekderse ihtiyacım var diyorsunuz ama emin olun o parayı burnunuzdan getirir. herşeyde bi hayır vardır. boşver dilekçe verme. ilçe formatörüyle konuş durumu anlat. olmazsa sana başka okuldan ders bulsunlar. ama sakın o müdürün okulunda hiçbir işe karışma. o tehdit eder ettiğiyle kalır. aman taviz vermeyin...!

Böyle ezilmeye şimdiden razıysan sürün bence sana haktır. Paraymış çok merak ettim gerçekten bu kadar paraya ihtiyacın olacak ne yapıyorsun. Müdür ne arkadaş senin benim gibi öğretmen ne yapabilir formatörlük yazını yollamazmış sen hakkını bilmezsen çocuk gibi kandırırlar işte böyle seni. Sen bir dilekçe yazıyorsun ve bunu göndermiyor demek alla alla :!:

Söylediklerim biraz ağır olacak ama eşek olanı semeri vursunlar cidden, yarın koşa koşa git el pençe dur önünde paraya çok ihtiyacım var de yalvar zaten konuşmalarından anladığım kadarıyla bunu yapacaksın

hocam gorevlendirmeyi müdür yapmıyor ihtiyacım yok diyemez okulun kadrolu bilişim öğrt iseniz yapmak zorunda siz dilekçenizi gönderin

Hocam siz ne olursa olsun benim ek derse ihtiyacım var ve ek ders almak zorundayım diyorsanız iki ihtimaliniz var;
1-İlinizdeki formatör ile görüşüp boş okulları öğrenip onlardan birini yazacaksınız
2-Kendi okulunuza dilekçe verip formatör olacaksınız.
Bu arada sizin dilekçenizi evrak kayıda girdiğinizde müdürün onu ile göndermemek gibi bir şansı yok,
oldu ki göndermedi verirsiniz mahkemeye yasal faizi ile beraber alırsınız hakkınızı,
zaten müdürünüz o kadar saf değildir emin olun dilekçe evrak kayıta girdi mi gönderecek onu.
Yapacağınız işlere gelince de görev tanımınız belli, yapacağınız işler belli, onları yapmak zaten göreviniz,
kalan işleri de kimse kusura bakmasın paşa gönlünüz isterse yaparsınız,
istemezse de kimse size yaptıramaz.
Burada müdürle kavga edin falan demiyorum ama biraz da dişinizi gösterin,
bir okulda herkesin yapacağı iş, görev tanımı bellidir,
herkeste görevini yapmakla yükümlüdür.
Kimse size her verdiğim iş yapılacak diyemez.

anchor' Alıntı:
Hocam dilekçeyi onaylasın. Siz de sadece göreviniz olan ne varsa onu yapın. Bu kadar basit. Bunlar kendilerini ne sanıyolar ya. Benim müdürüm de geçenlerde bana soruşturma açacağını söyledi. Neymiş efendim boş derse girmemişim. Sen ilk önce adam gibi rica et benden Ben de gireyim boş derse. Daha konuşmayı bilmiyolar başımıza müdür olmuşlar.

Hocam formatör öğretmenin görevlerinde "Müdürün vereceği ek işleri yapar " diye bi bölüm var.

ya arkadaşlar biz böle davrandıkça ezmeye devam ederler böyle bi ömür geçmez toplu halde protesto felan yapsak bi gürültü koparsak bence bazı şeyler düzelir artık istedikleri gibi davranamazlar bu hepimizin problemi idarenin elindeyiz ipler onların elinde biz geniş çaplı bi gürültü koparırsak bizim görevlerimiz özlük haklarımız belki yeniden düzenlenir bişeyleri değiştirmek için toplu hareket etmemiz lazım bence madem bu formatörlük bizim kaderimiz formatörlüğün kapsamını özlük haklarını düzelttirmeye çalışalım

Arkadaslar eğiticilerle bile konustum müdürünüz benim ihtiyacım yok diyorsa yapamyz sizi formatör diyorlar ... bu kadar basit bana yok yapamaz edemez felan dediniz o kadar diyorum size burda sıkıntı farklı diye ... !Şu anda tehtidin daniskasını görüyoruz 1 gün gel derse gir başka okula görevlendiririz seni 4 günde oraya gidersin ben köydeyim ve bana baya bi sıkıntı olacak alın bakalım ! o kadar ezenler dediğimiz nasıl eziliyormusuz görün il formatörleri bile arkamızda değiller !

sevgi54' Alıntı:
Arkadaslar eğiticilerle bile konustum müdürünüz benim ihtiyacım yok diyorsa yapamyz sizi formatör diyorlar ... bu kadar basit bana yok yapamaz edemez felan dediniz o kadar diyorum size burda sıkıntı farklı diye ... !Şu anda tehtidin daniskasını görüyoruz 1 gün gel derse gir başka okula görevlendiririz seni 4 günde oraya gidersin ben köydeyim ve bana baya bi sıkıntı olacak alın bakalım ! o kadar ezenler dediğimiz nasıl eziliyormusuz görün il formatörleri bile arkamızda değiller !

