Müdürüm Beni Tehdit Etti

Kodla Büyü

sevgi54

Üye
Arkadaşlar yeni formatörlük onayları gönderilecek müdürümün bana dediği laf şu hocam her işi itiraz etmeden yapacaksanız onayınızı gönderirim dilekçenizi iletirim eğer yapmazsanız 15 saat maaş karşılığınızı doldururum 2 -3 gün gelir gidersin ve evde yatarsın kalan zamanda

hocam bu durumda kabul etmeyi düşünmüyosunuzdur inşalla formatörlüğü;???

sıkıysa yap deseydin. Sen dilekçe vereceksinde o kabul etmiyecek. Kendini koltuğa oturunca başbakanmı sanıyor bunlar.

hocam ona mı kalmıs dilekçeni göndermek yada göndermemek? o sizi 5e kadrda tutar herseyi de ister. en güzeli olmayın dersine gir çık (dersim olsa hayalim)

istemesse sende boş olan başka okul yazarsın hocam. Sen dilekçeni ver görev yapmak istediğin okulları yaz ilk sıraya da kendi okulunu yaz.
Çok büyütmeyin şu müdürleri

blöf yapın, formatör olmam ama her türlü önemli önemsiz bilgisayar sorununuzu çözecek bir bilgisayarcı bulmanız gerekir deyin, paraya ihtiyacınız olmasa kesinlikle olmayın derdim :x

paraya ek derse ihtiyacım olmasaydı walla çekmem fakat ama :( ne yapmam gerekir okul müdürüm ben formatör öğretmen ihtiyacım yok derse ne yapacam hiç birşey yapamam

Hocam dilekçeyi onaylasın. Siz de sadece göreviniz olan ne varsa onu yapın. Bu kadar basit. Bunlar kendilerini ne sanıyolar ya. Benim müdürüm de geçenlerde bana soruşturma açacağını söyledi. Neymiş efendim boş derse girmemişim. Sen ilk önce adam gibi rica et benden Ben de gireyim boş derse. Daha konuşmayı bilmiyolar başımıza müdür olmuşlar.

gipart' Alıntı:
istemesse sende boş olan başka okul yazarsın hocam. Sen dilekçeni ver görev yapmak istediğin okulları yaz ilk sıraya da kendi okulunu yaz.
Çok büyütmeyin şu müdürleri

buda diğer bir çözümm hem okulda ders dışında bulunmazsınız diğer okula gidersiniz müdür de sizi zor bulur

valla ya adamlar kendilerini ne sanıyorsa, ne gibi iş bekliyor senden? idari işleri isteyecek sizden, yönetmelik gereği isteyemez ama isterse sizin çıks saatinize laf etmesin..

Bizde zorunlu değil hocam formatörlük... anchor hocam ama hiç birşeye itiraz etmeyin her derdiğim işi yapacaksınız diyor nasıl görevim olanı yapıyım çekileyim kenarıya... evet tüm idari işlerde yardımcısınız bana diyor ... istersem kabul etmem formatör istemem üst yazını ben yazcam yazmam diyor ben istemezsem formatör olamazsınız demeye getiriyor

noluyo bu müdürlere ya çoştular havalardan mıdır nedir :sleep:

her iş derken amele değilsiniz, işiniz olanı yaparsınız gerisi sizi ilgilendirmez hocam, 8-5i göze alıyorsanız olun derim, hem sonuçta fazla dersiniz de yok başka okula görevlendirilebilirsiniz.

VAY BE NELER VAR
SİZİN RIZKINIZ ALLAH TAN KAFANIZ RAHAT OLSUN CANINIZI SIKMAYIN O LAFI SÖYLEYEN ADAMLA NE PAYLAŞILABİLİR Kİ
FORMATÖR OLMUŞSUN OLMAMIŞSIN TIIINNNNNN

benim müdürümde imzalamam dedi sonra kuzu kuzu imzaladı. bu size verilen hak müdürün vereceği sadaka degil, ayrıca okul keyfi işler yeri degil onaylamıyorsa gerekçe sunması lazım milli eğitime kafasına göre haraket edemez. hakkınızı arayın ipler onun elinde degil siz diplomalı öğretmensiniz müdürün işçisi degil.

Sen ver dilekçeni hocam. Onun işi o zaten. Yazı getirip götürmek. Okula ücretli personel mi alıyo da o şartları koyuyo. Sen kimsin!!! Formatörün görevlerinde ne varsa o onun haricindekilere elbette itiraz ederim siz de bana benim görevim olmayan taleplerle gelmezseniz sorun yaşamayız dersin olur biter.

Hocam yapma Allah aşkına, ne demek o istemezse ben formatör olamam. Sana bu hakkı devlet veriyor, müdür kim ya? Şark kurnazlığı yaparak aklınca sana göz dağı veriyor. O senin verdiğin dilekçeyi onaylamaya da zamanında il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne göndermeye de "memur" edilmiş bir şahıs. Sen nasıl onun amirliğine memursan, o da senin dilekçeni paşa paşa MEM' e göndermeye memur. Tabiki her şey mevzuat değil. Sosyal ilişkiler önemli, müdürünle aranın bozuk olması kötü bir durum olur. Ama sana şu tavrı sergileyen bir adamla zaten aran iyi olamaz heralde bundan sonra. Benzeri bir olayı kendim yaşadım. O zamanki müdür vekilimiz müdür yardımcımız, sonradan çok iş var o benim görevim değil şu benim görevim değil diye sızlanacaksan ben bu dilekçeyi göndermem dedi. Ben de MEM ve bakanlığın ilgili tüm yazılarını indirdim, bizimle alakalı en önemli satırların altını fosforlu kalemle çizip dilekçeme ataşla tutturdum,masasına bıraktım. Sadece şöyle dedim, müdür bey son başvuru tarihine 6 gün var. Dilekçemi zamanında ibraz ettim. MEM'e iletilmesi gereken tarih de yazı da var. Gelen evrak numaramı verirseniz, gideyim daha fazla zamanınızı almayayım. Hiçbir şey demedi. Haklarını bildiğini bildirmezsen idareciler sürekli üzerine gelir. Sana böyle davranmasına kesinlikle izin verme, işi sözlü tartışmaya getirmeye gerek yok, sadece haklarının farkında olduğunu hissettir bence müdürüne

walla onlarıda söylesem beni bu okulda yaşatmazki....hep şunu kullanıyor ben istemezsem formatör olamazsınız ... şunu demeyi düşünüyorum hocam vicdanınız kabul ediyorsa ve allahtan korkmuyorsanız eğer her işi yaptırın kabul ediyorum dicem.başka çarem yok

İyi de hocam öyle her dediğimi yap deyip size her önüne gelen işi yaptıramaz. Kanunda bile var bu.

"Devlet memuru amirinden aldığı emri, Anayasa, kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Amir emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, memur bu emri yapmağa mecburdur. Ancak emrin yerine getirilmesinden doğacak sorumluluk emri verene aittir."

İyice sinir olmaya başladım şu idarecilere...

normaldede talep edeceği şeyler hocam, bir süre sonra he der geçersiniz, yapıyor gibi yap hocam, zaten o zamn kıymete biniyorsun.
yaparsan değerini bilmezler, ilk etapda kendini biraz yorup kilit noktalarda kendinize muhtaç bırakırsanız kozlar size geçer.

hocam bana da imzalamam dedi, hiç taviz vermeyin onaylamazsanız gerekçenizi milli eğitime sunun diyin bu kadar basit, ben öyle dedim ertesi gün kendi geldi benim yanıma onaylamak için.

pythagorean' Alıntı:
Sen ver dilekçeni hocam. Onun işi o zaten. Yazı getirip götürmek. Okula ücretli personel mi alıyo da o şartları koyuyo. Sen kimsin!!! Formatörün görevlerinde ne varsa o onun haricindekilere elbette itiraz ederim siz de bana benim görevim olmayan taleplerle gelmezseniz sorun yaşamayız dersin olur biter.
:alkis:

Bunlara haddini bildirmek lazım. Verdiğim dilekceyi işleme koymazsanız bende dilekçemi işleme almadığınız için şikayet ederim de. Sana bunu diyene az bile dilekceyi göndermek zorunda yaparlar yapmazlar ayrı. Formatorlugunuzde gelmez ise dava acarsınız. Müdürün bu soylediğine şahit ile cok güzelde bir tazminat alınır.Mobbing davası acılır.
Ama tabii biraz uğraşmak lazım ama buda sizin okulda müdürüm diye gezinen canlıya kapak olur :)

Geri