Eğitim bölgesi dışında istediğiniz dışında görevlendirilemezsiniz hocam. Diğer okullar aynı eğitim bölgesindeyse tamam ama değilse gülün geçin.

Hocam dersim maaş karsılıgını doldurmuyor nasıl isteğim olmayacak... ben köy de calısıyorum burda düzenim var ya baska köyde görevlenidririler ya da merkezde baska okul yok cünkü ve aldıgım ek derside direkt yeni bir ev tutup orda kiraya yola şuraya buraya vercem daha masraflı olcak bana işte yapan yapıyor bişey diyemiyorsunuz... kimi dedi dilekcenizi almak zorunda tamam alırda ihtiyacım yok deyip gönderirse müdürünüz biz bişey yapamayız diyorlar arayı iyi tut... bunu söyleyenler bizim halimizden en iyi anlayan kişiler...

Hocam önce haklarınız bir öğrenin.
Size eğitim bölgeniz dışında bir okula maaş karşılığınız dolmasa bile görevlendiremezler, norm fazlası iseniz sadece norm fazlasından dolayı il içi tayin isterseniz ama bunun dışında sizin razılığınız olmadan eğitim bölgenizin dışına resen görevlendirme gibi birşey söz konusu olamaz.

Ah şu müdürler hep sesleri yenilere çıkar. Deseye bana öyle bişey, çakardım lafı. :verymad: Hocam sıkmayın canınızı. Hayırlısı olsun.

Hocam ilçelerde okullar bölgelere ayrılırlar, birbirine yakın okullar aynı eğitim bölgesine alınırlar ve öğretmen ihtiyacı olduğunda eğitim bölgesi içerisinden karşılanır. Öğretmen bir nevi sadece a okulunun değil eğitim bölgesinin öğretmenidir.
Köyler genellikle kendi başına eğitim bölgesi oluyor ama sizin bulunduğunuz yerde nasıldır bilemem.
2.husus eğer eğitim bölgesi dışında bir yerde isteğinizle görevlendirilirseniz orada girdiğiniz her ders maaş karşılığınızın okulunuzda doldurulup doldurulmadığına bakılmaksızın ekders olarak yazılmalı.

Öncelikle maaş karşılığı için branş dışı ders veremezYani 15 saat ders için 15 saat bil dersi olmalı.Ama Beldede başka okulda açık bil dersi varsa gönderebilir tabi açık okulunda istemesi kaydı ile...
Ama formatör olursanızda her işi itiraz etmeden yap diye dayatamaz....
Sen formatör ol hocam elinden geleni yap ama sadece kendi işlerini örneğin rehberlik ve nöbet alma memnun kalmazsa iptal etmeye çalışır zaten ama o da biraz zor...

sevgi54' Alıntı:
Sordum şimdi bizim köy oldugu için eğitim bölgesi yokmus

Tamam işte hocam sizin okul kendi başına bir eğitim bölgesidir o zaman.
İlave yapayım ikametiniz eğer köydeyse ve eğitim bölgesi dışına görevlendirilmeye kabul ederseniz yollukta alabilirsiniz.

Ekders yönetmeliği, norm kadro yönetmeliğini bence ezberleyin hocam.

yok hocam herşeyi geçtim öğretmenliğin genel maddesinden öğretmen idaresinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirir kısmından bile yakıyor ... eğitici formatörlerde bunları söyledilre bana ...

Hocam müdürün üye olmadığı tam zıttı bir sendikaya üye olun. durumu bildirin. Ne demekmiş o her istediğimi yapacaksın diye. Bundan sonra konuşmalarıda mümkünse kayıt altına alın. Koltuk hastalığına tutalanlar ilaçla tedavi olamıyor malesef. Tedbirinizi almaya başlayın. Yakında başınızı daha da ağrıtacaklardır.
Bu arada o ilin eğiticilerine sesleniyorum. Hatta bilgisayar koordinatörüne sesleniyorum. Sizler o ildeki öğretmenlere kayıtsız kalacaksanız biz bişey yapamayız diyecekseniz sizi kimse kale bile almaz. Bence ildeki şube müdürü durumu bilse o okulun müdürüne telefon açsa isterse doldurtmasın o formu.
Ya çok sinir oldum.

Geri